1. صفحه اصلی
 2. ارزهای دیجیتال
 3. ارزهای دیجیتال صنعت پرداخت
 4. ارز دیجیتال رپد بیت کوین

ارز دیجیتال رپد بیت کوین

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
63205.8352
تغییر در یک ساعت 0.05
تغییر در یک روز -3.29
تغییر در یک هفته -11.39
تغییر در یک ماه -4.12
تغییر در دو ماه 21.69
تغییر در سه ماه 46.84
رتبه در بازار 202
وب سایت https://wbtc.network
معاملات روزانه 382,337,948
حجم بازار 9,813,845,554
سکه در گردش 155,268 WBTC
عرضه کل 0
صفحات رسمی
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالWrapped Bitcoin
نماد ارزدیجیتالWBTC
قابلیت استخراجدارد

ارز دیجیتال رپد بیت کوین (WBTC) یک توکن ERC-20 است که نشان دهنده بیت کوین (BTC) در بستر بلاک چین اتریوم است. یک مزیت کلیدی WBTC ادغام آن با دنیای کیف پول ها، دپ ها (DApp) و قراردادهای هوشمند اتریوم است.

WBTC نماد اختصاری ارز دیجیتال Wrapped Bitcoin، است که این ارز دیجیتال می تواند نقدینگی را در سیستم Defi به اثبات برساند. در اصل این نوع ارز دیجیتال، روند جدیدی است که قطعا می تواند ارز بیت کوین را بر روی بلاک چین اتریوم پیاده سازی کند. پس می توان اینگونه گفت که ارز دیجیتال WBTC، از نظر قیمتی مشابه با ارز دیجیتال بیت کوین است. 

از جمله مزیت هایی مهمی که می توان برای ارز دیجیتال WBTC، بیان کرد این است که در پروژه های DeFi قرار دارد که یک سیستم مالی غیرمتمرکز است.

ارز دیجیتال WBTC

رمزارزهای رپد چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد رپد بیت کوین صحبت کنیم، بهتر است رمزارزهای رپد را به صورت کلی معرفی کنیم. کریپتوکارنسی‌ های رپد یا Wrapped cryptocurrencies، امکان استفاده از دارایی‌ های رمزنگاری بر روی بلاک ‌چین‌ هایی را که بومی آن‌ ها نیستند، می ‌دهند. این قابلیت همکاری، بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای رمزپایه محبوب را به پلتفرم‌ های قرارداد هوشمند، از جمله اکوسیستم اتریوم آورده است. رپدها، سودمندی و نقدینگی پلتفرم‌های قرارداد هوشمند و برنامه ‌های مالی غیرمتمرکز محبوب (DeFi) را افزایش می ‌دهند. دلایل دیگر برای ایجاد ارزهای دیجیتال رپد شامل مبادله توکن ERC-20 یا استفاده از عملکردهای بلاک چین است که ممکن است یک ارز دیجیتال در زنجیره اصلی خود نداشته باشد.

رپد بیت کوین چیست؟

رپد بیت کوین یک توکن ERC-20 است که نشان دهنده بیت کوین (BTC) در بلاک چین اتریوم است. درواقع رپد بیت کوین (WBTC) توکنی است که بیت کوین را به بلاک چین اتریوم متصل می کند، به کاربران راه دیگری برای تعامل و استفاده از بزرگترین ارز دیجیتال جهان یعنی بیت کوین ارائه می دهد و در عین حال مزایای دیگری را نیز ارائه می دهد. سرمایه گذاران رپد بیت کوین را می خرند تا سود بیت کوین را به دست آورده و در عین حال بتوانند از شبکه اتریوم برای مواردی مانند وام دادن، وام گرفتن و ترید استفاده کنند. درواقع WBTC ایجاد شد تا به دارندگان بیت کوین اجازه دهد در برنامه های مالی غیرمتمرکز ("DeFi") که در اتریوم محبوب هستند، شرکت کنند. WBTC با نسبت 1:1 به BTC متصل است، به این معنی که یک WBTC همیشه ارزشی معادل یک BTC را دارد.

WBTC توسط گروهی به نام WBTC DAO نگهداری می شود که اکنون شامل بیش از 30 عضو است. اما در ابتدا توسط BitGo، Ren و Kyber راه اندازی شد.

همانطور که گفته شد یکی از کاربردهای اصلی WBTC، وثیقه است. دارندگان WBTC می توانند از موقعیت خود به عنوان وثیقه برای دریافت وام استفاده کنند. این گزینه به کاربران این امکان را می‌ دهد تا از امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) برای وام‌ ها استفاده کنند، بدون اینکه از ذخیره ارزشی که بیت ‌کوین ثابت کرده است صرف نظر کنند.

بنیانگذار ارز دیجیتال WBTC چیست؟

ارز دیجیتال WBTC، در سال 2019 به بازار عرضه شد و در این میان افرادی از جمله Bitgo ،Kyber Network و Ren موفق به پیدا کردن روشی برای افزایش نقدینگی در اکوسیستم اتریوم و اینکه خالق ارز دیجیتال WBTC کیست، شدند. در ادامه به بررسی اینکه چه موسساتی در ایجاد این ارز دیجیتال نقش موثری داشتند، می پردازیم.

 1. Custodin
 2. Marchant
 3. کاربران نگهدارنده رمز ارز WBTC

هدف از ایجاد ارز دیجیتال WBTC چیست؟

Defi و یا همان سیستم مالی غیر متمرکز بر روی شبکه اتریوم فعالیت دارد. از آنجایی که نگهدارنده ارز دیجیتال بیت کوین هیچ دسترسی به انتخاب گسترده برنامه های سیستم Defi هم چون وام دادن و وام گرفتن ندارد، ارز دیجیتال WBTC، به انتقال ارزش بیت کوین به بلاک چین اتریوم کمک می کنند. به همین دلیل است که کاربران می توانند اقدام به تولید کردن بیشترین سرمایه ارز دیجیتال بیت کوین نمایند.

هدف از ایجاد ارز دیجیتال WBTC چیست؟

مزایای استفاده از رپد بیت کوین

مزیت اصلی استفاده از رپد بیت کوین این است که به عنوان پلی بین بیت کوین و اتریوم عمل کند. هر دو زنجیره اتریوم و بیت کوین مزایای خاص خود را دارند، بنابراین اتصال این دو 2 می تواند قدرتمند باشد. بهترین قسمت های هر دو زنجیره را در خود جای داده است تا چیزی بهتر از آنچه که هر کدام به تنهایی می سازند تولید کند.

یکی از مسائل مهمی که در اوایل ارز دیجیتال به وجود آمد این بود که کاربران برای آزمایش پروتکل‌های جدید DeFi باید توکن‌ ها را تعویض کنند. زنجیره‌ ها معمولاً فقط تعداد معینی از توکن‌ ها را پشتیبانی می‌کنند. WBTC  با اجازه دادن به کاربران برای حفظ دارایی ‌های خود در حین آزمایش پروتکل‌ های جدید، این موضوع را تغییر داد. کاربران می توانند پروتکل های جدید را در شبکه اتریوم بدون نیاز به تعویض بیت کوین خود با توکنی با ارزش متفاوت امتحان کنند.

این تابع همچنین به این معنی است که دارندگان بیت کوین می توانند توکن های ارزشمند خود را نگه دارند. به جای اینکه برای استفاده از اتریوم مجبور به فروش یا مبادله به ETH شوند. بیت کوین، خود را به عنوان یک ذخیره قوی از ارزش نشان داده است که در حال حاضر بیش از 500 درصد در سال افزایش یافته است. با  WBTC، کاربران می توانند به سرمایه گذاری در بیت کوین ادامه دهند و در عین حال از مزایای زنجیره اتریوم بهره مند شوند.

رپد بیت کوین یک دارایی منحصر به فرد است که از نقاط قوت شبکه اتریوم و بیت کوین بهره می برد. این موضوع به بهبود قابلیت همکاری بین بلاک چین های جداگانه کمک می کند.

یکی از استفاده های خاص بیت کوین پیچیده شده در شبکه اتریوم، اشتراک گذاری است. کاربران می توانند موقعیت WBTC خود را به اشتراک بگذارند و برای انجام این کار سود کسب کنند. استیکینگ در شبکه بیت کوین امکان پذیر نیست، اما کاربران می توانند با استفاده از WBTC در شبکه اتریوم، برای علاقه به اشتراک بگذارند.

چگونه می توان توکن WBTC را ذخیره کرد؟

توکن WBTC، یکی از توکن های استاندارد ERC20 است، بنابراین امکان ذخیره و مبادله این ارز دیجیتال بر روی بازارهای ارز دیجیتالی بدون مرکزیت، همچون Kyber  یا Uniswap  امکان پذیر است. در صورتی که بخواهید این ارز دیجیتال را با دیگر ارزهای دیجیتال همچون WBTC مبادله کنید، می توانید از برخی از بازارها همچون Dharma، Kyber، Set protocol، GOPAX، AirSwap، prycto، Ren و ETHfinex استفاده کنید. 

چگونه می توان ارز بیت کوین را به ارز دیجیتال  WBTC  تبدیل کرد؟

برای اینکه بیت کوین را به ارز دیجیتال WBTC تبدیل کنید، باید مراحل زیر را طی کنید. 

 1. اولین مرحله ای که برای کاربر می تواند پیش بیاید، این است که با هیچ یک از پلتفرم هایی که در Marchant در صفحه الگوهای WBTC برچسب زده شده است، روبرو نشود. 
 2. دومین مرحله این است که یک کاربر باید مشخصات خود را از طریق دانستن مراحل پروسه بازبینی کند. بعد از بازبینی کردن، کاربر باید ارز دیجیتال بیت کوین خود را به کیف پول بیت کوین Merchant منتقل کند. 

بعد از دریافت ارز دیجیتال بیت کوین در Merchant، به Custodian و BitGo اعلام خواهد کرد که مقداری ارز دیجیتال WBTC ایجاد شده است. 

Custodian در صورتی ارز دیجیتال WBTC را تایید می کند که 6 تایید در داد وستد بیت کوین را بدست بیاورد. 

بعد از اینکه ارز WBTC تایید شد به کیف پول کاربران اتریوم انتقال می یابد. 

چگونه می توان ارز دیجیتال WBTC را تبدیل به ارز بیت کوین کرد؟

برای اینکه بتوان ارز دیجیتال WBTC را به بیت کوین تبدیل کرد، بایستی 6 مرحله زیر را طی کنید:

 1. کاربر باید در خواست آزادسازی بیت کوین را از بستر WBTC بدهد.
 2. بعد از آزادسازی بیت کوین،  Merchant یک معامله سوخته را برای تعدادی از ارزهای دیجیتال WBTC بازخرید می کند.
 3. پس از تایید 25 بلوک اتریوم، Custodian ارزش تعدادی از بیت کوین ها را به آدرس بیت کوین Merchant انتقال می دهد. 
 4. تکمیل تراکنش سوخته اتریوم توسط Custodian
 5. در این مرحله کاربر بایستی فرآیند KYC(Know Your Customer) را برای آزادسازی بیت کوین انجام دهد. 
 6. بعد از تکمیل تمامی این مراحل، Merchant ارز دیجیتال بیت کوین را به آدرس کیف پول کاربر انتقال می دهد. 

بیت کوین در مقابل رپد بیت کوین: تفاوت در چیست؟

ارز دیجیتال رپد بیت کوین

در حالی که بیت کوین و رپد بیت کوین قیمت یکسانی دارند، اما دارایی های کاملاً متفاوتی هستند. WBTC بر روی بلاک چین اتریوم و BTC بر روی بلاک چین بیت کوین کار می کند. بیت کوین مسلما امن تر است زیرا بلاک چین آن از اتریوم ایمن تر و بزرگتر است. خرید بیت کوین نیز آسان تر است و در صرافی های بسیار بیشتری نسبت به WBTC در دسترس است. رپد بیت کوین قابلیت استفاده بیشتری را ارائه می دهد، زیرا بر روی بلاک چین اتریوم عمل می کند. با این حال، نمی توان آن را در کیف پول بیت کوین ذخیره کرد. برای ذخیره WBTC، به کیف پول اتریوم نیاز دارید.

چه محصولاتی از WBTC پشتیبانی می کنند؟

Trading

Send/Receive

 

  

  

coinbase

  

  

pro

  ✖️

  

wallet

چه مناطقی از WBTC پشتیبانی می کنند؟

JP

SG

DE

UK

EU

CAN

NY

US

 

Coinbase

Pro

Wallet

 

جفت های معاملاتی کریپتو به فیات

EU

UK

US

 

✖️

✖️

USD

✖️

✖️

✖️

GBP

✖️

✖️

✖️

EUR

 

توجه: کیف پول کوین بیس از تراکنش های مستقیم بانکی پشتیبانی نمی کند. شما باید رمزنگاری خود را به Coinbase.com منتقل کنید یا آن را به یک آدرس خارجی بفرستید تا پول نقد کنید.

جفت های معاملاتی کریپتو به کریپتو

USDT

ETH

BTC

USDC

 

✖️

✖️

✖️

WBTC

توجه: در حال حاضر فقط دارایی های میزبانی شده در بلاک چین اتریوم را می توان از طریق برنامه تلفن همراه Coinbase Wallet تبدیل کرد.

چند تایید برای WBTC لازم است؟

WBTC  به 35 تأیید شبکه نیاز دارد.

کدام شبکه بلاک چین میزبان WBTC است؟

WBTC  بر روی بلاک چین اتریوم میزبانی می شود.

حداقل و حداکثر مبلغ برداشت چقدر است؟

حداقل برداشت 0.00054 WBTC و حداکثر 62.5 برای ارسال از Coinbase به یک آدرس خارجی وجود دارد.

 

" بیت کوین در لباس اتریوم" ساده ترین تعریفی است که می توان در خصوص ارز دیجیتال WBTC منتشر کرد. اما پیش از آن که بتوان در خصوص این توکن صحبت کرد لازم است اندکی به عقب رفته و داستان سنتی بیت کوین را تکرار کنیم. بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که با هدف ایجاد پول الکترونیک به صورت غیرمتمرکز ایجاد شد و رفته رفته بر محبوبیت آن افزوده شد. اما مشکلات گسترده شبکه بلاکچین بیت کوین، مانند کندی ثبت تراکنش ها و ایمنی نه چندان چالب آن، پروژه های بسیاری برای بهبود عملکرد این شبکه راه اندازی شدند که یکی از این تلاش ها منجر به ایجاد توکن رپد بیت کوین با نماد WBTC شد.

معرفی توکن WBTC

رپد بیت کوین با نام Wrapped Bitcoin با نماد WBTC با پشتوانه بیت کوین ایجاد شد. این توکن برای ارائه خدمات خود از بستر اتریوم و ERC-20 بهره می برد. به همین علت است که در ابتدا این توکن را "بیت کوین در لباس اتریوم" نامیدیم. در حقیقت این توکن با هدف ایجاد یک استیبل کوین با پشتوانه بیت کوین خلق شد و همیشه قیمتی معادل یک واحد بیت کوین دارد. بنابراین برخی از سرمایه گذاران که قصد سرمایه گذاری بر بیت کوین را دارند، استیبل کوین آن یعنی توکن WBTC را خریداری می کنند.

تحلیل بنیادی توکن WBTC

با توجه به هدف بزرگ بیت کوین رپد یا همان توکن WBTC که در سر دارد، باید ارزندگی و توان پلتفرم آن به قدری باشد که سرمایه گذاران را مجاب به سرمایه گذاری روی این توکن کند. توکن WBTC به سبب بهره مندی از استاندارد ERC-20 قابلیت های ویژه ای دارد و از آن جایی که توان این شبکه در ثبت تراکنش ها بسیار سریع تر و ایمن تر از بیت کوین است، می توان گفت این توکن انتخاب مناسبی داشته است. همچنین این توکن تیم توسعه بسیار قدرتمندی از فعالین حوزه پروژه های دیفای دارد. توکن رپد بیت کوین (WBTC) با ارزش بازاری بیش از 8.5 میلیارد دلار، با وجود تازگی عرضه آن، موفقیت بسیاری را کسب کرده است و در حال حاضر در رتبه 19 در میان تمام ارز های دیجیتال قرار دارد.

 

 

 

 

 

 

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com