1. صفحه اصلی
  2. ارزهای دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال شبکه‌های اجتماعی
  4. ارز دیجیتال اودیوس

ارز دیجیتال اودیوس

آخرین بروزرسانی

قیمت‌لحظه‌ای
به‌دلار Dollar
0.1427
تغییر در یک ساعت 0.26
تغییر در یک روز -1.61
تغییر در یک هفته -1.53
تغییر در یک ماه -0.55
تغییر در دو ماه -37.48
تغییر در سه ماه -22.97
رتبه در بازار 258
وب سایت https://audius.co/
معاملات روزانه 9,941,816
حجم بازار 176,628,979
سکه در گردش 1,239,041,584 AUDIO
عرضه کل 0
صفحات رسمی
صفحه پروژه در Github
عنوان توضیحات
نام ارزدیجیتالAudius
نماد ارزدیجیتالAUDIO
دسته ارز دیجیتالشبکه های اجتماعی
هدف به وجود آمدنتغییر دادن دنیای سنتی موسیقی

با افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین، جای تعجب نیست که لیست توکن های موجود با آن افزایش یابد. یکی از توکن هایی که از بلاک چین برای توسعه راه حل های غیرمتمرکز پخش موسیقی استفاده می کند، ارز دیجیتال اودیوس (AUDIO) است. این توکن یک ارز دیجیتال است که از پخش موسیقی درآمدزایی می کند و برای بسیاری از هنرمندان قابل دسترسی است. 

هدف توکن AUDIO انقلابی در صنعت موسیقی است و درآمدزایی از موسیقی را تا حد امکان برای هنرمندان زیادی در دسترس قرار می دهد. Audius در مقابل جایگزین های متمرکز مانند SoundCloud و برای هنرمندان بزرگتر Spotify و Apple Music با رقابت سختی روبرو است. توکن AUDIO به دارندگان این امکان را می‌ دهد تا برای محتوایی که مصرف می ‌کنند، پرداخت کنند و 100٪ درآمد به هنرمندان تعلق می ‌گیرد.

صنعت موسیقی از واسطه گری سود زیادی می برد و Audius جایگزین جالبی برای مدل ‌های صنعت موسیقی سنتی ارائه می‌ کند.

تاریخچه Audius

ارز دیجیتال اودیوس

Audius توسط رونیل رامبرگ (Roneil Rumberg) و فارست برونینگ (Forrest Browning) در اواخر سال 2020 تأسیس شد اما توسعه خود را در ماه مه 2018 آغاز کرد. پس از به دست آوردن حمایت Binance Labs و Coinbase Ventures در اکتبر 2020، تقریباً در زمان راه اندازی شبکه اصلی، اکنون این پروژه اعتماد شرکت های بزرگ را دارد. با وجود راه اندازی نسخه اولیه در سال 2018، این دو نفر قبلاً با مشکلات و انتقاداتی در مورد پلتفرم مواجه بودند. صرف نظر از هدف پلتفرم که اجازه دادن به هنرمندان مستقل برای آپلود، میزبانی و کسب درآمد از موسیقی خود است، مشکلی در مورد مطالب غیرقانونی نیز وجود داشت. درواقع ماهیت پلتفرم به کاربران اجازه می داد مطالب دارای حق چاپ را از هنرمندان بزرگ بارگذاری کنند. این کار به آنها اجازه داد تا از محتوای غیرمجاز هنرمندان درآمد کسب کنند.

در ماه‌ های اخیر، Audius سیستم داوری جامعه را برای تعدیل محتوا وارد کرده است و دقیقاً با این شیوه با این مشکل مقابله می ‌کند. این بدان معناست که کسانی که محتوای غیرقانونی را آپلود می کنند، نباید مانند گذشته، توکن AUDIO را کسب کنند.

در سال 2018، این تیم، وایت پیپر اولیه را منتشر کرد. نسخه بسیار اولیه این محصول نیز عرضه شد. بعداً در همان سال، تیم Audius به گروه اولیه آزمایش‌ کنندگان اولین نسخه محصول را برای آزمایش و ارائه بازخورد داد. پس از این مرحله و بهبودهای آن، پروژه از اولین کاربران خود خارج از گروه اولیه استقبال کرد. در ماه‌ های بعد، طیف گسترده‌ ای از ویژگی ‌های جدید را توسعه داد. در پایان مرحله تست شبکه، این پلتفرم بیش از 500000 کاربر ماهانه داشت. همانطور که قبلاً ذکر شد، در اکتبر 2020، Audius برای اولین بار به طور کامل در دسترس عموم قرار گرفت.

توکن اودیوس (AUDIO) چیست؟

توکن اودیوس

Audius یک سرویس پخش موسیقی مبتنی بر بلاک چین است که به کاربران این امکان را می دهد تا به طور مستقیم از هنرمندان با توکن های AUDIO پشتیبانی کنند. این توکن توسط یک جامعه منبع باز، از جمله طرفداران، هنرمندان و توسعه دهندگان اداره می شود. برخلاف سایر پلتفرم‌ های پخش موسیقی، تعداد آهنگ ‌های پخش شده درآمد هنرمندان را تعیین نمی ‌کند. Audius به هنرمندان این انعطاف ‌پذیری را می‌ دهد تا هر طور که صلاح می ‌دانند درآمد کسب کنند. این کار ممکن است از طریق فروش NFT های منحصر به فرد یا با روش های دیگر باشد.

وایت پیپر ارز دیجیتال اودیوس (AUDIO) که تنها در اواخر سال 2020 منتشر شد، استدلال می‌ کند که شبکه آنها قدرت را به هنرمندان باز می ‌گرداند و دست واسطه ‌های متعددی را که سهمی از درآمد هنرمندان را برمی دارند، قطع می‌ کند. در ظاهر، این مفهوم کار می کند و به مشتریان (دارندگان توکن AUDIO) این امکان را می دهد که مستقیماً به هنرمندان پول پرداخت کنند، نه شرکت ضبط، مدیریت، یا هرکس دیگری .

Audius اخیراً با TikTok همکاری کرده است و به هنرمندانی که در هر دو پلتفرم حضور دارند، این امکان را می‌ دهد تا موسیقی خود را بگیرند و آن را در محتوای TikTok خود بگنجانند. این روش یک راه مطمئن برای اجازه دادن به هنرمندان در معرض دید بیشتر و رساندن Audius به مخاطبان اصلی است. درواقع یک معامله سودمند برای همه است.

اودیوس در مقابل رقبا

در حالی که Audius یک مفهوم نسبتاً خاص است، در ماموریت خود برای وارد کردن بلاک چین به جریان موسیقی تنها نیست. حداقل شش سرویس دیگر در تلاش برای دستیابی به اهداف مشابه هستند. یکی از توسعه ‌یافته ‌ترین این سرویس‌ ها Vezt است که به طرفداران موسیقی اجازه می ‌دهد در پیشنهادات اولیه آهنگ (ISO) شرکت کنند. مانند IPO (پیشنهادهای عمومی اولیه)، Vezt به کاربران اجازه می دهد تا حقوق موزیک هایی که اخیرا منتشر شده را خریداری کنند و به آنها سهمی در محتوای هنرمندان می دهد. این موضوع به طرفداران یک هنرمند اجازه می دهد تا مانند هنرمندان، از خرید آهنگ ها از طریق پیشنهادات اولیه آهنگ، حق امتیاز کسب کنند.

کاربران می توانند حساب های خود را با فیات و کریپتو تامین کنند. سپس آنها می توانند برای یک سهم در آهنگ ها هزینه پرداخت کنند. این به طرفداران این فرصت را می دهد که بیشتر احساس مشارکت کنند و از موفقیت هنرمند بهره ببرند. به نظر می‌رسد Vezt از نظر رقابت، نزدیک ‌ترین مدل به اودیوس است. البته تفاوت هایی بین این دو وجود دارد، یکی از این تفاوت ها پلتفرم های پشتیبانی شده است. بین این دو، فقط Audius یک برنامه دسکتاپ دارد. این قابلیت اضافی برای کسانی که می خواهند در نحوه لذت بردن از موسیقی خود انعطاف پذیر باشند مفید است.

هر دو پلتفرم چشمگیر هستند. ویژگی‌ های Audius در حال حاضر بر ویژگی‌ های محدودتر Vezt که بر عنصر پول ‌ساز موسیقی تمرکز دارد، غلبه می ‌کند. اولی از کیفیت صدای بهتری برخوردار است و ماهیت منبع باز بودن پلتفرم آن به جامعه اجازه می دهد تا در صورت نیاز ویژگی های جدیدی بسازد. Audius به پلتفرمی دست یافته است که ویژگی‌ ها و انعطاف ‌پذیری بیشتری نسبت به Vezt ارائه می‌ دهد و از این نظر در صدر قرار می ‌گیرد.

توکنومیک اودیوس

آینده ارز دیجیتال اودیوس (audio)

ارز دیجیتال اودیوس از توکن AUDIO استفاده می کند تا کاربران را برای استفاده از پلتفرم خود تشویق کند. توکن‌ های AUDIO به کاربر پاداش می ‌دهند و خدماتی را که Audius ارائه می ‌دهد بهبود می ‌بخشد. اپراتورهای نود می توانند برای اطمینان از امنیت ارز دیجیتال اودیوس (AUDIO) و اجرای روان آن، توکن ها را به اشتراک بگذارند. در همین حال، کاربران روزمره این پلتفرم می‌ توانند توکن‌ های خود را برای محتوای انحصاری و ویژگی‌ هایی به اشتراک بگذارند که بدون شک، آنها را درگیر می‌ کند.

قرار دادن این توکن ها همچنین به این معنی است که شما در آینده پروتکل سهم دارید و آینده آن را شکل می دهید. با رشد پلتفرم، کاربران می ‌توانند توکن‌ های خود، از جمله توکن‌ های هنرمندان را به اشتراک بگذارند تا از مزایای پولی موفقیت هنرمندان مورد علاقه‌ شان بهره‌مند شوند.

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با مفهوم توکنومیک این مطلب بخوانید.

آینده توکن AUDIO چه خواهد شد؟

با نزدیک ‌تر شدن به انتقال فناوری به وب 3 (web3، اینترنت ساخته شده بر روی بلاک چین)، سرویس ‌هایی که دوست داریم و هر روز استفاده می ‌کنیم نیز باید تکامل یابند یا با نسخه‌ های پیشرفته ‌تر جایگزین شوند. خداحافظ Spotify، سلام Audius 

تصور اینکه توکن AUDIO به چیزی شبیه بیت کوین تبدیل شود دشوار است. با این حال، توکن AUDIO و ارز دیجیتال اودیوس (AUDIO) می ‌توانند نقش مهمی در سرمایه ‌گذاری روی هنرمندان آینده داشته باشند.

از همکاری اخیر این پلتفرم با TikTok مشخص است که ارز دیجیتال اودیوس (AUDIO) و پلتفرم Audius به احتمال زیاد آینده پخش موسیقی یا حداقل بخشی از آن است. در حالی که این پلتفرم رقبای خود را دارد، همه آنها در مورد نحوه رویکرد به موسیقی و فناوری بلاک چین زاویه کمی متفاوت اتخاذ کرده اند.

آیا باید توکن AUDIO را بخرید؟

به نظر نمی رسد ارز دیجیتال اودیوس و توکن مرتبط با آن برای سرمایه گذاری بلندمدت باشد. در عوض، کاربران می توانند توکن های صوتی خود را برای هنرمندان مورد علاقه خود به اشتراک بگذارند. در عوض، بخشی از یک سیستم پرداخت برای نسل بعدی خدمات پخش موسیقی است.

این پروژه شرکت های ضبط و توزیع کنندگان و واسطه ها را حذف می کند. این موضوع ممکن است بیشتر برای هنرمندان مستقل جذاب باشد و به طرفداران این امکان را می دهد که بیشتر پول خود را (حتی به شکل ارز دیجیتال) مستقیماً به هنرمندان بدهند.

البته بیشتر به این نکته توجه کنید، اگر بخواهید توکن AUDIO بخرید، در واقع به این آسانی نیست. علی رغم حمایت Coinbase و Pantera Capital، در صرافی های نسبتا کمی فهرست شده است.

توکن Audius در حال حاضر تنها در تعداد معدودی از صرافی ها از جمله BitStamp, Binance و یونی سواپ در دسترس است.

آیا باید ارز دیجیتال اودیوس را امتحان کنید؟

اگر از طرفداران موسیقی هستید که می خواهید از هنرمندان مستقل یا کوچکتر حمایت کنید و به آینده صنعت موسیقی نگاه می کنید، ارز دیجیتال اودیوس (AUDIO) قطعاً یک پلتفرم برای شما است.

 

سلب مسئولیت
این صفحه صرفا جهت معرفی،تحلیل و اطلاعات قیمتی پروژه‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می باشد.
و به هیچ وجه پیشنهاد سرمایه‌گذاری یا مورد تایید بودن پروژه توسط تیم آموزشی علیرضا محرابی نمی باشد. بدیهی است که مسئولیت سرمایه‌گذاری، خرید و فروش هر پروژه تماما برعهده شخص سرمایه گذار می باشد و تیم آموزشی علیرضا محرابی تنها به‌عنوان مرجعی جهت نمایش اطلاعات قیمتی و اخبار پیرامون این پروژه‌‌ها عمل می‌کند.

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
4 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com