تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ایاس

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ایاس
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ایاس
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

در این مقاله نگاهی به یکی از ارزهای دیجیتالی میندازیم که ممکن است آینده ای درخشان در انتظارش باشد.نام و نماد این ارز گفته شده که از الماس گرفته شده است اما هنوز هم کاملا مشخص نیست که فلسفه این نام گزاری چه بوده است.

ایاس شبکه ای  است مبتنی بر بلاکچین که هدفش انتقال داده، ایجاد قراردادهای هوشمند و ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است.و ادعا کرده است که باعث افزایش سرعت و کاهش هزینه در سیستم های بلاکچین میشود.ایاس رقبای جدی مانند پولکادات، کاردانو، سولانا، الروند و تزوس دارد.ایاس با استفاده از تکنولوژی DPoS (اثبات سهام نمایندگی‌شده) توانسته تاکنون تا حد قابل قبولی سرعت و هزینه را در بلاکچین بهبود بدهد.

بوجود آمدن بلاک در شبکه را به 0.5 ثانیه و میانگین سرعت تراکنش‌ها را به 4000 تراکنش در ثانیه رسانده که اگر تراکنش ها بصورت موازی اجرا شوند ، این عدد به 10000 تراکنش در ثانیه هم خواهد رسید.بعلاوه در حوزه امنیت نیز قابلیت مسدود کردن حساب‌ها را دارد، که ابتکاری است که مانع از آسیب‌ رساندن یک اپلیکیشن یا قرارداد هوشمند خاص به تمام شبکه می گردد. همچنین توانایی برای  تعیین  کردن سطح ها و مجوز‌های دسترسی مختلف در حساب‌های ایاس، ابزاری است که کنترل افراد بر روی دارایی‌هایشان را افزایش می دهد.

تحلیل تکنیکال کوین EOS

ارز دیجیتال ایاس با نماد EOS ارز دیجیتالی است که اکنون ارزش بازار آن در حدود 6.1 میلیارد دلار است و در رتبه 22 بازار قرار دارد و سهم 0.30 درصدی از کل بازار ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد . قیمت هر واحد ایاس  در حال حارضر 6.5 دلار است، و در 24 ساعت گذشته 1.68 درصد رشد داشته و حجم معاملاتش نزدیک 2.7 میلیارد دلار بوده است.بیشترین قیمت این ارز دیجیتال در اواسط سال 2018 در حدود 15.7 دلار بوده است.

در تایم فریم روزانه مشاهده میشود که ارز دیجیتالی EOS در یک کانل بزرگ بزرگ نزولی قرار داشته شش بار سعی کرده تا از این کانال خارج شود اما این اتفاق در تلاش هفتم بدون لمس کردن کف کانال صورت پذیرفته است. این شکست بسیار قدرتمند و شارپ بوده و مقاومت قبلی که در 3.9 دلار بوده را به راحتی شکسته و تا محدوده قیمتی 5.44 دلار که ناحیه مقاومتی نسبتا قوی بوده رفته است. سپس مشاهده میشود که حرکت اصلاحی شروع شده و حتی تا پایین تر از ناحیه حمایتی 2.8 دلار پایین آمده و سپس با کندلی بسیار قدرتمند ادامه روند صعودی انجام شده است.و کمی تا بالاتر از محدوده مقامت قبلی که در 5.44 دلار بوده رفته است و به قیمت 6.223 رسیده است.

پیشبینی روند کوتاه مدت آینده

میتوان اصلاحی تا محدوده قیمتی 6 الی5.9 دلار را انتظار داشت و سپس ادامه روند صعودی را تا قیمت 8.5 که سقف و ناحیه مقاومتی مهمی است در نظر گرفت.

در صورت وارد شدن به این پوزیشن خرید،میتوانید در کمی بالاتر از 6.22 دلار وارد شد و حد سود را در 8.5 دلار قرار داد و حد ضرر را نیز در 5.4 قرار داد. و یا اینکه در محمدوده حمایتی در قیمت 6 دلار وارد شد و حد ضرر را در محدوده 3.5 دلار قرار داد و حد سود را در 8.5 دلار تعیین کرد.

پیشبینی روند کوتاه مدت آینده

پیشبینی روند میان مدت و بلند مدت

اکنون قیمت در یک کانال صعودی قرار گرفته است،در صورتی که قیمت بتواند از حد قیمتی 8.6 عبور کند میتوان انتظار داشت که کمی بالاتر تا سقف کانال در 13.5 برود و سپس حرکت اصلاحی تا مقاومتی که شکسته است (8.6 ) انجام دهد و بعد تا محدوده سقف قبلی که در 15 ای 15.5 دلار قرار دارد برسد.

بنابراین هدف میان مدت میتواند در صورت رد شدن قیمت از 8.6 دلار به 13.5 دلار برسد. و هدف بلند مدت نهایتا تا 15.5 دلار که میتواند 3 الی 4 ماه طول بکشد.

در صورت وارد شدن برای روند میان مدت و بلند مدت باید بعد از رد شدن قیمت از محدوده 6.22  اقدام کنیم و حد ضرر را در محدوده 3 دلار قرار دهیم ، حد سود برای میان مدت تا 13.5 و برای بلند مدت تا 15 الی 15.5 دلار باشد.

ایاس پروژه ای آینده دار است اگر بتواند برنامه خودش را همانطور که اعلام کرده است گسترش و ارتقا دهد تا بتواند اطمینان کاربران بیشتری را به خودش جلب کند.

امیدوارم که این مقاله برای شما دوستان مفید بوده باشد. 

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram