1. صفحه اصلی
  2. ارزهای دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال زیرساخت
  4. ارز دیجیتال بجر دائو

ارز دیجیتال بجر دائو

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
2.8268
تغییر در یک ساعت -0.65
تغییر در یک روز -1.18
تغییر در یک هفته -5.77
تغییر در یک ماه -19.92
تغییر در دو ماه -4.29
تغییر در سه ماه 34.92
رتبه در بازار 394
معاملات روزانه 5,050,445
حجم بازار 54,177,789
سکه در گردش 19,165,532 BADGER
عرضه کل 21,000,000
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالBadger DAO
نماد ارزدیجیتالBADGER
دسته ارز دیجیتالزیر ساخت
هدف به وجود آمدنایجاد یک سیستم غیرمتمرکز

در این مطلب به بررسی ارز بجر دائو به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز می پردازیم که برای استفاده از بیت کوین به عنوان وثیقه در قراردادهای هوشمند ایجاد شده است. به باور بسیاری از کارشناسان بیت کوین سالم ترین پولی است که تاکنون اختراع شده و بسیاری نیز معتقدند بهترین وثیقه ای که دنیا دیده بیت کوین است. امروزه راه های محدودی برای استفاده از بیت کوین به منظور تامین مالی غیرمتمرکز، به خصوص در شبکه بیت کوین وجود دارد. به همین دلیل است که تعداد فزاینده ای از دارندگان بیت کوین، بیت کوین خود را روی اتریوم می بندند تا از پروتکل های مالی برای کسب سود، وام گرفتن و غیره استفاده کنند.

مشکل اینجاست که زیرساخت ها، محصولات و پروتکل های فعال کردن بیت کوین در سایر بلاک چین ها بسیار نابالغ هستند. اکثر پل ‌های بیت ‌کوین دارای قسمتهای متمرکزی هستند که باید به آنها اعتماد کنیم تا معادل بیت کوین را بر روی اتریوم ضرب و ذخیره کنند. تنها چند استخر نقدینگی بزرگ برای ترید شبیه سازی بیت کوین وجود دارد. اگرچه بسیاری از پروتکل های وام/قرض، این دارایی ها را به عنوان وثیقه فعال کرده اند، در حال حاضر تنها تعداد کمی از این پروتکل های قابل اعتماد در بازار وجود دارد.

همزمان با بلوغ و رشد زیرساخت قرارداد هوشمند، افزایش DeFi، تقاضا برای راه اندازی منصفانه، پتانسیل BTC در DeFi و تمایل جامعه به مالکیت محصولات، شبکه و ارز بجر دائو (Badger DAO) ایجاد شد.

بجر دائو چیست؟

ارز دیجیتال بجر دائو

ارز دیجیتال بجر دائو (Badger DAO) درواقع یک سازمان خودکار و غیرمتمرکز منبع باز است که به ساخت محصولات و زیرساخت های ساده سازی استفاده از بیت کوین (BTC) به عنوان وثیقه در بسیاری از پلتفرم های قراردادهای هوشمند اختصاص دارد. این پلتفرم یک فضای مشترک است که در آن توسعه دهندگان، معروف به Badge Builders، توانایی همکاری و پیاده سازی بیت کوین را به عنوان وثیقه برای بلاک چین های ممکن دارند. یک توسعه ‌دهنده می‌ تواند درصدی از کارمزدها و توکن‌های BADGER را از استخر استخراج به ازای هر پیاده‌ سازی به دست آورد. شبکه اصلی در 3 دسامبر 2020 راه اندازی شد.

یک سازنده می تواند یک توسعه دهنده، گروهی از توسعه دهندگان یا حتی یک شرکت باشد. هیچ تعهد ثابتی برای الزامات مشارکت وجود ندارد و هر کسی می تواند آن را ایجاد کند. ستون‌ های ارز دیجیتال بجر دائو شامل Badger Builders، محصولات ایجاد شده توسط جامعه، تیم عملیات اختصاصی Badger، توزیع نسبتاً اولیه توکن‌های BADGER برای حاکمیت و کدهای منبع باز است.

