1. صفحه اصلی
  2. ارزهای دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال زیرساخت
  4. ارز دیجیتال کانستلیشن

ارز دیجیتال کانستلیشن

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
0.053
تغییر در یک ساعت -0.66
تغییر در یک روز 0.84
تغییر در یک هفته 7.28
تغییر در یک ماه 3.03
تغییر در دو ماه -12.75
تغییر در سه ماه 31.38
رتبه در بازار 347
معاملات روزانه 595,006
حجم بازار 67,157,866
سکه در گردش 1,266,911,931 DAG
عرضه کل 3,693,588,685
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/Constellation-Labs/constellation
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالConstellation
نماد ارزدیجیتالDAG
دسته ارز دیجیتالزیر ساخت

Constellation یک شبکه توزیع شده است که راه حل های سریع و مقیاس پذیر را برای سازمان هایی که نیاز به پردازش و انتقال ایمن داده ها و ایجاد قابلیت همکاری برای حسگرها و دستگاه های متصل دارند، امکان پذیر می کند. همانطور که محاسبات به طور فزاینده ای به سمت لبه تیز و برنده حرکت می کند، ارز دیجیتال کانستلیشن و توکن DAG تنها راه حل مقیاس پذیر و ایمن را برای جهانی با اتصال بیشتر، تمرکز بیشتر و ریسک متمرکزتر ارائه می دهد.

ارز دیجیتال کانستلیشن (DAG) چیست؟

ارز دیجیتال کانستلیشن DAG

 (DAG) و ارز دیجیتال کانستلیشن پروتکلی برای اتصال و ارتباط فناوری بلاک چین و فناوری کلان داده یا Big Data و به منظور دستیابی به اجماع ایجاد شده است. این شبکه در تئوری، قادر به مقیاس پذیری بی نهایت است. پروتکل DAG و ارز دیجیتال کانستلیشن (Constellation) با اجازه دادن به منابع داده برای ادغام در فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) تکامل قراردادهای هوشمند را هدایت می کند. DAG یک ابزار مدل سازی یا ساختار داده است که معمولاً در ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

برخلاف زنجیره بلوکی که از بلوک‌ ها تشکیل شده است، نمودارهای غیرچرخه ‌ای جهت دار (DAG) دارای راس و یال هستند. بنابراین، تراکنش های کریپتو به عنوان راس ثبت می شوند. سپس این تراکنش ها روی یکدیگر ثبت می شوند. با این حال، مشابه یک بلاک چین، تراکنش ها نیز از طریق گره ها به DAG ارسال می شوند. انجام وظایف اثبات کار (PoW) از گره ها برای ارسال تراکنش لازم است.

به بیان ساده، در حالی که یک سیستم بلاک چین شبیه یک زنجیره است، سیستم DAG بیشتر شبیه یک نمودار است. مدل DAG در حال حاضر به دلیل کارایی آن در ذخیره سازی داده ها و پردازش تراکنش های آنلاین، به عنوان جایگزینی احتمالی برای بلاک چین های آینده در صنعت دیده می شود.

مدل DAG به عنوان یک راه حل ممکن برای مسئله عدم تمرکز فعلی در کریپتو دیده می شود. با این مدل، ماینرها مجبور نخواهند بود برای بلاک های جدید برای افزودن به زنجیره رقابت کنند.

با گره هایی که به طور همزمان توسعه یافته اند، تراکنش ها نیز می توانند سریعتر پردازش شوند. توسعه دهندگان DAG را به عنوان یک راه حل بهتر و ایمن تر می بینند که می تواند قابلیت استفاده شبکه را پس از مقیاس پذیرتر شدن بهبود بخشد.

شرکت Constellation در سال 2017 راه ‌اندازی شد و ارائه نقشه راه DAG به آوریل 2018 بازمی ‌گردد. هنگام توسعه پروژه، تیم موسس تصمیم گرفت راه‌ حل‌ های معمول برای بسیاری از مشکلات بلاک ‌چین‌های موجود، مانند مقیاس ‌پذیری و تمرکز را دوباره بررسی کند. Constellation به گونه ای طراحی شده است که پردازش ایمن داده های بزرگ را امکان پذیر می کند و توانایی اتصال به مجموعه داده های خارجی را از طریق APIهای آسان برای استفاده ارائه می دهد. فناوری آن با تغییر در اصل ایجاد اجماع از طریق معماری بدون سرور، تسهیل می ‌شود.

بنیانگذاران کانستلیشن چه کسانی هستند؟

بنیانگذاران ارز دیجیتال کانستلیشن

آزمایشگاه Constellation (CST) توسط چهار نفر تأسیس شد: Benjamin Jorgensen، Benjamin Diggles، Mathias Goldmann و Wyatt Meldman-Floch.

Benjamin J. Jorgensen مدیر عامل شرکت Constellation Labs است. پیش از این، او مدیرعامل و موسس کلیک پوش (Klick Push) بود و همچنین یکی از مالکان گروه غذاخوری MZ (Ittoryu Gozu) و مالک A5 Meats است.

بنجامین دیگلز مدیر ارشد مالی (CRO) در شبکه ارز دیجیتال کانستلیشن است. او مسئول ارتباط با دولت ها و شرکت ها است و همچنین مسئول برنامه های کنسرسیوم و اجرای استراتژی مشارکت جهانی شبکه ارز دیجیتال کانستلیشن است. دیگلز قبل از نقش آفرینی در آزمایشگاه های Constellation برای اوراکل، یونیورسال پیکچرز و دیزنی کار می کرد.

ماتیاس گلدمن، مدیر عملیات (COO) Constellation است. گلدمن قبلاً برای بانک مرکزی اروپا و پرایس واترهاوس کوپرز کار کرده است و در اکتبر 2017 به عنوان معاون امور مالی بخشی از آزمایشگاه Constellation شد. او اکنون به عنوان COO بر توسعه و اجرای عملیات تجاری نظارت دارد. او همچنین سیاست توسعه فرهنگ و چشم انداز شرکت Constellation را تعیین می کند.

Wyatt Meldman-Floch مدیر ارشد فناوری (CTO) در شبکه ارز دیجیتال کانستلیشن است که پروتکل Constellation را از ابتدا توسعه داده است. Meldman-Floch یک کارآموز و محقق در مرکز تحقیقات Ames ناسا بود و همچنین در شرکت هایی از جمله آزمایشگاه Zignal و Rally Health کار کرده است.

DAG چگونه کار می کند؟

همانطور که گفته شد، یک DAG در ذخیره سازی داده کارآمدتر بوده، ساختار آن درخت مانند است، با گره های به هم پیوسته به عنوان "شاخه" آن.

از آنجایی که هر گره می تواند بیش از یک ریشه والد داشته باشد، این مدل اجازه می دهد تا تراکنش های بیشتری به طور همزمان اعتبار سنجی شوند. این کار به این دلیل است که کاربران مجبور نیستند قبل از پردازش تراکنش جدید منتظر تکمیل تراکنش باشند.

بنابراین در DAG، هر تراکنش جدید باید قبل از پذیرفته شدن در شبکه به تراکنش های قبلی اشاره کند. این کار تفاوتی با نحوه ارجاع بلوک های موجود در بلاک چین به بلوک های قبلی ندارد. دلیل این امر این است که یک تراکنش تنها زمانی می تواند با موفقیت تایید شود که توسط تراکنش دیگری ارجاع داده شود و غیره.

در یک DAG، هر راس نشان دهنده یک تراکنش است. هیچ بلوکی وجود ندارد، بنابراین استخراج نیز مورد نیاز نیست. تراکنش ها به جای جمع آوری آنها در بلوک ها، بر روی یکدیگر ساخته می شوند. سپس، همانطور که قبلاً ذکر شد، هر زمان که یک گره تراکنشی را ارسال می کند، وظایف اثبات کار انجام می شود تا تراکنش های قبلی تأیید شود و از اسپم جلوگیری شود.

اصولاً، تراکنش‌های جدید بر روی تراکنش‌های قدیمی‌ تر در یک ارز دیجیتال مبتنی بر DAG ساخته می‌شوند. تفاوت اصلی با بلاک چین این است که در یک DAG، به جای یک تراکنش در یک زمان، می توان به چندین تراکنش اشاره کرد.

چه چیزی کانستلیشن را منحصر به فرد می کند؟

شبکه ارز دیجیتال کانستلیشن

ماموریت Constellation (DAG) پردازش داده های بزرگ با حداکثر مقیاس پذیری، ادغام آسان، هزینه تراکنش کم و سطوح بالای امنیت است. هدف شبکه ارز دیجیتال کانستلیشن پردازش کارآمد مجموعه داده های عظیم به شیوه ای ایمن و مقرون به صرفه است.

پروتکل Constellation به دنبال حل چالش پایدار مقیاس پذیری در فضای بلاک چین است. تفاوت اصلی پروژه، ظرفیت مقیاس بندی متناسب با تعداد کاربران و نیازهای فعلی است. اگر کاربر به Constellation بپیوندد، پهنای باند شبکه به نسبت مستقیم افزایش می یابد.

ارز دیجیتال کانستلیشن از یک مدل توافقی به نام proof-of-meme (PoM) استفاده می کند که بر اساس اصل پاداش دادن و انتخاب گره هایی با شهرت خوب است.

در شبکه ارز دیجیتال کانستلیشن، قراردادهای هوشمند بر روی یک ماشین مجازی جاوا (JVM) اجرا می شوند. این قراردادها عملکردی مشابه قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم (ETH) دارند، اما منطق آنها تا حدودی پیچیده‌تر است.

در ژوئن 2018، سازندگان کانستلیشن Orion را راه ‌اندازی کردند که به جامعه اجازه می ‌دهد تا توکن‌ های DAG را برای شرکت در رویدادهای مختلف ارز دیجیتال کانستلیشن به دست آورند. هدف جامعه جمع آوری اطلاعات و محتوا از وب در یک ستاد مرکزی واحد است.

همانطور که می دانید کانستلیشن در لغت به معنای صور فلکی یا صورتهای فلکی است. صورتهای فلکی مجموعه از ستاره در آسمان شب است که از دید ناظر زمینی الگویی را تشکیل می دهد. شاید به همین دلیل است که اجزای تشکیل دهنده شبکه ارز دیجیتال کانستلیشن را بر مبنای ارتباط با ستاره ها نام گذاری کرده اند. معماری شبکه کانستلیشن از چندین جزء تشکیل شده است که عبارتند از:

ستاره ها (Stars): یک عنصر اساسی برای تعامل مستقیم بین وب و کاربران، که با دستگاه های تلفن همراه سازگار است. تمامی معاملات از طریق این کامپوننت انجام می شود.

خوشه ستاره ای (Star Cluster): برای شرکت در اجماع الزامی است. هر خوشه یا دسته ستاره ای بلوک های هش محلی را تشکیل می دهد که مانند تراکنش های معمولی پردازش می شوند و توسط تایید کننده ها (کهکشان ها) و مجموعه ای از بلوک ها (یا سیاه چاله ها) هش می شوند.

کهکشان ها (Galaxies): مانند تایید کننده ها رفتار می کنند. کهکشان ها منابعی را به ستاره ها اختصاص می دهند و شهرت گره ها را حفظ می کنند.

سیاه چاله ها (Black Holes): ابرداده‌های کهکشان در سیاه‌ چاله‌ها جمع‌آوری می‌ شوند و تاریخچه بلاک‌ چین شبکه در آنجا ذخیره می‌شود. سیاه چاله ها نیز گروه هایی از بلوک های هش شده هستند.

خلاصه ای از ویژگی‌ های کلیدی شبکه ارز دیجیتال کانستلیشن: شبکه کانستلیشن بر اعتبارسنجی داده‌ های بزرگ، ثبت اسناد رسمی داده‌ های بزرگ و قابلیت همکاری مقیاس ‌پذیر متمرکز است.

چند سکه کانستلیشن (DAG) در گردش وجود دارد؟

چند سکه ارز دیجیتال کانستلیشن در گردش است؟

توکن (DAG) توکن اصلی شبکه ارز دیجیتال کانستلیشن است. از اکتبر 2021، کل عرضه به 3.71 میلیارد توکن با 1.27 میلیارد در گردش محدود شده است. ICO توکن DAG در 15 ژوئن 2018 به پایان رسید. DAG به عنوان یک توکن ERC-20 ایجاد شد که ارتباط یکپارچه بین کانال ها و گره های دولتی را ارائه می دهد و چندین مؤلفه شبکه را به هم متصل می کند.

علاوه بر این، توسعه دهندگان ارز دیجیتال کانستلیشن یک کیف پول رمزنگاری بومی به نام Molly راه اندازی کرده اند که برای بهبود تجربه کاربر طراحی شده است.

از کجا می توانید ارز دیجیتال کانستلیشن (DAG) بخرید؟

از اکتبر 2021، Constellation (DAG) برای خرید، فروش و ترید در چندین صرافی ارز دیجیتال، از جمله KuCoin، HitBTC، LCX Exchange و Hotbit در دسترس است.

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
2 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
عیــدیــت رو از علیرضــا محـــرابی بگـیـر ! (کلیک کنید)
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com