1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. آموزش ارز دیجیتال
  4. فروش آثار هنری از طریق NFT

فروش آثار هنری از طریق NFT

فروش آثار هنری از طریق NFT
لوگو علیرضا محرابی
فروش آثار هنری از طریق NFT
آموزش ارز دیجیتال

امروزه هنرمندهای بسیاری هستند که به لطف دنیای بلاک چین و کریپتو مشغول ثبت آثار هنری خود در این فضا و فروش آنها هستند. کسب درآمد یکی از مزیت‌های پرطرفدار بلاک چین به حساب می‌آید و رفته رفته تعداد بیشتری از مردم به سمت آن می‌روند. هنرمندان هم از این قضیه مستثنی نیستند و می‌توانند با روش‌های آسان در مدت زمان کم، با فروش آثار هنری از طریق NFT درآمد داشته باشند. سوال اینجاست که برای رسیدن به مرحله‌ی فروش آثار و ثبت NFT در بلاک چین، چه کارهایی باید انجام دهیم؟ در این مطلب، قدم به قدم مراحل فروش آثار هنری از طریق NFT را به شما آموزش می‌دهیم.

مقدمه‌ای بر NFT و فروش آن

مقدمه‌ای بر NFT و فروش آن

عبارت NFT از non-fungible token گرفته شده است. کلمه‌ی غیر قابل تعویض در این عبارت به معنی چیزی است که منحصر به فرد بوده و نمی‌توان آن را جایگزین کرد. در مقابل، پول فیزیکی و ارزهای دیجیتال قابل تعویض هستند؛ به این معنی که می‌توان آنها را با یکدیگر معامله یا مبادله کرد. در واقع، هر NFT حاوی یک امضای دیجیتال است که هر کدام از این آثار را منحصر به فرد می‌کند. به عبارتی دیگر، NFT ها دارایی‌های دیجیتال هستند و می‌توانند در قالب عکس، فیلم، فایل‌های صوتی یا فرمت دیجیتال دیگری باشند. نمونه‌های NFT شامل آثار هنری، کتاب‌های کمیک، کلکسیون‌های ورزشی، کارت‌های تجاری، بازی‌ها و موارد دیگر می‌تواند باشد.

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NTF، دارایی‌های رمزنگاری هستند که روی یک بلاک چین قرار دارند؛ یعنی یک دفتر کل عمومی توزیع ‌شده که تراکنش‌ ها را ثبت می‌کند. هر NFT حاوی کدهای شناسایی منحصر به فردی است که آن‌ را از دیگر آثار متمایز می‌کند. این ویژگی، انتقال بین مالکان و تایید مالکیت را آسان می‌کند. به طور کلی NFTها دارای ارزشی هستند که توسط بازار تعیین می‌شود؛ یعنی عرضه و تقاضا. می‌توان آنها را به همان روشی که دارایی‌ های فیزیکی مبادله می‌شوند، خرید و فروش کرد. NFT ها نمایش دیجیتالی دارایی‌ها هستند و حتی امکان تبدیل و فروش آیتم‌های دنیای واقعی مانند آثار هنری و املاک و مستغلات به NFT وجود دارد.

مسیر آثار هنری در دنیای NFT

نحوه فروش آثار هنری از طریق NFT

با ظهور بلاک چین و شروع مسیر فروش آثار هنری از طریق NFT، روز به روز تعداد هنرمندانی که آثار خود را در این بستر قرار می‌دهند، بیشتر می‌شود. می‌توان گفت دنیای NFT تحول زیادی در فروش آثار هنری ایجاد کرده است. از آنجایی که پروسه‌ی خرید و فروش در بلاک چین به میزان قابل توجهی آسان‌تر از مبادله با روش‌های سنتی است، تعداد مخاطبین این فضا به صورت صعودی بیشتر می‌شود. صرفه جویی در زمان و هزینه تنها دو مورد از دلایلی است که هنرمندان باید به فروش آثار هنری از طریق NFT روی بیاورند. 

تاثیر NFTها در تغییر اقتصاد دیجیتال و بلاک چین در عصر جدید و به شهرت رساندن Web3 غیرقابل انکار است. همه چیز با اولین NFT ایجاد شده به نام Quantum شروع شد. این توکن غیرقابل تعویض توسط کوین مک کوی در Namecoin در سال ۲۰۱۴ ساخته و منتشر شد. مدتی بعد چندین NFT دیگر در بلاک چین‌های پیش از اتریوم راه اندازی شدند. برای مثال شروع Spells of Genesis که اولین بازی مبتنی بر بلاک چین است، در سال ۲۰۱۵ بود. Rare Pepes در سال ۲۰۱۶ عرضه شد و به راه‌ اندازی اولین بازار هنر رمزنگاری کمک کرد. با این حال، این پروژه‌ها نتوانستند به محبوبیت گسترده‌ای دست پیدا کنند.

برای مخاطبین عادی، NFTها در سال ۲۰۱۷ گسترش اصلی خود را آغاز کردند. در همین زمان، اولین مجموعه‌های NFT در بلاک چین اتریوم راه اندازی شد. جالب است بدانید بلاک چین‌های قبلی تجارت و انتقال مالکیت را به طرز چشمگیری دشوار می‌کردند. شبکه اتریوم و عملکرد قراردادهای هوشمند آن، ایجاد توکن، برنامه‌ نویسی، ذخیره‌ سازی و تجارت را مستقیما در خود بلاک چین فعال کرد. این ویژگی‌های جدید، فرآیند فروش آثار هنری از طریق NFT را آسان کرده و دسترسی را افزایش می‌دهد. یکی از اولین پروژه‌های اتریوم، CryptoPunks بود؛ مجموعه‌ای که توسط Larva Labs راه ‌اندازی شد و مترادف با تاریخ اولیه NFT شناخته شده است. در نهایت، بسیاری از قطعات آن میلیون‌ها فروش داشت.

چگونه آثار هنری خود را به NFT تبدیل کنیم؟

آموزش فروش آثار هنری از طریق NFT

اولین قدم این است که یک حساب کاربری در یک پلتفرم کریپتو یا صرافی رمزنگاری باز کنید. صرافی کریپتو یک پلتفرم آنلاین است که در آن می‌توانید انواع مختلف ارزهای دیجیتال را خریداری کرده یا بفروشید. برای خرید یا فروش NFT، باید در پلتفرم انتخابی خود یک حساب کاربری ایجاد کنید. پلتفرم‌های مختلف خدمات متفاوتی را ارائه می‌دهند؛ بنابراین ارزش آن را دارد که در مورد آنها تحقیق کنید تا ببینید کدام یک از نظر ویژگی‌، هزینه‌ و پشتیبانی مداوم برای شما مناسب‌ تر است.

فروش آثار هنری از طریق NFT کار چندان سختی نیست. تنها مواردی که نیاز دارید یک کیف پول دیجیتال مناسب و یک پلتفرم برای فروش اثر هنری شما است. فقط کافی است اثر هنری خود را به اصطلاح مینت کنید. مینت NFT زمانی اتفاق می افتد که اثر شما در پلتفرم ثبت شود. همچنین برای انتخاب پلتفرم و کیف پول خود باید انتخاب کنید که می‌خواهید از کدام ابزار و بستر استفاده کنید. این مورد کاملا به شما و انتخابتان وابسته است. بعد از انتخاب پلتفرمی که می‌خواهید از طریق آن اثر هنری خود را بفروشید، باید کیف پول خود را به آن پلتفرم متصل کنید. در ادامه، به آپلود فایل اثر، انتخاب قیمت بر حسب رمزارز مورد نظر و اضافه کردن اطلاعاتی که دوست دارید می‌پردازید. کار شما بعد از این مرحله مینت می‌شود و دیگران می‌توانند نسبت به خرید آن اقدامات لازم را انجام دهند.

مزایای فروش آثار هنری از طریق NFT

مزایای فروش آثار هنری از طریق NFT

فروش آثار هنری از طریق NFT مزیت‌های بسیاری دارد و به همین دلیل است که این بازار به شدت رو به رشد است و هر روز به تعداد طرفداران و سرمایه‌ گذاران آن اضافه می‌شود. به طور کلی NFT یا توکن‌های غیر قابل تعویض، به دلیل ماهیتشان محبوبیت دارند. این توکن‌ها قابلیت مشابه سازی ندارند و ویرایش نمی‌شوند. در واقع، هر توکن در نوع خود خاص بوده و دارای ویژگی‌های منحصر به فرد است. به همین دلیل است که NFTها می‌توانند مانند سهام، نشان دهنده مالکیت در یک تجارت باشند. در واقع، مالکیت سهام از قبل از طریق دفترهایی که حاوی اطلاعاتی مانند نام سهامدار، تاریخ صدور، شماره گواهی و تعداد سهام است، ردیابی می‌شود.

بلاک چین یک دفتر کل توزیع شده و ایمن است. بنابراین صدور NFT برای نمایندگی سهام، همان هدفی است که انتشار سهام برای آن قدم برمی‌دارد. مزیت اصلی استفاده از NFT و بلاک چین به جای دفتر کل سهام این است که قراردادهای هوشمند می‌توانند انتقال مالکیت را به صورت خودکار انجام دهند. هنگامی که یک سهم NFT فروخته شد، بلاک چین می‌تواند مراقب بقیه‌ی موارد باشد. از طرفی دیگر، توکن‌های غیر قابل تعویض در امنیت هویت بسیار مفید هستند. به عنوان مثال، اطلاعات شخصی ذخیره شده در یک بلاک چین غیرقابل تغییر، قابل دسترسی نیست و احتمال سرقت یا استفاده توسط افرادی که کلید را ندارند، بسیار پایین است. 

شاید بارزترین مزیت فروش آثار هنری از طریق NFT کارایی بازار باشد. توکن کردن یک دارایی فیزیکی می‌تواند فرآیندهای فروش را ساده کرده و واسطه‌ها را حذف کند. NFTهایی که آثار هنری دیجیتال یا فیزیکی را در یک بلاک چین نشان می‌دهند، می‌توانند نیاز به عوامل را از بین ببرند و به فروشندگان اجازه دهند تا مستقیما با مخاطبان هدف خود ارتباط برقرار کنند. 

کیف پول مناسب برای فروش آثار هنری از طریق NFT

کیف پول مناسب برای فروش آثار هنری از طریق NFT

یک کیف پول کریپتو کلیدهایی را ذخیره می‌کند که به دارایی‌های دیجیتال شما دسترسی می‌دهد. به کاربران یک عبارت Seed منحصر به فرد داده می‌شود که یک عبارت بازیابی به حساب می‌آید تا به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. ایمن نگه داشتن عبارت Seed ضروری است و بدون آن، دسترسی به کیف پول خود را از دست خواهید داد. اگر می‌خواهید NFTها را بدون دخالت شخص ثالث بخرید و بفروشید، به کیف پولی نیاز دارید که مستقیما به بلاک چین متصل باشد. این ویژگی اجازه می‌دهد تا ارز به طور مستقیم بین افراد، با استفاده از کلید عمومی منتقل شود. برای فروش آثار هنری از طریق NFT، از کیف پول‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد که در ادامه تعدادی از آنها را به شما معرفی می‌کنیم.

کیف پول متامسک (MetaMask): یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال، متامسک است. متامسک به صورت یک افزونه‌ روی مرورگر عمل می‌کند و به کاربران خود این امکان را می‌دهد که به دنیای NFT و بازارها دسترسی داشته باشند. این ولت با ماشین مجازی اتریوم (EVM) مانند پالیگان، آربیتروم، آپتیمیسم، آوالانچ و BNB Chain همخوانی دارد. راه اندازی کیف پول متامسک بسیار آسان بوده و انتقال توکن‌های با استاندارد ERC-721 به طور مستقیم به MetaMask امکان پذیر است.

کیف پول کوین بیس (Coinbase Wallet): کوین بیس به طور معمول به خاطر خدماتی که برای مبادله‌ی ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند، محبوبیت دارد. با این حال، کیف پول این پلتفرم می‌تواند برای فروش آثار هنری از طریق NFT کمک رسان باشد. امکان اتصال این ولت به حساب Coinbase وجود دارد و رابط کاربری آن بسیار مناسب است. مشکلی که این کیف پول دارد این است که تعداد ارزهایی که از آن پشتیبانی می‌کند بسیار کم است و تنها با توکن‌های مبتنی بر اتریوم سازگاری دارد. 

کیف پول آلفا (Alpha Wallet): کیف پول آلفا سرمایه‌گذاری، خرید و فروش در دنیای NFT را امکان پذیر می‌کند. چینز آرنا (ChainZ Arena) و اوپن سی (OpenSea) از بازارهایی هستند که توسط آلفا پشتیبانی می‌شوند. این کیف پول، NFT های مبتنی بر اتریوم را پشتیبانی کرده و تنها روی موبایل قابل استفاده است. جالب است بدانید کیف پول آلفا از فریم ورک TokenScript بهره می‌برد. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا از ویژگی‌های توکن‌ها بدون اتصال کیف پول به برنامه‌های غیرمتمرکز استفاده کنند. برای مثال، شما به کمک فریم ورک TokenScript بدون اتصال به برنامه‌هایی مانند کامپاند یا آوه، قادر هستید از استیبل کوین دای سود به دست بیاورید.

تراست ولت (Trust Wallet): کسانی که قصد فروش آثار هنری از طریق NFT را دارند، می‌توانند با خیال راحت از تراست ولت استفاده کنند و به ذخیره‌ی دارایی‌های دیجیتال بپردازند. این ابزار، یک مرورگر DApp را ارائه می‌دهد و لیستی از برنامه‌های غیرمتمرکز بازار آثار هنری در آن وجود دارد. از طرفی دیگر، استفاده از این کیف پول دیجیتال آسان بوده و رابط کاربری آن از نقاط قوتش به حساب می‌آید. 

بازار NFT

بازار NFT

در مسیر فروش آثار هنری از طریق NFT، برخی از معامله‌گران در بازارهای مختلف حساب ایجاد می‌کنند و مشترک آنها می‌شوند تا بتوانند اطلاعیه‌هایی درباره قیمت‌های جدید NFT دریافت کنند. اطلاعات مربوط به NFTهای جدید نیز در پلتفرم‌هایی مانند Discord و Twitter و همچنین پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری تخصصی‌ تر مانند Rarity Sniper و Rarity Tools به اشتراک گذاشته می‌شود. زمانی که NFTهای مورد انتظار منتشر می‌شوند، سرمایه گذاران تمایل دارند زود باخبر شوند و سریع عمل کنند.

جالب است بدانید نه فقط در مورد فروش، بلکه در مورد خرید آثار هنری هم رقابت زیادی وجود دارد و تعدادی از کالکتورها یا همان کلکسیونرها، اهمیت زیادی به برخی از NFTهای مدنظر خود می‌دهند و حتی حاضر هستند قیمت‌های بیشتری برای به دست آوردن آن اثر خاص، پرداخت کنند. لازم به ذکر است که به طور کلی، بازار NFT سه تقسیم بندی دارد که در ادامه به معرفی آن‌‎ها می‌پردازیم.

بازار باز: هر کسی می‌تواند NFTها را بفروشد، بخرد یا مینت کند. مینتینگ به فرآیند انتشار منحصر به‌ فرد توکن در بلاک چین برای قابل خرید کردن آن اشاره دارد. بازارهای باز معمولا NFT را برای شما مینت می‌کنند. اگرچه سازندگان هم می‌توانند این کار را انجام دهند.

بازار بسته: هنرمندان باید برای پیوستن به این بستر درخواست دهند و بازار معمولا فرآیندهای مینتینگ را انجام می‌دهد. در این بازار فروش و تجارت محدودتر است.

بازار اختصاصی: بازاری که در آن NFTهای دارای علامت تجاری یا دارای حق چاپ توسط شرکتی که آن را اداره می‌کند، به فروش می‌رسد.

بیشتر بازارها راهنمای گام به گامی را ارائه می‌دهند که به کاربران کمک می‌کند نحوه استفاده از آنها را درک کنند. هنگامی که یک حساب بازار ایجاد کردید، باید کیف پول خود را به بازار متصل کنید. برخی از بازارها به شما امکان می‌دهند یک کیف پول جدید از داخل وب سایت راه اندازی کنید یا از کیف پول اختصاصی خود استفاده می‌کنند. استفاده از کیف پول اختصاصی بازار ممکن است با تخفیف یا کاهش هزینه‌های اضافی ناشی از استفاده از کیف پول‌های خارجی همراه باشد.

برای آشنایی با خالق بلاک چین بر روی لینک کلیک کنید.

حق امتیاز و مالکیت آثار هنری

حق امتیاز و مالکیت آثار هنری

یکی از مشکلاتی که ممکن است هنرمندان و به طور کلی کسانی که خالق آثار هستند با آن مواجه شوند، حق مالکیت است. در هر زمینه‌ای همیشه افراد سودجویی هستند که از دارایی دیگران سواستفاده کنند و آنها را به اسم خود به ثبت برسانند. به همین دلیل، قوانین مختلفی در زمینه‌ی کپی رایت و حق امتیاز در نظر گرفته می‌شود که همیشه هم جلوی کلاهبرداری‌ ها را نمی‌گیرد. یکی از دلایل محبوبیت فروش آثار هنری از طریق NFT همین مسئله است.

کسانی که آثار خود خود را به NFT تبدیل می‌کنند، به میزان زیادی جلوی جعل شدن هنر خود را می‌گیرند. به دلیل ماهیت توکن‌ غیرقابل تعویض، اطمینان از مالکیت آثار هنری به صورت قابل توجهی افزایش پیدا می‎‌‌کند. به عبارت دیگر، فناوری بلاک چین جوری پیش می‌رود که کاملا به نفع هنرمندان است. این بستر نه تنها هنرمندان، بلکه خریداران و کالکتورها را هم قادر می‌سازد تا از مالکیت توکن‌ها و داشتن مدرک غیر قابل انکار مالکیت، بهره‌مند شوند. به همین دلیل است که در هر ثانیه، NFTهای جدیدی در حال ساخته شدن هستند و به تعداد هنرمندانی که به فروش آثار هنری از طریق NFT روی می‌آورند، افزوده می‌شود.

بهترین پلتفرم‌های فروش NFT و آثار هنری

بهترین پلتفرم‌های فروش NFT و آثار هنری

از روزی که فروش آثار هنری از طریق NFT رشد کرده، بسترهای مختلفی برای ثبت آثار، خرید و فروش و جمع‌آوری توکن‌های غیر قابل تعویض پدید آمده است. هر کدام از این پلتفرم‌ها مزیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند و کاربران خود انتخاب می‌کنند که از کدام یک از آنها استفاده کنند. انتخاب هر پلتفرم به این که آن بستر از چه ارز دیجیتالی برای گردش‌ها استفاده می‌کند، اهمیت دارد. در ادامه، به معرفی تعداد محدودی از پلتفرم‌های فروش NFT می‌پردازیم.

OpenSea: اوپن‌سی یکی از معتبرترین و بزرگترین بازارهای NFT به حساب می‌آید که در بلاک چین اتریوم است. انواع و اقسام آثار هنری در این پلتفرم وجود دارد و استفاده از آن بسیار ساده است. جالب است بدانید اوپن‌سی انحصاری نیست و مینت NFT در مدت زمان بسیار کمی اتفاق می‌افتد. می‌توان گفت یکی از نقاط ضعف این پلتفرم، گس فی آن است. در ابتدای استفاده از این پلتفرم باید مقداری اتریوم به منظور داشتن دسترسی پرداخت کنید.

 Rarible: یکی دیگر از پلتفرم‌های شناخته شده‌ی دنیای NFT، سایت Rarible است که در زمینه‌ی فروش آثار هنری از طریق NFT بسیار موفق عمل می‌کند. این بستر هم مانند اوپن‌سی، انحصاری نیست و کاربران قادر هستند از دسته‌ها و موضوع‌های مختلف، کارهای خود را مینت کنند و آنها را برای فروش در Rarible قرار دهند. همچنین، این پلتفرم علاوه بر اتریوم از بلاک چین‌های Flow و Tezos هم پشتیبانی می‌کند. از طرفی دیگر، مجموع کارمزد تراکنش 5 درصد از مبلغ فروش است.

Foundation: یکی از پلتفرم‌های انحصاری بازار توکن‌های غیر قابل تعویض، Foundation است. این بستر بسیار شناخته شده است. لازم است بدانید برای استفاده از این پلتفرم و مینت اثر، باید توسط شخصی که کاری را به فروش رسانده، دعوت شوید. این مسئله ممکن است برای تازه‌ واردها و کسانی که با کاربران این پلتفرم آشنایی ندارند، سخت باشد. از طرفی دیگر، رابط کاربری فاندیشن بسیار مناسب و جذاب است و برای هر فروش، سایت ۱۵% کارمزد دریافت می‌کند.