به بیان ساده ارز بجر دائو و شبکه آن یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) با یک هدف واحد است: ساخت محصولات و زیرساخت های لازم برای تسریع استفاده از بیت کوین به عنوان وثیقه در سایر بلاک چین ها. قرار است یک DAO اکوسیستمی باشد که در آن پروژه ها و افراد از سراسر DeFi می توانند برای همکاری و ساخت محصولات مورد نیاز این فضا گرد هم آیند. مالکیت مشترک در DAO به سازندگان این امکان را می ‌دهد که مشوق‌ های همسویی داشته باشند، در حالی که حاکمیت غیرمتمرکز می‌ تواند تضمین کند که این مشوق‌ ها برای همه طرف ‌ها منصفانه باقی می‌ مانند. این ایده کمتر رقابتی و بیشتر همکاری است. هر تصمیمی از طریق رای گیری تحت کنترل گرفته می شود، از جمله اینکه محصولات بجر دائو تحت چه چیزی، چگونه و چه زمانی ایجاد می شوند. حصول اطمینان از توزیع عادلانه BADGER$ نیز به همان اندازه مهم است تا به همه شرکت کنندگان فرصت مشارکت و بهره مندی داده شود.

همانطور که گفته شد پایه های بجر دائو را موارد زیر تشکیل می ‌دهد که تضمین می‌کند Badger همیشه منصفانه و شفاف در جامعه باقی بماند:

سازندگان بجر (Badge Builders)

محصولات ایجاد شده توسط جامعه

تیم عملیات اختصاصی Badger

توزیع نسبتاً اولیه توکن بجر برای حاکمیت

همه کدها منبع باز هستند

اعضای انجمن Badger می‌ توانند ایده‌ های محصول جدید را به DAO پیشنهاد کنند، پیشنهاد به جامعه بزرگ ‌تر ارائه می شود و در نهایت اگر مسیر این پروپوزال را طی کرد، آن را به رای رسمی برای تأیید می رسانند. پس از تأیید، تیم عملیات Badger DAO با آنها برای ساخت، تأمین مالی و بازاریابی همکاری می کند. البته هدف این است که یک عضو منحصر به فرد جامعه ایده های محصولات را پیشنهاد ندهد، بلکه در عوض مشارکت کنندگان زیادی گرد هم می آیند تا بهترین محصولات را ایجاد کنند.

ارز Badger منبع باز بوده و مایل به همکاری با هر کسی که می‌ خواهد سازنده باشد است. دیدن مشارکت توسعه دهندگان پیشرو و پروتکل های DeFi در این برنامه شگفت انگیز خواهد بود. این ساختار به این منظور است که به همه فرصتی بدهد تا آنچه را که نیاز دارند بسازند، صرف نظر از اینکه یک توسعه ‌دهنده فردی باشد یا یک شرکت بلاک چین، یا توسعه‌ دهنده فروشگاهی یا فقط یک فرد با یک ایده. هر چیزی که توسط جامعه Badger راه‌ اندازی می‌ شود باید ذاتاً منصفانه، شفاف و برای همه کسانی که در ایجاد محصول دخیل هستند، باشد. این کار شامل هزینه های مشترک، توکن های پاداش و غیره است.

بنیانگذاران ارز BADGER چه کسانی هستند؟

بنیانگذار ارز بجر دائو

موسس ارز بجر دائو کریس اسپادافورا ( Chris Spadafora) است. او سالهاست که یک علاقه‌مند، سرمایه‌گذار و شریک در ارزهای دیجیتال در آنجل راک  است.

چه چیزی ارز بجر دائو را منحصر به فرد می کند؟

ارز Badger دو محصول اصلی دارد: Sett و DIGG. ارز دیجیتال بجر دائو یک پروژه جامعه محور است. به این ترتیب، قبل از توسعه هر محصولی، ابتدا باید آن محصول توسط دارندگان توکن مورد نظر، رأی گیری و مورد تأیید قرار گیرد.

معرفی اولین محصول بجر دائو، Sett

sett در ارز بجر دائو

چرا نام ست (Sett) برای اولین محصول بجر دائو انتخاب شد؟ بجر یعنی گورکن. گورکن ها خانه های خود را با حفر تونل و غار می سازند و از علف و برگ برای محافظت و استحکام آن استفاده می کنند. خانه یک گورکن Sett نامیده می شود. ست ها آنقدر قوی و محافظت شده هستند که می توانند قرن ها قدمت داشته باشند و توسط نسل های زیادی از گورکن ها استفاده شوند. دقیقاً همان کاری که شبکه ارز دیجیتال بجر دائو برای دارندگان کریپتو انجام می دهد.

بجر یک DAO است که محصولات متمرکز بر بیت کوین را ایجاد می کند و مهم است که وقتی توزیع Badger$ رخ می دهد، یک محصول واقعی برای حاکمیت وجود داشته باشد. فراتر از مدیریت آن، ست تنها راه برای مردم برای کسب دلار Badger خواهد بود.

Sett یک تجمیع کننده خودکار DeFi است که بر دارایی های رمزگذاری شده BTC متمرکز شده است. با الهام و براساس خزانه ‌های Yearn.Finance، کاربران دارایی ‌ها را برای کسب بازدهی سپرده‌ گذاری می ‌کنند، سپس قراردادهای هوشمند، آن دارایی ‌ها را با اجرای انواع استراتژی‌ها در پروتکل‌ های DeFi به کار می‌ اندازند. از این طریق، کاربران بازدهی خود را بهینه می کنند بدون آنکه نیاز به انجام کارهای پیچیده ای باشد مانند تراکنش‌های متعدد، کارمزد گس و غیره.

معرفی دومین محصول بجر دائو، Digg

ارز Badger

Digg یک شبیه ساز بیت کوین بر روی شبکه اتریوم است. این توکن یک ارز دیجیتال عرضه متغیر است که با قیمت بیت کوین مرتبط است. هر روز عرضه به طور خودکار در همه کیف پول ها براساس ارزش دلار DIGG در مقابل دلار BTC تنظیم می شود. اگر قیمت Digg بالاتر از BTC باشد، موجودی کیف پول شما افزایش می یابد. اگر کمتر از تعادل باشد کاهش می یابد.

هدف این محصول حذف نیاز طرف‌ های متمرکز به نگهداری بیت کوین و در عوض تکیه بر پارامترهای متغیر در قراردادهای هوشمند توکن برای حفظ پیوند در شبکه است. هر روز در همان زمان، سیستم یک اوراکل قیمت را برای ارائه ارزش دلاری بیت کوین فراخوانی می کند و اگر نیاز به افزایش عرضه وجود داشته باشد (Digg بالاتر از BTC است) باید فشار فروش را بر روی توکن ایجاد کند زیرا دارندگان مقدار بیشتری از Digg در کیف پول دارند. همین موضوع در موارد افزایش تقاضا به صورت برعکس خواهد بود. پارامترهای Digg از این طریق برای تشویق تغییرات ایجاد شدند.

چند توکن بجر در گردش است؟

ارز بجر دائو دارای حداکثر عرضه 21,000,000 BADGER است.

شبکه Badger DAO چگونه ایمن است؟

Badger DAO ممیزی اولیه قراردادهای هوشمند خود را توسط تیم حسابرسی Zokyo بدون هیچ مشکل مهمی پشت سر گذاشته است.

ارز دیجیتال بجر دائو یک کمیته مشاوره امنیتی ایجاد کرده است که متشکل از هکرهای کلاه سفید است که به طور منظم اکوسیستم پروژه را بررسی می کنند. Badger DAO همچنین برنامه‌ هایی برای توسعه مشوق های خود دارد.

جوایز بنیانگذار

سازندگان ارز دیجیتال بجر دائو معتقدند که ایجاد انگیزه برای تیم ها ضروری است تا نسبت به تعهد برای انجام هر کاری که در درازمدت می تواند برای موفقیت یک پروژه موثر باشد مطمئن باشند. بر همین اساس تصمیم گرفته شد که 10٪ از کل عرضه (2,100,000 BADGER$) برای جوایز بنیانگذار اختصاص داده شود. این توکن ها به یکباره توزیع نمی شوند. در عوض، از آنجایی که Badger توسط انجمن استخراج می شود، درصدی از هر توکن Badger به کیف پول موسس پاداش ارسال می شود. 90 درصد باقی مانده برای جامعه بجر دائو است. کیف پول موسس پاداش، دارای قفل زمانی 1 ساله با قابلیت شرکت در رای گیری خواهد بود. این کیف پول توکن های هفتگی را به طور مساوی در طی ۱۲ ماه در اختیار بنیانگذاران قرار می دهد.

از کجا می توانید ارز BADGER را بخرید؟

شما می توانید ارز دیجیتال بجر دائو (Badger DAO) را در صرافی های زیر خرید و فروش نمایید:

بایننس

Huobi Global

OKEx

FTX

ZT

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
2 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
عیــدیــت رو از علیرضــا محـــرابی بگـیـر ! (کلیک کنید)
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com