1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. آشنایی با بهترین پروژه های دیفای

آشنایی با بهترین پروژه های دیفای

آشنایی با بهترین پروژه های دیفای
لوگو علیرضا محرابی
آشنایی با بهترین پروژه های دیفای
ارزهای دیجیتال

بهترین پروژه های دیفای در سال 2023 معرفی شدند. امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) یک فناوری مالی نوظهور است که سیستم بانکداری متمرکز و سنتی فعلی را به چالش می کشد. مهمترین ویژگی پروژه های DeFi این است که هزینه هایی را که بانک ها و سایر شرکت های مالی برای استفاده از خدمات آنها دریافت می کنند را حذف نموده و استفاده از تراکنش های همتا به همتا یا P2P را ترویج می کنند. بری آشنایی با این پروژه ها تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. 

دیفای چیست؟

دیفای چیست؟

پلتفرم‌ها و پروژه‌هایی که بر روی بلاک چین فعالیت می‌کنند و واسطه‌ها یا اشخاص ثالثی را که نقش مهمی در سیستم مالی سنتی داشتند حذف می‌کنند، پروژه‌های دیفای نامیده می‌شوند. این مفهوم کاملاً با بازارهای مالی سنتی در تضاد است. هنگامی که ما در یک برنامه غیرمتمرکز بر روی پلتفرم بلاک چین فعالیت می کنیم، موسسات مالی هیچ کنترل یا نظارتی بر این فعالیت ها نخواهند داشت. با گسترش این سیستم، پروژه ها و پلتفرم های مختلفی بر روی این پلتفرم ایجاد شده است که هر کدام کاربرد خاصی دارند و امکانات جدیدی را در اختیار کاربران قرار می دهند. بهترین پروژه های دیفای با نشان دادن خلاقیت توانستند مختصات جدیدی به بازار ارزهای دیجیتال بدهند. ویژگی‌هایی مانند سودآوری، توکن‌های وثیقه، صرافی‌های غیرمتمرکز و کیف پول‌های غیرمتمرکز هدایایی هستند که پروژه‌های دیفای به کاربران ارزهای دیجیتال ارائه می‌کنند.

از سوی دیگر، فناوری دیفای به طور مداوم در حال پیشرفت است و در بسیاری از سرمایه گذاری های رایج در سراسر جهان اثری از خود به جای گذاشته است. این فناوری توانسته است راه‌های کاملا جدیدی را به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال ارائه دهد تا از یک سیستم مالی غیرمتمرکز بیشترین بهره را ببرند. اکثرا، بهترین پروژه های دیفای در بازارهای رو به رشد سود قابل توجهی ایجاد می کنند و فرصتی عالی برای سرمایه گذاران محسوب می شوند. در طول این مدت، بخش DeFi توانسته است تغییرات زیادی را در بخش ارزهای دیجیتال ایجاد کند زیرا بهترین پروژه‌های دیفای سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کنند تا وجوه خود را به بازار ارزهای دیجیتال بیاورند و به طور مداوم آنها را جابجا کنند.

در ایالات متحده، فدرال رزرو و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) قوانینی را برای موسسات مالی متمرکز مانند بانک‌ها و کارگزاری‌ها وضع کرده‌اند که مصرف‌کنندگان باید برای دسترسی مستقیم به سرمایه و خدمات مالی خود بپردازند اما DeFi با این قوانین در تضاد است. دیفای هزینه‌هایی را که بانک‌ها و سایر شرکت‌های مالی برای استفاده از خدماتش دریافت می‌کردند، حذف کرد؛ اما چگونه این سیستم به گونه ای تنظیم شده است که افراد پول خود را در یک کیف پول دیجیتال امن نگه می دارند و می توانند در عرض چند دقیقه پول خود را انتقال دهند. بنابراین می توان گفت مهم ترین کاری که دیفای انجام داده حذف اشخاص ثالث و موسسات متمرکز، از تراکنش های مالی است.

تامین مالی غیرمتمرکز با موسسات مالی و بانکی سنتی متمرکز، متفاوت است. در امور مالی متمرکز، پول توسط بانک ها و اشخاص ثالث نگهداری می شود که جابجایی پول بین طرفین را تسهیل می کنند و هر کدام برای استفاده از خدمات خود کارمزدی دریافت می کنند؛ اما امور مالی غیرمتمرکز با اجازه دادن به افراد، بازرگانان و کسب‌وکارها برای انجام تراکنش‌های مالی از طریق فناوری‌های نوظهور و در انجام این کار، از طریق شبکه‌های مالی همتا به همتا، DeFi (از پروتکل‌های امنیتی)، نرم‌افزار و پیشرفت‌های بزرگ، واسطه‌ها را حذف می‌کند. در ادامه این مقاله بهترین پروژه های دیفای را ارائه کردیم.

