چگونه ارز دیجیتال گراف بخرم

چگونه ارز دیجیتال گراف بخرم
لوگو علیرضا محرابی
چگونه ارز دیجیتال گراف بخرم
آموزش ارز دیجیتال

ارز دیجیتال گراف یا GRT  یا The Graph نوعی ارز دیجیتال است که با هدف خاصی وارد بازار رمز ارزها شد. یک پروتکل برای سیستم های مانند اتریوم و IPFS است که به بسیاری از برنامه ها در حوزه دیفای و Web3 قدرت می بخشد.

یک سرویس میزبان وجود دارد که شروع کار با ارز دیجیتال GRTرا برای توسعه دهندگان آسان می کند و  شبکه غیر متمرکز در اواخر سال جاری راه اندازی می شود.

ارز دیجیتال GRT در حال حاضر از شاخص گذاری داده ها در IPFS  Ethereum و POA پشتیبانی می کند و شبکه های بیشتری به زودی ارائه می شوند.

 روش های خریدن ارز دیجیتال GRT  متفاوت است و شما می توانید با توجه به صلاحدید خودتان روش مناسبتان را انتخاب کنید.

اولین روش خرید ارز دیجیتال از افراد حقیقی خریدار

 است یعنی اشخاصی که این ارز دیجیتال را دارند و می خواهند از شما بخرند.طبیعی است که اعتماد کردن به همچنین افرادی کاری مشکل است و علت آن هم عدم شناخت از فرد خریداراست، اینکه آیا فرد مقابل شما واقعا خریدار است یا کلاهبردار است؟ آیا واقعا معامله ای در کار است یا فقط یک صحنه ی نمایش است؟

اما بهترین روش خرید ارز دیجیتال GRT چیست؟

خرید ارز دیجیتال گراف به صرافی های معتبر یکی از بهترین روش های خرید و فروش ارز دیجیتال مورد نظر شما است. صرافی ها قابل اعتماد هستند و همچنین مطمئن خواهید بود که هیچ گونه کلاهبرداری و تعرفه گذاری در کار نیست.

صرافی Binance یکی از معتبرترین صرافی های خارجی است که می توانید به راحتی خرید و فروش ارز دیجیتال را در آن انجام دهید اما بهتر است بدانید که صرافی بایننس به اشخاصی که در کشور ایران هستند بعلت وجود تحریم ها خدمات نمی دهد،ما با روشن کردن فیلترشکن و با ساخت حساب کاربری بر اساس ایمیل سعی می کنیم تا مانع ردیابی توسط بایننس شویم.چون اگر سایت بایننس متوجه ایرانی بودن ما بشود ممکن است اموالمان را بلاک کند.

لیست تمامی کیف پولهای ارز دیجیتال

مراحل خرید ارز دیجیتال GRT از سایت صرافی بایننس چیست؟

گام اول :

وارد سایت Binance.com بشوید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود ، وارد پنل کاربری خودتان بشوید

گام دوم :

با کلیک بر روی گزینه ی trade (سمت چپ بالای صفحه) لیستی از انواع معاملات را می بینید که  می توانید با توجه به نحوه معاملاتتان یکی را انتخاب کنید.

(Classic : معاملات افراد مبتدی و Advanced: معاملات افراد حرفه ای تر)

گام سوم : 

در این مرحله وارد چارت نمودار تحلیل می شوید:

  1. فهرست انتخاب : در این گزینه جفت ارز مورد نظرتان (که قصد خرید آن را دارید) را search  یا جست و جو می کنید.
  2. نمودار قیمت : در این قسمت روند حرکت قیمت بازار ارز دیجیتال GRF را مشاهده می کنید.
  3. لیست سفارشات بازار : سفارش های قیمت های افراد مختلف که می خواهند ارز دیجیتال خود را در آن قیمت بخرند یا بفروشند.
  4. لیست معاملاتی : در این قسمت تمامی معاملات انجام شده ی خودتان را می توانید بینید.
  5. دارایی ارز دیجیتال: در این قسمت کیف پول خودتان را مشاهده می کنید که چه مقدار ارز دیجیتال دارید.
  6. قسمت ورود سفارش : برای انجام معاملات خود در این قسمت سفارشات فروش خود را ثبت می کنید.

با توجه به تصویر بالا ، برای انجام معاملات ( در قسمت 1 روی شکل ، سمت چپ ، روی علامت فلش کوچک کنار ارز دیجیتال BTC/USDT کلیک کنید تا گزینه ها برایتان باز شود و سپس در قسمت Search بنویسید GRT) ؛  مثلا اگر قصد دارید که تتر(USDT) بدهید و در ازای آن ارز دیجیتالGRT بخرید باید گزینه ی (GRT/USDT) را انتخاب کنید.

سپس در قسمت 6 تصویر بالا، سفارش خود را  میتوانید ثبت کنید که در ادامه در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

مرحله چهارم :

در قسمت 6 تصویر ، در سمت راست  نمودار، 3 گزینه به نام های limit و market و Stop-limit را مشاهده می کنید که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند.

گزینه Limit برای زمانی است که شما می خواهید سفارش گذاری انجام دهید ( سفارش گذاری به این معنا که مثلا زمانی که ارز دیجیتال گراف به این مقدار رسید به این تعداد برایم بخر).

گزینه ی Market برای زمانی است که شما می خواهید در همین زمان و با قیمت فعلی خرید خودتان را انجام دهید.

برای انجام معاملات سفارش گذاری شده  در قسمت BUY ، گزینه ی  limit  را انتخاب می کنید و سپس در کادر Price قیمتی را که می خواهید در آن قیمت خریدتان را انجام دهید را وارد می کنید.

در کادر  Amount مقدار ارز دیجیتالی که می خواهید بخرید را بنویسید، مثلا 0.1 GRT. 

همینطور می توانید دایره ی سفید رنگ زیر گزینه ی Amount را بکشید و درصد ارزی را که می خواهید معامله کنید را وارد کنید ، مثلا 70% ). 

مرحله هفتم :

اما  همانطور که گفته شد گزینه ی Market برای زمانی است که شما می خواهید در همین زمان و با قیمت فعلی خرید خودتان را انجام دهید. گزینه ی BUY را انتخاب می کنید و سپس گزینه  MARKET را میزنید .

در قسمت price   مقدار ارز لحظه ای بصورت اتوماتیک وارد می شود و در قسمت total ما مقدار ارزی را که می خواهیم خریداری کنیم را وارد می کنیم و سپس دکمه ی BUY GRT را می زنیم.

 جمع بندی 

ارز دیجیتال GRT یا همان گراف نوعی ارز دیجیتال است که یک پروتکل برای سیستم هایی مانند اتریوم و IPFS است که به بسیاری از برنامه ها در حوزه دیفای و Web3 قدرت می بخشد. 

اگر شما هم جزو دسته طرفداران و دوستداران این ارز دیجیتال هستید و قصد خرید و معامله ارز دیجیتال  Graph The را دارید  بهتر است در نظر داشته باشید که برای نگه داری این ارز دیجیتال به کیف پول های آنلاین (تحت وب) اکتفا نکنید و پس از خریداری ارز دیجیتالتان حتما آن را به والت های نرم افزاری یا سخت افزاری خود که از سطح ایمنی بالاتری برخوردار هستند منتقل کنید.

آموزش کار با سایت بایننس به زبان ساده

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram