کیف پول داغ
لوگو علیرضا محرابی
کیف پول داغ
کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول داغ اصطلاحا به کیف های پول های آنلاینی گفته می شود که قابلیت ذخیره سازی بیت کوین و یا هر ارز دیجیتال را در سرورهای رمزگذاری شده را دارد. کیف های پول داغ از جمله محبوب ترین گزینه های کیف پولی است که کاربران بیت کوین از آن استفاده می کنند.

از دیگر مزیت هایی که این کیف پول های ارز دیجیتال دارند، قابلیت استفاده در هر مکان و زمانی است. همچنین کیف های پول داغ کاملا رایگان بوده و به کاربران این امکان را می دهد تا با امتحان کردن  آن ها از ایمن بودن این کیف های پول اطمینان حاصل کنند. اما با این وجود دغدغه اصلی همین کیف پول ها، امنیت آن بوده که کاربران با آن همیشه دست و پنجه نرم می کنند. در اصل نمی توان این کیف پول ها را کاملا ایمن دانست زیرا هر لحظه امکان هک شدن آنها وجود دارد.

البته در این میان برخی از سایت ها وجود دارند که کیف های پول داغی را معرفی می کنند که از امنیت خوبی برخوردار هستند. 

در اینجا برای اینکه تفاوت کیف های پول داغ با کیف پول های سرد را متوجه شویم، به معرفی کیف های پول سرد می پردازیم.

کیف پول داغ

کیف پول سرد چیست؟

کیف پول سرد به دستگاه ها و یا سخت افزارهایی گفته می شود که قابلیت ذخیره سازی بیت کوین را در محیطی کاملا امن دارند. اما برخلاف اینکه این کیف پول ها نسبت به کیف های پول داغ از امنیت بیشتری برخوردار بوده، اما محبوبیت پایین تری نسبت به کیف های پول داغ دارند. کیف های پول سرد از امنیت بسیار بالایی برخوردار بوده، حتی اگر آن را به دستگاهی وصل کنید که ویروسی باشد، باز هم قابلیت حفاظت از سرمایه شما را خواهد داشت.  

از دیگر مزیت هایی که این کیف پول ها دارند، قابلیت در دسترس بودن آنهاست، به همین خاطرمی توانید در هر مکان و زمانی که هستید، تنها با وصل شدن به اینترنت به کیف پول خود دسترسی داشته باشید. تنها مشکلی که این کیف پول ها دارند این است که احتمال دارد در هر مکانی کیف پول خود را همراه نداشته باشید. در این صورت امکان انجام عملیات بیت کوینی وجود ندارد. از دیگر اختلاف هایی که کیف پول سرد و داغ با یکدیگر دارند، این است که کیف پول های داغ قابلیت ذخیره سازی انواع ارزهای دیجیتالی را داشته اما کیف های پول سرد تنها قابلیت ذخیره سازی تعدادی ارزهای دیجیتال را دارند.

انواع کیف های پول داغ برای ذخیره سازی بیت کوین

کیف های پول داغ انواع مختلفی دارند که برای ذخیره سازی بیت کوین از آن استفاده می کنند که شامل: کیف پول موبایلی، کیف پول کلاینت، کیف پول وب و کیف پول دستکتاب. 

1.کیف پول موبایلی

کیف پول موبایلی یکی از از انواع کیف های پولی است که به آسانی بر روی تلفن های همراه نصب شده  و می توانید به راحتی به سرمایه بیت کوین خود دسترسی داشته باشید. تنها ایرادی که می توان به این کیف پول ها گرفت، پایین بودن امنیت این کیف پول هاست. چون به راحتی قابلیت هک شدن دارند. بنابراین این دسته از کیف پول ها، در دسته کیف پول های امن بیت کوین قرار نمی گیرد.

از جمله کیف پول های موبایلی که می توان به آن اشاره کرد، کیف پول کوینومی است. این مدل کیف پول، قابلیت نصب بر روی همه پلتفرم های گوشی های همراه را دارد. همچنین امنیت کوینومی تا حد بسیار زیادی اثبات شده و می تواند ارزهای مختلفی را پوشش دهد. 

2.کیف پول دستکتاب

این نوع از کیف پول، همانگونه که از نامش مشخص است، قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های دستکتاب و همچنین کامپیوترهای شخصی را دارد. کیف پول دستکتاب نسبتا امنیت خوبی داشته و می توان آن را بعد از نصب بر روی سرور سیستم خود ذخیره کرد. تنها مشکلی که این کیف پول ها دارند این است که در صورت وصل شدن سیستم به یک هکر به راحتی اطلاعات آن قابل دسترسی است. 

از جمله کیف پول های دستکتاب می توان به الکتروم اشاره کرد. این مدل کیف پول از جمله محبوب ترین کیف پول های بیت کوینی دستکتابی است که تا کنون وارد بازار شده است. از جمله ویژگی هایی که این کیف پول دارد، این است ک می توانید که کیف پول را دریافت کنید ولی ارسال آن برای شما غیر مجاز خواهد بود. این نوع کیف پول مناسب کسانی است که می خواهند به بیت کوین به چشم طولانی مدت نگاه کنند.

3.کیف پول تحت وب

این نوع کیف پول، در محیط تحت وب فعال بوده و می توان به راحتی با وصل شدن به اینترنت به کیف پول دسترسی داشت. تنها مشکلی که می توان برای این دسته از کیف پول ها نام برد، هک شدن بیشتر این مدل کیف پول هاست. این دسته از کیف پول ها به دلیل اینکه تحت نظارت صرافی ها هستند، احتمال از دست رفتن سرمایه با هر تعطیلی صرافی وجود دارد. 

یک نمونه از کیف پول های تحت وب، بلاک چین است. این مدل از محبوب ترین کیف پول های نوع دسکتاپی است که کاربران ارز دیجیتال از آن استفاده می کنند. 

4.کیف پول کلاینت بیت کوینی 

این مدل کیف پول های داغ، به شکل مستقیم به بلاک چین وصل می شوند و به دلیل اینکه برای استفاده از آن، باید بلاکچین را به صورت کامل دانلود کرد، چندان مورد استقبال کاربران قرار نگرفته است. 

امن ترین کیف پول داغ کدام است؟

از جمله مزیت های کیف پول های داغ، در دسترس بودن و رایگان بودن آن است. اما مهمترین مساله ای که کابران در زمان انتخاب کیف پول به آن دقت می کنند، امنیت کیف پول است. در حال حاضر از میان انواع کیف پول های داغ، کیف پول دستکتابی نسبت به دیگر گزینه ها از امنیت بالاتری برخوردار است. چرا که در کیف پول موبایلی نیزامکان هک شدن وجود داشته و به راحتی تمامی اطلاعات از بین خواهد رفت. به همین خاطر کیف پول دستکتابی اوضاع بهتری نسبت به موبایلی داشته و انتخاب مناسب تری برای کاربران بیت کوینی است. 

امنیت کیف پول های بیت کوینی چگونه حفظ می شود؟

یکی از ابتدایی ترین راه هایی که می توان با آن امنیت کیف پول های بیت کوینی را افزایش داد، قرار دادن رمز عبور قوی و پیچیده ای است که برای دیگر حساب های کاربری نیز انجام می دهیم. با قرار دادن رمز می توان یک سد معبر محکم در مقابل هکرها ایجاد کرد. 

البته این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده از کیف پول های سرد از امنیت خوبی برخوردار بوده و به راحتی قابل هک شدن نیست. اما استفاده از کیف پول های سرد نیز ممکن است با مشکل مواجه شود و آن،  فراموش کردن جایی است که کیف پول خود را قرار داده اید. 

همچنین برای نصب کیف پول های داغ، باید این نکته را در نظر داشته باشید که آن را از سایت های معتبر دانلود کرد. به علاوه باید دقت کرد که نصب این مدل از کیف پول ها را بر روی سیستم های ویروسی انجام نشود. البته ناگفته نماند که تمامی این موارد برای حفظ امنیت بیشتر کیف پول بوده و خطر خعصی حساب شما را تهدید نمی کند. 

امنیت کیف پول های بیت کوینی چگونه حفظ می شود؟

تحریم ها چه خطری را برای دارندگان کیف پول بیت کوینی به همراه دارد؟

در پاسخ به این سوال، می توان گفت که هیچ گونه خطری کیف پول بیت کوینی ها را تهدید نمی کند و تحریم ها نمی تواند کیف پول بیت کوین ها را از بین ببرد. البته این در صورتی امکان پذیر است که از موجودی خود بک آپ گرفته باشید. با بک آپ گرفتن در صورتی که کیف پولتان نیز تحریم شود، می توانید به راحتی آن را به کیف پول دیگری منتقل کنید. 

بنابراین تنها راه حلی که برای امنیت بیت کوین باید انجام دارد، بک آپ گرفتن از آن است، چرا که امن ترین کیف پول نیز بدون گرفتن بک آپ، فاقد کارایی است. البته این مساله را نیز باید در نظر داشته باشید که اغلب کیف پول ها نیازی به احراز هویت نداشته و نیازی به وارد کردن نام کشور در آن نیست. البته این مساله می تواند برای برخی از کیف پول ها مثبت بوده و برای برخی دیگر به علت بالارفتن ریسک کلاهبرداری، انتخاب مناسبی نباشد. 

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
واتساپ 09101364784
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
واتساپ 09192353887
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
واتساپ 09304891085
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
واتساپ 09034561556
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
واتساپ 09026762179
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
واتساپ 09104737258
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
واتساپ 09104738165
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
واتساپ 09304891297
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر