1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ابزارهای ارز دیجیتال
  4. آموزش کار با وب سایت Coinmarketcap

آموزش کار با وب سایت Coinmarketcap

آموزش کار با وب سایت Coinmarketcap
لوگو علیرضا محرابی
آموزش کار با وب سایت Coinmarketcap
ابزارهای ارز دیجیتال

وب سایت Coinmarketcap، یکی از سایت های برتر در حوزه ارزهای دیجیتال است. در این سایت می توانید تمامی اطلاعات مربوط به تغییرات قیمت، میزان حجم بازار، رتبه بندی، تاریخچه معاملات ارزهای دیجیتال و توضیحات کامل در مورد ارزهای دیجیتال را مشاهده کرد. این سایت به عنوان مرجع به روزترین اخبار ارزهای دیجیتال محسوب می شود که می توان با مراجعه کردن به بخش هر ارز دیجیتال، اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کرد و با کسب اطلاعات کامل در مورد هر ارز دیجیتال اقدام به خرید آن نمود. البته به غیر از مواردی که در این قسمت گفته شد، این سایت امکانات بی شماری دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

بررسی قسمت های مختلف وب سایت Coinmarketcap

بررسی قسمت های مختلف وب سایت Coinmarketcap

صفحه اصلی

اساسی ترین کاری که می توانید در CoinMarketCap انجام دهید این است که به رتبه بندی دارایی های رمزنگاری شده در صفحه اصلی نگاه کنید. حتی برای کسانی که تازه وارد این فضا شده‌اند. با نگاه به یک دارایی رمزنگاری منفرد در صفحه اصلی، می‌توانید چندین داده در مورد آن دارایی را مشاهده کنید. یعنی ارزش بازار دارایی رمزنگاری شده، قیمت، تغییرات 24 ساعته و 7 روز گذشته، حجم و عرضه در گردش. در این صفحه همچنین یک نمودار تصویری کوچک ارائه می شود تا بتوانید مسیر یک دارایی رمزنگاری خاص را در هفته گذشته مشاهده کنید.

می‌توانید تقریباً بی‌نهایت در این صفحه اصلی به پایین اسکرول کنید تا همه دارایی‌های رمزنگاری‌شده‌ای را که CoinMarketCap رتبه‌بندی می‌کند ببینید و CMC همیشه در حال اضافه کردن موارد بیشتری است!

صفحات جزئیات سکه (Cryptocurrency)

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کوین، روی آن کلیک کنید تا صفحه جزئیات سکه را بیابید. یکی از مهمترین اطلاعات در صفحات جزئیات سکه CMC، برگه "جفت بازار" است. هر جفت بازار دارای نشانگر اطمینان خاص خود است که به شما کمک می کند صرافی را برای معامله ارز دیجیتال خود انتخاب کنید. این امتیاز اطمینان، نقدینگی یک صرافی را منعکس می‌کند، هر چه نقدینگی آن بیشتر باشد، معامله ارزهای دیجیتال آسان‌تر خواهد بود!

صفحه هر سکه همچنین دارای تجزیه و تحلیل زنجیره ای خاص خود است که توسط IntoTheBlock میزبانی می شود و همچنین رتبه بندی توسط Simetri توسط Crypto Briefing ارائه می شود.

در ادامه به این بخش بیشتر می پردازیم.

 معرفی قسمت های مختلف وب سایت Coinmarketcap

در نوار بالایی صفحه وب سایت، در قسمت نوار آبی رنگ می توانید اطلاعات زیر را مشاهده کنید. 

 Cryptos: در این قسمت می توانید تمامی ارزهای دیجیتالی که در سایت حمایت و پشتیبانی می شود را مشاهده کنید.

Exchanges: تعداد صرافی هایی را نشان می دهد که ارزهای دیجیتال را حمایت و پشتیبانی می کند. 

Watchlist: کوین مارکت کپ همچنین دارای یک ویژگی لیست پیگیری مرتبط با حساب CMC شما است که به شما امکان می دهد ارزهای دیجیتال مورد علاقه خود را ستاره دار کنید تا بتوانید به راحتی عملکرد آنها را مشاهده کنید.

Market Cap: حجم بازار ارزهای دیجیتال را نشان می دهد. 

24h Vol: میزان حجم بازار در 24 ساعت گذشته را نشان می دهد. 

Dominance: دامیننس نشان دهنده این است که کدام یک از ارزهای دیجیتال بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده است. 

قسمت بعدی وب سایت کوین مارکت کپ، Cryptocurrencies است که در این قسمت می توانید با 100 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش کل بازار را مشاهده کنید و اطلاعاتی در مورد هر ارز را مشاهده کنید که در این قسمت به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم.

آموزش قسمت های مختلف Cryptocurrencies

Price: قیمت لحظه ای هر ارز دیجیتال نشان داده می شود که میانگین قیمت هایی است که در دیگر صرافی ها گزارش می شود. البته منبع اصلی این قیمت، صرافی بایننس است. 

24h%: تغییرات هر ارز دیجیتال را در 24 ساعت گذشته نشان می دهد و نشان می دهد که میزان کاهش یا افزایش آن چقدر است. 

7d%: تغییرات رشد هر ارز دیجیتال را نسبت به 7 روز گذشته نشان می دهد. 

Market Cap: حجم هر ارز دیجیتال را به صورت مستقل نشان می دهد. 

Volume (24h): حجم پول معامله شده هر ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته را نشان می دهد. 

Circulating Supply: میزان توکن های در گردش بازار را نشان می دهد. 

Last 7 Day: نمودار هر ارز دیجیتال را در 7 روز گذشته نمایش می دهد. 

برای آشنایی بیشتر با عملکرد وب سایت Coinmarketcap بر روی یکی از ارزهای دیجیتال کلیک می کنیم. به عنوان مثال بر روی ارز دیجیتال کاردانو کلیک می کنیم. بعد از کلیک وارد صفحه کاردانو می شویم. بعد از کلیک بر روی این صفحه، می توانید اطلاعات مربوط به ارز دیجیتال کاردانو همچون رتبه قیمت، تغییر حجم ارز در 24 ساعت گذشته، وایت پیپر ارز دیجیتال، قابلیت استخراج بودن ارز به علاوه قیمت بر پایه بیت کوین و اتریوم را نیز می توانید مشاهده کنید. 

البته جلوی نام هر ارز دیجیتال علامت ستاره وجود دارد که می توانید با کلیک بر روی آن، ارز دیجیتال مورد نظر را به Watchlist خود اضافه کنید. 

در صفحه مربوط به ارز دیجیتال کاردانو می توانید بخش های زیر را مشاهده کنید.

بررسی ارز دیجیتال کاردانو در وب سایت Coinmarketcap

1.Overview

در این قسمت نمودار مربوط به ارز دیجیتال نمایش داده شده است که شما می توانید در بازه زمانی دلخواه این نمودار را تنظیم کرده و میزان تغییرات این ارز را در زمان های مختلفی مورد بررسی قرار دهید. بازه زمانی که می توانید نمودار را مورد بررسی قرار دهید می تواند (روز، هفته، ماه و سال) باشد. در صورتی که گزینه ALL را انتخاب کنید می توانید از ابتدای به وجود آمدن این ارز دیجیتال تا زمان فعلی آن مورد بررسی قرار دهید.

بررسی بخش Overview در سایت Coinmarketcap

 در قسمت overview، می توان این سه قسمت را مشاهده کرد:

  • Price: در این قسمت می توانید تغییرات حجم معاملات را با توجه به زمانی که در قسمت چارت مشخص شده تا زمان فعلی مشخص کرد. 
  • Market Cap: نمودار حجم معاملات را نشان می دهد و این نمودار براساس زمان تعیین شده بر روی چارت تا زمان فعلی را نشان می دهد. 
  • Trading view: با کلیک بر روی این قسمت به سایت Trading view منتقل می شوید و می توانید چارت قیمتی ارزهای دیجیتال مورد نظر را مشاهده نمایید. به علاوه می توان از قابلیت های دیگر ارز دیجیتال نیز استفاده کرد. 

2. Market

در این قسمت از وب سایت Coinmarketcap می توانید ببینید ارز دیجیتال کاردانو در چه بازارهایی در حال فعالیت است. در این قسمت می توانید سه بخش دیگر را نیز مشاهده کنید که شامل Spot, Perpetual و Future است. با انتخاب هر یک از این بخش ها می توانید مشاهده کنید در هر یک از بازارها با چه صرافی هایی، با چه نمادی و با چه قیمتی فعالیت دارد.

معرفی بخش market در وب سایت Coinmarketcap

3. Historical Data

در این بخش می توانی ببینید که در روزهای گذشته ارز دیجیتال کاردانو در چه بازه قیمتی حرکت کرده است. به علاوه در این بخش می توانید میزان حجم معاملات را در این بخش مشاهده کرد. 

معرفی حجم معاملات در وب سایت Coinmarketcap

4. Wallet

در این قسمت از وب سایت Coinmarketcap می توانید لیست کیف پول های سازگار ارز دیجیتال کاردانو را مشاهده کنید.

معرفی کیف پول های مناسب ارز دیجیتال در وب سایت Coinmarketcap

5. New

 اخبار مربوط به ارز دیجیتال کاردانو را با ذکر منبع و زمان انتشار به کاربر نشان می دهد. 

معرفی بخش اخبار ارز دیجیتال وب سایت Coinmarketcap

6. Socials

در این قسمت می توانید شبکه های اجتماعی که برای ارز دیجیتال کاردانو وجود دارد و قابل استفاده است را ببینید. 

معرفی شبکه های اجتماعی ارز دیجیتال وب سایت Coinmarketcap

7. Ratings

رتبه بندی ها توسط سازمان های شخص ثالث محاسبه می شود و به هیچ وجه تحت تأثیر یا تأیید CoinMarketCap قرار نمی گیرد که با استفاده از شاخص FCAS قابل بررسی است که این نماد مخفف Fundamental Crypto Asset Score یک مقیاس برای ارزیابی کیفیت بنیادی ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد. البته این ارزیابی توسط سه فاکتور مورد بررسی قرار می گیرد:

  • فعالیت کاربر
  • رفتار توسعه دهنده
  • بلوغ بازار

معرفی بخش Rating در وب سایت Coinmarketkap

8. Analysis

در این قسمت می توانید جایگاه ارز دیجیتال خود را با توجه به شاخص های مرتبط مورد بررسی قرار دهید. 

