dex چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
dex چیست؟
بلاکچین

شما احتمالاً تمرین با مبادلات ارز رمزنگاری شده را می دانید. با ایمیل خود ثبت نام کنید، یک رمز عبور قوی پیدا کنید، حساب خود را تأیید کنید و تجارت ارز رمزنگاری شده را شروع کنید.

مبادلات غیرمتمرکز منهای دردسر ثبت نام، به همین منوال است. این معامله مستقیماً بین کیف پول دو کاربر انجام می شود. به طور سنتی، بازیکنان متمرکز بر این زمینه تسلط دارند. با این حال، با انبوهی از فناوریهای موجود که به سرعت در حال تحول است، تعداد فزاینده ای ابزار برای معاملات غیرمتمرکز ظهور کرده اند. در این مقاله، ما به مبادلات غیرمتمرکز DEX ، مکانهای تجاری که نیازی به واسطه ندارند، خواهیم رفت.

در واقع صرافی غیرمتمرکز DEX  راهی برای مبادله ارزهای رمزپایه یا سایر دارایی های مبتنی بر بلاکچین بدون واسطه است.

چرا می خواهم از DEX استفاده کنم؟

بیایید با مهمترین قسمت شروع کنیم: چگونه می توانید کلید خصوصی خود را نگه دارید؟ اما همچنان ارزهای رمزپایه خود را با دیگری معامله کنید؟ خوب، با مبادلات رمزنگاری متمرکز، قبلاً برای ورود به سیستم و استفاده از خدمات آنها مجبور به ایجاد یک حساب کاربری بودید. با یک DEX، کلید خصوصی شما به عنوان ورود به حساب می آید. هنگامی که با کلید خصوصی خود وارد DEX می شوید، بلافاصله تعادل رمزنگاری خود را مشاهده خواهید کرد. شما مجبور به ارائه هیچ گونه اطلاعات شخصی نخواهید بود این موضوع برای کسانی که به حریم خصوصی خود اهمیت می دهند عالی ست!

این بدان معنا نیست که DEX با چالش های خاص خود همراه نیست. بیایید نکات مثبت و منفی استفاده از مبادله غیرمتمرکز را مرور کنیم.

چه فواید دیگری دارد؟

احتمالاً آگاه هستید که مبادلات رمزنگاری سنتی مبادله یک ارز دیجیتال را با ارز دیگر برای شما انجام می دهند. بنابراین این برای DEX چه تفاوتی دارد؟

آنها در واقع خود مبادله را کنترل نمی کنند: این کاملاً نظیر به نظیر است. این بدان معناست که این سیستم عامل اساساً وجود دارد تا به شما کمک کند تا رمزگذاری خود را مستقیماً با شخص دیگری معامله کنید، نه اینکه درگیر آن شوید. خوب، عالی به نظر می رسد، اما این برای شما چه معنایی دارد؟ دو مزیت: 1. برای انجام تجارت نیازی نیست به کسی اعتماد کنید. 2. هزینه های پرداخت شده برای تجارت معمولاً کمتر از مبادلات عادی است.

در آخر، بیایید راجع به امنیت صحبت کنیم. DEX غیرمتمرکز است، به این معنی که هر شخصی رمزنگاری خود را ایمن نگه می دارد. لازم نیست امنیت رمزنگاری خود را به شخص دیگری بسپارید، شما کاملاً بر آن مسلط هستید.

این یک نعمت است ... اما اگر این مسئولیت را جدی نگیرید می تواند یک نفرین باشد!!

نکات منفی چیست؟

با خواندن این مقاله، ممکن است فکر کنید که سفر رمزنگاری خود را از طریق DEX آغاز کنید ، درست است؟ متأسفانه ... این اتفاق نخواهد افتاد. DEX ابزاری شگفت انگیز برای تجارت است. از طرف دیگر ، به شما اجازه نمی دهد ارزهای رمزپایه خود را در آنجا بخرید. ممکن است یک ویژگی برای خرید رمزنگاری در صفحه آنها وجود داشته باشد، اما این یک سرویس خارجی است: در واقع در داخل سیستم عامل DEX نیست. صرافی های غیرمتمرکز فقط گزینه تجارت دارایی های رمزنگاری شده شما را فراهم می کنند نه خرید برخی از آنها با یورو یا دلار آمریکا.

مسئولیت امنیت کلیدهای خصوصی می تواند چیز شگفت انگیزی باشد، اما همچنین به این معنی است که شما کاملاً مسئول آن هستید. یک مشکل هنگام استفاده از DEX این است که اکثر روش ها نیاز به وارد کردن کلیدهای خصوصی خود در رایانه یا تلفن هوشمند دارند. این امر آنها را در برابر حملات آنلاین آسیب پذیر می کند.

ابتدا باید درک خوبی از چگونگی ایمن سازی کلیدهای خصوصی خود داشته باشید. بهترین و آسانترین راه برای ایمن سازی کلیدهای شخصی، کیف پول های سخت افزاری است، مانند کیف پول هایی که ما ایجاد می کنیم. ما به همه افراد مایل به استفاده از DEX برای خواندن این مقاله توصیه می کنیم که روش های مختلفی را برای ایمن سازی کلیدهای خصوصی نشان می دهد.

سرانجام، استفاده از مبادلات غیرمتمرکز با مبادلات معمول بسیار متفاوت است. به راحتی ورود به سیستم و کلیک فقط بر روی دو دکمه نیست که بیت کوین خود را با Ethereum معامله کنید. موارد استفاده برای DEX اغلب کمی محدود است: به دلیل پیچیدگی آن، بیشتر برای کاربران پیشرفته است. همچنین دارایی هایی که می توانید از طریق DEX معامله کنید معمولاً تا حدودی محدود است. همانطور که گفته شد، می تواند برای ایجاد تنوع در سبد سهام رمزنگاری شما در عین حفظ مالکیت و حریم خصوصی مورد استفاده قرار گیرد.

نکات منفی چیست؟

بهترین روش استفاده از DEX: کیف پول های سخت افزاری Ledger

بنابراین بهترین و آسانترین راه برای ایمن سازی کلیدهای خصوصی شما استفاده از کیف پول سخت افزاری است. چرا؟ پاسخ بسیار ساده است: رایانه یا تلفن هوشمند شما به اینترنت متصل است. این می تواند کاملا بی ضرر به نظر برسد، هرچند عکس آن نمی تواند واقعیت بیشتری داشته باشد. شخصی می تواند از این طریق رایانه یا تلفن هوشمند شما را هک کرده و به تمام داده های موجود در آن از جمله کلیدهای خصوصی شما دسترسی پیدا کند. اگر آنها به این دسترسی پیدا کنند، می توانند تمام دارایی های رمزنگاری شده شما را بدزدند.

کیف پول های سخت افزاری اطمینان حاصل می کنند که کلیدهای خصوصی شما هرگز در رایانه یا تلفن شما قرار ندارند. کاملاً آفلاین و دور از دسترس هکرها باقی می ماند.

احتمالاً با خود فکر کرده اید: آیا می توان از دستگاه های Ledger با مبادلات غیرمتمرکز استفاده کرد؟ خبر خوب: بله، کیف پول های سخت افزاری Ledger را می توان با چندین DEX استفاده کرد! در ابتدای سال 2019، دستگاه های ما اولین کیف پول سخت افزاری بودند که می توانند با Binance DEX معروف استفاده شوند. لیست DEX هایی که Ledger Nano X و Ledger Nano S می توانند به آنها متصل شوند بی پایان است: IDEX ، Waves Platform و بسیاری دیگر!

بهترین روش استفاده از DEX: کیف پول های سخت افزاری Ledger

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com