1. صفحه اصلی
  2. ارزهای دیجیتال
  3. ارزهای اینترنت نسل ۳
  4. ارز دیجیتال لایو پیر

ارز دیجیتال لایو پیر

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
22.831
تغییر در یک ساعت -0.45
تغییر در یک روز 1.55
تغییر در یک هفته 20.31
تغییر در یک ماه 62.85
تغییر در دو ماه 15.68
تغییر در سه ماه 57.65
رتبه در بازار 105
وب سایت https://livepeer.org/
معاملات روزانه 54,370,044
حجم بازار 739,824,719
سکه در گردش 32,461,175 LPT
عرضه کل 0
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github https://github.com/livepeer
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالLivepeer
نماد ارزدیجیتالLPT
دسته ارز دیجیتالوب 3
هدف به وجود آمدنارائه زیرساخت ‌های مقرون‌ به ‌صرفه
نوع بلاکچین
  • ERC 20
تعداد سکه ها
  • 22,906,951

ارز دیجیتال لایو پیر پروتکلی مبتنی بر شبکه گسترده اتریوم است که کار رمزگذاری ویدیو را در سراسر شبکه غیرمتمرکز خود توزیع می کند. هدف لایو پیر از این کار درواقع ارائه زیرساخت ‌های مقرون‌ به ‌صرفه، ایمن و قابل اعتماد است که می ‌تواند تقاضای بالای امروزی برای پخش ویدیو را برطرف کند. بازار پخش ویدئویی به ارزش 70 میلیارد دلار در سال ‌های اخیر به سرعت گسترش یافته است، اما پخش‌ کننده ‌های جدیدی که قصد رقابت با بازیگران مطرح مانند YouTube را دارند، اغلب با هزینه‌ های زیادی که سرویس‌ های متمرکز برای ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد و توزیع کیفیت محتوا دریافت می‌ کنند، دچار مشکل می ‌شوند.

با این حال، اگر Livepeer بتواند در مسیر نقشه راه خود حرکت کند، به لطف فناوری های جدید که می‌ تواند به کاهش هزینه‌ های پخش ‌کننده ‌ها کمک کند و در عین حال موارد استفاده هیجان ‌انگیز جدید را امکان ‌پذیر می ‌کند، جریان ویدئو ممکن است غیرمتمرکز شود. 

ارز دیجیتال لایو پیر (LPT) چیست؟

ارز دیجیتال لایو پیر

ارز دیجیتال لایو پیر یک زیرساخت پخش ویدئوی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا ایده های خود را با قیمتی مقرون به صرفه زنده کنند. این برنامه برای ارائه یک زیرساخت پخش ویدئو منبع باز طراحی شده است که هر کسی می تواند از آن برای ارائه رسانه های ویدئویی به مخاطبان خود بدون پرداخت هزینه های سنگین پلت فرم یا محدود شدن به ویژگی های ارائه شده توسط راه حل های پخش متمرکز استفاده کند.

Livepeer یک پلتفرم PaaS یا Platform-as-a-Service مقیاس‌ پذیر برای استارت‌ آپ‌ها و سازمان‌ هایی است که به دنبال اضافه کردن ویدیوی زنده یا محتوای درخواستی به پیشنهادات خود هستند. در هسته خود، Liverpeer یک پروتکل مبتنی بر اتریوم برای رمزگذاری ویدیو است که به فرمت مجدد یک ویدیو برای مطابقت با پهنای باند و دستگاه های مختلف اشاره دارد. لایو پیر برای قابل اعتمادتر کردن پخش و در عین حال کاهش هزینه ها، به عنوان یک بازار غیرمتمرکز طراحی شده است. توکن اصلی شبکه لایو پیر Token (LPT) است.

شبکه ارز دیجیتال لایو پیر در هسته خود، به دنبال ارائه یک راه حل زیرساختی مقیاس پذیر و مقرون به صرفه است که می تواند تقاضای امروزی برای استریم را برآورده کند. فراتر از 80 درصد مصرف پهنای باند اینترنت، پخش ویدیو از نظر محاسباتی نیز بسیار پرهزینه است، عمدتاً به این دلیل که توزیع کنندگان ویدیو باید ابتدا ویدیو را قبل از پخش آن را رمزگذاری کنند. هزینه ‌های حاصله باعث شده است که بسیاری از شرکت ‌های پخش ویدیو به فروش داده‌ های کاربران و قرار دادن کاربران در معرض تبلیغات متوسط شده اند تا بتوانند برای برای پرداخت قبوض زیرساخت خود درآمد کسب کنند. لایو پیر به دنبال ارائه یک شبکه غیرمتمرکز و باز برای جایگزینی این مدل است و ادعا می کند که می تواند هزینه ها را تا 50 برابر در مقایسه با روش های قدیمی کاهش دهد.

ارز دیجیتال لایو پیر چگونه کار می کند؟

ابتدا گره هایی به نام Broadcasters جریان های ویدئویی را برای رمزگذاری به شبکه ارسال می کنند. این جریان‌ها توسط ارکستراتورها دریافت می‌شوند. این افراد کاربرانی هستند که CPU، GPU و پهنای باند رایانه خود را در ازای هزینه ‌های تعیین شده بر حسب اتر (ETH) که از پخش ‌کننده‌ ها دریافت می ‌شود، برای کمک به شبکه استفاده می کند. برای تبدیل شدن به یک ارکستراتور، باید بدانید که چگونه لایو پیر را به اشتراک بگذارید. به عنوان یک ارکستراتور، اگر بدخواهانه رفتار کنید، ممکن است سهام LPT شما کاهش یابد.

ارکسترها به عنوان هماهنگ کننده عمل می کنند و مسئول اطمینان از اینکه ویدیو به درستی رمزگذاری شده است یا خیر هستند. آنها ویدئو را به سخت افزار Transcoder ارسال می کنند که قبل از ارسال مجدد به ارکستراتورها، ویدئو را رمزگذاری و فرمت مجدد می کند. Transcoderهایی که این کار را انجام می دهند اغلب پردازنده های گرافیکی هستند که در حال استخراج ارزهای دیجیتال هستند، اما اتفاقاً دارای ASIC های کدگذاری ویدیویی هستند که در طول فرآیند استخراج بیکار هستند. شبکه لایو پیر، این ASIC ها را قادر می سازد تا مورد استفاده قرار گیرند و درآمد اضافی را برای اپراتورها به ارمغان بیاورند، بدون اینکه در عملیات استخراج آنها اختلال ایجاد شود.

اگر دارنده LPT هستید اما نمی‌ خواهید به ‌عنوان ارکستراتور یا Transcoder شرکت کنید، می‌ توانید در ازای بخشی از پاداش‌ ها و هزینه‌ های ارکستراتور، توکن ‌های LPT خود را با ارکستراتور به اشتراک بگذارید.

اجماع در مورد لایو پیر

اجماع در ارز دیجیتال لایو پیر

ارز دیجیتال لایو پیر از مکانیزم اجماع دو لایه استفاده می کند. ابتدا دفتر کل Livepeer و تراکنش های آن در بلاک چین اتریوم ثبت و ایمن می شوند. لایه 2 اجماع، توزیع LPT جدید تولید شده را کنترل می کند و تأیید می کند که کار رمزگذاری به درستی انجام شده است. این لایه از مدل Delegated Proof-of-Stake (DPoS) یا الگوریتم اجماع اثبات سهام نمایندگی استفاده می کند که در آن ارکسترها به عنوان اعتبار سنج عمل می کنند، اعتبارسنج ها گره هایی هستند که در پروتکل شرکت می کنند تا از تسویه حساب مناسب، توزیع توکن و امنیت اطمینان حاصل کنند. هنگامی که یک ارکستراتور کار رمزگذاری را انجام می ‌دهد، گره‌ های Broadcast می ‌توانند اعتبارسنجی خود را انجام دهند یا به دیگر ارکستراتورها برون سپاری کنند تا اشتباهات و رفتارهای مخرب را بررسی کنند. این کار یک عملیات پرهزینه است، بنابراین لایو پیر تنها به صورت تصادفی درصد کمی از کار انجام شده را تأیید می کند.

بنیانگذاران ارز دیجیتال لایو پیر چه کسانی هستند؟

Livepeer یک پروتکل منبع باز است، به این معنی که توسعه دهندگان می توانند آزادانه به کدهای زیرین در GitHub کمک کنند. Livepeer Inc شخصیت حقوقی پشت پلت فرم ارز دیجیتال لایو پیر است. شرکت Livepeer Inc توسط داگ پتکانیکس و اریک تانگ تاسیس شد.

داگ پتکانیکس فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه پنسلوانیا در سال 2006 و یکی از افراد تاثیرگذار و مهم در  چندین پروژه بزرگ مانند Groupon و Wildcard بوده است. پتکانیکس در سال 2006 به عنوان تحلیلگر به Accenture پیوست و در سال 2010 Hyperpublic را تأسیس کرد که Groupon بعداً آن را خریداری کرد.

داگ پتکانیکس در سال 2013 به عنوان یکی از بنیانگذاران Wildcard، به شمار می رفت. Wildcard پلتفرمی برای انتشار و همچنین یک مرورگر وب بود. از سال 2016، او در مرکز توسعه ارز دیجیتال لایو پیر بوده است.

اریک تانگ، شریک آقای پتکانیکس، فارغ التحصیل در رشته مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه کارنگی ملون است. تانگ در سال 2008 به عنوان توسعه دهنده نرم افزار به Next Jump پیوست و در سال 2010 مدیر محصول Clickable شد. در سال 2010، او با داگ پتکانیکس همکاری و Hyperpublic را تأسیس کرد. از آن زمان، این دو در Wildcard و بعداً در پروژه ارز دیجیتال لایو پیر با هم کار کردند.

چه چیزی لایو پیر را منحصر به فرد می کند؟

Livepeer یک پروژه منحصر به فرد است زیرا هدف آن ایجاد انقلابی در صنعت پخش با استفاده از قدرت های فناوری بلاک چین است. پلتفرم منبع باز به کاربران و توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا آزادانه در مدیریت و بهبود پلت فرم مشارکت کنند. قابلیت‌ های رو به رشد دوربین‌ های دیجیتال برای تولید محتوای ویدیویی با کیفیت بالا باعث توسعه صنعت پخش می‌ شود، و Livepeer قصد دارد به کاربران اجازه دهد تا از قدرت محاسباتی غیرمتمرکز و انگیزه‌ های موجود در ارزهای دیجیتال برای راه‌ اندازی و مشارکت بهره مند شده و به این ترتیب این فرایند تقویت شود.

Livepeer در حال تبدیل شدن به یک پلت فرم صنعتی پیشرو است، زیرا به کاربران اجازه می دهد به روش های متعددی مشارکت کنند. این پلتفرم فرصت ‌هایی را برای مصرف محتوای پرداختی، سرویس‌ های ویدئویی اجتماعی مقیاس‌پذیر خودکار، روزنامه‌ نگاری زنده غیرقابل سانسور و برنامه ‌های DAPP با قابلیت ویدیو ارائه می ‌دهد. لایو پیر در حال تغییر روند پخش زنده ویدیو است و در راه تبدیل شدن به یک رهبر در این صنعت است.

توکن ارز دیجیتال لایو پیر (LPT)

توکن ارز دیجیتال لایو پیر

LPT توکن ارز دیجیتال لایو پیر است. این توکن طراحی شده تا به عنوان یک مکانیسم هماهنگی و انگیزشی عمل کرده و به حفظ شبکه تا حد امکان به صورت مقرون به صرفه، قابل اعتماد و ایمن کمک کند. این توکن به عنوان یک مکانیسم پیوندی عمل می کند تا از نظر مالی به ارکستراتورها انگیزه دهد که صادقانه عمل کنند و به این صورت شبکه را ایمن می کند.

توکن‌های جدید ارز دیجیتال لایو پیر در پایان دوره‌هایی به نام «راند» ضرب می‌ شوند و به تناسب سهامشان بین نمایندگان و ارکستراتورها توزیع می ‌شود. این موضوع در نظر گرفته شده است که به کسانی که در لایو پیر شرکت می کنند مالکیت بیشتری بر شبکه نسبت به کسانی که در آن شرکت نمی کنند، بدهد. یک دور تقریباً معادل 24 ساعت است. نرخ تورم LPT به طور خودکار بسته به تعداد توکن هایی که از کل عرضه در گردش مصرف می شود، تنظیم می شود. این کار برای حفظ مشارکت درشبکه در سطح مطلوب طراحی شده است.

معماری غیرمتمرکز Livepeer جایگزینی را برای زیرساخت ‌های پرهزینه و متمرکزی که به‌ طور سنتی بر آن تکیه می ‌کردند، به پخش‌ کننده‌ های ویدئویی ارائه می‌ دهد. با این حال، پخش کننده ها  تنها ذینفعانی نیستند که سود می برند. مدل Livepeer می‌تواند شرکت‌ های پخش ویدئو را قادر سازد مدل‌ های کسب ‌وکار جدیدی را که به فروش داده‌ های کاربر و ارائه تبلیغات متکی نیستند کاوش کرده و تجربه بهتری برای مصرف ‌کنندگان ایجاد می ‌کند. ارز دیجیتال لایو پیر همچنین راه حل غیرمتمرکز مورد نیاز را برای جاسازی ویدیو در برنامه های غیرمتمرکز (dApps) ارائه می دهد.

 

 

 

 

 

 

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

23 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
4 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com