سم بنکمن کیست؟
لوگو علیرضا محرابی
سم بنکمن کیست؟
شخصیت های ارز دیجیتال

سم بنکمن (Sam Bankman-Fried) مدیر عامل صرافی FTX (چهارمین صرافی بزرگ دنیای کریپتوکارنسی از نظر حجم مبادلاتی) و یکی از افراد معروف در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد. او در ششم مارچ سال ۱۹۹۲ در شهر استنفورد از ایالات کالیفرنیا به‌دنیا آمد. سم بنکمن مدیرعامل پلتفرم Alameda Research نیز می باشد که از جمله عوامل بازارساز در دنیای ارزهای دیجیتال است. او در موسسه فناوری ایالت ماساچوست، مدرک فارغ‌ التحصیلی خود را در رشته فیزیک کسب کرد. سم در آن موقع یعنی در سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۷، در یک شرکت بازرگانی به‌عنوان یک تاجر فعالیت می‌کرد. پس از آن فعالیت خود را در Alameda آغاز کرد و سپس صرافی FTX را راه‌ اندازی کرد. او نگاهی فراتر از هر تاجر و کارآفرین معمولی دارد، از این رو تاکنون ۰.۱ درصد از ثروتش را برای کارهای خیر و بشردوستانه صرف کرده است.

در سال ۲۰۲۱ به دستور سم دفتر مرکزی صرافی FTX از هنگ‌ کنگ به باهاما منتقل شد و خودش نیز برای در کنار هم بودن کار و زندگی به آنجا نقل مکان کرد. دلیل این نقل مکان این است که باهاما برای قوانین ارزهای دیجیتال چارچوب بهتری را وضع کرده است. باهاما اولین کشور ایجاد کننده ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (San Dollar) بوده است و سم بنکمن باهاما را ایده ‌آل ارزیابی کرده بود.

سم بنکمن فراید در سال ۲۰۲۱ هدف اصلی FTX را صراحتاً اعلام کرد. سم در جلسات کنگره سال، از صرافی‌های ارز دیجیتال خواست تا برای جلوگیری از دستکاری شدن بازار، به‌ صورت داوطلبانه فعالیت‌های مربوط به تراکنش‌ها را گزارش کنند. همچنین شرکت Alameda که تحت مدیریت او بود نیز با رشد روزافزون مواجه شد و این روند ادامه‌ دار باقی ماند؛ تا حدی که روزانه بین یک تا ۱۰ میلیارد دلار رمزارز در Alameda معامله می‌شود.

 اهدافی نشانه‌گذاری شده‌ سم بنکمن در سال ۲۰۲۲

 اهدافی نشانه‌گذاری شده‌ سم بنکمن در سال ۲۰۲۲

برای سال ۲۰۲۲ سم بنکمن فراید دورخیز کرده است و در مسیر رشد خود انتظارات مشخصی را دنبال می‌کند. او قصد دارد روی موضوع مقیاس ‌بندی، سرعت سیستم بلاک چین و همچنین تنظیم مقررات بازار کریپتو تاثیر بگذارد و در واقع بر روی این اهداف نشانه‌گذاری کرده است. سم بنکمن فراید روی پلتفرم‌ها و عواملی کار می‌کند که بستری برای معامله کاربران محسوب می‌شوند و برای دنیای ارزهای دیجیتال، بازارسازی می‌کنند. صرافی FTX که تحت مدیریت سم می باشد به‌زودی برای کاربران خود یک کارت نقدی ارائه می‌کند که در دستگاه‌های تراکنش پول فیات امکان خرج کردن ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند.

صرافی FTX سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری را در راستای حمایت از نهادهای مبتنی بر web3 و فناوری بلاک چین شروع کرده و می‌‎خواهد امسال را هم در تسخیر خود داشته باشد. او معتقد است که همواره وضعیت استیبل کوین‌ها باید بهتر و بهتر شود و مدعی است که ۸۰ درصد مشکلات با بیشتر شدن شفافیت تراکنش‌ ها، حل خواهند شد. مهم‌ترین هدف سم این است که قانون ‌گذاران برای ایجاد یک شبکه دیجیتالی یکپارچه با او همراه شوند. در این شبکه احتمال وقوع تقلب بسیار پایین خواهد بود.

