1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بلاکچین
  4. 5 شرکت فعال در زمینه بلاک چین و سفر

5 شرکت فعال در زمینه بلاک چین و سفر

5 شرکت فعال در زمینه بلاک چین و سفر
لوگو علیرضا محرابی
5 شرکت فعال در زمینه بلاک چین و سفر
بلاکچین

بلاک چین به عنوان یک نیروی فناوری قدرتمند در حال ظهور است که نوید تغییر وضعیت موجود در صنعت سفر را می دهد. در واقع، بلاک چین در حال حاضر به عنوان یک تغییر دهنده بازی برای بسیاری از صنایع مختلف اعلام شده است. به یاد داشته باشید که بلاک چین نوعی پایگاه داده است که معمولاً در بازار ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد که در آن داده ها در بلوک ها ذخیره شده و سپس به هم متصل می شوند. در این مطلب در مورد ارتباط بلاک چین و سفر صحبت می کنیم.

خدماتی که مبتنی بر بلاک چین هستند و از این فناوری استفاده می کنند در حال حاضر نقاط آسیب دیده اصلی را در صنعت بسیار پراکنده سفر و گردشگری جدا می کنند. جای تعجب نیست که این بخش به بخش های مختلف تقسیم شده است. به پروازها، هتل ها، اجاره خودرو و سایر عوامل فکر کنید. پس چگونه بلاک چین می تواند به صنعت سفر و گردشگری کمک کند؟ این خدمات می ‌توانند با حل چالش‌ های رایج و ساده‌ سازی فرآیندها و در عین حال ایجاد یک اکوسیستم عادلانه ‌تر که از غول های صنعت دوری می ‌کند، موانع موجود در این صنعت را کاهش دهند.

ارتباط بلاک چین و سفر

ارتباط بین بلاک چین و سفر و شرکت های فعال در آن

با این حال، تأثیر این فناوری و ارتباط بلاک چین و سفر، بیش از حد فرضی است زیرا کسب و کارهایی وجود دارند که چندین گره را در زنجیره تأمین صنعت مختل می کنند. پنج شرکت زیر در حال بهبود جنبه های کلیدی اکوسیستم سفر و ایجاد جایگاه بلاک چین در صنعت هستند.

همچنین پیشنهاد می کنیم کاربرد بلاک چین در صنعت حمل و نقل را نیز مطالعه نمایید.

1) Winding Tree: قطب جابجایی رزرو آنلاین

5 شرکتی که از بلاک چین برای تغییر سفر استفاده می کنند

شرکت های ارائه دهنده عمده خدمات مسافرتی مانند Expedia و Priceline در رزرو بلیط هواپیما و سایر خدمات به عنوان شرکت های غالب و غول صنعت گردشگری و سفر شناخته می شوند اما هزینه های مرتبط با صنعت گرشگری، برای مسافران و خطوط هوایی بسیار جدی است. رزرو از طریق این وب ‌سایت‌ ها اغلب شامل هزینه‌ های اضافی می ‌شود که به دلیل وضعیت تا حد زیادی بدون چالش آنها به عنوان پرچمدار و نگهبان در این صنعت دور از ذهن نیست. استارت‌ آپ Winding Tree مبتنی بر بلاک چین با به چالش کشیدن نقش آن ‌ها به‌ عنوان واسطه‌ های صنعت، برای خلع سلاح کردن این غول‌ های ریشه ‌دار تلاش می‌ کند و یکی از اولین شرکت هایی است که ارتباط بلاک چین و سفر را در عمل نشان داده است.

Winding Tree یک شرکت خصوصی مستقر در سوئیس است. این شرکت که در سال 2017 تأسیس شد، به بخش ‌های متعددی از صنعت سفر و گردشگری، از جمله هتل‌ ها و بلیط هواپیما دسترسی دارد. این شرکت از «فناوری بلاک چین برای ایجاد بازار توزیع عادلانه و رقابتی سفر» استفاده می ‌کند.

این شرکت با توکن LÍF به دنبال برقراری ارتباط مستقیم مسافران با ارائه دهندگان خدمات مانند خطوط هوایی، هتل ها و راهنمایان تور است. هدف، به حداقل رساندن هزینه ‌ها برای مسافران و در عین حال کاهش هزینه‌ ها برای ارائه ‌دهندگان خدمات است.

استفاده هوشمندانه این شرکت از قراردادهای هوشمند و پروتکل ERC-827 باعث صرفه جویی بهتر برای هر ذینفع در صنعت سفر و گردشگری می شود. وضعیت غیرانتفاعی Winding Tree تضمین می کند که هیچ واسطه ای وجود ندارد که هزینه های غیر ضروری را به فرآیند رزرو اضافه کند.

2) Webjet: افزودن تضمین ها و جلوگیری از اشتباه

بلاک چین و صنعت گردشگری

رزرو نادرست یا گم شده هتل، استرس و اضطراب قابل توجهی را به تجربه سفر مسافران اضافه می کند. وقتی این اتفاق می‌ افتد، مشتریان معمولا باید هزینه ‌هایی را در چندین لایه زنجیره تأمین بپذیرند در حالی که ارائه‌ دهندگان به طور مداوم ارزش استخراج می‌ کنند.

به لطف فناوری دفتر کل توزیع‌ شده تغییرناپذیر بلاک‌ چین، وب ‌جت مدل جدیدی را طراحی کرده است تا از این تجربه‌ های رزرو آزاردهنده جلوگیری کند و نمونه دیگری از ارتباط بلاک چین و سفر را ارائه دهد. این شرکت یک آژانس مسافرتی آنلاین برجسته مستقر در استرالیا است و در سال 1998 تاسیس شد. Webjet ادعا می کند که این آژانس پیشرو آنلاین استرالیا و نیوزیلند است و در ابزارها و فناوری آنلاین پیشرو است.

وب جت پلتفرم بلاک چین خود را به طور رسمی در سال 2019 راه اندازی کرد. این سیستم با ثبت تمام ورودی ها در دفتر کل غیرقابل تغییر بلاک چین، تجربه مشتری را افزایش می دهد که احتمال رزرو اشتباه یا گم شدن رزرو را کاهش می دهد و لایه های بین فروشندگان و مصرف کنندگان را کاهش می دهد. این کار را با مکان یابی سریع مشکلات داده هایی که ممکن است بین مشتریان، نمایندگان و هتل ها رخ دهد و ارسال پیام به هر طرف انجام می دهد.

ویژگی های امنیتی بهبود یافته این فناوری، محافظت بهتری از اکوسیستم را فراهم می کند. مسافران علاوه بر ایجاد کارایی بیشتر در زنجیره تامین و کاهش هزینه ‌ها برای هتل ‌ها، در نهایت از رزروهای ارزان‌ تر همراه با شفافیت بیشتر و مسئولیت ‌پذیری بیشتر سود می‌ برند. Webjet این امکان را به مشتریان می دهد تا اقدام به مقایسه، ترکیب و رزرو بهترین معاملات داخلی و خارجی مسافرتی، اقامت در هتل، بسته های تعطیلات، بیمه مسافرتی و کرایه خودرو را در سراسر جهان کنند. تیم پشتیبانی Webjet همیشه 24 ساعته در دسترس مشتریان می باشد. آنها می توانند در هر زمانی از روز، با یک عضو تیم پشتیبانی آموزش دیده در سفر با انواع گزینه های تماس ارتباط برقرار کنند.

وب جت که در بورس اوراق بهادار استرالیا (ASX) از مارس 2000 به صورت عمومی فهرست شده است، با افتخار استرالیایی اداره می شود و بیش از 20 سال است که در ملبورن مستقر بوده است. برای اخبار سرمایه گذاران و اطلاعات شرکت از Webjet Limited دیدن کنند. Webjet از آخرین تجهیزات حفاظتی برای محافظت از اطلاعات شخصی مشتریان و اطمینان از تراکنش های ایمن استفاده می کند.

این وبسایت از انواع روش های پرداخت پشتیبانی می کند که شامل تمام کارت‌های اعتباری اصلی، کارت‌های نقدی، پی پال، کیف پول‌های دیجیتال، جوایز عضویت American Express و امتیاز پاداش بیشتر بانک‌وست می شود. Webjet تاکنون برنده چندین جایزه است که بارها توسط Hitwise و آژانس مسافرتی سال توسط Travel Tech به عنوان پربازدیدترین آژانس مسافرتی آنلاین در استرالیا شناخته شده است.

نکته مهم: تمرکززدایی جزء کلیدی فناوری بلاک چین است. کنترل را از یک موجودیت متمرکز به یک شبکه بزرگتر منتقل می کند.

3) Sandblock: بهبود قابلیت تعویض وفاداری (تغییر چشم انداز وفاداری مشتری)

ارتباط بلاک چین و سفر

جوایز وفاداری در صنعت رقابتی مانند صنعت سفر و گردشگری چندین بار تکرار شده است. بسیاری از مسافرانی که مکررا در سفر هستند، وابسته به برنامه های وفاداری خطوط هوایی و هتل ها هستند. علیرغم نرخ مشارکت بالا در برنامه های وفاداری، بسیاری از مشتریان تمایل به پذیرش معاملات و پیشنهادات بهتر از سوی شرکت های مخابراتی و ارائه دهندگان خدمات رقیب را در صورت مناسب بودن قیمت دارند.

Sandblock یکی از جدیدترین شرکت هایی است که وارد این بخش از صنعت شده است. Sandblock که در سال 2017 تأسیس شد، در فرانسه مستقر است. هدف آن تغییر چشم ‌انداز وفاداری مشتری با پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است و به ارائه ‌دهندگان سفر اجازه می ‌دهد تا توکن‌ های وفاداری خود را ایجاد کنند که می ‌تواند با پاداش ‌های خاص برند مبادله شود. نه تنها این، بلکه می توان از آنها مانند سکه های واقعی استفاده کرد و با پول فیات مبادله کرد.

کاربران همچنین می ‌توانند توکن‌ های خود را برای بازخرید جوایز در انواع خدمات فراتر از شرکتی که به آن‌ ها اعطا کرده است، اعمال کنند و می ‌توانند با مشارکت فعال در جامعه، درآمد بیشتری کسب کنند. به طور کلی می توان از این شرکت نیز در حوزه ارتباط بلاک چین و سفر یاد کرد.

4) Accenture: تلاش به سوی خطوط کوتاهتر

گذراندن ساعت‌ ها در صف انتظار در فرودگاه‌ ها یکی از آزاردهنده ترین موارد مهم سفر در سراسر جهان نه تنها برای مسافران، بلکه برای خطوط هوایی و کارکنان فرودگاه است. ازدحام می تواند به زمان صرف شده در صف های امنیتی، گمرکی و کنترل پاسپورت بیفزاید. نیازهای امنیتی نیز به عنوان دلیل کنترل ها و نظارت های شدیدتر مطرح می شود که همگی به سردردهای مکرر مسافران اضافه می کند.

برای غلبه بر این چالش ها و تسریع فرآیند امنیتی، Accenture (ACN) سیستم شناسایی دیجیتال مسافر شناخته شده را توسعه داد. این شرکت مشاوره با مجمع جهانی اقتصاد (WEF) برای کمک به ایجاد اختلال در صنعت سفر جهانی شریک شد و از ارتباط بلاک چین و سفر استفاده کرد.

این بلاک چین برای جمع ‌آوری و میزبانی اطلاعات شناسایی از مسافران بین‌ المللی طراحی شده است و جریان آزادتر داده‌ ها را بین مسافران و ماموران گمرکی برای تسهیل فرآیند ترخیص امکان ‌پذیر می ‌سازد.

این کار به مسافران اجازه می دهد تا به لطف فناوری دفتر کل توزیع شده، کنترل هویت دیجیتال خود را با امنیت بهتر به دست آورند. فرودگاه‌ ها و خطوط هوایی از پردازش سریع و امنیت بهتر بهره می ‌برند و به کوتاه ‌تر شدن خطوط کمک می‌ کنند و در عین حال یکی از بزرگترین نقاط آزاردهنده مسافران را کاهش می ‌دهند.

5. TravelChain: استفاده بهینه از داده ها

ارتباط بلاک چین و سفر و شرکت های فعال در آن

داده ها یک کالای ارزشمند در اقتصاد امروز هستند که در صورت استفاده مناسب، بینش و مزایای کسب و کار را ارائه می دهد. داده های تولید شده توسط مسافران، که برای ارائه دهندگان خدمات بسیار ارزشمند است، به طور کلی به شرکت های پیشرو مانند Expedia و Orbitz محدود می شود. این شرکت ها روند رزرو سریع تری را با قیمت ارائه می دهند. این کار هزینه ها را افزایش می دهد و به عدم تقارن اطلاعاتی برای ارائه دهندگان خدمات می افزاید.

TravelChain یک شرکت تازه وارد و فعال در زمینه ارتباط بلاک چین و سفر است که می خواهد پارادایم را با یک بلاک چین منبع باز ارتقا دهد. این شرکت روسی به دنبال حذف واسطه ها در زنجیره تامین است. کاربران این اختیار را دارند که داده‌ های سفر خود را جمع ‌آوری و کسب درآمد کنند و از آن ‌ها در برابر چشم‌ های کنجکاو در امان باشند و توکن‌ هایی را به عنوان جبرانی برای اشتراک‌ گذاری با ارائه ‌دهندگان خدمات سفر دریافت کنند.

شرکت‌ های شرکت ‌کننده می ‌توانند به اطلاعات دقیق ‌تری در مورد مسافران دسترسی داشته باشند و این بینش‌ ها را برای هدف‌ یابی دقیق ‌تر تبلیغاتی هدایت کنند. جدای از شخصی‌ سازی بازاریابی، این شرکت‌ ها می‌ توانند تورها و تبلیغات سفارشی ‌شده را بر اساس ترجیحات مسافر ارائه دهند، کل حلقه اکوسیستم را ببندند و ارزش را به همه سهامداران ارائه کنند. به عبارت دیگر این شرکت، تمرکز داده ها در دست غول های صنعت را به چالش بکشند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com