برای کسب اطلاعاتی در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

Nifty Gateway: نیفتی گیت‌وی یکی از اولین بازارهای NFT به حساب می‌آید و فروش آثار هنری از طریق NFT را آسان کرده است. شما به عنوان یک خریدار یا یک سازنده‌ی NFT، می‌توانید به سادگی از این پلتفرم استفاده کنید. برای خریداران و کالکتورها، انواع و اقسام NFTها قابل دسترس هستند و کسانی هم که قصد مینت اثر هنری خود را دارند، می‌توانند از طریق نیفتی گیت‌وی تجربه‌ی خوبی داشته باشند. 

نکاتی در مورد فروش آثار هنری از طریق NFT

نکاتی در مورد فروش آثار هنری از طریق NFT

بالاتر در مورد بسترها، کیف پول‌های مناسب و اطلاعاتی در مورد فروش آثار هنری از طریق NFT صحبت کردیم. سوال دیگری که ممکن است ذهن علاقه‌مندان را مشغول کند، این است که راه دیده شدن NFT شما و بیشتر کردن احتمال به فروش رسیدن آن چیست؟ خوشبختانه پلتفرم‌های مختلفی وجود دارد که میزبان NFT Creatorها هستند و باعث می‌شوند تا اجتماع سالمی از هنرمندان و افراد خلاق شکل بگیرد. تعداد زیادی از افرادی که مشغول فروش آثار هنری از طریق NFT هستند، در دیسکورد کنار یکدیگر هستند و حتی به تبلیغ آثار اعضای یک سرور مشترک، کمک می‌کنند. توییتر هم برای انتشار خبر مینت شدن یک توکن غیر قابل تعویض جدید بسیار مناسب است. فقط کافی است با تعدادی از فعالین این حوزه ارتباط برقرار کنید و در تلاش برای دیده شدن اثر هنری خود باشید. 

مزایای فروش آثار هنری از طریق NFT

روز به روز به تعداد هنرمندانی که از طریق NFT درآمدزایی می‌کنند، اضافه می‌شود و این بازار به گسترش خود ادامه می‌دهد. بازار NFT به دلیل بحث مالکیت و حق امتیاز آثار، طرفداران زیادی دارد و به طور کلی قبل از وجود کریپتوکارنسی، امکان داشتن مالکیت چیزهای دیجیتالی دور از ذهن بود. ظهور NFT تغییر زیادی در این زمینه ایجاد کرده و توانسته دلیلی برای اثبات دارایی افراد باشد. این موضوع امنیت زیادی برای مالکان و هنرمندان ایجاد کرده و به همین ترتیب عده‌ی بیشتری جذب این بستر خواهند شد. از طرفی دیگر، فروش آثار هنری از طریق NFT به راه نسبتا جدیدی برای درآمدزایی تبدیل شده و آینده‌ی روشنی برای هنرمندان و افراد خلاق می‌سازد. 

برای کسب اطلاعات در زمینه دوره دکس تریدینگ، بر روی لینک کلیک کنید.

به طور کلی، NFT‌ها در حال حاضر روش نسبتا تازه‌ای برای توسعه شرکت‌ها مطرح کرده‌اند. در واقع، توکن‌سازی‌ها توسط کسب‌وکار‌های مختلفی به‌ عنوان منبع مالی برای ثبات و گسترش مشغول فعالیت هستند. از طرفی دیگر، یکی از مزیت‌های اصلی این بستر آن است که امکان دسترسی مستقیم با مخاطبین مختلف توسط هنرمندان دیجیتال وجود دارد و این موضوع به لطف پلتفرم‌های هنر دیجیتال NFT ممکن شده است. این بازار به سرعت در حال گسترش است و با وجود این که بازار NFT در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد، همچنان مسیری طولانی در پیش است. 

دسترسی جهانی‌ای که دنیای کریپتوکارنسی به مردم ارائه کرده، مشکلات زیادی را حل کرده است. کاهش هزینه‌ها، رفت آمد، تدارکات و صرفه جویی در زمان تنها تعدادی از مزایای فروش آثار هنری از طریق NFT به شمار می‌رود. با وجود آن که هنوز هم انتشار و مراحل فروش آثار هنری از طریق گالری‌ها و مزایده انجام می‌گیرد و روش‌های سنتی همچنان محبوبیت دارند، اما NFT راه خود را در بین هنرمندان باز کرده و به زودی روش‌های سنتی فروش آثار کمتر دیده خواهد شد. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

6 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com