میم NFT چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
میم NFT چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

بازار میم NFT یک روند در حال ظهور در دنیای هنر دیجیتال و کلکسیون است. NFT ها روش جدیدی را برای سازندگان ایجاد کرده اند تا از آثار خود کسب درآمد کنند و مجموعه داران بتوانند قطعات منحصر به فرد هنر دیجیتال را داشته باشند. استفاده از میم ها به عنوان رسانه ای برای NFT لایه جدیدی از طنز و ارتباط فرهنگی را به دنیای هنر دیجیتال اضافه کرده و روز به روز هم به میزان محبوبیت آن اضافه می شود. در این مطلب قصد داریم به جوانب مختلف میم NFT، دلایل موفقیت و مزایا و معایب آن بپردازیم.

میم چیست؟

میم NFT چیست؟

میم یک تصویر، ویدیو یا عبارت معمولا شوخ‌ آمیز است که به سرعت توسط کاربران اینترنت دست به دست و به صورت آنلاین منتشر می‌شود. میم ها معمولا مانند ویروس به سرعت از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود. میم اینترنتی وسیله ای برای برقراری ارتباط و ابزاری برای هدایت نگرانی های ذاتی جوانان است. در سال 1976، دانشمند برجسته بریتانیایی ریچارد داوکینز، کلمه میم را ابداع کرد. میم ممکن است به این دلیل شناسایی شود که غالبا از یک عکس معمولا از فرهنگ‌های عامه‌ پسند، مانند کارتون‌ها و ویدیوهای مختلف یا معروف گرفته شده است. همچنین می تواند به موقعیت‌های خاص یا حتی چیزی مربوط به رویدادهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جاری اشاره داشته باشد. امروزه این مفهوم به بلاک چین هم راه پیدا کرده و مسیر جدیدی را طی می کند.

درباره ی میم NFT

میم‌ NFT (توکن غیر قابل تعویض) میم‌های دیجیتالی هستند که به دارایی‌های منحصر به‌ فرد و بی‌نظیر در یک بلاک چین تبدیل شده‌اند. NFT نوعی دارایی دیجیتال است که از فناوری بلاک چین برای ایجاد مالکیت و اصالت استفاده می کند و می تواند برای نمایش طیف گسترده ای از محتوای دیجیتال از جمله تصاویر، ویدیوها، موسیقی و موارد دیگر استفاده شود. میم‌های NFT معمولا توسط خالق اصلی یک میم اینترنتی محبوب ایجاد می‌شوند که سپس آن را به عنوان یک NFT با استفاده از پلتفرمی که از ایجاد و تجارت NFT پشتیبانی می‌کند، خلق می نماید.

این اتفاق، میم را به یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد و قابل تایید تبدیل می کند که می تواند خرید و فروش شود؛ اغلب از طریق بازارهای آنلاین مانند OpenSea یا Nifty Gateway. ارزش یک میم NFT بسته به طیفی از عوامل از جمله محبوبیت میم، منحصر به فرد بودن NFT و تقاضا برای میم در میان کلکسیونرها و علاقه مندان می تواند متفاوت باشد. برخی از میم‌ NFT ها میلیون‌ها دلار فروخته شده‌اند، در حالی که برخی دیگر ممکن است ارزش کمتری داشته باشند.

به طور کلی، میم‌ NFT ها نشان‌دهنده یک روند جدید و به سرعت در حال رشد در دنیای هنر دیجیتال و کلکسیون‌ها هستند و بخشی از یک حرکت بزرگتر به سمت استفاده از فناوری بلاک چین برای ایجاد و احراز هویت دارایی‌های دیجیتال به حساب می آیند. NFT ها یا توکن های غیرقابل تعویض دنیای هنر دیجیتال را طوفانی کرده اند و به سازندگان اجازه می دهند دارایی های دیجیتال منحصر به فرد را در شبکه های بلاک چین بفروشند. در حالی که بسیاری از NFTها قطعات هنری جدی هستند، برخی دیگر رویکرد جالب تری را در پیش گرفته اند.

میم‌ NFT ها آثار هنری دیجیتالی هستند که میم‌های اینترنتی محبوب را می‌گیرند و به آن‌ها رنگ و لعابی می‌دهند و آن‌ها را به قطعاتی بی‌نظیر تبدیل می‌کنند که می‌توان آن ها را به عنوان NFT خرید و فروخت. برخی از محبوب‌ترین میم‌های NFT شامل «دختر فاجعه»، «نیان گربه» و «دوج» هستند و به قیمت صدها هزار و حتی میلیون‌ها دلار فروخته شده‌اند. این میزان افزایش میم‌ NFT نشان می‌دهد که هنر دیجیتال و بازارهای میم در طول سال‌ها چقدر تکامل یافته‌اند و همچنین چقدر فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین در فرهنگ جریان اصلی جا افتاده است. با توجه به جریان موجود، می توانیم انتظار داشته باشیم که در آینده نزدیک شاهد خلق میم های NFT جالب و طنزآمیزتری باشیم.

تاریخچه میم NFT

تاریخچه میم NFT

در آوریل ۲۰۲۱ میم اصلی Pepe the Frog NET Genesis در یک حراجی NFT با رکورد ۱ میلیون دلار یا ۴۲۰ ETH در آن زمان فروخته شد. خالق این میم، هنرمند آمریکایی مت فیوری است که در سال ۲۰۰۶ یک کمیک با پپه در مای اسپیس منتشر کرد. Pepe punk4156 خریدار قورباغه NFT، به مجله Whitehot گفت: "من معتقدم که در پایان یکی از با ارزش ترین نسخه های دیجیتال اصلی در جهان خواهد بود." با در نظر گرفتن تعداد دفعات تکرار تصویر پپه در اینترنت و تعداد استفاده ای که از آن شده است، نسخه ی اصل آن مانند مونالیزا به حساب می آید و خریدار توکن از خرید خود و اصالت دارایی اش مطمئن است.

در طول دهه گذشته، انواع میم ها تقریباً در تمام جنبه های فرهنگ ما گسترش یافته اند. آن ها جدیدترین حرکات رقص را معرفی می کنند و به ما اجازه می دهند افکار و احساسات پیچیده را به سرعت به اشتراک بگذاریم. از این نظر، میم ها به بخشی اساسی از زندگی ما تبدیل شده اند. بسیاری از آن ها در طول سال ها، اقتباس و بازسازی می شوند و در خرده فرهنگ های مختلف، معنای خاصی پیدا می کنند. سایر میم‌ها اساسا در طول زمان بدون تغییر باقی می‌مانند و به موقعیت های جالبی می‌رسند. این میم ها معمولا توسط افراد مختلف در اکثر گروه‌های سنی شناسایی می‌شوند. حالا در زمان کنونی و با پیشرفت بلاک چین و مفهوم ارزهای دیجیتال، ما NFT میم را داریم.

تاثیر مینت میم NFT چیست؟

مینت میم NFT

تأثیر مینت کردن یک میم NFT (توکن غیرقابل تعویض) بسته به عواملی مانند محبوبیت میم، منحصر به فرد بودن NFT و تقاضا برای میم در میان کلکسیونرها و علاقه مندان، می تواند متفاوت باشد. مینت یک میم NFT می تواند حس انحصار و مالکیت را برای خالق و مجموعه دارانی که NFT را خریداری می کنند، ایجاد کند. همچنین راهی را برای سازنده فراهم می کند تا از کار خود پول دربیاورد و در صورت افزایش ارزش NFT در طول زمان، به طور بالقوه سود کسب کند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که ارزش NFTها می تواند بسیار نوسان داشته باشد و تابع روند بازار و تقاضا باشد. در حالی که برخی از NFTها میلیون ها دلار فروخته شده اند، برخی دیگر ممکن است ارزش قابل توجهی فراتر از فروش اولیه نداشته باشند. علاوه بر این، تأثیرات زیست‌ محیطی NFTها موضوع نگرانی کننده ای است زیرا مصرف انرژی مورد نیاز برای ایجاد و حفظ زیرساخت بلاک چین مورد استفاده برای NFTها مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته است.

میم NFT و هنر

ادغام میم ها و NFTها نشان دهنده یک پیشرفت بزرگ در قلمرو هنر دیجیتال و کلکسیون ها است. میم ها که به عنوان شکل جهانی بیان دیجیتال و آینه فرهنگ آنلاین عمل می کنند، به NFT تبدیل شده اند. این ادغام باعث شده است که میم‌ها با کیفیت NFT و بلاک چین آغشته شوند و ارزش پیدا کنند. علاوه بر این، این همگرایی درها را به روی هنرمندان و سازندگان باز کرده است تا از شاهکارهای میم های خود درآمد کسب کنند و از طریق کانال های مجازی با مجموعه داران ارتباط برقرار کنند. محبوبیت و پذیرش جریان اصلی NFTها در سال های اخیر، همراه با رشد انفجاری بازار هنر دیجیتال، بیشتر به افزایش جریان میم NFT کمک کرده است.

میم NFT چگونه کار می کند؟

میم NFT چگونه کار می کند؟

ترکیب هر دو میم و NFT منجر به میم‌ NFT توکنیزه شده، می‌شود. برای توضیح بیشتر می توان گفت وقتی میم‌ها به توکن‌های غیرقابل تعویض تبدیل می‌شوند، به توکن‌های دیجیتال منحصر به‌ فردی تبدیل می‌شوند که می‌توان آن‌ها را در پلتفرم‌های بلاک چین خرید، فروخت و در اختیار داشت. توکن کردن میم ها راهی برای اعطای ارزش و مالکیت به آن ها است تا سازندگان بتوانند از آن ها درآمدزایی کنند. به عبارت دیگر، میم NFT به ایجاد و مالکیت میم ها به عنوان توکن های غیرقابل تعویض (NFT) اشاره می کند. در ادامه نحوه عملکرد میم NFT را توضیح می دهیم.

ایجاد و توکن سازی

یک هنرمند یا خالق، یک الگوی رفتاری را طراحی و ایجاد می کند که می تواند به شکل یک تصویر، ویدیو یا محتوای متنی باشد. میم معمولا یک عنصر منحصر به فرد و مرتبط است که به خوبی با فرهنگ اینترنتی سازگار است. در ادامه، آن میم به یک NFT تبدیل می شود که شامل قرار دادن یک توکن دیجیتالی بر روی یک پلتفرم بلاک چین است که معمولا در اتریوم قرار می گیرد. به NFT، یک شناسه منحصر به‌ فرد اختصاص داده شده و روی بلاک چین ذخیره می‌شود. در نهایت از تغییر ناپذیری و ردیابی آن اطمینان حاصل می شود.

مالکیت و اعتبارسنجی

هنگامی که میم NFT ایجاد شد، می توان آن را خرید، فروخت یا در اختیار کلکسیونرها قرار داد. هر میم NFT دارای یک تاریخچه مالکیت قابل تایید و شفاف است که روی بلاک چین ثبت شده است و به هر کسی اجازه می دهد اعتبار و مالکیت آن را تایید کند.

لیست شدن بازار

میم توکن غیر قابل تعویض را می توان برای فروش در بازارهای NFT مانند OpenSea ،Rarible یا SuperRare فهرست کرد. این فهرست شامل جزئیات مربوط به میم است؛ مانند توضیحات، نسخه (محدود یا باز)، قیمت و هرگونه امتیاز یا ویژگی اضافی مرتبط با آن.

خرید و فروش

خریداران علاقه مند می توانند بازار NFT را مشاهده کرده، میم NFT مورد نظر را پیدا کرده و با استفاده از ارز دیجیتال (معمولا اتریوم) خرید کنند. هنگامی که یک خریدار میم NFT را به دست آورد، مالکیت آن به کیف پول دیجیتال او منتقل می‌شود و صاحب قانونی میم توکن شده منحصر به فرد می‌شود.

نمایش و اشتراک گذاری

دارندگان میم های NFT می توانند مالکیت خود را در کیف پول دیجیتال خود به نمایش بگذارند و مجموعه های خود را در پلتفرم ها یا وب سایت های سازگار به نمایش بگذارند. آن ها همچنین می توانند میم را با دیگران به اشتراک بگذارند و آن را بیشتر در رسانه های اجتماعی و اینترنت پخش کنند. ارزش میم NFT توسط عوامل مختلفی از جمله محبوبیت میم، نادر بودن، تقاضا و شهرت هنرمند تعیین می شود. کلکسیونرها ممکن است میم های NFT را به عنوان نوعی سرمایه گذاری، برای حمایت از هنرمندان مورد علاقه خود یا صرفا برای داشتن بخشی از دنیای میم ها خریداری کنند.

برای کسب اطلاعات در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

توجه به این نکته مهم است که در حالی که میم NFT راهی برای اختصاص مالکیت و ارزش به محتوای دیجیتالی ارائه می‌دهد، میم اصلی ممکن است همچنان وجود داشته باشد و آزادانه در اینترنت به اشتراک گذاشته شود. NFT مالکیت یک نسخه منحصر به‌ فرد از میم را نشان می‌دهد اما در دسترس بودن یا تکرار آن را در شکل اصلی آن محدود نمی‌کند. میم های NFT به دلیل پتانسیلی که برای کسب درآمد و داشتن فرهنگ اینترنتی دارند، محبوبیت پیدا کرده اند. با این حال مانند هر شکلی از هنر دیجیتال یا مجموعه‌ای، بحث‌هایی پیرامون پایداری، اهمیت فرهنگی و مسائل بالقوه حق چاپ مرتبط با میم‌های NFT وجود دارد.

انواع بازارهای آنلاین میم NFT

بازارهای میم NFT

انواع مختلفی از بازارهای آنلاین میم NFT را می توان توسعه داد. در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 • بازارهای عمومی NFT: بازارهای عمومی NFT مانند OpenSea و Rarible، به هر کسی اجازه می‌دهند تا میم‌ NFT را ایجاد کنند و بفروشند. این بازارها به روی طیف گسترده ای از سازندگان و مجموعه داران باز هستند و طیف متنوعی از میم های NFT را ارائه می دهند.
 • بازارهای انتخاب شده NFT: بازارهای NFT سرپرستی شده، مانند Foundation، فرآیند نظارت دقیقی دارند و فقط تعداد محدودی از سازندگان را می پذیرند. این بازارها تمایل دارند که میم های NFT با کیفیت بالاتر و ارزشمندتری داشته باشند.
 • بازارهای انحصاری NFT: بازارهای انحصاری NFT مانند Meme.com، به طور انحصاری بر روی میم ها تمرکز دارند و دارای یک جامعه اختصاصی از علاقه مندان به میم هستند. این بازارها می‌توانند فرصتی منحصر به فرد برای تعامل با فرهنگ میم و کشف میم‌های کمیاب و ارزشمند NFT ارائه دهند.
 • بازارهای NFT مبتنی بر رسانه‌های اجتماعی: بازارهای NFT مبتنی بر رسانه‌های اجتماعی مانند NFTfi، به سازندگان این امکان را می‌دهد که میم‌های NFT را مستقیماً در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر ایجاد کنند و بفروشند. این بازارها می‌توانند روشی ساده و در دسترس برای سازندگان برای کسب درآمد از میم‌هایشان فراهم کنند.
 • بازارهای Niche NFT: بازارهای Niche NFT مانند NBA Top Shot، بر یک دسته یا موضوع خاص تمرکز دارند. این بازارها می توانند فرصتی منحصر به فرد برای تعامل با یک جامعه خاص و کشف الگوهای رفتاری کمیاب و ارزشمند NFT مرتبط با آن دسته یا موضوع ارائه دهند.

در نتیجه، انواع مختلفی از بازارهای آنلاین میم NFT را می توان توسعه داد. از جمله بازارهای عمومی NFT، بازارهای نظارت شده NFT، بازارهای انحصاری NFT، بازارهای NFT مبتنی بر رسانه های اجتماعی و بازارهای NFT خاص. با در نظر گرفتن انواع مختلف بازارها، توسعه دهندگان می توانند پلتفرمی را ایجاد کنند که به بهترین وجه با نیازهای مخاطبان هدفشان مطابقت داشته باشد و فرصتی منحصر به فرد برای سازندگان و مجموعه داران فراهم کند تا در بازار رشد سریع NFT شرکت کنند و با پدیده فرهنگی میم ها درگیر شوند.

چرا باید میم NFT ایجاد کنید؟

ایجاد میم NFT

اگرچه اولین میم ناشناخته است، می‌توان مطمئن بود که فرهنگ میم همراه با انقلاب اینترنتی توسعه یافته است. ادبیات به ما نشان می دهد که راه های بیان نیازها، ترس ها و کنایه ها نیز در طول زمان تکامل یافته است. بنابراین فرهنگ میم روش جدید بیان در این عصر دیجیتال است. اگرچه Gen-z کسی است که از میم ها استفاده زیادی می کند، اخیراً حضور نسل بزرگتر ما در عرصه میم افزایش یافته است. جمعیت gen-Z میم ها را مدرن ترین شکل طنز می دانند. از آنجایی که این میم ها به اینترنت متکی هستند، در کنار اینترنت زنده می مانند. بله، میم ها برای مدت طولانی زنده می مانند. تکامل اینترنت به وب 3 یا 4.0 به این فرهنگ پایان نخواهد داد، بلکه آینده فرهنگ میم را شکل خواهد داد. یک میم NFT مزایای شگفت انگیزی دارد. اجازه دهید بررسی کنیم که چرا تبدیل یک تصویر میم می تواند مفید باشد.

