1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. کیف پول
 4. بررسی کامل و آموزش استفاده از کیف پول Mycelium

بررسی کامل و آموزش استفاده از کیف پول Mycelium

بررسی کامل و آموزش استفاده از کیف پول Mycelium
لوگو علیرضا محرابی
بررسی کامل و آموزش استفاده از کیف پول Mycelium
کیف پول

از جمله کیف پول های پرکاربرد ارز دیجیتال بیت کوین، کیف پول Mycelium است که بسیار امن بوده و این قابلیت را به کاربران می دهد تا بیت کوین های خود را ذخیره، ارسال و یا دریافت کنند. البته این نکته را بدانید که طراحی این نوع از کیف پول ها برای گوشی های هوشمند بوده که قابلیت نصب بر روی سیستم عامل های اندروید و iOS را دارد. از جمله قابلیت هایی که این نوع کیف پول دارد این است که برای ذخیره کلید خصوصی خود از هیچ واسطه ای استفاده نمی کند و کاربران ارز دیجیتال بیت کوین به صورت کامل مالک بیت کوین های خود هستند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که کیف پول مایسلیوم (Mycelium)، یک کیف پول متن باز بوده و این قابلیت را به کاربران خود می دهد تا کدهای خود را مشاهده کرده و از سالم بودن کدهای اختصاصی خود اطمینان یابند. 

کیف پول Mycelium

کیف پول Mycelium

Mycelium یک کیف پول داغ است که در سال 2008 راه اندازی شد. این کیف پول هم در iOS و هم اندروید موجود است و به شما امکان می دهد با استفاده از شبکه پرداخت بیت کوین رمزارز را دریافت و ارسال کنید.

این نوع کیف پول از جمله قدیمی ترین کیف پول های بیت کوین محسوب می شود که کاملا ایمن است. از دیگر قابلیت هایی که می توان برای کیف پول Mycelium بیان کرد این است که قابلیت اتصال به کیف پول های سخت افزاری را داشته و می توان دارایی های موجود در کیف پول کاغذی بیت کوین را به راحتی خرج کرد. تنها ایرادی که می توان به این نوع کیف پول وارد کرد، نامناسب بودن رابط کاربری آن برای افراد مبتدی است. 

بررسی ویژگی های کیف پول Mycelium

ویژگی های کیف پول Mycelium

 از جمله ویژگی هایی که می توان برای کیف پول Mycelium بیان کرد این است که HD است. واژه HD مخفف عبارت Hierarchical deterministic به معنای سلسله مراتب قطعی است که به واسطه این نوع کیف پول می توان، الگویی غیر قابل حدس و بدون نیاز به روش های جدید پشتیبان گیری پیچیده برای کلیدهای خصوصی و عمومی ایجاد کرد. 

قابلیت HD این امکان را برای کیف پول Mycelium ایجاد می کند که بعد از هر تراکنش، یک آدرس جدید ایجاد می شود. البته تمامی آدرس های قبلی معتبر بوده و این مساله کمک بسیار قابل توجهی به امنیت کیف پول و تراکنش های کیف پول می کند. این نکته را در نظر داشته باشید مبنای کار کیف پول HD، نوعی الگوریتم بازیابی بوده که به آن مستر سید نیز گفته می شود و شامل یک عبارت 12 کلمه ای است. از طریق این عبارات می توان در صورت بروز هر گونه مشکل در نصب نرم افزار از روی گوشی یا هر گونه مشکل دیگری، می توان تمام ارزهای دیجیتال دیگر را به راحتی بازیابی کرد. 

به راحتی می توان کیف پول Mycelium را شخصی سازی کرده و تنظیمات مختلفی را برای این نوع ارز دیجیتال اعمال کرد. البته این نوع کیف پول می تواند گزینه مناسبی برای ذخیره و مبادله ارز دیجیتال بیت کوین برای آن دسته از افرادی باشد که نیاز به تجربه بیشتری در این زمینه دارند. 

ممکن است چنین ویژگی برای آن دسته از کاربرانی که این نوع کیف پول را نصب کرده اند، تا حدی مشکل ساز باشد. به علاوه کیف پول Mycelium از نظر ظاهری چندان جذاب نبوده و کاربرپسند نیست. به همین خاطر چنین کیف پولی برای کاربران مبتدی چندان جذاب نبوده و علاقه ای به استفاده از این نوع کیف پول ندارند. 

اما قابلیت کیف پول Mycelium در ذخیره سازی آفلاین این قابلیت را به کاربران می دهد تا به راحتی با اتصال به کیف پول های سخت افزاری مانند کیف پول ترزور و کیف پول کیپ کی و یا کیف پول های کاغذی بیت کوین پرداخت کنند. کیف پول مایسلیوم بعد از پرداخت، تمام کلیدهای خصوصی را پاک می کند. این نکته را در نظر داشته باشید که این نوع کیف پول، یک کیف پول بیت کوین نبوده و خدمات جانبی بیشتری را در زمینه ارزهای دیجیتال فراهم می کند. به علاوه از دیگر قابلیت های کیف پول Mycelium، جذاب بودن برای کاربران حرفه ای است.

چگونه کیف پول Mycelium را نصب و استفاده کنم؟

ابتدایی ترین کاری که برای نصب و راه اندازی کیف پول Mycelium باید انجام داد، دانلود کردن این برنامه از گوگل پلی استور برای اندروید و یا اپ استور است. بعد از دانلود برنامه کیف پول Mycelium، آن را نصب کنید. در ابتدای نصب این نوع کیف پول از شما اجازه دسترسی به موقعیت مکانی و دوربین گوشی را برای کیف پول صادر می کند. 

البته در صفحه ابتدایی نصب کیف پول می توانید این گزینه را نیز مشاهده کنید که شامل Restore Backup است که برای بازیابی کیف پولی که قبلا آن را بر روی دستگاه خود نصب داشته اید، استفاده می شود اما چون می خواهیم ایجاد کیف پول مایسلیوم را در این قسمت توضیح دهیم، بنابراین بر روی گزینه Create New کلیک کنید. 

نصب کیف پول Mycelium

سپس صفحه ای با مشخصات زیر باز می شود که به صورت پیش فرض صفحه Balance، به عنوان صفحه اصلی کیف پول تعریف می شود. طبق تصویر می توانید گزینه های زیر را در کیف پول Mycelium مشاهده کنید. 

معرفی مراحل نصب کیف پول Mycelium

در این قسمت می توانید موجودی اصلی کیف پول را به همراه گزینه هایی از جمله send و receive مشاهده کنید. 

 1. کیف پول Mycelium شامل چند حساب بوده و در این قسمت می توانید حساب های خود را مدیریت کنید. 
 2. در این قسمت می توانید آدرس کیف پول خود را مشاهده کنید.
 3. کد QR نمایش داده می شود که فرستنده در این قسمت می تواند با اسکن آن، به راحتی بدون وارد کردن آدرس بیت کوین را به کیف پول خود ارسال کند. 
 4. می توانید به راحتی دکمه ارسال بیت کوین خود را مشاهده کنید.
 5. می توانید دکمه دریافت ارز دیجیتال بیت کوین خود را با کلیک بر روی آدرس کیف پول خود مشاهده کنید.
 6. می توانید گزینه خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین را داشته باشید. البته این قسمت برای کاربران ایرانی کاملا غیر فعال است.

این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از دریافت و یا پرداخت ارز دیجیتال بیت کوین، بهتر است از امنیت کیف پول اطمینان حاصل کنید. برای انجام این کار کافیست از قسمت Accounts اقدام کنید. 

بررسی امنیت کیف پول Mycelium

قبل از اینکه در مورد امنیت کیف پول مایسلیوم صحبت کنیم، باید این نکته را عنوان کرد که بسیاری از بخش های امنیتی این نوع کیف پول، براساس نیازها و اولویت های کاربر قابل تنظیم است. مهم ترین بحثی که در مورد امنیت کیف پول مایسلیوم وجود دارد این است که قبل از استفاده از این نوع کیف پول بهتر است از آن یک بک آپ بگیرید. بک آپ به شما این امکان را می دهد تا در صورتی که نتوانستید به گوشی خود دسترسی داشته باشید. در صورتی که از کیف پول خود بک آپ نگیرید، در صورت مفقود شدن و یا بروز هر گونه مشکلی نمی توانید ارزهای دیجیتال خود را از کیف پول بازیابی کنید. 

بررسی کارمزدهای دریافتی در کیف پول Mycelium

در کیف پول مایسلیوم چهار نوع کارمزد دریافت می شود که می توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید. در واقع هزینه هایی هستند که به ماینرها پرداخت می شود و به توسعه دهندگان این ارز هیچ ارتباطی ندارد. در ادامه به بررسی این نوع کارمزدها می پردازیم:

 1. Priority: این نوع کارمزد معادل 600 ساتوشی بر بایت بوده که در حدود 10 دقیقه زمان تایید تراکنش های آن است.
 2. Econimic: کارمزد این قسمت 143ساتوشی بر بایت بوده که در حدود 2 ساعت زمان می برد تا تایید تراکنش مشخص شود.
 3. Normal: این قسمت 196 ساتوشی بر بایت کارمزد داشته و 30 دقیقه زمان مورد نیاز است تا تراکنش تایید شود. 
 4. Low-Priority: این نوع کارمزد هم در حدود 129 ساتوشی بوده که در حدود سه ساعت زمان مورد نیاز است تا تراکنش تایید شود. 

نحوه دریافت ارز دیجیتال بیت کوین از کیف پول Mycelium

زمانی که صفحه کیف پول مایسلیوم را باز می کنید سه بخش مشاهده وجود دارد، شامل: Account، Balance، Transactions. برای دریافت ارز دیجیتال بیت کوین باید از بخش Balance، اقدام کرد و سپس بر روی گزینه Receive کلیک کنید. در مرحله بعدی باید بر روی گزینه Optional Amount کلیک کرده و مبلغی از ارز دیجیتال که مدنظر شماست را وارد کنید. این گزینه کاملا دلخواه بوده و توسط فردی که قرار است برای شما ارسال بیت کوین داشته باشد، تعیین می شود. 

در مرحله بعدی باید آدرس کیف پول خود را وارد کنید بنابراین وارد گزینه share bitcoin address شوید و آدرس کیف پول خود را کپی کرده و برای کسی که قرار است برای شما بیت کوین ارسال کند، به اشتراک بگذارید.

در مرحله آخر فردی که قرار است بیت کوین برای شما ارسال کند را می توانید تراکنش های آن را از بخش Transaction History مشاهده کنید. 

دریافت ارز دیجیتال بیت کوین از کیف پول Mycelium

نحوه ارسال ارز دیجیتال بیت کوین از کیف پول Mycelium

 برای ارسال ارز دیجیتال بیت کوین در کیف پول مایسلیوم باید از تب Balance، بر روی گزینه send کلیک کنید. 

در این قسمت آدرس کیف پولی که قرار است به آن بیت کوین را ارسال کنید، در قسمت copy to clipboard وارد نمایید. 

بعد از اینکه آدرس کیف پول خود را در این قسمت وارد کردید، تعداد بیت کوین هایی که قرار است ارسال کنید را وارد کنید.

بعد از ارسال تعداد بیت کوین های مدنظر باید کارمزد پرداختی خود را در این قسمت وارد کنید. در نهایت نیز بر روی دکمه send کلیک کنید. در این بخش پیامی مبتنی بر اینکه مایل هستید که این معامله را مورد بررسی کنید پین کد یا همان رمز عبور را وارد کنید. 

ارسال ارز دیجیتال بیت کوین از کیف پول Mycelium

نتیجه گیری: 

کیف پول مایسلیوم از جمله بهترین کیف پول هایی است که می توان برای ذخیره ارز دیجیتال بیت کوین مورد استفاده قرار داد. این کیف پول به راحتی بر روی گوشی های همراه قابل نصب بوده و می توان از مزایای این نوع کیف پول بهره برد. مزیت اصلی کیف پول مایسلیوم ذخیره کردن کلید خصوصی بر روی خود گوشی است که امنیت کیف پول را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

6 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
عیــدیــت رو از علیرضــا محـــرابی بگـیـر ! (کلیک کنید)
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com