1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. آموزش ارز دیجیتال
 4. آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز
لوگو علیرضا محرابی
آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز
آموزش ارز دیجیتال

در این مقاله قصد داریم به آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز بپردازیم. اولین رمز ارز در جهان که امکان حدس و گمان برای علاقه مندان به ورزش را فراهم می کند، ارز دیجیتال چیلیز (CHILIZ) می باشد. CHZ در تلاش است تا تمامی امکانات بلاک چین را برای نهاد های ورزشی فراهم کند و امکان کسب درآمد را برای علاقه مندان به ورزش ایجاد کند. همچنین به دلیل بستر خاص برای طرفداران ورزش، با عنوان Socios.com مشهور است. به طور کلی چلییز به دو موضوع پرداخته است: بودجه و مشارکت. این پلتفرم نه تنها به هواداران اجازه می دهد تا در سازمان های ورزشی سرمایه گذاری کنند بلکه به شرکت های ورزشی نیز امکان دسترسی به بودجه های حیاتی را می دهد، همچنین به هواداران این امکان را می دهد تا ارتباط بیشتری با تیم ها داشته باشند. Chiliz فعالیت خود را در اوایل سال 2018 آغاز کرد. این وب سایت توسط الکساندر دریفوس تاسیس شد. Chiliz یک تیم اختصاصی متشکل از 40 نفر از متخصصان صنعت ورزش دارد. تیم Chiliz از طریق یک دوره سرمایه گذاری خصوصی موفق به جمع آوری 66 میلیون دلار شد.

کیف پول های ارز دیبجیتال چیلیز

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز


چگونه چیلیز بخریم؟

برای خرید چیلیز در صرافی بایننس، در ابتدا باید در سایت بایننس به آدرس www.binance.com مراجعه کرده و ثبت نام کنید. زمانی که وارد صفحه اصلی بایننس شدید، می توانید گزینه های دیگری از نوار قیمت، تابلو اعلانات و لیست قیمت ها براساس بازدید را مشاهده کنید 

 1. ثبت نام خود را در قسمت شماره 1 انجام داده و حساب کاربری ایجاد کنید. 
 2. در نوار قیمت می توانید، می توانید قیمت مختلف ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید.
 3. در بخش تابلو اعلانات، می توانید آخرین اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال را به صورت روزانه مشاهده کنید.
 4. در قسمت شماره 4، می توانید لیست قیمت ها را براساس بازدید آخرین قیمت ارزهای دیجیتال در طی یک روز گذشته را مشاهده کنید.

خرید ارز دیجیتال چیلیز مرحله اول

بعد از اینکه در سایت صرافی ثبت نام خود را انجام دادید، باید مطابق با شکل زیر مراحل خرید ارز دیجیتال خود را انجام دهید. از سربرگ بالای صفحه، وارد منوی Trade شوید. از منوی Trade، وارد گزینه Advance شوید.

خرید ارز دیجیتال چیلیز مرحله دوم

وارد صفحه Advance که شدید، شکل زیر برای شما نمایش داده می شود. در این صفحه می توانید مواردی از جمله خدمات سایت، فهرست انتخاب، نمودار قیمت و لیست سفارشات بازار، لیست معاملاتی، قسمت ورود سفارش، دارایی ارز دیجیتال است. 

 • فهرست انتخاب: در این قسمت می توانید نوع ارز دیجیتالی که می خواهید بخریدید را انتخاب کنید.
 • نمودار قیمت: در این قسمت می توانید تغییرات قیمت ارز دیجیتال چیلیز را مشاهده کنید.
 • لیست سفارشات بازار: همان طور که از نامش مشخص است می توانید لیست سفارشات را در لحظه مشاهده کنید.
 • لیست معاملاتی: در این قسمت می توانید لیست معاملات خرید/خرید خود را در ارز دیجیتال چیلیز مشاهده کنید.
 • دارایی ارز دیجیتال: در این قسمت نیز می توانید لیست دارایی ارز دیجیتال خود را مشاهده کنید. 
 • قسمت ورود سفارش: در این قسمت می توانید وارد مرحله خرید ارز دیجیتال چیلیز شوید

خرید ارز دیجیتال چیلیز مرحله سوم

بعد از اینکه بر روی قسمت شماره 6، کلیک کردید، می توانید وارد مرحله خرید چیلیز شوید. مطابق با شکل زیر دو نوع خرید مشاهده می شود که شامل خرید limit , market می شوید. 

خرید ارز دیجیتال چیلیز به روش Limit

خرید ارز دیجیتال چیلیز مرحله چهارم

در روش خرید محدود یا Limit، قیمت و میزان حجمی که از چیلیز را که می خواهیم بخریدیم، تعیین می کنیم. به عنوان مثال در قسمت Price، قیمت را مشخص کرده و بعد از آن حجم چیلیز مورد نظر را از قسمت Amount تعیین می کنیم. در واقع در خرید Limit، دستور خرید چیلیز را با قیمت مشخص شده و با حجم مشخصی از چیلیز به صرافی می دهیم. بنابراین در صورتی خرید انجام می شود که قیمت به محدوده مورد نظر برسد، در غیر این صورت دستور خرید انجام نمی شود. برای انجام خرید به صورت Limit، مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

 • قسمت 1، بر روی گزینه Sellکلیک کنید.
 • در قسمت شماره 2، گزینه Limit را انتخاب می کنید در این قسمت شما یک محدوده برای خرید ارز دیجیتال تعیین می کنید. 
 • در قسمت شماره 3 مشخص می کنید که اگر چیلیز به این قیمت رسید، ارز دیجیتال چیلیز برای شما فروخته می شود.
 • در این قسمت می توانید تعداد و مقدار ارز دیجیتال خرید خود را مشخص کنید. 
 • البته برای تعیین قیمت دو روش وجود دارد. یکی از طریق وارد کردن قیمت به صورت دستی، با استفاده از یک اهرم سفید رنگ درصد خرید را با نگه داشتن ماوس بر روی اهرم مشص کرد.
 • در این قسمت می توانید مبلغ نهایی خرید را تعیین کنید.
 • در قسمت ثبت سفارش، می توانید گزینه Sell CHZ را کلیک کرده و خرید خود را نهایی کنید.

در انتها نیز می توانید دو گزینه انتقال ارز و میزان موجودی را مشاهده کنید. در بخش انتقال ارز می توانید شارژ حساب خود را انجام دهید. در قسمت میزان موجودی نیز می توانید کل میزان ارز دیجیتال CHZ را مشاهده کنید.

خرید ارز دیجیتال CHZ به روش Market

روش خرید Market، مشابه با مراحل روش قبلی است با این تفاوت که در روش قبلی گفتیم برای خرید محدوده تعیین می کنیم، اما در روش Market، دستور خرید را در قیمت همان لحظه با میزان مشخص شده بر اساس نقدینگی مطابق با مراحل زیر قرار می دهیم.

خرید ارز دیجیتال چیلیز مرحله پنجم

در قسمت خرید چیلیز با استفاده از Market، گزینه Sell از بخش اول انتخاب می کنیم.

 •  از بخش بعدی، Market را انتخاب می کنیم. 
 • در بخش بعدی می توانید مشابه به خرید Limit، قیمت را به صورت دستی وارد کنید. اما نمی توانید محدوده قیمتی مشخص کنید و بایستی قیمت لحظه ای را وارد کنید.
 • در این بخش می توانید مبلغ نهایی خرید را از قسمت Amount تعیین کنید. 
 • در این قسمت می توانید درصد خرید از موجودی را با یک اهرم سفید رنگ به صورت دستی تغییر دهید.
 • و در بخش پایانی شماره 5 می توانید با انتخاب گزینه خرید CHZ، چیلیز را به اندازه تعیین شده بخریدید.
 •  در انتهای عکس، می توانید دو گزینه انتقال ارز و میزان موجودی را مشخص کنید.
 • در انتقال ارز می توانید حساب خود را شارژ کرده و در میزان موجودی همان گونه از نامش مشخص است می توانید میزان موجودی خود از ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

آموزش کار با سایت بایننس به زبان ساده


چگونه چیلیز بفروشیم؟

ثبت نام خود را در قسمت شمادر نوار قیمت می توانید، می توانید قیمت مختلف ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید. در بخش تابلو اعلانات، می توانید آخرین اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال را به صورت روزانه مشاهده کنید. در قسمت شماره 4، می توانید لیست قیمت ها را براساس بازدید آخرین قیمت ارزهای دیجیتال در طی یک روز گذشته را مشاهده کنید. بعد از اینکه در سایت صرافی ثبت نام خود را انجام دادید، باید مطابق با شکل زیر مراحل فروش ارز دیجیتال خود را انجام دهید. 

فروش ارز دیجیتال چیلیز مرحله اول

از سربرگ بالای صفحه، وارد منوی Trade شوید. از منوی Trade، وارد گزینه Advance شوید. وارد صفحه Advance که شدید، شکل زیر برای شما نمایش داده می شود. در این صفحه می توانید مواردی از جمله خدمات سایت، فهرست انتخاب، نمودار قیمت و لیست سفارشات بازار، لیست معاملاتی، قسمت ورود سفارش، دارایی ارز دیجیتال است. 

فروش ارز دیجیتال چیلیز مرحله دوم

فهرست انتخاب: در این قسمت می توانید نوع ارز دیجیتالی که می خواهید بفروشید را انتخاب کنید.

نمودار قیمت: در این قسمت می تونیدکلیک کنید.

لیست سفارشات بازار: همان طور که از نامش مشخص است می توانید لیست سفارشات را در لحظه مشاهده کنید.

لیست معاملاتی: در این قسمت می توانید لیست معاملات خرید/فروش خود را در ارز دیجیتال چیلیز مشاهده کنید.

دارایی ارز دیجیتال: در این قسمت نیز می توانید لیست دارایی ارز دیجیتال خود را مشاهده کنید. 

قسمت ورود سفارش: در این قسمت می توانید وارد مرحله فروش ارز دیجیتال چیلیز شوید

بعد از اینکه بر روی قسمت شماره 6، کلیک کردید، می توانید وارد مرحله فروش ریپل شوید. مطابق با شکل زیر دو نوع فروش مشاهده می شود که شامل فروش limit , market می شوید.

فروش ارز دیجیتال چیلیز به روش Limit

فروش ارز دیجیتال چیلیز مرحله سوم در روش فروش محدود یا Limit، قیمت و میزان حجمی که از چیلیز را که می خواهیم بفروشیم، تعیین می کنیم. به عنوان مثال در قسمت Price، قیمت را مشخص کرد و بعد از آن حجم چیلیز مورد نظر را از قسمت Amount تعیین می کنیم. در واقع در فروش Limit، دستور فروش چیلیز را با قیمت مشخص شده و با حجم مشخصی از چیلیز به صرافی می دهیم. بنابراین در صورتی فروش انجام می شود که قیمت به محدوده مورد نظر برسد، در غیر این صورت دستور فروش انجام نمی شود. برای انجام فروش به صورت Limit، مطابق با مراحل زیر عمل کنید:

قسمت 1، بر روی گزینه SELL میزنید.

در قسمت شماره 2، گزینه Limit را انتخاب می کنید در این قسمت شما یک محدوده برای فروش ارز دیجیتال تعیین می کنید. 

در قسمت شماره 3 مشخص می کنید که اگر چیلیز به این قیمت رسید، ارز دیجیتال چیلیز برای شما فروخته می شود.

در این قسمت می توانید تعداد و مقدار ارز دیجیتال فروش خود را مشخص کنید. 

البته برای تعیین قیمت دو روش وجود دارد. یکی از طریق وارد کردن قیمت به صورت دستی، با استفاده از یک اهرم سفید رنگ درصد فروش را با نگه داشتن ماوس بر روی اهرم مشص کرد. در این قسمت می توانید مبلغ نهایی فروش را تعیین کنید. در قسمت ثبت سفارش، می توانید گزینه Sell CHZ را کلیک کرده و فروش خود را نهایی کنید. در انتها نیز می توانید دو گزینه انتقال ارز و میزان موجودی را مشاهده کنید. در بخش انتقال ارز می توانید شارژ حساب خود را انجام دهید. در قسمت میزان موجودی نیز می توانید کل میزان ارز دیجیتال CHZ را مشاهده کنید.

فروش ارز دیجیتال CHZ به روش Market

روش فروش Market، مشابه با مراحل روش قبلی است با این تفاوت که در روش قبلی گفتیم برای خرید محدوده تعیین می کنیم، اما در روش Market، دستور فروش را در قیمت همان لحظه با میزان مشخص شده بر اساس نقدینگی مطابق با مراحل زیر قرار می دهیم.فروش ارز دیجیتال چیلیز مرحله چهارم

در قسمت فروش ریپل با استفاده از Market، گزینه Sell از بخش اول انتخاب می کنیم. از بخش بعدی، Market را انتخاب می کنیم. در بخش بعدی می توانید مشابه به فروش Limit، قیمت را به صورت دستی وارد کنید. اما نمی توانید محدوده قیمتی مشخص کنید و بایستی قیمت لحظه ای را وارد کنید. در این بخش می توانید مبلغ نهایی فروش را از قسمت Amount تعیین کنید. در این قسمت می توانید درصد فروش از موجودی را با یک اهرم سفید رنگ به صورت دستی تغییر دهید. و در بخش پایانی شماره 5 می توانید با انتخاب گزینه فروش CHZ، چیلیز را به اندازه تعیین شده بفروشید. در انتهای عکس، می توانید دو گزینه انتقال ارز و میزان موجودی را مشخص کنید. در انتقال ارز می توانید حساب خود را شارژ کرده و در میزان موجودی همان گونه از نامش مشخص است می توانید میزان موجودی خود از ارز دیجیتال را مشاهده کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com