منشأ یک میم NFT

فناوری بلاک چین زیربنایی قابلیت ردیابی را تضمین می کند و منشأ یک میم یا هر دارایی دیجیتال را ثابت می کند. هر تراکنش یا تغییر در دفتر کل توزیع‌ شده ثبت می‌شود و این داده‌ها تغییرناپذیر هستند، همانطور که فناوری بلاک چین تضمین می‌کند. از این رو این امر مانع از مجوز شخص ثالث میم ها و استفاده از آنها به عنوان دارایی می شود. تاریخچه کامل تراکنش برای هر کسی برای اثبات منشأ و مالکیت در دسترس است.

به اشتراک گذاری حق امتیاز

اجازه دهید فرض کنیم که شما صاحب یک میم هستید و آن را به صورت آنلاین در یکی از رسانه های اجتماعی خود پست کرده اید. بنابراین هر کسی می تواند از آن تصویر استفاده کند و سود زیادی به دست آورد و جیب صاحب واقعی، یعنی مال شما، خالی بماند. اما زمانی که میم یا دارایی دیجیتال خود را توکن می‌کنید، این گزینه را به هنرمند یا مالک می‌گذارد تا برای هر معامله انجام شده، حق امتیاز از پیش تعریف‌شده دریافت کند. برای مثال، هنرمند ممکن است مفاد قرارداد هوشمند را برای پتانسیل دریافت 10 درصد حق امتیاز برای هر تراکنش اجرا کند.

چگونه یک میم NFT ایجاد کنیم؟

نحوه کار میم NFT

شرکت های زیادی وجود دارند که توکنیزاسیون را ارائه می دهند. تبدیل میم خود به NFT به آسانی باز کردن یک حساب رسانه اجتماعی و ارسال یک عکس است. اگر یک الگوی رفتاری ایجاد کرده اید، تبدیل آن به یک NFT فرآیندی بدون دردسر است. تعداد زیادی از وب سایت ها، برنامه ها و استارت آپ ها وجود دارند که بستری را برای سازندگان دیجیتال فراهم می کنند که با استفاده از آن می توانند فایل های خود را در چند مرحله ساده تبدیل کنند. در بیشتر موارد، شما با انتخاب یک فایل شروع می کنید، سپس یک کیف پول اتریوم ایجاد می کنید و مبلغی را به آن اضافه می کنید. کیف پول شما را قادر می سازد به یک بازار NFT بپیوندید، جایی که می توانید NFT خود را فهرست کرده، تبلیغ کنید و بفروشید.

خلاصه ای از مراحل عبارتند از:

 • ایجاد یک میم: ابتدا باید یک میم بسازید تا آن را به صورت NFT بسازید. می توانید میمی را که ساخته اید به عنوان میم NFT در هر بازار NFT پست کنید. می تواند در فرمت های GIF، jpeg، PNG و غیره باشد.
 • کیف پول خود را تنظیم کنید: برای ایجاد، خرید یا فروش NFT به پول در قالب ارز دیجیتال نیاز دارید. از این رو کیف پول شما به شما کمک می کند ارز دیجیتالی را که برای انجام تراکنش ها دارید ذخیره کنید.
 • بازار NFT میم مناسب را انتخاب کنید: در بازار انتخابی nft حساب باز کنید. Opensea، SuperRare و Rarible برخی از بازارهای برجسته NFT هستند.
 • فایل خود را به عنوان NFT فهرست کنید: فایل خود را به عنوان NFT در بازار آپلود کنید.

آینده میم NFT

آینده میم NFT

آینده میم NFT یک قلمرو جذاب و پویا به شمار می آید که مملو از امکانات برای سازندگان و مجموعه داران است. در حالی که میم‌ها به طور سنتی در حوزه سرگرمی رشد می‌کردند، توکن‌سازی آن‌ها، حوزه‌ای از چشم‌اندازهای تجاری قابل‌توجه و راه‌های کسب درآمد را باز می‌کند. در زیر برخی از پیشرفت‌ها و روندهای احتمالی وجود دارد که ممکن است راه را برای آینده میم‌های NFT هموار کند:

 • افزایش پذیرش: همانطور که آگاهی و درک از NFT ها همچنان در حال رشد است، هنرمندان و سازندگان میم بیشتری ممکن است احتمالات تبدیل آثار خود را به NFT بررسی کنند. این می‌تواند منجر به تنوع گسترده‌تری از NFTهای مبتنی بر میم و افزایش مشارکت هنرمندان میم‌های جا افتاده و نوظهور شود.
 • نوآوری در قالب های میم: فناوری NFT امکانات جدیدی را برای تجربه‌های میم تعاملی و پویا فراهم می‌کند. ممکن است شاهد ظهور میم‌های NFT باشیم که واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR) یا سایر فناوری‌های فراگیر را در خود جای داده و به کاربران اجازه می‌دهد تا با میم‌ها به روش‌های جدید درگیر شوند.
 • ایجاد میم مشارکتی: ماهیت غیرمتمرکز فناوری بلاک چین امکان همکاری بین هنرمندان و سازندگان میم را فراهم می کند. ما ممکن است شاهد پروژه‌های مشترکی باشیم که در آن هنرمندان متعددی در ایجاد میم‌ NFT مشارکت می‌کنند و سبک‌ها و دیدگاه‌های منحصر به‌ فرد خود را برای تولید میم هنری و مشارکتی ترکیب می‌کنند.
 • ادغام در پلتفرم های رسانه های اجتماعی: ادغام یکپارچه میم NFT در پلتفرم های رسانه های اجتماعی محبوب چشم انداز هیجان انگیزی را ارائه می دهد. این پلتفرم‌ها با فعال کردن کاربران برای نمایش و اشتراک‌گذاری مجموعه‌های میم NFT مستقیما در نمایه‌های خود، می‌توانند دید و دسترسی را افزایش دهند. این ادغام پتانسیل جذب مخاطبان گسترده تر و پرورش اشکال جدید تعامل را دارد.
 • دگرگونی فرهنگ میم: میم‌ NFT این قدرت را دارد که فرهنگ اینترنتی را تغییر شکل دهد و دوباره تعریف کند. از آن جایی که تعداد فزاینده‌ای از خالقان و مجموعه‌داران خود را در دنیای میم‌های NFT غوطه‌ور می‌کنند، می‌توانیم ظهور گرایش‌ها، خرده فرهنگ‌ها و جوامع جدید را پیش‌بینی کنیم. این تکامل مداوم فرهنگ میم به نوآوری و ایجاد مرزهای خلاقانه چشم انداز دیجیتال ادامه خواهد داد.
 • حفاظت از حق نشر پیشرفته: NFTها به طور ذاتی درجه ای از مالکیت و تایید صحت را ارائه می دهند. این می تواند منجر به بهبود حفاظت از حق نسخه برداری برای سازندگان میم شود و به آن ها امکان می دهد به طور مؤثرتری از کار خود درآمد کسب کنند و استفاده از آن را کنترل کنند.
 • اهمیت فرهنگی و تاریخی: همانطور که میم NFT به رسمیت شناخته شده و ارزش پیدا می کنند، ممکن است به بخش های فرهنگی مهم یا ارجاعات تاریخی تبدیل شوند که منعکس کننده حافظه جمعی و روح فرهنگ اینترنتی هستند. میم های NFT را می توان حفظ و بایگانی کرد و به عنوان یک کپسول زمانی دیجیتال برای نسل های آینده استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات در زمینه دوره دکس تریدینگ، بر روی لینک کلیک کنید.

سخن پایانی

آشنایی با میم NFT

به طور کلی، اثر مینت یک میم NFT می تواند از نظر ایجاد یک جریان درآمد جدید برای سازندگان و ارائه یک تجربه مالکیت منحصر به فرد برای کلکسیونرها مثبت باشد اما مهم است که اثرات بالقوه محیطی و نوسانات ارزش را به دقت در نظر بگیرید. ما باید بپذیریم که چگونه NFTها تقریبا در هر صنعت تغییر ایجاد می کنند و تجارت هنر دیجیتال را به سطح بالاتری می برند. در میان سقوط ارزهای دیجیتال، NFTها هنوز پتانسیل تبدیل شدن به آینده مالکیت دیجیتال را دارند و می توانند به عنوان راه حل نهایی برای مسائل حق چاپ در آینده نزدیک تکامل یابند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com