در سپتامبر سال ۲۰۱۷ سم از شغل خود کناره گرفت و به Bekeley که قبلا هم در آن فعالیت داشت، بازگشت. او به‌عنوان مدیر بخش توسعه Berkeley فعالیت خود را تا نوامبر ۲۰۱۷ ادامه داد و سپس یکی از پلتفرم‌های موثر حوزه کریپتوکارنسی یعنی Almeda Research را در همان ماه بنیان‌ گذاری کرد. روند رشد او تا سال ۲۰۲۱ به قدری بود که ۹۰ درصد از مالکیت Almeda Research را در همان سال، به نام خود زد. در ژانویه سال ۲۰۱۸ سم بنکمن فراید معامله‌ای ۲۵ میلیون‌ دلاری را انجام داد که در نهایت منجر به رشد قیمت بیت کوین در ژاپن (نسبت به آمریکا) شد. در نتیجه او تصمیم‌هایی را با الهام از یکی از انشعابات بیت کوین یعنی بیت کوین کش (Bitcoin Cash)، گرفت و برای همین منظور به هنگ‌کنگ رفت.

رویاهای سم بنکمن پس از سفر او به هنگ‌کنگ تبدیل به واقعیت شدند و او با تاسیس FTX، مدیر عامل آن شد. همچنین معلوم شد که در می سال ۲۰۲۲، شرکت Emergent Fidelity Technologies که سم بنکمن فراید مالک اکثریت سهام آن است، با خرید ۷.۶ درصد از سهام شرکت سهامی Robinhood Markets، در مسیر سودآوری قرار گرفته است.

برای اطلاع از نحوه سرمایه گذاری در رمزارزها و آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

زندگی سیاسی سم بنکمن فراید

زندگی سیاسی سم بنکمن فراید

در فوریه سال ۲۰۲۲ سم بنکمن فراید گفت که همه تصمیمات سیاسی او مبتنی بر ارتقای دنیای کریپتو می باشند و او هر تصمیم مفید برای دنیای ارز دیجیتال را اتخاذ می‌کند. همچنین از سوی صرافی FTX پیشنهاداتی برای سیاستگذاران اعلام شد که برآورده شدن انتظارات او را در پی داشت. سم بنکمن طی یک مصاحبه‌ای گفت که ترجیح می‌دهد کمیسیون CFTC را هدایت کند. مشخصاً این کمیسیون در رابطه با معاملات آتی در صنعت ارزهای دیجیتال شکل گرفته و مقررات بهتری را در مقایسه با سایر تنظیم ‌کننده‌ها مثل کمیسیون بورس و اوراق بهادار، در رابطه با رمزارزها وضع می‌کند.

سم بنکمن فراید در دهه گذشته تحرکات سیاسی مشخص‌تری را انجام داده است، برای مثال کمک هزار دلاری او به مایکل بنت در جریان انتخابات ۲۰۲۰ در سن ۱۸ سالگی. او همچنین به ستاد انتخاباتی جو بایدن ۵.۲ میلیون دلار کمک کرد و در جایگاه دوم (پس از مایکل بلومبرگ) حامیان بایدن قرار گرفت. کمک‌های مالی سم از ژوئن ۲۰۲۱ تا فوریه سال ۲۰۲۲، به اعضای هر ۲ حزب فعال سیاسی ایالات متحده، تمایلات شدید او برای تاثیر سیاسی در ایالات متحده را نشان می دهد. این کمک‌های مالی شامل کمک‌های مستقیم به فعالیت‌های انتخاباتی جمهوری‌ خواهان از جمله میت رامنی، سوزان کالینز، لیزا مورکوفسکی هستند.

ارزش دارایی‌های سم بنکمن در سال ۲۰۲۲

یکی از ثروتمندترین افراد تاثیرگذار در بازار کریپتو سم بنکمن است که دارایی‌های خود را مدیون شرکت تحقیقاتی Alameda و صرافی FTX می‌داند. ارزش ۱۸ میلیارد دلاری صرافی FTX او را تبدیل به یکی از ثروتمندترین افراد تاریخ تبدیل کرد که زیر ۳۰ سال سن دارد. ارزش صرافی FTX و مجموع عملیات تراکنش آن در ژانویه سال ۲۰۲۲، مجموعاً به ۴۰ میلیارد دلار رسید. سم معتقد است که همه ثروت و درآمد او، بر مبنای فلسفه‌ ی eraning to give (درآمد برای بخشش) بنا نهاده شده است. او بر اساس این فلسفه بخش زیادی از ثروت و درآمد خود را اختصاص به امور خیریه داده است.

سم بنکمن فراید سوپرمن دنیای کریپتوکارنسی

سم بنکمن فراید اثبات کرده که اگر وارد این دنیا نمی شد، مشکلات بسیاری از شرکت‌های ارزهای دیجیتال از بین نمی رفتند. به اعتقاد برخی از افراد، تاثیرگذاری سم بر دنیای کریپتو و نقش نجات ‌دهنده‌ او، از تاثیر جی پی مورگان در بحران ۱۹۰۷ ایالات متحده دست‌ کمی ندارد. تمامی این تعریف‌ها زمانی که او یک خط اعتباری ۱۲۰ میلیون ‌دلاری را راه‌اندازی کرد، معنادار شدند. در جبران حمله هکرها از یک صرافی ژاپنی این خط اعتباری راه‌اندازی شد که در آوریل ۲۰۲۲ صرافی FTX آن را خریداری کرده بود.

بازار ارزهای دیجیتال با بحران نقدینگی عمیقی به‌دلیل سقوط ارزش توکن‌ های لونا (luna) و ترا (terra) مواجه شده بود، از این رو سم بنکمن اعطای خطوط اعتباری قابل توجهی را با ارزش ۷۵۰ میلیون‌ دلار آغاز کرد. شرکت‌های فعال در بازار کریپتوکارنسی به کمک این خطوط اعتباری توانستند از بحران پیش ‌آمده عبور کنند. مدیریت پلتفرم BlockFi در اواخر ژوئن ۲۰۲۲ تصمیم گرفت، ضمن اخراج ۲۰ درصد از کارکنان خود، خط افزایش سرمایه را در پیش بگیرد. سم برای این که شرکت‌هایی مثل BlockFi قدرت بیشتری برای ادامه دادن داشته باشند، یک تسهیلات اعتباری به ارزش ۲۵۰ میلیون‌ دلار ارائه کرد.

آینده کاری سم بنکمن فراید

آینده کاری سم بنکمن فراید

یکی از خبرنگاران سوالاتی را در مورد آینده کاری سم بنکمن فراید در سال ۲۰۲۴ از او کرد. سم این گونه پاسخ داد که پیش بینی دقیق سال ۲۰۲۴ کار دشوار و سختی است. از نظر او برای پیشروی و رشد در سال ۲۰۲۴ باید بدانیم که در سیاستگذاری ایالات متحده دقیقا چه کسانی بر روی کار می‌آیند و تا چه میزان انتظارات او در حیطه ارزهای دیجیتال عملی خواهند شد. به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران، آینده کاری او به قدری موفقیت آمیز و درخشان است که احتمالاً باید در میدان اختصاصی FTX تایمز منتظر جشن سال ۲۰۲۴ باشیم. بر روی کاغذ همه‌چیز آنقدر به ‌نفع FTX است که نمی‌توان آنها را انکار کرد. افراد بسیاری قصد دارند از برنامه‌های جدید FTX که تسهیل کننده اکوسیستم پرداخت و خرید هستند، تا آن موقع بتوانند بهره‌مند شوند. البته این اتفاقات زمانی عملی می‌شوند که سم بنکمن به عنوان ناجی این روزهای دنیای ارزهای دیجیتال همچنان عاشق کارش بماند و به این مسیر ادامه دهد.

هدف از تاسیس FTX دقیقاً چه بود؟

در بخش About سایت صرافی FTX، به هدف تاسیس این صرافی اشاره شده است. طبق اطلاعات موجود در این صفحه FTX یک صرافی ارز دیجیتال است که توسط معامله‌ گران طراحی و ساخته شده است. صرافی FTX ارائه دهنده محصولات و خدمات خلاقانه‌ای می باشد که کاربران می توانند با استفاده از آنها در مسیر سودآورتری حرکت کنند. صرافی FTX دائماً به دنبال ارائه یک پلتفرم قدرتمند برای شرکت‌های حرفه‌ای و تجاری می باشد و همچنین در کنار معامله‌ گران مبتدی تمام‌ قد ایستاده است.

پیش از تاسیس صرافی FTX، سم بنکمن در دنیای معامله سهام و ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کرد و همچنین اقدام به طراحی سیستم معاملاتی خودکار مخصوص به خودش کرده بود. کمک مالی به تاثیرگذارترین موسسات خیریه دنیا مهم‌ترین عامل ترغیب کننده سم برای تاسیس FTX بوده است. این عامل ترغیب کننده، باعث شده که او برای کمک به افراد مختلف تاکنون بیش از ۱۰ میلیون‌ دلار در نظر بگیرد. بهبود فعالیت و آینده کاری شرکت‌های کریپتویی یکی دیگر از عوامل الهام‌ بخش تاسیس صرافی FTX می باشد. او خود را به‌ عنوان مهره تاثیرگذار بازار ارزهای دیجیتال معرفی می کند. از جمله فعالیت‌های مهم او در این زمینه‌ ها، کمک به رفع مشکلات مربوط به استیبل کوین‌ ها می باشد که تبدیل به یک بحران حل‌ نشدنی شده بود.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com