1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. شخصیت های ارز دیجیتال
  4. معرفی زنان تاثیرگذار در حوزه NFT

معرفی زنان تاثیرگذار در حوزه NFT

معرفی زنان تاثیرگذار در حوزه NFT
لوگو علیرضا محرابی
معرفی زنان تاثیرگذار در حوزه NFT
شخصیت های ارز دیجیتال

بر اساس گزارش نوامبر از شرکت تحلیلی ArtTactic که 20 ماه فروش در Nifty Gateway را پوشش می دهد، زنان تنها 15٪ از هنرمندان بازار را تشکیل می دهند در حالی که "هنرمندان مرد 77٪ از کل ارزش فروش اولیه و ثانویه را با 258.3 میلیون دلار در اختیار دارند. "با این حال، در ماه‌های اخیر، پروژه‌های NFT تحت رهبری زنان موج‌هایی را ایجاد کرده‌اند که از توانمندسازی و فراگیری زنان برای همه حمایت می‌کنند. حوزه NFT برخلاف اینکه پیشرفت های بسیاری داشته، هنوز فضای مردانه ای دارد و نقش زنان در این حوزه چندان پررنگ نیست. بازار توکن های غیر قابل تفویض در طی یک سال گذشته بالغ بر 3.5 میلیارد دلار فروش داشته است و تنها 16 درصد از زنان در این حوزه فعال هستند. برای آشنایی بیشتر با زنان تاثیرگذار در حوزه NFT این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

اولگا وروبیوا(Olga Vorobyeva)

از جمله زنان اثرگذار در حوزه NFT، خانم اولگا وروبیوا است. وی به عنوان یک کارآفرین، سخنران بوده که شرکت مشاوره Vox را تاسیس کرده است. مجموعه خدماتی که این شرکت ارائه می دهد شامل حوزه بلاک چین، امور مالی غیرمتمرکز، استارتاپ های NFT و نسل سوم است. تخصصی که این بانوی کارآفرین دارد در زمینه رشد کسب و کار است که منجر به رشد وی و تاسیس این شرکت در صنعت رمزارزها شده است. 

اولگا وروبیوا

البته در حال حاضر شرکت های بسیاری در حوزه NFT فعال هستند، اما تاکنون، هیچ بانویی در این زمینه فعال نبوده است. اولگا با استفاده از تخصص و تجربه ای که در زمینه بازاریابی دارد به مشاوره کسب و کارهای دیگر می پردازد. وی از سال 2014 به عنوان یک مشاور در زمینه استارتاپ های حوزه تکنولوژی فعالیت داشت. مهارتی که وی در این زمینه دارد، این شرکت را تبدیل به یک شرکت قابل اعتماد در این صنعت تبدیل کرده است. 

از دیگر زمینه های فعالیت این بانوی کارآفرین، شرکت در کنفرانس ها، انجمن ها و آموزش در شبکه بلاک چین است. به عنوان مثال وی به عنوان مربی برنامه شتاب دهنده الگورند در میامی و به عنوان منتور در استارتاپ شتاب دهنده کالیفرنیایی شرکت کرد. وی در اوقات فراغت خود، از صنعت ارزهای دیجیتال حمایت می کرد. اولگا امیدوار است که در سال آینده پروژه های NFT با متاورس ادغام شوند. وی معتقد است که دائو های GameFi و DAO های فعال در زمینه بازی برای کسب درآمد رشد خارق العاده ای داشته باشند. 

نسما بن سالم(Nesma Bensalem)

نسما بن سالم از زنان تاثیر گذار در حوزه NFT

نسما بن سالم، از دیگر زنان تاثیرگذار در حوزه NFT، که مدیر عامل WeCare Impact است. این آژانس به قدرت هنر، جامعه به عنوان راه حل هایی برای رسیدن به جهانی پایدارتر معتقد است. این شرکت دارای توکن های اجتماعی به نام WeCare است. این توکن اجتماعی قابل استفاده برای کسب و کارها، اینفلوئنسرها و گروه های مختلفی برای کسب درآمد است. هدفی که این آژانس پیگیری می کند، ایجاد انگیزه برای رفتارهای انسان دوستانه، آگاهی بخشی در زمینه محیط زیست و حمایت از تغییرات رفتاری در افرادی است که یک جامعه را تشکیل داده اند.

اعتقادی که نسما بن سالم دارد این است که باید در مورد حیاتی ترین مسائل جهان، آگاهی را افزایش داد. وی اطمینان دارد که بلاک چین و توکن های غیر قابل تفویض، راه حل های مشخصی را برای برخی از نقص های عمیق در اقتصاد فعلی دارند. وی در شرایط بحرانی کرونا، پروژه ای با عنوان جریان زندگی را تولید و کارگردانی کرد. در این پروژه تفسیری از شعر شاعر و هنرمند بنگالی به نام رابیندرانات تاگور است. این پروژه توسط دیپاک چوپرا روایت می شود که به صورت یک فیلم 16 میلی متری در نیویورک فیلم برداری شده است. این فیلم در جولای 2020 در حالی طراحی شد که جهان با چالش های بحرانی و مداوم کووید 19 دست و پنجه نرم می کرد.

ایسلا مون(Isla Moon)

معرفی زنان تاثیرگذار در حوزه NFT

ایسلا مون، یکی از زنان تاثیرگذار در حوزه NFT بوده که نقاش و طراح چند بعدی است. وی همیشه آثاری در مقیاس بزرگ ایجاد کرده تا از طریق آن بتوان در داستان و اندازه تصاویر عمیق شد. ایسلا عناصر متحرک را به صورت گرافیکی به نقاشی هایی که ایجاد می کند، اضافه می کند. پس از آن، لایه هایی از صداها و رنگ ها را اضافه می کند که هدف از انجام چنین کاری، ایجاد احساس در آثار هنری است.

توانایی وی برای داشتن جامعه ای از سازندگان در اطراف خود به منظور ایجاد فیلم های کوتاه گرافیکی چند بعدی، یکی از جنبه های اشتراکی کار وی است. وی معتقد است که تمامی سازندگان، برای ارائه کار بهتر باید به چنین منبعی دسترسی داشته باشند. به همین دلیل است که وی MAGI را به همراه کوین ردی(Kevin Redi) ایجاد کرد.

هدف اصلی این شرکت، همکاری با جامعه سازندگانی است که در سراسر جهان می خواهند آثار هنری خود را به بلاک چین منتقل کنند. وی در حال حاضر برای کلکسیون The Ever Evolving Elementals فعالیت می کند که توسط یک تیم و جامعه مدیریت می شود. هر NFT موجود در این کلکسیون، مرتبط با یک ماموریت اثرگذار در جهان است. این مجموعه در پلتفرم های مختلفی نمایش داده می شود. در حال حاضر این کلکسیون بر ایجاد گالری مبتنی بر واقعیت مجازی و متاورس برای اعضای دعوت شده انجمن، در اولویت قرار داده است.

آلیز سام(Alyze Sam)

آلیز سام

از دیگر زنان تاثیرگذار در حوزه NFT، آلیز سام است. وی یک استراتژیست بلاک چین بوده که آن را جزو مدافعان سرسخت صنعت ارز دیجیتال می دانند که در این راستا جوایز مختلفی دریافت کرده است. وی در حالی وارد این صنعت شد که تمام زندگی خود را به عنوان یک پرستار در یک آسایشگاه صرف می کرد. آلیز اعلام کرده است که هدفش خدمت به قشر ضعیف از طریق فناوری های خلاقانه است. 

از دیگر فعالیت های وی، نوشتن مطلب برای 15 مجله فناوری است. وی اولین کتاب خود را در مورد استیبل کوین ها را در سال 2017 نوشت. در فوریه سال 2020، کتاب "راهنمای کامل 2020 برای استیبل کوین ها" به عنوان جدیدترین نسخه با رتبه اول در گروه کسب و کار و پول در بین کتاب های آمازون قرار گرفت.

وی در حال حاضر مشغول به فعالیت بر روی چندین پروژه تاثیرگذار جهانی است که در این تحقیق از بلاک چین، هوش مصنوعی و NFT استفاده می کند. وی قصد دارد که با تیم خود که مسلط بر فناوری پیشرفته است و نیروی درونی و روحیه خیرخواهانه خود را به همراه بنیاد WatersMark در هایتی یک برنامه شغلی ایجاد کند. از نظر وی، هیجان انگیزترین قسمت در مورد NFTها، فرآیند پیشرو بودن در یک فناوری انقلابی است که می تواند تبدیل به یک استاندارد همگانی تبدیل شود.

میشل ابس(Michlle Abbs)

میشل ابس

میشل ابس نیز یکی از زنان تاثیرگذار در حوزه NFT است که در دهه گذشته یک فرد فعال در زمینه فناوری و کارآفرینی در میامی بوده است. وی نقش خود را به عنوان یک مدیر عامل، بخش فناوری Mana Common را مدیریت می کند. وی به همراه تیمش، اقدام به ایجاد جامعه فناوری در فضاهای فیزیکی و دیجیتالی کرده است. وی رویدادهای زیادی را برای علاقه مندان به توکن های غیرمثلی، سازماندهی کرده است که در 30 نوامبر در FTX برگزار شد.

النا گاریدیس(Elena Garidis)

النا گاریدیس از زنان تاثیر گذار در حوزه NFT

النا گاردیس از بنیان گذاران Defy Trends است که یک پلتفرم همه کاره هوشمند کریپتو NFT است که قصد دارد تصمیمات سرمایه گذاری مبتنی بر داده ها را در دسترس دیگران قرار دهد. النا به همراه تیم حرفه ای خود، متمرکز بر ایجاد یک داشبود بصری با بینش های عملی هستند. النا در این پروژه با زنان دیگر در زمینه NFT همکاری می کند تا از این طریق فضاهای درگیر ایجاد کنند و کاربران خود را برای یادگیری و تصمصیم گیری سرمایه گذاری مبتنی بر داده ها توانمند کند. این مورد در صنعت توکن های غیر قابل تعویض جدید است و این شرکت برای تجزیه و تحلیل داده های NFT از داده های درون زنجیره ای مانند حجم فروش و ردیابی کیف پول استفاده می کند. 

آنا ماریا جیپا(Ana Maria Jipa) 

آشنایی با زنان تاثیر گذار در حوزه NFT

آنا ماریا جپینا یکی از زنان تاثیرگذار در حوزه NFT است که در طی 9 سال گذشته تاکنون، راه حل هایی را در دنیای APIها با همکاری رهبران بخش خصوصی و دولتی طراحی کرده است. وی به صورت فعال بر موضوع اقتصاد چرخشی و اینکه چه سیستم هایی می توانند نوآوری با نیازهای انسانی داشته باشند، متمرکز است. 

در واقع هدف اصلی شرکت Olyn، ایجاد یک تبادل اطلاعات در زمان معامله است. بدان معنا که راه حل آن ایجاد یک پلتفرم ثبت دارایی بوده که در صندوق پرداخت تعیین شده است. 

Yam Karkai، یکی از بنیانگذاران و هنرمند دنیای زنان

Yam Karkai

World of Women فقط یک پروژه NFT نیست، بلکه جامعه ای است که نمایندگی، فراگیری و فرصت های برابر را برای همه در نظر می گیرد. در 3 مارس، یام کرکای پس از همکاری برای جلدهای مجله NFT، صحنه رویداد زنان در موسیقی بیلبورد را زینت بخشید. امروز، WoW یک بنیاد 25 میلیون دلاری را با مشارکت The Sandbox اعلام کرد که به سازندگان نوظهور NFT و ابتکارات آموزشی کمک مالی خواهد کرد.

پاریس هیلتون، مدل، هنرپیشه و طرفدار NFT

پاریس هیلتون

پاریس هیلتون (Paris Hilton) علیرغم تصویر جنجالی خود در گذشته، توانسته است نام تجاری خود را به یک تجارت چند میلیون دلاری تبدیل کند و روی NFT ها سرمایه گذاری کرده است. او اولین NFT خود را در سال 2019 ایجاد کرد که در مارس 2020 برای امور خیریه فروخته شد. در آوریل 2021، او مجموعه NFT خود را با همکاری طراح بلیک کاترین راه اندازی کرد. پاریس هیلتون همچنین یک کلکسیونر مشتاق NFT است و بیش از 150 NFT در مجموعه خود دارد که او را به یکی از زنان تاثیرگذار در حوزه NFT تبدیل کرده است.

رندی زاکربرگ، گردآورنده NFT و سرمایه گذار Web3

رندی زاکربرگ

رندی زاکربرگ (Randi Zuckerberg) که زیر سایه برادرش، مارک زاکربرگ زندگی نمی‌کند، در فضای Web3 به عنوان یک مجموعه‌دار مشتاق NFT، سرمایه‌گذار Web3 و از زنان تاثیرگذار در حوزه NFT نامی برای خود دست و پا کرده است. او اخیراً اعلام کرده است که HUG، یک شتاب دهنده سازندگان «قهرمان نسل جدیدی از سازندگان در وب 3» است. رندی زاکربرگ قبلاً با پروژه‌های تحت رهبری زنان مانند Boss Beauties، Women Rise، Women and Weapons، و Curious Adys کار می‌کرد که گروهHUG #0001 را تشکیل می‌دهند تا به یکدیگر در موفقیت در سفرهای NFT کمک کنند.

کتی هاکل، استراتژیست متاورس/وب3

کتی هاکل

کتی هاکل (Cathy Hackl) که خود را "مادرخوانده متاورس" معرفی می کند، یک متخصص متاورس و آینده نگر فناوری و از زنان تاثیرگذار در حوزه NFT شناخته شده در سطح جهانی است که به برندها و سازمان ها کمک می کند تا بهتر با متاورس آشنا و وارد آن شوند. او مدیر عامل شرکت Futures Intelligence Group است، یک شرکت مشاور پیشرو در متاورس که با برندهای برتر جهان در زمینه استراتژی‌های رشد متاورس، NFT، بازی، مد مجازی، و موضوعات Web3 کار می‌کند.

ریس ویترسپون، بازیگر و علاقه‌مند به NFT

ریس ویترسپون

در حالی که ریس ویترسپون (Reese Witherspoon) بیشتر به خاطر فعالیت در عرصه بازیگری شناخته شده است، از سازندگان در فضای NFT حمایت می کند و زنان بیشتری را تشویق می کند که بخشی از آن فضا باشند و به همین دلیل به عنوان یکی دیگر از زنان تاثیرگذار در حوزه NFT شناخته می شود. او NFT ها را از پروژه های تحت رهبری زنان مانند World of Women، Women Rise، Boss Beauties، Flower Girls، 1989 Sisters و غیره جمع آوری کرده است. شرکت رسانه ای او، Hello Sunshine اخیراً قرارداد مشارکتی را با World of Women امضا کرده است تا دنیای شخصیت های خود را گسترش دهد.

هلن های، رئیس NFT و خیریه بایننس

هلن های

یکی دیگر از زنان تاثیرگذار در حوزه NFT هلن های است. قبل از رهبری بازار NFT بایننس، هلن های (Helen Hai) رئیس خیریه صرافی ارز دیجیتال بود، جایی که بیت کوین را برای خیریه ها و شرکای مانند Mercy Corps، Unicef، Hope for Haiti و اخیراً صندوق امداد اضطراری بایننس اوکراین جمع آوری می کرد. هلن های به عنوان رئیس NFT و خیریه بایننس امیدوار است که از طریق هنر، دنیای ارزهای دیجیتال را به دنیای واقعی متصل کند و مهاجرت از دنیای مالی به دنیای کریپتو را آسان‌تر کند.

لیزا مایر، بنیانگذار و مدیرعامل Boss Beauties

لیزا مایر

لیزا مایر Boss Beauties را در آگوست 2021 تأسیس کرد. از آن زمان، Boss Beauties به یک ابتکار جهانی تحت رهبری زنان تبدیل شده است که فرصت‌هایی را برای دختران و زنان از طریق همکاری‌های پیشرفته ایجاد می‌کند. Boss Beauties با برندهایی مانند Neiman Marcus، Barbie و Hugo Boss همکاری های برجسته ای را به دست آورده است.

ملیحه عبیدی، بنیانگذار Women Rise NFT

ملیحه عبیدی

ملیحه عبیدی (Maliha Abidi) در سن 26 سالگی Women Rise را برای یک هدف خوب ایجاد کرد: تبدیل آن به سازمانی برای عدالت اجتماعی با حقوق زنان و مرکزیت آموزش دختران. Women Rise در نوامبر 2021 راه اندازی شد. این شرکت همکاری خود را با Coinbase، Snapchat و همچنین Ledger برای تجلیل از زنان در Web3 اعلام کرده است. Women Rise آرزو دارد اولین مدرسه را برای میلیون‌ها کودک دور از مدرسه بسازد. همچنین کمک های مالی به صندوق ملاله و سازمان های مختلف حامی برابری جنسیتی، آموزش دختران و سلامت روان در جوامع انجام داده است.

Varvara Alay، هنرمند و خالق Flower Girls NFT

Varvara Alay

Vavara Alay یک تصویرگر و معلم و یکی از زنان تاثیرگذار در حوزه NFT، پروژه Flower Girls NFT را برای کمک به خیریه و حمایت از NFT های ساخته شده توسط کودکان تأسیس کرد. او نه تنها هنر NFT را خلق می کند، بلکه در حال خرید و توجه به قطعات هنری است که به نفع ابتکارات خیریه است. در ماه فوریه، The Flower Girls بیش از 400000 دلار به سازمان های خیریه کودکان اهدا کرد. Flower Girls اخیراً با Dolphin Entertainment همکاری کرده است تا ابتکارات خیریه خود را بیشتر تبلیغ کند و نام تجاری خود را در همه سبک های زندگی و سرگرمی گسترش دهد.

یوگیتا خاتری، خبرنگار ارشد در The Block

یوگیتا خاتری

یوگیتا خاتری (Yogita Khatri) قبل از پیوستن به The Block به عنوان خبرنگار ارشد برای Coindesk و The Economic Times کار می کرد. هر زمان که یک داستان بزرگ در فضای رمزنگاری وجود دارد، او آنجاست تا آن را گزارش کند. او همه چیزهای رمزنگاری، NFT و Web3 را پوشش می دهد.

گاردی ریگبی، در شرکت Bit.Country Metaverse.Network

گاردی ریگبی

گاردی ریگبی (Gardi Rigby) از سال 2017 دانش گسترده ای در مورد ارزهای دیجیتال به دست آورده است که او را در زمره زنان تاثیرگذار در حوزه NFT تبدیل کرده است. او مدیر مشارکت در Metaverse.Network است، جایی که او مسئول گفتگو با راه اندازان متاورس، صاحبان جامعه و برندها و همچنین پردازش برنامه های مشارکت است. علاوه بر این، گردی میزبان اخبار Metaverse در کانال YouTube Bit.Country است. قبل از Bit.Country و Metaverse.Network، گردی مدیر توسعه کسب و کار در نرم افزار Aimy و مدیر منطقه در گروه AI Tayer در دبی بود.

کلام آخر

اینگونه می توان گفت که توکن های غیر قابل تفویض یا همان NFT، از جمله موضوعات چالشی در سال های اخیر بوده است. بسیاری از کاربردهای این نوع توکن ها، به صورت عملی در صنعت پیاده سازی شده و تاثیرگذار بود. این در صورتی است که بخش بسیار اندکی از فعالان این حوزه توکن های غیرمثلی را زنان تشکیل می دهند. در این مقاله به تعدادی از این خانم های فعال اشاره شد که توانسته اند نقش موثری در صنعت ارز دیجیتال داشته باشند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com