معرفی بخش Analysis در Coinmarketcap

9.Price Estimate

در این قسمت می توانید برآوردهای مربوط به قیمت را تا 6 ماه آینده تخمین بزنید.

معرفی Price Estimate سایت coinmarket

حال به بررسی ادامه نوار آبی رنگ وب سایت می پردازیم. بعد از قسمت Cryptocurrencies، می توانید قسمت های زیر را مشاهده کنید. 

Category

بخش دیگری که در وب سایت Coinmarketcap، مورد بررسی قرار می دهیم شامل Category است که در این بخش می توانید طبقه بندی ارزهای دیجیتال را با تغییرات 24 ساعته مورد بررسی قرار داد. در این قسمت برای هر دسته از ارزهای دیجیتال یک فهرست ایجاد شده است. دسته بندی ها با تغییر قیمت 24 ساعته رتبه بندی می شوند. برای مشاهده بخش های اصلی شاخص و عملکرد اخیر قیمت ارزهای دیجیتال، می توانید بر روی نام دسته بندی ارزهای دیجیتال کلیک کنید. 

معرفی بخش catagory وب سایت Coinmarketcap

Defi

در این قسمت می توانید برترین توکن های دیفای را بر سرمایه گذاری بازار مورد بررسی قرار دهید. در این قسمت می توانید ارزش بازار ارز دیجیتال را به صورت روزانه مشاهده می کنید. 

معرفی بخش دیفای در Coinmarketcap

NFT

در این قسمت می توانید فهرست پروتکل های NFT را ببینید. البته شاخص برای دسته بندی این پروتکل ها براساس ارزش بازار به ترتیب از ارزشمندترین به سمت نزولی فهرست خواهند شد. 

معرفی بخش NFT در وب سایت Coinmarketcap

 Play to Earn

در قسمت play to earn می توانید ارزهای دیجیتال برتر برای کسب درآمد را مشاهده کنید. البته تعداد این ارزهای دیجیتال براساس ارزش بازار مشخص می شود.

آشنایی با بخش های مختلف وب سایت Coinmarketcap

Polkadot

در این قسمت می توانید بهترین توکن های اکوسیستم پولکادات را بر اساس سرمایه مشاهده کنید. البته فهرست این توکن ها به ترتیب بزرگترین به سمت نزولی ترین فهرست شده اند. 

معرفی بخش پولکادات در coinmarket

BSC

BSC که مخفف عبارت Binance Smart Chain است که در این قسمت نیز می توانید توکن های زنجیره هوشمند بایننس را بر اساس سرمایه بازار مشاهده کنید. 

معرفی بخش BCS در coinmarket

Solana

این قسمت نیز نشان دهنده توکن های برتر اکوسیستم سولانا بر اساس سرمایه بازار است. 

معرفی توکن های سولانا در وب سایت Coinmarketcap

Heco

این قسمت نیز نشان دهنده توکن های برتر اکوسیستم Heco بر اساس سرمایه بازار است.

معرفی توکن های Heco در Coinmarketcap

CMC به جز رتبه بندی فقط قیمت چه چیز دیگری ارائه می دهد؟

بسیاری از ویژگی‌های دیگر در وب سایت Coinmarketcap وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا در دنیای ارزهای دیجیتال حرکت کنید.

Headlines

Headlines کوین مارکت مپ جمع‌آوری کننده همه سرفصل‌های مربوط به ارزهای دیجیتال و بلاک چین است که ممکن است به آن‌ها به صورت یکجا نیاز داشته باشید. فراتر از داستان‌های روزنامه‌های رمزنگاری برتر، Headlines همچنین حاوی سیگنال‌ هایی است که اخبار را مستقیماً از یک پروژه یا خود پروتکل رمزنگاری ارائه می‌دهد.

Alexandria

برای کسانی که می‌خواهند فراتر از رتبه‌بندی‌ها درباره ارزهای دیجیتال بیاموزند، CMC Alexandria یک دایره‌المعارف رمزنگاری و بلاک چین است که می‌تواند به هر سؤال شما پاسخ دهد.

Events

صفحه رویدادهای CoinMarketCap به شما این امکان را می دهد که ببینید در حال حاضر چه تبلیغات و هدایایی در پلتفرم های مختلف وجود دارد.

نتیجه گیری:

با توجه به مطالبی که در این قسمت قرار داده شده است، متوجه شدیم که وب سایت Coinmarketcap، برای مشاهده قیمت یک ارز دیجیتال نیست و ابزارهای مفیدی در این سایت قابل دسترسی است. این سایت منبع خوبی از قیمت ارزها، تغییرات قیمت ارز و ... بوده و می توان به عنوان یک منبع به روز مورد استفاده قرار گیرد. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
عیــدیــت رو از علیرضــا محـــرابی بگـیـر ! (کلیک کنید)
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com