شاخص سلامت SIMETRI
لوگو علیرضا محرابی
شاخص سلامت SIMETRI
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال به شدت در حال تاخت و تاز در بازارهای مالی هستند. برخی از سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته سوار بر ترن هوایی در اوج گرفتن ارزهای دیجیتال، توانسته اند به سودهای بزرگی دست پیدا کنند اما ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان هستند و قرار نیست همیشه سودده باشند. برای مقابله با نوسانات بازار، پلتفرمی به نام Crypto Briefing که یک پلتفرم مستقل بررسی ارزهای دیجیتال و اخبار است، سرویسی اشتراکی با نام Simetri راه اندازی کرده تا برای سرمایه گذاران تحقیق، تجزیه و تحلیل انجام دهد. شاخص سلامت SIMETRI یک روش اختصاصی برای امتیاز دهی به پروژه های ارزهای دیجیتال است که از سال 2019 به طور مکرر به مشترکین و کاربران ارزهای دیجیتال کمک کرده است تا سرمایه گذاری های 3 برابری، 5 برابری و 10 برابری داشته باشند.

شاخص سلامت SIMETRI توسط Crypto Briefing و CoinMarketCap گزارش‌ ها و تحلیل‌ های عمیقی را در مورد کوین های ارزهای دیجیتال به صورت جداگانه ارائه می‌ کند تا به سرمایه ‌گذاران خرد کمک کند تصمیم ‌های آگاهانه بگیرند.

در مورد شاخص سلامت SIMETRI

پروژه Crypto Briefing و شاخص سلامت simetri

Carylyne Chan، رئیس بازاریابی جهانی در CoinMarketCap در بیانیه ای توضیح داد: (ترکیب ابتکار DATA Simetri و CoinMarketCap یک مسیر مثبت برای استانداردسازی داده های رمزنگاری شده است.) استانداردسازی داده‌ ها یک عامل کلیدی برای اطمینان از این است که می‌ توانیم روی داده‌ ها به‌ طور مداوم دید بیشتری داشته باشیم. منابع داده قابل اعتماد، سنگ بنای بازارهای مالی سنتی هستند و با گسترش و بلوغ ارزهای دیجیتال، این بازار نیز به این منابع نیاز دارد و سزاوار آن است.

برای آشنایی با شاخص مصرف انرژی بیت کوین بر روی لینک کلیک کنید. 

Crypto Briefing بیش از تعداد زیادی گزارش تحلیلی جامع در مورد ارزهای دیجیتال در اکوسیستم تولید کرده است و در حال حاضر تنها شرکت رسانه ای است که در پروژه سیمتری که توسط کوین مارکت کپ اخیرا راه اندازی شده، مشارکت دارد. در دو سال گذشته، Crypto Briefing اخبار و تحلیل ‌های مستقلی را بدون پذیرش پول یا تبلیغات در مورد تجارت های مربوط به هر ارز دیجیتال منتشر کرده است.

هان کائو، بنیانگذار و مدیر اجرایی Crypto Briefing در بیانیه ای گفت: (از روز اول، ما متعهد بودیم که اخبار و تحقیقاتی را در اختیار خوانندگان خود قرار دهیم که بتوانند به آنها اعتماد کنند.) اعتماد داده نمی شود، بلکه کسب شدنی است. هدف ما این بوده که به سرمایه‌ گذاران و ذینفعان ارزهای دیجیتال مکانی را ارائه دهیم که در صورت نیاز بدانند که منبع داده و اطلاعاتی که در اختیار می گیرند، توسط یک تبلیغ‌ کننده ارائه نشده است.

او افزود: Simetri تجزیه و تحلیل بنیادی و بینش بی‌ طرفانه و دقیق درباره پروژه‌ های ارزهای دیجیتال ارائه می‌ کند و شفافیت و مسئولیت ‌پذیری را در فضای بلاک چین تقویت می‌ کند. انتشار اخیر متدولوژی بروز شده CoinMarketCap برای قوانین گزارش دهی سختگیرانه تر مبادلات، یک گام بزرگ رو به جلو در سمت صرافی است و شاخص سلامت SIMETRI مکمل این تلاش در سمت موفقیت این پروژه خواهد بود.

آشنایی با شاخص سلامت SIMETRI

اخیراً CoinMarketCap تأیید کرده است که بیش از 70 درصد صرافی‌ ها الزامات گزارش‌ دهی برای طرح دیتاسیمتری را برآورده کرده‌ اند. این وب‌ سایت بیش از ۷۹ میلیون بازدید در ماه دریافت می ‌کند که آن را به منبع اصلی داده ‌ها در مورد صرافی‌ ها و پروژه‌ های رمزنگاری و همچنین یکی از تأثیرگذارترین شرکت ‌ها در این بخش برای مبادلات و پروژه‌ هایی که به دنبال جلب پشتیبانی و پذیرش هستند، تبدیل می ‌کند.

برای آشنایی با مهم ترین و بهترین شاخص های ارز دیجیتال بر روی لینک کلیک کنید. 

CoinMarketCap از Simetri Crypto Briefing استفاده کرد تا شفافیت پروژه را بهبود بخشد، شبیه به گزارش‌ های تحلیل فروش از بانک‌ های سرمایه‌ گذاری در سیستم مالی قدیمی.

چان گفت: Crypto Briefing شهرت خود را برای استقلال ایجاد کرده است و نظرات آنها برای موضوعاتی که ما با دیتا سیمتری به آن می پردازیم بسیار ارزشمند خواهد بود. ما مشتاقانه منتظر هستیم که تیم Simetri چگونه توصیه هایی را در مورد استانداردسازی داده ها بیان می کند که به نوبه خود راهنمایی تیم های پروژه را برای گزارش ارائه می دهد.

کائو گفت علاوه بر تجزیه و تحلیل بنیادی، محققان Simetri به پایگاه کد پروژه های منبع باز و همچنین بسیاری از مخازن خصوصی نگاه می کنند.

او افزود: «یکی از ارزش‌ های اصلی ما همیشه این بوده است که فناوری پیچیده پشت پروژه‌های بلاک چین را برای خوانندگان خود قابل درک کنیم، به همین دلیل است که ما تنها شرکت رسانه ‌ای متمرکز بر رمزنگاری هستیم که بررسی کدهای حرفه‌ ای مخازن GitHub را منتشر می‌ کنیم.»

برای آشنایی با شاخص ترس و طمع در ارز دیجیتال بر روی لینک کلیک کنید. 

به طور کلی شاخص سلامت Simetri تجزیه و تحلیل بی طرفانه، گزارش های دقیق و بینش ها و اطلاعاتی را که سرمایه گذاران می توانند به آن اعتماد کنند، ارائه می دهد. این موضوع به شکل گزارش‌ های پولی است که سرمایه‌ گذاران خرده ‌فروش می ‌توانند با تحقیق در سطح سازمانی در مورد ارزهای دیجیتال جداگانه از عهده آن برآیند. همه گزارش ها شامل یک درجه سرمایه گذاری در پایان است.

تاثیر شاخص سلامت simetri بر روی بازار ارز دیجیتال

انگیزه پشت SIMETRI کمک به معامله گران خرده فروش در تصمیم گیری های سرمایه گذاری است. آن‌ ها می ‌توانند دارایی‌ های دیجیتالی را که می‌خواهند در آن سرمایه‌ گذاری کنند، درک کنند. از آنجایی که Bitwise گزارش می ‌دهد که بیش از 95 درصد از کل حجم معاملات صرافی جعلی است، CoinMarketCap  مأموریتی برای ارائه داده‌ های شفاف داشته است. از طریق ابتکار دیتاسیمتری، همه صرافی ها باید یک دفتر سفارش قابل تایید و گزارش شفاف ارائه دهند.

گزارش‌های تحقیقاتی SIMETRI در پروفایل‌های ارزهای دیجیتال در سایت کوین مارکت کپ جمع ‌آوری، رتبه ‌بندی و جاسازی می‌ شوند. این بدان معنی است که بیش از 79 میلیون بازدیدکننده در ماه که از این سایت اطلاعات ارزهای دیجیتال را به دست می آورند، به گزارش ها دسترسی خواهند داشت. ترکیب SIMETRI و ابتکار DATA CoinMarketCap یک مسیر مثبت برای استانداردسازی داده‌ های رمزنگاری ‌شده را نشان می ‌دهد. عاملی کلیدی در حصول اطمینان از اینکه می‌ توانیم دید بیشتر به داده ‌ها را به صورت مداوم داشته باشیم.

برای آشنایی با شاخص FCAS در ارز دیجیتال بر روی لینک کلیک کنید. 

یکی از اجزای کلیدی هر پروژه بلاک چین فراتر از یک تیم و نقشه راه مستحکم، توانایی سرمایه گذاران برای مشاهده کد پروژه است. همه چیز زمانی خوب است که روی یک ایده عالی سرمایه گذاری کنید اما اگر شرکت نتواند آن را به کد کاری منتقل کند، این موضوع می تواند یک پرچم قرمز برای سرمایه گذاران باشد.

از طریق SIMETRI، سرمایه ‌گذاران می‌ توانند نگاهی به تحلیل‌ های پژوهشگران از کد پایه پروژه‌ ها بیاندازند و یک بررسی حرفه ‌ای از کد مخازن GitHub آن دریافت کنند.

از تجزیه و تحلیل کد گرفته تا ابزار، تیم، توسعه، اکوسیستم و پایداری کوین، سرمایه‌ گذاران می ‌توانند قبل از جدا شدن از سرمایه ‌شان تصویر بهتری به دست آورند.

شاخص سلامت SIMETRI از یک روش ارزیابی اثبات شده و اختصاصی استفاده می کند که تجزیه و تحلیل بنیادی و کمی را با اصول اقتصادی کریپتو ترکیب می کند تا سرمایه گذاری های ارز دیجیتال بالقوه سودآور را شناسایی کند.

رتبه بندی در SIMETRI

رتبه بندی در شاخص SIMETRI

در شاخص سلامت SIMETRI گرید ارزهای دیجیتال به صورت A+، A-، B+، B-، C+، C- از قوی ترین تا ضعیف ترین رتبه بندی شده است. برای رتبه بندی ارزها معیارهایی را در نظر گرفته که عبارتند از:

  • فرصت بازار
  • فناوری زیربنایی
  • ساختار اکوسیستم
  • تیم اصلی
  • اقتصاد
  • عملکرد توکن
  • نقشه راه پیشرفت

نمره همه این معیارها از 1 تا 10 درنظر گرفته شده و در نهایت براساس جمع این امتیازها، گرید ارز دیجیتال مورد نظر به دست می آید.

برای آشنایی با شاخص فاندینگ ریت در ارز دیجیتال بر روی لینک کلیک کنید. 

برای دیدن نتایج شاخص سلامت SIMETRI در کوین مارکت کپ، با مراجعه به این سایت و کلیک روی رمزارز مورد نظر خود در قسمت ریتینگ (Rating) که در تصویر زیر با هایلایت مشخص شده است، می توانید به اطلاعات شاخص SIMETRI دست پیدا کنید.

شاخص سلامت SIMETRI در کوین مارکت کپ

بررسی سه ارز مهم از نظر شاخص سلامت SIMETRI در کوین مارکت کپ

بیت کوین: A-

پادشاه ارزهای دیجیتال، بیت کوین، در زمان نگارش مقاله، از نظر تجزیه و تحلیل شاخص سلامت سیمتری به این صورت تعریف شده است:

نکات مهم گزارش بیت کوین

تسلط گسترده بر بازار

تقریباً در همه جاهایی که ارزهای دیجیتال معامله می شوند، معامله می شود.

اکوسیستم جهانی و شناخت برند

توسعه هسته فعال و شخص ثالث

ورودی و خروجی اصلی به ارزهای فیات

در حالی که علاقه سازمانی به بیت کوین به عنوان یک ذخیره ارزش همچنان در حال رشد است، سایر توکن ها برای پرداخت مناسب تر شده اند.

در شاخص سلامت SIMETRI گرید و امتیاز بیت کوین به صورت A- نمایش داده شده است.

برای آشنایی با شاخص فلیپینینگ در ارز دیجیتال بر روی لینک کلیک کنید.

اتریوم: B+

گزارش دومین رمزارز دنیای ارزهای دیجیتال، اتریوم، در شاخص سلامت Simetri به صورت زیر آمده است:

نکات مهم گزارش اتریوم

مرحله 0: ارتقاء اتریوم 2.0 همانطور که در سه ماهه دوم 2020 انتظار می رفت.

فاز0: دارای یک زنجیره کاملاً جدید است که بر روی اثبات سهام (PoS) عمل خواهد کرد.

سرمایه قفل شده در قراردادهای هوشمند DeFi از صفر به نزدیک به 1 میلیارد دلار افزایش یافته است.

کیف پول مرورگر اتریوم، متامسک، اخیراً از یک میلیون کاربر گذشته است.

بنیاد اتریوم حدود 100 میلیون دلار برای حمایت از اکوسیستم دارد.

اتریوم اساسا قوی تر از همیشه است. علی‌ رغم همه انتقادات، این پروژه همچنان با یک جامعه توسعه ‌دهنده بزرگ، پروژه شماره یک در فعالیت‌ های توسعه ای بلاک چین است. این پروژه در موقعیت خوبی قرار دارد که نه تنها جایگاه خود را به عنوان پلتفرم شماره یک قراردادهای هوشمند حفظ می کند، بلکه در سه ماهه آینده تسلط خود را افزایش می دهد.

در زمان نگارش مقاله گرید اتریوم در شاخص سلامت SIMETRI به صورت B+ نشان داده شده است.

بایننس کوین: B+

شاخص سلامت سیمتری

سومین ارز اول در کوین مارکت کپ در زمان نگارش این مقاله بایننس کوین با نماد BNB است. در گزارش شاخص سلامت SIMETRI در مورد این رمز ارز آمده است:

نکات مهم گزارش بایننس کوین

اثرات شبکه یکی از قوی ترین ها در صنعت است

جفت معاملات کلیدی در بزرگترین صرافی رمزارز جهان

توسعه مستمر موارد استفاده در دنیای واقعی

متوسط توسعه فناوری تا به امروز

تیم ثابت کرده است که یکی از قوی‌ترین تیم‌ ها در بخش کریپتو است.

همانطور که بایننس در ایجاد یک پلتفرم Launchpad برای پیشنهادات اولیه تبادل، یک DEX، یک پلتفرم اطلاعات و یک انکوباتور توسعه یافته است، موارد استفاده برای BNB افزایش یافته است. BNB اکنون به عنوان یک جفت معاملاتی کلیدی ارائه می شود و همچنین شروع به پذیرش به عنوان یک وسیله پرداخت می کند.

در زمان نگارش مقاله گرید بایننس کوین در شاخص سلامت SIMETRI به صورت B+ نشان داده شده است.

جمع بندی

شاخص سلامت SIMETRI به منظور ارائه گزارش دقیق و شفاف از ارزهای دیجیتال و استانداردسازی داده‌ های رمزنگاری ‌شده ایجاد شده است. این شاخص ارزهای دیجیتال را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار می دهد تا سرمایه گذاران خرده فروش بتوانند بر مبنای این گزارش ها تصمیم گیری درستی داشته باشند. در فضایی که هنوز مملو از اطلاعات نادرست است، پروژه هایی مانند DATA و SIMETRI به سرمایه گذاران شفافیت بیشتری ارائه می دهند. با این حال، یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که این صنعت هنوز جوان، بی ثبات است و پیش بینی آن سخت است. هرگز بیش از آنچه می توانید از دست بدهید سرمایه گذاری نکنید. حتی پروژه هایی مانند SIMETRI نمی توانند بازگشت سرمایه را تضمین کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com