1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. بهترین پلتفرم های بلاک چین تولید کنندگان محتوا در سال 2021

بهترین پلتفرم های بلاک چین تولید کنندگان محتوا در سال 2021

بهترین پلتفرم های بلاک چین تولید کنندگان محتوا در سال 2021
لوگو علیرضا محرابی
بهترین پلتفرم های بلاک چین تولید کنندگان محتوا در سال 2021
کاربردهای ارز دیجیتال

تولید کنندگان محتوای پلتفرم در رسانه های اجتماعی، همیشه به دنبال پلتفرم های تولید محتوای مبتنی بر بلاک چین هستند که شفافیت بیشتر و پاداش های بهتری به همراه داشته باشد. از آنجایی که تولید محتوای ارز دیجیتال در سراسر جهان رو به رشد است و براساس گزارشی در سال 2019 اعلام شد که ارزش محتوای دیجیتال چیزی در حدود 11 میلیارد دلار است اما محققان بازار پیش بینی می کنند که تا سال 2030، ارزش محتوای دیجیتال با نرخ 12 درصد CAGR رشد خواهد کرد. البته عوامل مختلفی موجب رشد پلتفرم های دیجیتالی خواهد شد. برای آشنایی بیشتر با بهترین پلتفرم های بلاک چین تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

چشم انداز تولید محتوای دیجیتال

چشم انداز تولید محتوای دیجیتال در پلتفرم های بلاک چین

کاهش هزینه تولید محتوا موجب شده است که ورود به بازار راحت تر باشد و به همین خاطر است که تعداد تولید کنندگان محتوا نیز افزایش یافته و از این طریق نیز درآمد ناخالص نیز بیشتر شده است. علاوه بر این سرعت نفوذ اینترنت بالا بوده و متناسب با آن نیز، تعداد کاربران با گوشی های هوشمند و تبلت با سرعتی متناسب در حال افزایش است که عاملی موثر در رشد ابزارهای تولید محتوا و در نهایت پذیرش سریع آنهاست. اما سوال اینجاست که آیا بازار رو به رشد، به افزایش درآمد برای تولید کنندگان محتوا منجر خواهد شد؟

اینگونه می توان پاسخ داد که نه لزوما. چرا که اولا زمان زیادی لازم است تا مخاطب ایجاد شود و این زمان ممکن است پس از ایجاد محتوا هم وجود داشته باشد. در این میان است که پلتفرم های رسانه های اجتماعی هزاران پول تبلیغاتی بدست می آورند، در صورتی که بخش اندکی از این درآمد به دست تولید کنندگان محتوا می رسد. در حالیکه تولید کنندگان محتوا می توانند درآمد قابل توجهی داشته باشند.

به عنوان مثال، YouTubers برتر در سال 2020 حدود 211 میلیون دلار درآمد کسب کردند که این رقم با درآمدهای دیگر متناسب نیست. پردرآمدترین یوتیوبر، Ryan ToysReview در سال 2020 در حدود 29.5 میلیون دلار درآمد داشت. به همین خاطر است که اغلب افراد علاقه مند به کسب درآمد از برنامه یوتیوب هستند اما واقعیت چیز دیگری است و بدین صورت است که یوتیوب به طور متوسط سالانه 10,000 تا 17000 دلار درآمد داشته که به سختی می توان از این درآمد برای پوشش هزینه های اولیه استفاده کرد. 

بسیاری از تولید کنندگان محتوا به سختی به اندازه کافی درآمد کسب می کنند و این تا زمانی است که طرفداران قابل توجهی به دست آورند یا اینکه تبلیغ کنندگان یا پلتفرم های رسانه های اجتماعی، هماهنگی مشخصی داشته باشند. 

بلاک چین چگونه به تولیدکنندگان محتوا کمک می کند؟

تمرکززدایی از طریق فناوری بلاک چین، مشکل انحصار غول‌های رسانه‌های اجتماعی را که تقریباً تمام درآمدهای تبلیغاتی را می‌خورند، از بین می‌برد. در این راستا پلتفرم‌های بلاک چین تولید محتوا وجود دارند که به شفاف‌سازی فرآیند کمک می‌کنند. پاداش‌ها، پولی یا غیره، برای سازندگان متناسب با تأثیری است که بر محتوای خود گذاشته‌اند. در اینجا، ده مورد از پلتفرم های بلاک چین را مورد بحث قرار خواهیم داد.

پلتفرم فلیکسو (Flixxo)

یکی از پلتفرم های بلاک چین در زمینه تولید محتوا، پلتفرم فلیکسو است که نوعی از پلتفرم توزیع ویدیویی غیرمتمرکز بوده که کارش خارج کردن محتوای ویدیویی از یوتیوب و آمازون و فیسبوک است. هدفی که این شرکت دارد، تمرکز بر روی تولید و توزیع و جبران خسارت و کسب درآمد از محتوای ویدیویی است. فلیکسو با راه اندازی چنین برنامه ای در نظر دارد که با کمک تولیدکنندگان محتوا، ارتباط بین تولیدکنندگان را با تبلیغ کنندگان به چالش بکشد.

فلیکسو با حذف واسطه ها از فرآیند توکن بومی Flixxo، FLIXX، از فناوری بیت کوین برای فعال کردن تراکنش بین کاربران Flixxo استفاده می کند. کاربران می توانند توکن های FLIXX را برای تماشای ویدیوها، تبادل آن با همتایان خود و حتی خرج کردن توکن ها در خارج از برنامه Flixxo استفاده کنند. این یک اصل اساسی تمرکززدایی ناشی از بلاک چین است که از استراتژی همتا به همتا استفاده می کند. 

پلتفرم تتا (Theta)

پلتفرم تتا، بهترین پلتفرم بلاک چین

تتا یکی از پلتفرم های بلاک چین بوده که به صورت غیرمتمرکز فعالیت می کند و با استفاده از تراکنش های همتا به همتا از کاربران محتوای ویدیویی پشتیبانی می کند. هدف این نوع پلتفرم، ایجاد مزایای یکسان برای همه ذینفعان است. بینندگان برای به اشتراک گذاری پهنای باند و منابع اضافی و شرکت در شبکه، جوایزی دریافت می کنند. به نوبه خود، محتواهای ویدیویی با کیفیت بالا و روان تر را بدون نیاز به پلتفرم های ویدیویی برای ایجاد زیرساخت های گران قیمت تضمین می کند.

البته ورود کاربران به عنوان ورودی های جدید ویدیویی، ماهیت متمرکز تحویل محتوای ویدیویی را از بین می برد و از این طریق تضمین می کند که درآمد بیشتری به سازندگان و پلتفرم ها می دهد. در پلتفرم بلاک چین تولید محتوای تتا، مشاوران برجسته ای از جمله استیوچن از بنیانگذاران یوتیوب و جاستین کان از بنیانگذاران توئیچ است. علاوه بر این موارد، اعتبارسنج های بزرگی همچون گوگل، بایننس و سامسونگ دارد. 

جعبه محتوا

از دیگر پلتفرم های بلاک چین در زمینه تولید محتوای ویدیویی، جعبه محتوا است که از این جعبه برای شکستن انحصار بازیکنان بزرگ در صنعت محتوای دیجیتال استفاده شده که هدف آن فعال کردن یک سیستم پرداخت یکپارچه و یک استخر مشترک کاربران است. از این طریق کاربران می توانند هزینه های تولید پایین تری پرداخت کنند و علاوه بر آن نیز کاربران به خاطر مدیریت محتوا پاداش دریافت می کنند. استفاده از چنین پلتفرمی، به کاهش اختلافات تقسیم سود و هزینه های عملیاتی حسابداری کمک می کند.

مزیت نهایی که استفاده از این پلتفرم بلاک چین تولید محتوا برای کاربران خود به همراه دارد، افزایش در دسترس بودن کانال های کسب درآمد است. به علاوه دوره های بازپرداخت نیز کوتاه تر می شود. جعبه محتوا تضمین می کند که پرداخت هرگز برای همیشه معلق نیست. هسته اصلی این راه حل ها، یک بلاک چین سریع و ایمن است که یک سیستم پرداخت احتمالی چند جانبه و یک سرویس هویت اسناد در چندین برنامه را انجام می دهد. 

پلتفرم استیمیت (Steemit)

از دیگر پلتفرم های بلاک چین تولید محتوا، استیمیت است که یک برنامه غیرمتمرکز رسانه اجتماعی است که از برنامه های غیرمتمرکز (dApp) استفاده می کند. رابط کاربری که استیمیت (Steemit) استفاده می کند، مشابه با ردیت (Reddit) است اما دارای پست های محبوبی در زمینه ارزهای دیجیتال است. پلتفرم بلاک چین اسمیت، این امکان را به کاربران حوزه کریپتو می دهد تا با اشتراک گذاشتن نظرات خود جوایزی دریافت کنند. سه توکن برای تقویت پلتفرم استیمیت وجود دارد که از این سه توکن برای کسب درآمد از طریق پست کردن، نظر دادن و یا رای موافق در انجمن استیمیت استفاده می شود. بعد از پلتفرم استیمیت، STEEM POWER می آید، بدان معنا که می توانید استیمیت را به اشتراک گذاشته و یا اینکه آن را تقویت کنید. هدف نهایی این پلتفرم، ایجاد دلاری است که مشابه با استیبل کوین بوده و با دلار آمریکا برابری می کند.

مای سلیا (Mycelia) برای موسیقی

مای سلیا یکی از مهمترین پلتفرم های بلاک چین

نوعی از پلتفرم های بلاک چین برای محتوای ویدیویی، مای سلیا است که در هسته خود، یک مرکز تحقیق و توسعه برای سازندگان موسیقی است. هدفی که این نوع پلتفرم دارد، این است که به صورت یکسان به همه کاربران، درآمد می رساند. به غیر از درآمد به سازندگان با ابرداده های مرتبط با موسیقی خود کمک می کند. ایده پلتفرم بلاک چین مای سلیا، توسط هنرمند ایموگن هیپ ایجاد شد که هدف وی ارائه ابزارهای مورد نیاز هنرمندان موسیقی برای پیشرفت در حوزه خود است.

به علاوه مای سلیا تضمین می کند که تمامی طرف های درگیر در این فرآیند، پرداخت های کامل را دریافت می کنند. هدف از ایجاد چنین پلتفرمی، اطمینان از حفظ استانداردهای تجاری، اخلاقی و فنی است. در حالی که صنعت خدمات موسیقی به تولیدات خود ادامه می دهد. این پلتفرم بلاک چین توسط گروهی از متخصصان صنعت با هدف مشترک کاوش، راه حل های فن آوری جدید که می تواند تاثیر مثبتی بر صنعت ایجاد کند، اداره می شود. 

مرورگر شجاع (Brave Browser)

مرورگر Brave، نوعی پلتفرم بلاک چین تولید محتوا بوده که مدل آن کاملا منحصر به فرد است که در آن کاربران با مشاهده محتواهایی که در مورد احترام به حریم خصوصی است، پاداش هایی را در قالب توکن های BAT کسب می کنند. کاربران مرورگر کنترل کامل تعداد تبلیغاتی که می خواهند در هر ساعت ببینند، حفظ می کنند. با این پاداش ها کاربران این توانایی را خواهند داشت که از سازندگان وب سایت مورد علاقه خود حمایت کنند. از آنجایی که اینترنت به سرعت در حال رشد و گسترش است، حفظ حریم خصوصی آنلاین و داده های شخصی کاربران اهمیت بالایی دارد و مرورگر Brave، قویترین ارتباط شبکه حفظ حریم خصوصی را با سرورهای خود در بین تمامی مرورگرها و برنامه های افزودنی دارد.

مرورگر شجاع، تمامی تبلیغات و ردیاب ها را مسدود کرده و اثر انگشت را تصادفی می کند. ذخیره سازی شخص ثالث و موارد دیگر را برای محافظت از داده های کاربر را نیز مسدود می کند. در حال حاضر بیش از 38 میلیون کاربر Brave وجود دارد و آنها همچنین می توانند توکن هایی را برای محتوای برتر، کارت های هدیه و موارد دیگر خرج کنند. به‌زودی، سازندگان می‌توانند آگهی‌های شجاعانه را ارائه دهند که به آنها کمک می‌کند درآمد بیشتری از تبلیغات نسبت به مدل‌های موجود کسب کنند. تا به امروز، بیش از 300,000 سازنده به مدل Brave Rewards پیوسته اند.

مرورگر پیکسی (Pixsy)

مرورگر پیکسی (Pixsy)، بهترین پلتفرم بلاک چین

پیکسی از دیگر پلتفرم های بلاک چین محسوب می شود که قصد دارد به سازندگان اصلی از جمله عکاسان و طراحان گرافیک کمک کند تا از محتوای ویدیویی خود حمایت کند. این کار را از طریق کپی رایت تصاویر خود و آنچه حق آنهاست انجام می دهد. در واقع با ترکیب یک نرم افزار، اسکن تصویر با تیم متخصصان حقوقی خود انجام می دهد تا به سازندگان محتوایی در مبارزه با هک تصاویر کمک کند. پیکسی(Pixsy)، دارای یک رابط کاربری آسان بوده که دارای تنظیمات بسیار پرسرعتی است که در صورت عدم موفقیت، کل پروژه نقض شده را پوشش می دهد.

