1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. کاربردهای ارز دیجیتال
 4. هویت دیجیتال چیست؟

هویت دیجیتال چیست؟

هویت دیجیتال چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
هویت دیجیتال چیست؟
کاربردهای ارز دیجیتال

در دنیای امروزی که اقتصاد جهانی به بازارهای مالی متکی است، پلتفرم ها نقش اساسی ایفا می کنند زیرا بسیاری از مردم جهان توسط این پلتفرم ها به معامله می پردازند؛ همین امر موجب شده است که پلتفرم ها نیز سازو کار خاص خود را دنبال کنند. هویت دیجیتال یکی از مباحث اصلی در حوزه پلتفرم ها است. شاید شما نیز تاکنون با این مبحث مواجه شده اید، همان طور که می دانید هر پلتفرمی که به صورت آنلاین فعالیت می کند ابزارهای خاصی دارد که از طریق آن هویت افراد را در هنگام ورود به وب سایت خود تایید می کند؛ تایید هویت پلتفرم ها مبحث digital identity را به وجود آورده است.

اگر بخواهیم هویت دیجیتال را به صورت ساده بیان کنیم بدین صورت می توان بیان کرد که هویت دیجیتال در واقع همان هویت آنلاین فرد یا سازمان خاص است که توسط فضای مجازی قابل دسترسی می باشد. از digital identity برای شناسایی افراد در اتصالات یا تراکنش های آنلاین از طریق کامپیوتر، تلفن های همراه و یا سایر دستگاه های شخصی استفاده می شود و افراد در هنگام ورود به پلتفرم ها می توانند هویت دیجیتال خود را ارائه دهند. هویت دیجیتال در جهان امروزی نقش بسیار مهمی دارد، در ادامه به بررسی digital identity می پردازیم تا شما به طور کامل با آن آشنا شوید.

شناسه دیجیتال یا هویت دیجیتال

َآشنایی با هویت دیجیتال

شناسه دیجیتال نام دیگر هویت دیجیتال است که گاهی مورد استفاده افراد قرار می گیرد. از زمانی که اینترنت ظهور کرد و به طور شگفت انگیزی همه گیر شد مبحث digital identity نیز همزمان با آن شکل گرفت؛ پس نمی توان گفت که هویت دیجیتال مبحث جدیدی است اما اخیرا به دلیل اینکه جهان به سوی دیجیتالی شدن شتاب گرفته است مبحث هویت دیجیتال نیز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. هویت دیجیتال به بیان قابل فهم در واقع یعنی یک رابطه دو طرفه میان یک فرد و حضور دیجیتالی او در فضای آنلاین حاکم است که مشخص می کند یک کاربر به چه صورت در فضای آنلاین حضور دارد.

digital identity را می توان مجموعه ای از ویژگی های قابل اندازه گیری معرفی کرد که با استفاده از آنها امکان شناسایی یک موجودیت خارجی که می ‌تواند یک انسان، سازمان، برنامه نرم ‌افزاری یا کامپیوتر باشد، توسط کامپیوترهای دیگر فراهم می‌ شود.

برای کسب اطلاعاتی در مورد هویت غیرمتمرکز، بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که در قسمت قبل گفتیم جهان امروزی به سوی دیجیتالی شدن شتاب گرفته است و امروزه کمتر کسی پیدا می شود که از تکنولوژی استفاده نکند. هر فردی که از کامپیوتر یا تلفن همراه استفاده می کند و به نوعی به اینترنت جهانی متصل است نوعی هویت دیجیتال دارد که مانند اثر انگشت متعلق به او است. بهتر است بدانید که هویت دیجیتال برای فرد مزایای بسیار زیادی به همراه دارد، digital identity بسیار کار آمد است و به کاربر کمک می کند تا بتواند تعاملات دولتی یا معاملات تجاری خود را با سرعت بیشتری پیگیری نماید. از سوی دیگر هویت دیجیتال موجب می شود امنیت پلتفرم ها افزایش یابد و اشخاص تسلط کافی بر روی حریم خصوصی خود داشته باشند، شما می توانید با استفاده از digital identity اطلاعات شخصیتان را در فضای آنلاین به اشتراک بگذارید.

معرفی رایج ترین شناسه های دیجیتال که موجب شکل گیری هویت دیجیتال در فضای آنلاین می شود

معرفی رایج ترین شناسه های دیجیتال که موجب شکل گیری هویت دیجیتال در فضای آنلاین می شود

در این قسمت قصد داریم به بررسی رایج ترین شناسه های دیجیتال که نقش بسیار اساسی در شکل گیری هویت دیجیتال در فضای مجازی دارند بپردازیم این شناسه ها عبارتند از:

 • نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و سایر اطلاعات شخصی که یکی از مهم ترین شناسه های شکل گیری digital identity در فضای مجازی به شمار می روند.
 • شماره شناسنامه یا شماره ملی.
 •  اطلاعات مربوط به ورود به حساب های کاربری شامل نام کاربری و رمز عبور.
 •  آدرس ایمیل و رمز ورود آن.
 • اطلاعات کارت های بانکی و سوابق خرید کاربر.
 • رفتار شما در هنگام جستجو در یک موتور جستجو

نکته مهم: نکته اساسی در مورد شناسه های مطرح شده این است که برخی از شناسه هایی که در قسمت قبل عنوان کردیم مانند شماره شناسنامه، شماره کارت عابر بانک توسط سازمان دیگر به فرد اختصاص داده می شوند به بیان دیگر این سازمان ها این اطلاعات را به فرد می دهند اما از سوی دیگر برخی شناسه ها را مانند آدرس ایمیل یا اطلاعات ورود به یک حساب کاربری توسط خود فرد ایجاد می شود.

برای اطلاع از نحوه احراز هویت بایننس برای ایرانیان، بر روی لینک کلیک کنید.

انواع مختلف هویت دیجیتال

انواع مختلف هویت دیجیتال

در قسمت قبل نیز بیان کردیم که تعیین یک تعریف کامل و جامع درباره هویت دیجیتال کمی دشوار است و علت این موضوع نیز بدین جهت دشوار است که گاهی هزاران شناسه با یکدیگر ترکیب می شوند تا در انتها بتوانند یک digital identity کامل تشکیل دهند. همین امر نیز سبب شده است تا تعریف یک دسته ‌بندی و مرزبندی انواع هویت دیجیتال نیز کار چندان آسانی نباشد اما در حالت کلی ما می ‌توانیم هویت ‌های دیجیتال را در 4 دسته ‌بندی مشخص قرار دهیم که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت تا شما نیز به این چهار مورد آشنا شوید:

1_ اعتبارنامه (Digital ID as credential)

این نوع از digital identity در واقع اطلاعات بسیار خاصی را در بر می گیرد که کاربران می توانند با استفاده از آن خودشان را به صورت رسمی شناسایی کنند اما بهتر است بدانید که بسیاری از اطلاعاتی که توسط سازمان های رسمی مانند شناسنامه، گواهی نامه رانندگی، گذرنامه و دیگر موارد در این نوع دسته بندی قرار می گیرند. همچنین نکته قابل توجه این است که اطلاعات بیان شده شما را به عنوان یک شخصیت حقیقی یا حقوقی معرفی می کند و به هویت آنلاین شما در فضای مجازی اعتبار می بخشد.

برای کسب اطلاعاتی در مورد احراز هویت صرافی کوکوین بر روی لینک کلیک کنید.

2_ کاربر (Digital ID as user)

آشنایی با هویت دیجیتال

این نسخه از هویت دیجیتال با مجموعه اطلاعات مرتبط با رفتار دیجیتال شما مطابقت دارد و در بیشتر موارد شما به شخص مقابل خود و گاهاً شخص سومی مجوز دسترسی داشتن به این اطلاعات را می‌ دهید. این افراد می ‌توانند از این اطلاعات برای دادن یک هویت اختصاصی به شما استفاده کنند؛ شناسه‌ هایی که این هویت را تشکیل می‌ دهند عبارت ‌اند از ترجیحات، عادات و اولویت‌ های شما؛ به عنوان مثال، عادات مرور شما، وب سایت ‌های مورد علاقه شما، خریدهای آنلاین تان، وبینارهایی که شرکت می ‌کنید و… نمونه‌ های digital identity شما به عنوان کاربر هستند.

3_شخصیت (Digital ID as character)

در تعریف این نوع از هویت باید گفت که خود کاربر یا سازمان برای شناسایی منحصر به فرد خود به صورت آنلاین این نوع از هویت را ایجاد می کند. هنگامی که این نوع از هویت ساخته می شود فرد با استفاده از آن می تواند یک توضیح مناسب و کامل در مورد خود ارائه دهد و با دیگر کاربران فضای مجازی تعامل داشته باشد. پروفایل های رسانه های اجتماعی را می توان به عنوان یکی از رایج ترین نمونه های digital identity معرفی کرد که توسط خود کاربر ساخته و به اشتراک گذاشته می شود. معمولا در این پروفایل ها نام و عکس و اطلاعات خلاصه ای شده ای از فرد است.

برای کسب اطلاعاتی در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

4_ سابقه (Digital ID as reputation)

چهارمین نوع از شناسه دیجیتال توسط معتبرترین نهادهای جمع آوری می شوند. این نوع از شناسه دیجیتال حاوی اطلاعاتی درباره سابقه یک فرد در یک منطقه خاص است؛ سوابق تحصیلی، اشتغال، بیمه یا سوابق کیفری یک فرد که توسط نهادهای مشخصی ارائه می ‌شوند را می ‌توان در این دسته ‌بندی digital identity قرار داد.

بررسی مزایای digital identity

بررسی مزایای هویت دیجیتال

بهبود کارایی

بهبود کارایی یکی از مهم ترین مزایای هویت دیجیتال است زیرا هویت های دیجیتالی همواره از تمام داده های مهم و حساس شما در یک پوشه سازمان یافته محافظت می کنند و امنیت آن را تضمین می کنند و چندین برابر بهره وری عملیاتی را افزایش می دهند.

به حداقل رساندن هزینه ها و مقررات

هویت دیجیتال همواره برای مشاغل بسیار مفید و کارساز است زیرا به طرز چشمگیری هزینه ها را به حداقل می رساند و از مسائل مربوط به دادرسی جلوگیری می کند.

بهبود امنیت و افزایش حریم خصوصی

سومین مزایای digital identity که مهم ترین مزایای آن نیز محصوب می شود بهبود امنیت و افزایش حریم خصوصی است. شما نیز می توانید با مدیرت درست هویت دیجیتال از حریم خصوصی، زیرساخت های فناوری اطلاعاتتان را تا حد زیادی بهبود بخشید.

سطح بالای دقت

به دلیل این که همه داده های مهم و حساس در صورت لزوم در یک مکان در دسترس هستند، هویت های دیجیتال دقت را افزایش داده و با کاهش خطاهای ناشی از ورود اطلاعات دستی، از انطباق بهتر با قوانین اطمینان حاصل می کنند.

همچنین هویت دیجیتالی موجب می شود شما به راحتی مدارک هویتی خود را حمل کنید زیرا تمام مدارک هویتی شما به صورت آنلاین بر روی تلفن همراهتان موجود است و شما می توانید در مواقع نیاز از آن استفاده کنید.

برای اطلاع از روش های هکرها برای هک ارزهای دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

معایب هویت دیجیتال

معایب هویت دیجیتال

در قسمت قبل به بررسی مزایای digital identity پرداختیم و همانطور که مطالعه کردید، هویت دیجیتال سرشار از مزایای بسیار مفید است اما نباید فراموش کرد که علاوه بر مزایای بسیار برجسته، معایبی نیز دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

 • در هویت دیجیتال همواره خطر هک و سو استفاده از اطلاعات هویتی افراد وجود دارد.
 • معمولا در digital identity همواره حجم بسیار زیادی از داده های مهم به طور متمرکز نگهداری می شود.
 • از مهم ترین معایب هویت دیجیتال می توان به این موضوع اشاره کرد که راه‌ اندازی تجهیزات مورد نیاز برای آن در برخی از موقعیت ‌ها چالش برانگیز است و ممکن است کاربر با موانع بسیار زیادی مواجه شود
 • وقوع مشکلات فنی در آن موجب می شود که کاربران با قطع دسترسی به اطلاعات مواجه شوند.
 • نظارت نهادها دولتی بر فعالیت کاربران در هویت دیجیتال از مهم ترین و اساسی ترین معایب آن محسوب می شود.

مهم ترین دلایل نیاز به استفاده از هویت دیجیتال

مهم ترین دلایل نیاز به استفاده از هویت دیجیتال

در گذشته که فضای مجازی مانند امروز شناخته شده نبود، هویت افراد با فاکتورهای فیزیکی مانند اثر انگشت یا صدا، شکل می گرفت اما در جهانی کنونی که تکنولوژی مهم ترین بعد جامعه را تشکیل می دهد دیجیتالی شدن را می توان در همه جنبه های مختلف زندگی افراد مشاهده کرد، به نظر می رسد هویت دیجیتال بیش از گذشته مورد نیاز افراد است.

برای نیاز به استفاده از هویت جدید در عصر حاضر دلایل متعددی وجود دارد که در ادامه به بیان برخی از اصلی‌ ترین آنها خواهیم پرداخت.

1_ اولین و مهم ترین دلیل استفاده از digital identity این است که فرایند ایجاد هویت دیجیتال، یک فرایند ساده، ایمن و سریع است.

2_ از شناسه های دیجیتال می ‌توان برای گسترش دامنه خدمات آنلاین استفاده کرد.

3_ کمک می ‌کند تا فرایند اشتراک گذاری و انتقال اطلاعات آسانتر و هدفمندتر شود.

4_ هویت دیجیتال در مقایسه با هویت فیزیکی از امنیت بالاتری برخوردار است.

5_ امکان ذخیره تمام داده‌ های موجود را در یک مکان واحد فراهم می ‌کند.

6_ شناسه های دیجیتال هزینه‌ ها و تقاضاهای نظارتی را به شدت کاهش می ‌دهد و به کسب ‌و کارها کمک می ‌کند تا هزینه‌ های اجرایی خود را کاهش دهند.

برای اطلاع از نحوه جلوگیری از هک کیف پول ارزهای دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه می توان از هویت دیجیتالی محافظت کرد؟

 چگونه می توان از هویت دیجیتالی محافظت کرد؟

اگر شما دارای کسب و کار هستید باید بدانید که بهره بردن از هویت های دیجیتالی و محافظت از آن بسیار مهم و حیاتی است و شما نباید این موضوع را فراموش کنید. ما در این بخش قصد داریم به بررسی انواع روش های محافظت از هویت دیجیتالی بپردازیم تا شما بتوانید با استفاده از این روش ها از هویت دیجیتالی خودتان در مقابل افراد سودجو محافظت کنید. این روش ها عبارتند از:

از گذرواژه‌ های قوی و منحصر به فرد در هر یک از حساب ‌های آنلاین خود استفاده کنید.

هنگامی که شما کسب و کار جدید را راه اندازی می کنید، برا اینکه بتوانید با فضای بیرون تعامل داشته باشید بدون شک باید از فضای مجازی بهره ببرید تا بدین صورت به توسعه کسب کار خود رونق دهید. مهم ترین مسئله در این بخش این است که شما باید همواره از امنیت حساب خود محافظت کنید. اطمینان حاصل کنید که گذرواژه های قدرتمند و منحصر به فرد برای همه دارید و به جای اشتراک اطلاعات کاربری با کارمندان، از یک برنامه مدیریت رمز عبور اختصاصی استفاده می کنید. عاقلانه است که برای افزایش امنیت، رمزهای عبور را به صورت دوره ای تغییر دهید.

برای اطلاع از نحوه ثبت نام در دوره سطح صفر ارزهای دیجیتال و پرایس اکشن، بر روی لینک کلیک کنید.

از صفحات وب محافظت نشده استفاده نکنید.

دومین اقدام برای محافظت از هویت دیجیتالی این است که هنگامی که در وب ها به گشت و گذار می پردازید توجه داشته باشید که فقط از صفحات وب معتبر، ایمن و محافظت شده استفاده کنید؛ اگر از صفحات وب محافظت نشده استفاده کنید ممکن است اطلاعات سیستم شما افشا شود.

اعتبار ورود به سیستم خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.

همانطور که در قسمت قبل بیان کردیم رمز عبور و اطلاعات کاربری را با کارمندان خود به اشتراک نگذارید. در عوض، از یک برنامه مدیریت رمز عبور اختصاصی استفاده کنید و فقط دسترسی به سیستم ورود خودکار را به اشتراک بگذارید تا بدین صورت اطلاعات شما محافظت شده باقی بماند.

قبل از دور انداختن، اسنادی را که حاوی اطلاعات حساس هستند خرد کنید.

توصیه می کنیم همواره اسنادی را که در آن اطلاعات حساسی دارید قبل از آن که دور بیندازید تخریب کنید. اگر اطلاعات حساس را به صورت فیزیکی مستند کرده اید در صورت اقدام برای دور انداختن آنها مطمئن شوید که کاملا و به صورت برگشت ناپذیر آنها را از بین برده اید زیرا ممکن است افراد سودجو از آن بر علیه شما استفاده کنند.

از شبکه های WiFi عمومی یا محافظت نشده استفاده نکنید.

از استفاده شبکه های WiFi عمومی یا ناشناخته خودداری کنید. اگر مجبور به استفاده از آنها هستید، از یک سرویس VPN استفاده کنید زیرا احتمال فاش شدن اطلاعات شخصی شما در این نوع شبکه های محافظت نشده بسیار زیاد است.

برای اطلاع از اینکه VPN یا VPS برای ترید ارز دیجیتال مناسب است، بر روی لینک کلیک کنید.

مجوزها و سیاست های حفظ حریم خصوصی را با دقت بررسی کنید.

هر زمان که یک صفحه وب را مرور می کنید، مجوزها و سیاست های حفظ حریم خصوصی را به سرعت “قبول” نکنید زیرا این کار می تواند اطلاعات شخصی شما را با خطر مواجه کند؛ آنها را به دقت بررسی کرده و مطمئن شوید که به هیچ وجه اطلاعات یا داده های خود را به خطر نمی اندازید.

نرم افزار خود را به صورت مرتب بروزرسانی کنید.

بروزرسانی نرم افزار موجب می شود که امنیت اطلاعات شما افزایش یابد، به صورت مرتب نرم افزارهای خود را بروز کنید و از ایمن بود آن اطمینان کامل حاصل فرمایید.

معرفی کاربردهای هویت دیجیتالی

معرفی کاربردهای هویت دیجیتالی

همه افراد روزانه فعالیت های بسیار زیادی در محیط مجازی انجام می دهند، این فعالیت ها با digital identity آنها ارتباط تنگاتنگی دارد؛ مانند زمانی که شما با استفاده از اپلیکیشن بانکی موبایل به حساب دیگری پول واریز می کنید. در ادامه به مهم ترین کاربردهای هویت دیجیتالی می پردازیم:

تجارت الکترونیک

با پیشرفت فضای مجازی ما همواره شاهد فروشگاه های الکترونیک هستیم، فروشگاه های آنلاین معمولا برای ثبت سفارش مشتریان خود به مشخصات فردی همچون آدرس و شماره تماس کاربر جهت تایید هویت او و تحویل کالا نیاز پیدا می کنند. همچنین زمانی که خریدار بخواهد هزینه خریدهای خود را به حساب فروشنده واریز کند باید اطلاعات بانکی خود را در درگاه وارد کند، اطلاعاتی که در این بخش بیان کردیم بخش کوچک از هویت ما در دنیای دیجیتال است که باید همواره با تدابیر امنیتی مورد حفاظت قرار گیرند تا افراد سودجو از آن سواستفاده نکنند.

بازی های ویدیویی

امروزه بسیاری از بازی‌ های دیجیتالی، امکان خرید درون برنامه‌ای را به بازیکنان ارائه می ‌دهند و بازیکنان می توانند به راحتی بازی ها را خریداری کنند. این خریدها با تایید هویت اشخاص توسط شرکت‌ ها با استفاده از اطلاعات مربوطه انجام می ‌شوند؛ همچنین، شرکت‌ های بازی ‌سازی می‌ توانند با توجه به digital identity افراد و سبک بازی آنها، تجربه‌ای منحصر به فرد را به بازیکنان ارائه کنند.

شرکت ها

همواره شرکت ها اطلاعات و مشخصات کارمندان خود را حفط می کنند، این اطلاعات به شکل هویت دیجیتالی دریافت و ذخیره می شود. هنگامی که اطلاعات ذخیره می شوند دورکاری کارمندان نیز ممکن می شود، زمانی که کارمند بخواهد به اپلیکیشن‌ های کاری خود در شرکت دسترسی پیدا کند هم با هویت دیجیتال سروکار دارد، پس نتیجه می گیریم هویت دیجیتالی در شرکت ها نیز نقش اساسی دارد.

بازار کریپتو

در حوزه مهم رمزارزها هویت اشخاص نقش پر رنگ و پیچیده ای دارد، ارزهای دیجیتال همواره ذات غیرمتمرکزی دارند و همین امر موجب می شود که این رمزارزهای غیرمتمرکز رویکرد متفاوتی را در این زمینه پیش گیرند. کاربران بازارهای مالی همچون بازار کریپتو می توانند کیف پول مجازی داشته باشند تا دارایی های خود را در آن نگهداری کنند.

هویت دیجیتال در حوزه کریپتو

 هویت دیجیتال در حوزه کریپتو

در اینجا، یک تفاوت بزرگ با حوزه ‌های دیگر وجود دارد و آن، وجود شبکه‌ های غیرمتمرکز است. برای درک بهتر این موضوع به این مثال توجه کنید، شما زمانی که در یک بانک به ‌طور اینترنتی حساب باز می ‌کنید اطلاعات هویتی شما نزد آنها (یک نهاد متمرکز) نگهداری می ‌شود اما برای نگهداری دارایی به شکل کریپتو، نیازی به ارائه‌ اطلاعات به هیچ سازمانی نیست، البته صرافی‌ های متمرکز در این حوزه فعالیت می‌ کنند اما گونه‌ های غیرمتمرکز آنها هم در دسترس هستند.

همانطور که می دانید دنیای رمزارز و بلاک چین این امکان را برای شما فراهم می کند که می توانید به راحتی هویت غیر متمرکز داشته باشید و از این طریق دارایی خود را با استفاده از کیف پول خصوصی در یک محیط امن نگهداری کنید. ولت کریپتویی ارتباطی با هیچ نهاد متمرکزی ندارد و هیچ نهادی آن را کنترل نمی کند و پس از ایجاد آن، یک آدرس و یک عبارت امنیتی به شما ارائه می ‌شود. اگر عبارت امنیتی کیف پول را از دست بدهید، هیچ راه بازیابی‌ ای برای آن وجود ندارد؛ چرا که اطلاعات آن در هیچ سروری نگهداری نمی ‌شود، پس پیشنهاد می کنیم به خوبی از عبارت امنیتی کیف پول محافظت کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com