معرفی بهترین پروژه های دیفای

معرفی بهترین پروژه های دیفای

پروژه های دیفای با نشان دادن خلاقیت توانستند مختصات جدیدی به بازار ارزهای دیجیتال بدهند. ویژگی‌هایی مانند سودآوری، توکن‌های وثیقه، صرافی‌های غیرمتمرکز و کیف پول‌های غیرمتمرکز هدایایی هستند که بهترین پروژه‌ های دیفای به کاربران ارزهای دیجیتال ارائه می‌کنند. در این میان، پروژه هایی که قدرتمندتر و ایمن تر هستند، خدمات بهتری ارائه می دهند و توجه سرمایه گذاران بیشتری را به خود جلب می کنند. اینها پروژه هایی هستند که باید برای سرمایه گذاری با ریسک کمتر از آنها استفاده کنید. پروژه هایی که در آینده در نظر خواهیم گرفت زیرساخت های اقتصادی و امنیتی قابل قبولی دارند. 

Aave (AAVE)

Aave یک شرکت بلاک چین غیرمتمرکز است که در سال 2017 تأسیس شد و به کاربران امکان سپرده گذاری یا وام را می دهد. این پلتفرم یکی از پروژه های DeFi قابل اعتماد است که توکن آن در حال حاضر ۷۹ دلار قیمت دارد. این قیمت نشان می دهد که شرکت آوه نامی جا افتاده در بین پروژه های DeFi است. این برند قبلاً تنها بر روی وام دهی اتریوم با نام اترلند تمرکز می کرد اما در سال 2018 با تغییر نام تجاری Aave، توکن های بیشتری را به دارایی های وام دهی و استقراضی خود اضافه کرد. شاید بپرسید نام این پروژه به چه معناست؟ در پاسخ باید گفت که این نام، یک کلمه فنلاندی به معنای "شبح" است. این نام کاملاً با مفهوم این پروژه پیوند خورده است.

منبع باز پروتکل Aave به پروژه های غیرمتمرکز مختلف اجازه می دهد تا بازارهای مالی غیرمتمرکز خود را در بلاک چین اتریوم ایجاد کنند. در سیستم Aave، یک سری از سرمایه گذاران ارزهای خود را در استخرهای وام دهی آن مشارکت می دهند و برخی از وام گیرندگان می توانند با وثیقه یا در برخی موارد بدون وثیقه از سیستم وام بگیرند.

چرا در Aave (AAVE) سرمایه گذاری کنید؟

قیمت کریپتوکارنسی Aave اکنون حدود 79 دلار است، در حالی که سقف قیمت آن قبل از سقوط شدید بیت کوین، بالای 640 دلار بود. این نشان می دهد که این پروژه هنوز پتانسیل بالایی برای رشد و توسعه دارد. با توجه به اینکه این پروژه مبتنی بر بلاک چین اتریوم است، از امنیت بالایی نیز برخوردار است. به طور کلی، این پلتفرم انواع خدمات مرتبط با DeFi را ارائه می دهد که اساس رشد سریع آن را تشکیل می دهد. بنابراین منطقی به نظر می رسد که روی آن سرمایه گذاری کنیم. اگر قصد سرمایه گذاری در ارزهای DeFi را دارید، بهتر است آوه را در میان گزینه های اصلی قرار دهید.

Optimism(OP)

Optimism(OP)، یکی از بهترین پروژه های دیفای

Optimism  که یکی از بهترین پروژه های دیفای است در لغت به معنای خوش بینی بوده و رویکرد آن نیز با همین نام تعریف شده است. این ارز قرار است مشکل مقیاس پذیری شبکه اتریوم را حل کند. برای حل این مشکل، سیستم Optimism در واقع تمامی تراکنش ها را جمع آوری کرده و به صورت یک تراکنش فشرده به شبکه اتریوم ارسال می کند. این باعث افزایش مقیاس پذیری، افزایش سرعت تراکنش ها و کاهش کارمزد می شود. 4 رکن اصلی این شبکه سادگی، عمل گرایی، پایداری و خوش بینی است. این سیستم امکانات مختلفی را در اختیار کاربران و توسعه دهندگان قرار می دهد که یکی از دلایل اصلی محبوبیت آن است.

متاکید (MCADE)

همانطور که وایت پیپر به وضوح بیان می کند، این یک پلتفرم فضایی مبتنی بر وب 3 است که گیمرها و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال را دور هم جمع می کند. چشم انداز سازندگان پلتفرم این است که بتوانند مکانی جذاب و کاربردی برای علاقه مندان به گیم فای در فضای مجازی طراحی کنند. در این پلتفرم می توانید بازی های مورد علاقه خود را از بین بازی های P2P انتخاب و اجرا کنید و شانس خود را برای برنده شدن جوایز بزرگ افزایش دهید اما خیلی بیشتر از این است. در این پلتفرم می توانید با گیمرها، توسعه دهندگان و کارآفرینانی آشنا شوید که می خواهند علایق، ایده ها، مهارت ها و استعدادهای خود را به نمایش بگذارند. این پلتفرم مبتنی بر پلتفرم اتریوم ERC20، امنیت قابل قبولی را ارائه می دهد و هدف از این پروژه، ایجاد یک جامعه سودآور و مستقل است.

چرا در متاکید (MCADE) سرمایه گذاری کنید؟

اگر به وایت پیپر این پروژه دقت کنید متوجه مسائل مثبتی خواهید شد که نظر سرمایه گذاری شما را جلب می کند. درآمد تبلیغات، مسابقات، جوایز، رویدادها، پیشنهادات شغلی، بازی‌های پولی، تست بازی و لانچ‌پدها منابع درآمدی هستند که در این وایت پیپر برای توکن در نظر گرفته شده‌اند. این ارز در سال 2023 در صرافی های غیرمتمرکز لیست می شود و اگر به موقع آن را خریداری کنید، این لیست می تواند برای شما سودآور باشد.

سینتتیک (SNX)

شما پروژه های کمی را در فضای DeFi خواهید یافت که دارایی های ترکیبی را هدف قرار می دهد. طلا، سهام، ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات را می توان با هنر مواد مصنوعی ترکیب کرد. این پروژه یکی از بهترین پروژه های دیفای است که به کاربران این امکان را می دهد تا روی قیمت یک دارایی واقعی بدون داشتن آن استیک کنند. یکی از دلایل موفقیت این پروژه خلاقیت جدید به کار رفته در طراحی ارز دیجیتال آن بود. صاحبان محصولات مصنوعی می‌توانند توکن‌های خود را در استخرهای سهام برای دریافت پاداش از سیستم تورم آن به اشتراک بگذارند و قفل کنند. با کاهش مقدار سینتیک در بازار، قیمت آن افزایش می یابد.

میکردائو (MakerDAO)

میکر دائو یکی از بهترین پروژه های دیفای

این پروژه یکی از قابل اعتمادترین و بهترین پروژه های دیفای است که مبتنی بر اتریوم است و نقش مثبتی در رونق دیفای داشته است. یکی از دستاوردهای بزرگ این پروژه، استیبل کوین DAI است. از طریق این پروژه می توانید اتریوم را قفل کنید و دای را قرض بگیرید. می توانید از قابلیت های میکردائو در دنیای دیفای نهایت استفاده را ببرید. این پروژه در سال 2015 آغاز شد و در سال 2017 اولین وایت پیپر آن ارائه شد.

کامپاند (Compound)

پروژه کامپاند یکی از بهترین پروژه های دیفای در زمینه اعطای وام و استقراض می باشد. این موفقیت تا حدی به دلیل حمایت کوین بیس از این پروژه است. از زمان شروع این پروژه، کوین بیس 8 میلیون دلار در آن سرمایه گذاری کرده است. ارز دیجیتال این پروژه Comp دارندگان این توکن در مورد نوع مدیریت حق رای دارند. ارز Comp با ارزش 2 میلیارد دلار در رتبه دهم در بین ارزهای دیفای قرار دارد.

PAX Gold (PAXG)

این پروژه که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است با هدف معاملات بیشتر طلا، به عنوان یک کالای فیزیکی ایجاد شده است. ارز PAXG به طور کامل توسط طلا پشتیبانی می شود و به سرمایه گذاران امکان خرید و فروش نامحدود طلا را می دهد. این ارز در واقع محدودیت های خرید و فروش طلا را از بین برده است. تفاوت این ارز با سایر ارزهای DeFi این است که توسط یک کالای از پیش تعیین شده پشتیبانی می شود.

GMX (GMX)

پلتفرم GMX یکی از پروژه های DeFi در دسته تبادل است. ویژگی منحصر به فرد این پلتفرم کارمزد پایین و تراکنش های بدون هزینه است. این پلتفرم در واقع یک تغییر نام تجاری از صرافی گمبیت است که قبلاً منحل شده بود. این صرافی به شما امکان می دهد ارز دیجیتال را مستقیماً از کیف پول خود انجام دهید.

Curve Financing 

آشنایی با بهترین پروژه های دیفای

کرو یک صرافی غیرمتمرکز است با این تفاوت که در این صرافی می توانید استیبل کوین ها را به توکن های بیت کوین و اتریوم تبدیل کنید. توکن این صرافی CRV نام دارد که توکن اصلی این شبکه است. وایت پپیر این صرافی در سال 2019 منتشر شد و در دسامبر همان سال شروع به کار کرد. علاوه بر این، توکن آن در سال 2020 راه اندازی شد.

PancackSwap

PancakeSwap یکی از صرافی های غیرمتمرکز معروف است که امروزه بسیاری از کاربران ارزهای دیجیتال از آن استفاده می کنند. از آنجایی که این صرافی در شبکه زنجیره هوشمند کار می کند، کارمزد تراکنش در مقایسه با اتریوم بسیار پایین است و این موضوع مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com