تحلیل ارز دیجیتال بالانسر

تحلیل ارز دیجیتال بالانسر
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل ارز دیجیتال بالانسر
تحلیل ارز دیجیتال

در این مقاله به تحلیل کاملی از توکن BAL می پردازیم تا ببینیم از لحاظ تحلیلی تکنیکالی و بنیادی آیا ارزش سرمایه گذاری دارد.

تاریخچه ارز دیجیتال

ارز دیجیتال بالانسر پروژه ای بود که در سال 2019 توسط مایک مک دونالد و فرناندو مارتینلی به وجود آمد. این پروژه در مارس سال 2020  راه اندازی شد و وارد دنیای کریپتو ها گردید.

BALANCER چیست؟

سیستم های دیفای (DeFi) که در حوزه امور مالی غیر متمرکز است، از پرکاربردترین ابزار بلاکچین ها و ارزهای دیجیتال است. معرفی بازار ساز خودکار (AMM) باعث بوجود آمدن تحولی بزرگ در صرافی های غیر متمرکز (DEX) شد،که پروژه های مختلفی در سیستم های مالی غیر متمرکز هستند که Balancer یکی از آن‌ها است.

BAL یک سازنده بازار خودکار (AMM) است که بر بستر بلاکچین Ethereum ساخته شده است،همچنین این امکان را به کاربران می دهد تا بوسیله استخر های نقدینگی تنظیم شونده، از طریق توکنی که اخیراً بعنوان (BAL) معرفی شده است سود کسب کنند.این توکن قابلیت استخراج نیز دارد.

مدل های استخرهای نقدینگی در BALANCER 

  • استخرهای نقدینگی خصوصی : شما در این استخر نقدینگی حاکمیت کامل داریدبه این صورت که  شخص را به عنوان تنها عامل نقدینگی در استخر قرار می دهند. همچنین ، تمام پارامترها توسط مالک قابل تغییر هستند.
  • استخرهای مشترک:  مخصوص کسانی است که می خواهند تأمین کننده نقدینگی lp  شوند. LP ها با Balancer Pool Tokens (BPTs) پاداش می گیرند.
  • استخرهای هوشمند : مثل استخرهای خصوصی کار میکنند، اما با یک قرارداد هوشمند کنترل می شوند. آنها همچنین با استفاده از سیستم BPT پاداش می دهند و به هر کسی اجازه می دهند نقدینگی خود را به این مجموعه اضافه کند.

مدل های استخرهای نقدینگی در BALANCER

چرا این پلتفرم منحصر به فرد است؟

بالانسر مانند Uniswap و Curve است ، از این رو که هر کسی را قادر می سازد مجموعه ای از استخر های توکنی بوجود بیاورد.همچنین استخرهای نقدینگی خود را با نوسانات قیمتی تنظیم می کنند تا کمترین ضرر را ببیند.با این حال ، یک ویژگی منحصر به فرد بالانسر این است که می توان بیش از یک توکن به آن اضافه کرد و حتما لازم نیست که از اتریوم استفاده کنید.

با اینکه Balancer اولین پروتکل دیفای نیست که از AMM استفاده می کند ، اما ، ظاهر و رویکرد جدیدی را برای نقدینگی به ارمغان آورده است. ویژگی منحصر به فرد پروتکل این است که به ارائه دهندگان نقدینگی اجازه می دهد تا حداکثر هشت دارایی در هر بازار داشته باشند که به صورت وزنی تنظیم می شوند و به صورت خودکار متعادل می شوند.

حجم بازار ارز دیجیتال 

اکنون قیمت Balancer 54.07 دلار آمریکا است و حجم معاملات 24 ساعت گذشته آن 140 میلیون دلار است. BAL در 24 ساعت گذشته 17.86٪ کاهش قیمت داشته و در رتبه بندی CoinMarketCap در حال حاضر در جایگاه 143 است ، و دارای ارزش بازاری به میزان 375 میلیون دلار است. تا کنون به مقدار 6،943،831 از این توکن BAL استخراج شده است. 100000،000 از این توکن موجود است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

همانطور که در تحلیل ارز دیجیتال بالانسر، مشاهده می شود قیمت بعد از یک رنج میان مدتی چند ماهه از قیمت 18.8دلار رالی صعودی را آغاز کرده و به شکل شارپ تا 52 دلار به سمت بالا حرکت کرده سپس با اصلاحی تا سطح 0.618 فیبوناچی اصلاحی دوباره روند صعودی را شروع کرده و تا قیمت 64.800 دلار بالا رفته است و پس از حرکت رنج در دومین تلاش توانسته مقاومت در 64.800 را بشکند که البته این شکست ضعیف بوده و پس از لمس کردن قیمت 72دلار روند نزولی شده و تا 53 دلار افت قیمت داشته است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

اهداف تکنیکالی چیست؟

هم اکنون قیمت در کف یک کانال صعودی در تایم فریم روزوانه قرار دارد و اگر قیمت به زیر 48.800 بریزد،انتظار میرود پس از اصلاحی کوتاه قیمت تا 35 دلار نیز ریزش کند.

اگر دست کم در تایم فریم چهار ساعته از کف کانال یک الی دو کندل صعودی قدرتمند صعودی شکل بگیرد می توان انتظار داشت تا قیمت به خط میانی کانال در هدف کوتاه مدت خود یعنی به 60 دلار برسد.

درصورتی که روند صعودی از خط میانی کانال ادامه داشته باشد میتواند قیمت تا سقف کانال تا قیمت 77 دلار برسد.اگر سقف کانال شکسته شود بعد از پولبکی احتمالی تا 72 الی77 دلار قیمت تا محدوده 100 تا 108 دلار نیز میتواند به بالا حرکت کند.

جمع بندی

باتوجه به روند فعلی قیمت که هنوز صعودی است  و همچنین بدلیل ویژگی هایی که این پلتفرم در استخر های نقدینگی دارد انتظار می رود در میان مدت و بلند مدت نیز به رشد خود ادامه دهد و کاربران بیشتری را جذب کند.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram