تحلیل بنیادی سینتتیکس

تحلیل بنیادی سینتتیکس
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی سینتتیکس
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

مقدمه

امروزه در بازار کریپتوها اتریوم و ارز دیجیتال سینتتیکس  معروف تر از بقیه ارزهای دیجیتالی هستند،درنتیجه  کمتر کسی نام سینتتیکس با نماد SNX را شنیده است. توکن سینتتیکس که با نام کامل Synthetix Network Token معرفی شده است، جز کارامد ترین توکن هایی است که بر بستر بلاکچین اتریوم منتشر شده است. 

تاریخچه

اولین بار در سپتامبر 2017  این پلتفرم راه اندازی  شد.در عرضه اولیه توانست ، 30 میلیون دلار سرمایه جمع کند. در اواخر سال 2018 ، این سیستم به Synthetix تغییر نام داد. امروزه این پلتفرم یکی از بزرگترین مبادلات غیر متمرکز برای مشتقات در DeFi است حال می خواهیم بدانیم که این توکن توسط چه کسی به دنیای رمز ارزها ارائه شده است .

بنیان گذار این توکن کین وارویک است . کین وارویک که بنیان گذار Synthetix می باشد ، در سال 2017 یک پلتفرم ترکیبی انتشار داد که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده بود. وی همچنین بنیان گذار و مدیر عامل Blueshyft ، یک شبکه پرداخت با بیش از 1200 شعبه در سراسر استرالیا می باشد. 

توکن SNX چیست؟

این توکن بر بلاکچین اتریوم سوار است. هدف آن ایجاد دارایی‌های ترکیبی است و این دارایی‌ها ممکن است ترکیبی از ارز‌های فیات، ارز‌های دیجیتال، طلا، سهام و غیره باشند. سیستمی که توکن SNX مورد استفاده قرار می‌دهد، بسیار شبیه به سیستم مورد استفاده بسیاری از استیبل کوین‌ها است(STABLE COIN). این توکن به افراد اجازه می‌دهد که دارایی‌های ترکیبی خود را با پشتیبانی توکن SNX ایجاد کنند و از این راه به پیگیری قیمت دارایی‌های مختلف خود بپردازند.

SNX چگونه کار می‌کند؟

این توکن از یک سیستم قرارداد هوشمند با مجموعه‌ای از مشوق‌ها برای حفظ قیمت آن تشکیل شده است. SNX به عنوان یک وثیقه عمل می‌کند و مقداری از آن برای صدور دارایی‌های ترکیبی باید گرو گذاشته شود. سرمایه‌گذاران در این سیستم با درصد متناسبی از کارمزد‌ها پاداش خود را دریافت میکنند. این کارمزد‌ها بخاطر فعالیت در این شبکه هستند .درنتیجه می‌توان گفت که ارزش توکن SNX رابطه مستقیمی با میزان استفاده از شبکه آن دارد.

SNX را چه چیزهایی متمایز می‌کند؟

این پلتفرم به کاربران امکان معامله و تبادل دارایی ها  را به صورت مستقل می دهد. این پلتفرم همچنین دارای یک مجموعه سهام است که دارندگان آن می توانند توکن های SNX خود را تبدیل به سهام کرده و با آن از هزینه معاملات در صرافی Synthetix پاداش دریافت کنند.از SNX به عنوان وثیقه دارایی های بعنوان وثیقه استفاده میشود. یعنی اینکه هر زمان که synth ها صادر می شوند ، SNX در یک قرارداد هوشمند قفل می شوند. همچنین این پلتفرم باعث کاهش هزینه ها در بلاکچین شده است زیرا از سیستم کم هزینه erc20 اتریوم استفاده میکند.

البته موفقیت اخیر سینتتیکس را می‌توان به مدل نوآورانه توکن آن نسبت داد. مالکان SNX، توکن خود را برای حق‌الزحمه از تبادلات آن و پاداش گرفتن از سیستم پولی تورمی آن به استیک گذاشته(سرمایه گزاری میکنند) و قفل می‌کنند. هدف از عرضه رو به رشد توکن‌های سینتتیکس، پاداش دادن و تشویق مالکانی است که این توکن را به استیک (سرمایه گزاری)می‌گذارند.

باتوجه به کاهش هزینه ها و همچنین قابلیت سرمایه گزاری این توکن به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است که میتواند در صورت ادامه دار بودن آینده خوبی برای آن در نظر گرفت.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
واتساپ 09192353887
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
واتساپ 09104737258
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
واتساپ 09034561556
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
واتساپ 09101364784
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
واتساپ 09304891297
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
واتساپ 09104738165
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
واتساپ 09026762179
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
واتساپ 09304891085
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر