چگونه ارز دیجیتال رپد بیت کوین بخرم؟

چگونه ارز دیجیتال رپد بیت کوین بخرم؟
لوگو علیرضا محرابی
چگونه ارز دیجیتال رپد بیت کوین بخرم؟
آموزش ارز دیجیتال

 wBTC  نسخه تبدیل شده بیت کوین است که می تواند در شبکه رو به رشد برنامه های غیرمتمرکز Ethereum مورد استفاده قرار گیرد. پروتکل wBTC موجب افزایش نقدینگی اکوسیستم مالی غیرمتمرکز DeFi  شده و به دارندگان بیت کوین امکان دسترسی به انواع خدمات مالی را که قبلاً در دسترس آنها نبوده است می دهد.

ارز دیجیتال wBTC به کاربران امکان می دهد تا با انواع برنامه های غیرمتمرکز Ethereum (dApps) و به ویژه اکوسیستم مالی غیرمتمرکز Ethereum (DeFi) ارتباط برقرار کنند. رمز wBTC با استفاده از استاندارد توکن ERC-20 Ethereum برای تأمین نقدینگی بیت کوین به اکوسیستم DeFi ساخته شده است.

کاربران Cryptocurrency که فقط بیت کوین داشتند قبلاً قادر به دسترسی و استفاده از DeFi dApps ساخته شده بر روی پروتکل Ethereum نبودند و پروژه های DeFi فرصتی را برای استفاده از سرمایه بزرگتر بازار و حجم معاملات بیشتر جامعه بیت کوین از طریق نشانه های wBTC Ethereum مشخص کردند.

استفاده استاندارد برای wBTC به عنوان وثیقه یا تعهدی برای بازپرداخت وام هنگام گرفتن وام ارز رمزپایه در سیستم عامل های DeFi است. پس از بازپرداخت رمزنگاری وام گرفته شده، وثیقه، به صورت wBTC، بازگردانده می شود. در صورت انحلال وثیقه، wBTC توسط سیستم عامل جبران می شود.

مزایای wBTC

 1. WBTC نقدینگی بیشتری را در صرافی های غیرمتمرکز (DEX) و سایر برنامه های DeFi که در بلاک چین Ethereum کار می کنند به ارمغان آورده است.
 2. با افزایش تعداد بازرگانان ، صرافی ها و کیف پول های پذیرش wBTC، میزان بیت کوین تبدیل شده به توکن های wBTC Ethereum نیز افزایش می یابد.
 3. طبق مرکز تحلیلی DeFi DeFi Pulse، ارزش کل بازار wBTC از 665 میلیون دلار به 848 میلیون دلار بین 1 آگوست تا 20 سپتامبر 2020 افزایش یافته است.

wBTC چگونه کار می کند

WBTC هنگامی ایجاد می شود که در ازای بیت کوین خود از تاجر ، توکن های مبتنی بر Ethereum-based ERC-20 درخواست کنید. پس از دریافت درخواست، بازرگان برای تأیید هویت خود فرآیند شناخت مشتری خود(KYC) و مبارزه با پولشویی (AML) را انجام می دهد و با یک حافظ معامله را آغاز می کند (BitGo در حال حاضر تنها متولی wBTC است). سپس تعداد مشخصی از wBTC را ضرب می کند و آنها را به آدرس Ethereum تاجر می فرستد.

لیست تمامی کیف پولهای ارز دیجیتال

چگونه WBTC بخریم؟

قطعا شما قادرید از WBTC  به خوبی استفاده کرده و با خرید و فروش آن به درآمد های خوبی دست یابید، اگر می خواهید بدانید که چطور می توانید WBTC بخرید، باید بدانید که در وهله اول بهتر است با یک صرافی ارز دیجیتال کار خود را شروع کنید؛ می توانید از صرافی  های بین المللی مثل بایننس استفاده کنید ولی اگر ساکن ایران هستید؛ باید بدانید که به علت تحریم این صرافی به کاربران  ایرانی اجازه ورود نمی دهد! برای استفاده از بایننس می توانید از نرم افزارهای تغییر IP برای ورود به این صرافی استفاده کنید و با یک IP ثابت به این صرافی وارد شده و به عملیات خرید و فروش (معامله) بپردازید.

خرید WBTC در بایننس

آموزش خرید ارز دیجیتال NEM از صرافی بایننس:

1.ابتدا به این وب سایت وارد شوید (binance.com)

همانطور که در عکس می بینید به صفحه اصلی این وب سایت منتقل شده اید و می توانید به راحتی در این صرافی به معامله کردن بپردازید،در قسمت اول تصویر 1 می توانید به ثبت نام پرداخته و در شماره 2 نوار قیمت ارزهای دیجیتال را به صورت رندوم (تصادفی) مشاهده میکنید.

در بخش (3) این قسمت، می توانید تابلو اعلانات ارزهای دیجیتال را مشاهده کرده و آنها را با قیمت های آن ها بررسی کنید.

در بخش (4) این عکس، می توانید لیست قیمت های ارزهای دیجیتال را بر اساس تعداد بازدیدهای کاربر و خرید پس از آن، مشاهده نمایید.

برای ورود به بخش ترید با توجه به تصویر یر اقدام میکنیم.

5.در این مرحله، در منوی وب سایت قسمت trade را انتخاب کرده و advanced را انتخاب کنید، پس از انتخاب به این صفحه منتقل می شوید

در این قسمت از صفحه می توانید در بخش اول (شماره 1) ماوس را نگه داشته تا لیست رمز ارزها نمایش داده شوند، و در بخش دوم (شماره 2)، می توان نمودار قیمت را مشاهده و در بخش سوم می توانید لیست سفارشات بازار را درآنِ لحظه مشاهده کنید.

در بخش 4 می توانید لیست ارزهایی که معامله کرده اید را مشاهده کنید.

در بخش 5 دارایی های ارز دیجیتال خود را مشاهده می کنید که برای مثال چقدر ارز دیجیتال WBTCرا معامله کرده اید؟! در حال حاضر دارایی شما چقدر است؟

6. در قسمت سمت راست صفحه در قسمت place order می توانید ارز دیجیتال WBTC را خریداری کنید.

با کلیک بر روی WBTC/ USDT با این صفحه رو به رو می شوید که در بالای این صفحه کنار قسمت  (شماره 1)TIME می توانید روند این ارز دیجیتال WBTC را در بازه های زمانی مختلف مشاهده کنید. همچنین در سمت راست صفحه در قسمت PLACE ORDER )شماره 2) می توانید این ارز دیجیتال را بخرید و یا بفروشید.

برای درک بهتر توضیحات بالا یه مثال با هم انجام میدهیم:

 

در خرید ارز دیجیتال WBTC شما می توانید از قابلیت های مختلفی برای خرید استفاده کنید. این بخش دارای دو بخش Limit و Market  است.

 1. روش خرید( LIMIT)محدوده خرید
 2. روش خرید (MARKET )خرید در لحظه

 برای خرید در محدوده قیمتی خاص، گزینه LIMIT را انتخاب می کنید که یکی  از روش های خرید WBTC است، در این روش در واقع شما یک محدوده برای خرید ارز دیجیتال WBTC تعریف می کنید.

و در کادر 3  تعیین میکنید که اگر WBTC به قیمت 57180.01رسید این ارز دیجیتال را برای شما خریداری شود.

در کادر 4  این عکس نیز می توانید تعیین کنید چه مقدار از این ارز برای شما خریداری شود؛ برای تعیین مقدار 2 روش را پیش رو خواهید داشت:

 1. انتخاب دستی قیمت: در این روش می توانید در کادر بعدی  مقدار را تعیین کنید(همانطور که در عکس مشاهده می کنید مقدار تعیین شده است)
 2. استفاده از اهرم سفید رنگ برای حدود قیمت: در این روش می توانید از اهرم سفید رنگ برای تعیین قیمت استفاده کنید به این صورت که ماوس را روی اهرم نگه داشته و تا محدوده ای که مورد نظرمان است آن را به سمت جلو میکشیم. (درصد خرید از موجودی)

در کادر 5، روی دکمه BUY WBTCکلیک کرده و این ارز دیجیتال در صف خرید قرار می گیرد و تا زمانی که به حد تعیین شده برسد عملیات خرید برای شما انجام خواهد گرفت.

همچنین در قسمت assest  و available   انتقال ارز و میزان موجودی خود را مشاهده کنید.

 

روش دوم خرید WBTC از طریق بخش MARKET:

با استفاده از این روش شما میتوانید ارز دیجیتال WBTC را در قیمت لحظه ای خرید کنید.

 1. مرحله اول: گزینه BUY را انتخاب می کنید (خرید)
 2. مرحله دوم: گزینه  MARKET انتخاب شماست (آخرین قیمت)
 3. مرحله سوم: در این روش نمیتوانید محدوده قیمتی تعیین کنید. (قیمت خرید و مبلغ نهایی)

حال این موضوع یعنی چه؟

یعنی نمیتوانید تعیین کنید اگر WBTC به این قیمت رسید عملیات خرید برای شما انجام شود، با این روش فقط می توانید تعیین کنید که در همین لحظه با مقدار تعیین شده WBTC برایتان خریداری شود! (درصد خرید از موجودی)

 • مرحله چهارم: می توانیم از طریق اهرم مشخص کنیم که چقدر از بودجه فعلی ما را ارز دیجیتال WBTC خریداری کند.
 • و در مرحله بعدی: روی گزینه BUY WBTCکلیک کرده و WBTC شما به اندازه تعیین شده خریداری می شود.
 • همچنین می توانید در بخش assest انتقال ارز و در قسمت available میزان موجودی خود را انتخاب کنید.

آموزش کار با سایت بایننس به زبان ساده

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram