1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بلاکچین
  4. نظرسنجی در بلاک چین چیست؟

نظرسنجی در بلاک چین چیست؟

نظرسنجی در بلاک چین چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
نظرسنجی در بلاک چین چیست؟
بلاکچین

از آنجایی که نیمی از کاربران حداقل هفته ای یکبار به نظرسنجی های آنلاین مراجعه می کنند، نباید اهمیت و تاثیر سایت هایی که باعث جمع شدن نظرات این افراد می شوند را نادیده گرفت. تحقیقات نشان می دهد که 93 درصد از فروشندگان همیشه توصیه های مشتری را می خوانند. در عصری که همه چیز را به صورت آنلاین و آفلاین می خریم، این تا حدودی قابل درک است. تجربه شخصی مصرف‌ کنندگان می‌تواند بیشتر از سخنان فروشندگانی باشد که در فروشگاه‌ها ملاقات می‌کنیم، به همین دلیل است که 85 درصد از مصرف‌ کنندگان به نظرسنجی‌های آنلاینی که از دوستان خود دریافت می‌کنند اعتماد دارند اما تنها یک نوع نظرسنجی قابل اعتماد است، آن نظرسنجی در بلاک چین است. این نظرسنجی، می تواند ایراداتی داشته باشد که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم. با ما تا انتهای مقاله همراه شوید. 

چرا مردم گاهی نظرسنجی های جعلی ارسال می کنند؟

چرا مردم گاهی نظرسنجی های جعلی ارسال می کنند؟

چون گاهی برای انجام این کار پول می گیرند. کسب‌ و کارهای جدید و آنهایی که از بررسی‌های ضعیف مشتریان رنج می‌برند، گاهی به مردم پول می‌دهند تا از طرف مشتریان، توصیفات گمراه‌ کننده بنویسند. این به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند که به نظر می‌رسد صف طولانی مشتریان خوشحال داشته باشند و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به طور مصنوعی شهرت خود را افزایش دهند. 

برای آشنایی با بلاک چین سازمانی بر روی لینک کلیک کنید. 

علیرغم تلاش‌های دانشگاهیان برای توسعه نرم‌افزاری که می‌تواند نظرات جعلی مشتریان را شناسایی کند و خرده‌فروشان را مجبور به حذف آنها کند، تاکنون هیچ نتیجه‌ای به دست نیامده است.

بخشی از دلیل وجود این نظرسنجی‌ های ساختگی این است که نویسندگان مجبور نیستند ثابت کنند که محصول مورد نظر را خریداری کرده‌اند و در برخی موارد، مجبور نیستند نام خود را اعلام کنند یا نظری ارائه کنند. 

با استفاده از یک حساب، نظرسنجی در بلاک چین می‌تواند وضعیت خرید مشتریان را مخفیانه ذخیره کند و به آنها اجازه می‌دهد فقط در مورد محصولاتی که خریداری کرده‌اند نظر بدهند. همچنین مانع از نوشتن نظرات متعدد برای یک محصول توسط یک فرد می‌شود زیرا یک پایگاه داده حاوی داده‌های ضد تحریف از خرید افراد است.

 تاریخچه که می توان آن را بررسی کرد تا ببیند آیا محصولی که فرد سعی در بررسی آن دارد، همان محصولی است که قبلا خریداری کرده است یا خیر.

برای آشنایی با دنیای رمزارزها، آموزش ارز دیجیتال را از وب سایت تهیه کنید. 

آیا نباید به نظرسنجی در بلاک چین اعتماد کرد؟

اگر با وب سایتی برخورد کردید که محصولات را بر اساس نظرات رتبه بندی می کند، مراقب باشید فریب نظرات را نخورید. یک روز یک روزنامه نگار پس از صرف چندین سال از زندگی خود برای نوشتن نظرسنجی های جعلی رستوران تصمیم می‌گیرد، به همه نشان دهد که چگونه این سایت ها را دستکاری کنند.

او یک رستوران جعلی در تریپ ادوایزر ایجاد کرد که پر از عکس های غذاهای مدرن بود که در واقع با سفید کننده و فوم صورت درست شده بودند! سپس این روزنامه نگار از دوستانش خواست تا ایده های جالبی در مورد این مکان خیالی که در واقع خانه او در لندن بود، ارائه دهند. در نهایت این رستوران با وجود فراهم نکردن حتی یک وعده غذایی برای مردم در جایگاه بهترین رستوران شهر قرار گرفت! اینجاست که به اهمیت نظرسنجی در بلاک چین پی می بریم.

برای آشنایی با شبکه شیباریوم بر روی لینک کلیک کنید.

آیا نظرات مردم در شبکه های اجتماعی در مورد یک محصول واقعی است؟

نظرات مردم در شبکه های اجتماعی

برخی از صاحبان کانال های یوتیوب با ارائه نظرات درباره لوازم آرایشی، بازی ها و غیره توانسته اند میلیون ها کاربر را به خود جذب کنند. در حالی که این رتبه بندی ها و ستاره ها بی طرفانه به نظر می رسد، تحقیقات بی شماری نشان داده است که چگونه شرکت ها برای تبلیغ محصولات خود و ارائه لینک به طرفداران خود به مردم پول می دهند.

برای آشنایی با آلت چین بر روی لینک کلیک کنید. 

 از طریق این لینک ها، کاربران تاثیر این نظرات را فاش نمی کنند. به این معنی که گیمرهای جوان، نمی‌دانند که بررسی مثبت در صفحه فرعی محصول به اندازه آنها متفکرانه و واقعی نیست. این یک معضل است زیرا آمار نشان می دهد که YouTube مستقیماً بر ذهن 18٪ از بازاریابان تأثیر می گذارد. 51٪ از بزرگسالان 18 تا 30 ساله بریتانیا می گویند که محصولی را خریداری کرده اند که یک تأثیرگذار، حداقل یکبار آن را بررسی کرده است.

آیا همه نقدهای منفی درست هستند؟

بعید است که همه آنها درست باشند. پدیده ای که به عنوان "انفجار نظرات" در صنعت بازی شناخته می شود، تعداد زیاد نظرات منفی است که علیه بازی های یک توسعه دهنده خاص ارسال می شود. در برخی موارد، این پدیده به استارت آپ های نوپا آسیب رسانده است. فقط نظرسنجی در بلاک چین می تواند از این حوادث جلوگیری کند. 

برای آشنایی با شبکه فانتوم بر روی لینک کلیک کنید. 

چنین اتفاقاتی پس از معرفی استودیوی بازی سازی Campo Santo رخ داد. پس از انتشار Firewatch، این شرکت دستور داد بخشی از بازی خود به نام PewDiePie به دلیل مشکلات کپی رایت حذف شود و پس از مشاهده انبوهی از نظرات، آن را حذف کرد. وب سایتی به نام Steam که با یک سری توصیه نامه های منفی در این وب سایت به پایان رسید، شروع به جداسازی محتوای باقی مانده پس از انفجار نظرات در این وب سایت کرد.

وب سایت های رستوران ها و صفحات مجازی همیشه مملو از نظرات منفی بوده اند. یک نانوایی آمریکایی که از پختن کیک عروسی برای یک زوج همجنس جلوگیری کرد، پس از اینکه این تصمیم بحث برانگیز تیتر خبرها شد، با هزاران نظر روبرو شد و در یک نظرسنجی یک ستاره از پنج ستاره را به این رستوران داد. به تازگی، یک رستوران قبل از اینکه درهای خود را باز کند، با موجی از نظرات منفی در نظرسنجی در مورد بلاک چین روبرو شد زیرا طرفداران بسکتبال از نحوه بازی همسر صاحب رستوران در لیگ بسکتبال ناراحت شده بودند.

برای آشنایی با شرکت بلاک استریم بر روی لینک کلیک کنید. 

بلاک چین چه کاری می تواند انجام دهد؟

بلاک چین چه کاری می تواند انجام دهد؟

بلاک چین می تواند به مردم کمک کند به صحت نظرسنجی در بلاک چین که به صورت آنلاین می بینند، اعتماد کنند. این فناوری پتانسیل کاهش تعداد توصیه نامه های نوشته شده از طرف صاحبان مشاغل را دارد. این ارجاع ها، همان ارجاعاتی هستند که مشتریان را فریب داده و همچنین باعث می شوند پولی که به سختی به دست آورده اند را صرف کالاها یا خدماتی کنند که فاقد ارزش هستند.

برای آشنایی با ساید چین بر روی لینک کلیک کنید. 

پلتفرم‌های بلاک چین مانند UUNIO وعده ایجاد فضاهای نظرسنجی در بلاک چین را می‌دهند که در آن می‌توان توصیفات مشتری را بدون دخالت یا تعامل بیرونی نوشت. یکی از اهداف این پلتفرم جمع آوری نظرسنجی در مورد همه چیز در جهان است. به علاوه از اهداف دیگر این پلتفرم، تشکر و قدردانی از افرادی است که با نظرسنجی در بلاک چین، باعث بهبود روند رمزارزها می شوند. 

بررسی نظرسنجی در بلاک چین

بررسی نظرسنجی در بلاک چین

 برای خلاصه کردن اینفوگرافیک بالا، «نظر من را دنبال کنید» صرفاً فرآیند فعلی نظرسنجی در روز انتخابات (در ایالتی با قوانین شناسه نظردهندگان) را در نظر می‌گیرد و این فرآیند را کاملاً آنلاین می‌کند تا آن را آسان‌تر و ایمن‌تر کند و حتی مقرون به صرفه تر برای همه درگیر. 

هنگام استفاده از سیستم نظرسنجی در بلاک چین، نظردهنده غرفه نظرسنجی Follow My Vote را بر روی دستگاه شخصی مورد نظر خود (مانند رایانه رومیزی، رایانه لپ تاپ، تلفن هوشمند یا رایانه لوحی) دانلود و نصب می کند. از آنجا، نظردهنده اطلاعات هویتی مناسب را ارسال می‌کند تا هویتش توسط یک تأییدکننده هویت تأیید گردد که پیش از موعد، توسط سازمان میزبان انتخابات تأیید می‌شود. پس از تایید هویت، رای دهنده می تواند برگه رای خود را درخواست کند، در این مرحله، نوع صحیح برگه رای توسط مدیر ثبت برای آنها صادر می شود.

برای آشنایی با تجزیه و تحلیل بلاک چین بر روی لینک کلیک کنید. 

سپس رای دهنده برگه رای خود را تکمیل می کند و رای (های) خود را به طور ایمن به صندوق نظرسنجی در بلاک چین ارسال می کند. برای به دست آوردن مدرکی مبنی بر شرکت در رای خود، رای دهنده می تواند یک رسید چاپ کند. اگر سازمان میزبان انتخابات اجازه دهد، رای‌دهنده می‌تواند زودهنگام رای دهد و حتی اگر در روزهای منتهی به انتخابات نظر خود را تغییر دهد، می‌تواند دوباره وارد اتاق رای Follow My Vote شود تا رای خود را تغییر دهد.

 هنگامی که رای گیری در روز انتخابات بسته می شود، بیشترین آرای ارائه شده توسط هر رای دهنده به عنوان آرای رسمی در نظر گرفته می شود. رای دهندگان مجاز خواهند بود رای خود را در صندوق رای دنبال کنند تا اطمینان حاصل شود که رای آنها به عنوان رای تایید شده، شمرده شود. 

اگر آنها تصمیم بگیرند این کار را انجام دهند، هر رأی دهنده همچنین می تواند هر برگه رای را در صندوق رای بازرسی کند تا تأیید کند که مجموع آرای گزارش شده توسط سیستم نظرسنجی در بلاک چین ما دقیق است، بدون افشای هویت هر نظرسنج.

برای آشنایی با امنیت پل های بلاک چین بر روی لینک کلیک کنید. 

«رای من» را دنبال کنید، ما می‌خواهیم هر رأی‌ دهنده‌ای به فرآیند دموکراتیک ایمان داشته باشد، به دولت خود اعتماد کند و احساس کند که نظرش مهم است. برای این منظور، راه‌ حل نظرسنجی در بلاک‌ چین، راهی را در اختیار رأی‌دهندگان قرار می‌دهد تا تأیید کنند که صدای آنها شنیده شده است و نتایج انتخابات، به طور کلی، واقعاً دقیق است.

کلام آخر 

در این مقاله به بررسی اهمیت بلاک چین در نظرسنجی ها پرداختیم و دیدیم که چگونه نظرسنجی در بلاک چین می تواند موفق باشد. بی شک با گذشت زمان و توسعه فناوری های مبتنی بر بلاک‌ها، دنیای نظرسنجی های اینترنتی نیز از بین خواهند رفت و نظرسنجی های جعلی حذف خواهند شد تا دنیای مجازی، دنیای واقعی را در این مسیر رها نکند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com