Pixsy به عنوان بهترین پلتفرم محافظت از تصویر آنلاین معرفی شد و اخیراً با Binded، یک پلتفرم حق چاپ تصویر مبتنی بر بلاک چین ادغام شد. در Binded، هر تصویری که به منبع بایگانی شما اضافه می‌شود، اثر انگشت منحصربه‌فردی را دریافت می‌کند که برای همیشه در بلاک چین بیت کوین ذخیره می‌شود. سازندگان یک گواهی حق چاپ را به عنوان مدرک دریافت می کنند که از آنها در برابر نقض حق نسخه برداری محافظت می کند.

پلتفرم Gaze TV

Gaze TV، به عنوان نوعی پلتفرم بلاک چین محسوب می شود که در شبکه های اجتماعی محتواهای خلاقانه ایجاد می کند که دارای انگیزه های نمادین و عملکردهای پاداش است. توکنی که این پلتفرم را برای سازندگان و مخاطبان فراهم می کند، هم نام با پلتفرم بوده و این قابلیت را برای کاربران فراهم می کند تا بدون هیچ واسطه ای، با خود تعامل داشته باشند. حداکثر عرضه توکن های Gaze، یک میلیارد است و در صرافی هایی همچون LATOKEN و ZC.com با جفت های تجاری ETH و USDT در دسترس است. 

پلتفرم You42

هدف پلتفرم You42، به عنوان یکی از پلتفرم های بلاک چین، این است که به سازندگان و اینفلوئنسرها اجازه دهد بدون از دست دادن کنترل، درآمدزایی از کار خود را به حداکثر برسانند. این پلتفرم بلاک چین در زمینه تولید محتوا، شامل ترکیبی از موسیقی، ویدیو و بازی با کیفیت بالا است. این پلتفرم توکن U42 خود را به همراه یک توکن ERC-20 که در بلاک چین اتریوم صادر شده است. این توکن به کاربران کمک می کند تا تبلیغات را در پلتفرم خریداری کنند. در عین حال، می توان از توکن ها برای به دست آوردن اعتبار دیجیتال استفاده کرد و به کاربران اجازه خرید محتوا و کالا را داد.

شبکه Aioz

شبکه Aioz، پلتفرم بلاک چین تولید محتوا

شبکه Aioz (AIOZ) یک شبکه تحویل محتوا مبتنی بر بلاک چین لایه 1 است که عصر جدیدی از جریان اینترنت را باز می کند. AIOZTube یک پلتفرم بلاک چین، به اشتراک گذاری ویدیو است که به سازندگان کمک می کند محتوای با کیفیت بالا را به ارز دیجیتال تبدیل کنند. خدمات اشتراک ویدیویی AIOZ OTT به افراد امکان می دهد نمایش ها و فیلم های مورد علاقه خود را که با دارایی دیجیتال پرداخت می شود را از کیف پول AIOZ پخش کنند. در نهایت، AIOZ TV یک برنامه پخش زنده است که رویدادهای زندگی واقعی را با پخش لحظه های کاربر برای دارایی های دیجیتال به یک معامله تبدیل می کند.

آیا سازندگان محتوا باید سوئیچ را انجام دهند؟

بسیاری از شبکه ها، برای دموکراتیک کردن فضای محتوا و عادلانه تر کردن فضای محتوا مشغول به فعالیت شدند. فناوری بلاک چین به دلیل داشتن ویژگی های عدم تمرکز، به شکستن انحصار پلتفرم های رسانه های اجتماعی بزرگ کمک می کند. این سیستم برای تبلیغ کنندگان و سازندگان به صورت یکسان سودآور است، چرا که این پلتفرم ها نیازی به اتصال از طریق واسطه ها را ندارد. در حالی که بسیاری از پلتفرم ها، هنوز در مراحل اولیه هستند که هنوز نتوانسته اند به اندازه فیس بوک، تیک تاک و یوتیوب کاربران زیادی به دست بیاورند. در نهایت، مصرف کنندگان محتوا از جایی که بزرگترین منبع محتوا سرچشمه می‌گیرد دنبال می‌کنند و این به طور جمعی در دست تنها یک گروه از مردم است: تولیدکنندگان محتوا. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

4 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com