وایت پیپر چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
وایت پیپر چیست؟
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

وایت‌ پیپر (White Paper) در کتاب لغت به اوراق سفید و در انگلیسی با «گزارش دقیق و جامع» یا «گزارش رسمی دولتی» از آن یاد می شود؛ گذشته از آن امروزه در دنیای ارز دیجیتال و عرضه‌ی اولیه‌ی سکه (ICO) هم از وایت پیپراستفاده‌ی زیاد می شود؛ برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می شود تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

در حقیقت برای توضیح اوراق سفید به صورت صحیح باید گفت: این اوراق جزو اسناد فروش و بازاریابی به حساب می آیند که به عنوان ترغیب مشتریان بالقوه از آنها استفاده میکنند. به ویژه این که در این اوراق می توانید اطلاعات مربوط به خرید محصول، خدمات‌دهی، تکنولوژی، یا روش‌شناسی را به راحتی مشاهده نمایید. این اوراق به منظور ابزار بازاریابی قبل از فروش یا طرح محصول، تهیّه شده‌اند. حتما به خاطر داشته باشید که در این اوراق اطلاعاتی مانند کتاب راهنمای محصول، اطلاعات فنی مربوط به استفاده‌ی آن که به منظور پشتیبانی تهیه می‌شوند را نخواهید یافت!

White paper در حقیقت برای معرفی یک محصولی که تکلیفش مشخص است و حتی یک تکنولوژی، خدمات دهی و روش شناسی برای حل کردن مشکل استفاده می شود و به مشتریان کمک می کند راحت تر تصمیم گیری کرده و آینده نگری داشته باشند.

وایت پیپر چیست؟

بیشتر اوراق سفید‌ها برای

  • ترغیب شرکت‌ها (برای یک محصول یا تکنولوژی) 
  • یا حل یک مشکل کسب و کاری یا ریشه‌یابی یک چالش بزرگ است.

در ارتباط با بازاریابی مدل بنگاه به بنگاه

در این نوع ارتباط، سه نوع white paper اصلی در اختیار داریم که  نوع اول: به پش زمینه نام دهی شده است که به شرح ویژگی های فنی پروژه می پردازد. نوع دوم: به فهرست شماره‌ شده اشاره داردکه در آن به نکات مربوط به طرح پرداخته و شرح داده می شود؛ و نوع بعدی وایت پیپر: نوع مسئله/ راه‌حل است که در واقع یک راه حل به روز برای کسب و کار‌هایی که با یک چالش فنی ممکن است روبرو شوند طراحی شده است.

تفاوت وایت پیپر ها با بروشور و کاتالوگ

شاید در ظاهراین ها لوکس و زرق و برقی باشند ولی در حقیقت اوراق سفید برای قانع کردن و ارائه مدارک واقعی استفاده می شود به ویژه این که در حالت کلی، وایت پیپر دارای 2500 کلمه به سبک آکادمیک است.

هدف از وایت پیپر

شاید در این قسمت از مقاله بپرسید در حالت کلی هدف از وایت‌پیپر چیست؟ لازم است بگوئیم هدف تبلیغ یک محصول یا روش‌شناسی خاص است که می توانید تاثیرات بسزایی در تصمیمات اکنون و آینده مشتریان بگذارد. 

می توان گفت بروشورها ممکن است زرق و برق دار و پر از تبلیغات واضحی باشند، درحالی که هدف از یک وایت‌پیپر معرفی شاهدهای  قانع‌ کننده و واقعی برای بهتر نشان‌دادن یک روش برای رویارویی و یا حل‌کردن یک مسئله یا چالش است.

هدف از وایت پیپر

وایت پیپر ارزهای دیجیتال

در دنیای کریپتو،  white paper به سندی اشاره داردکه طی یک استارتاپ  برای ارائه دادن اطلاعات و همچنین تشویق کردن سرمایه گذاران به عمل سرمایه گذاری تولید شده است 

شاید جالب باشد بدانید وایت پیپرها درست همزمان با عرضه اولین کوین و سایر فرم‌های عرضه یک ارز مانند IEO منتشر می‌شوند.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
واتساپ 09034561556
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
واتساپ 09304891085
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
واتساپ 09026762179
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
واتساپ 09101364784
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
واتساپ 09104738165
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
واتساپ 09304891297
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
واتساپ 09192353887
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
واتساپ 09104737258
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر