تصمیمات مجلس در زمینه انرژی

تصمیمات مجلس در زمینه انرژی
لوگو علیرضا محرابی
تصمیمات مجلس در زمینه انرژی
خبرهای بازار بورس

صدور اجازه واردات گاز مايع كه هم خريد و هم تهاتر با ⁧بنزين⁩ و ⁧گازوئيل⁩ در نظر گرفته شده است.قیمت هرکیلوگرم ⁧گازمایع⁩ تحویلی به شرکت‌های توزیع کننده به میزان دو سوم قیمت یک لیتر بنزین سهمیه‌ای تعیین شد.

برای 1400 سقف منابع حاصل از درآمدهای نفتی یک میلیون و نهصد و نود و دو هزار و هفتصد و بیست میلیارد ریال شد.دولت اجازه دارد تا در صورت کاهش منابع حاصل از درآمدهای نفتی از حساب ذخیره ارزی برداشت کند.سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت تا سقف ١ میلیون بشکه در روز و خالص صادرات گاز ٢٠درصد و مازاد بر ١میلیون بشکه در روز نفت ٣٨ درصد تعیین شد.

وزارت نفت مکلف شد معادل ریالی ۴ میلیون تن مواد اولیه قیر را برای راه‌های روستایی و... به خزانه‌داری کل کشور واریز کند.بانک مرکزی مکلف شده که در صورت افزایش عواید حاصل از درآمدهای نفتی، درآمدهای مازاد را به حساب منابع عمومی دولت برای اجرای طرح‌های تملک دارایی واریز کند. دولت مکلف به تسویه بدهی قطعی خود تا سقف ۹۰۰ هزار میلیارد ریال از محل تحویل نفت خام و میعانات گازی شد.

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram