تحلیل ارز دیجیتال الگو

تحلیل ارز دیجیتال الگو
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل ارز دیجیتال الگو
تحلیل ارز دیجیتال

در این مقاله نگاهی کامل از لحاظ بنیادی و تکنیکالی و اهداف پیش رو این ارزدیجیتال می پردازیم.

تاریخچه

این پروژه یک ارزدیجیتال با نام ALGO نیز دارد، که عرضه اولیه آن در ژوئن سال 2019 انجام شد و در آن 25 میلیون کوین با قیمت 60 میلیون دلار، به‌فروش رسید. در کل تعداد 10 میلیارد کوین ALGO در این سیستم موجود است. بنیانگذار الگوراند،اقای  سیلویو میکالی استاد علوم کامپیوتر در انستیتوی فناوری ماساچوست است. این سیستم پر سرعت از دسامبر سال 2020 تقریباً 1 میلیون تراکنش در روز را انجام داده است.

الگورند چیست و چه مزایایی دارد؟

ارز دیجیتال Algo یک بستر بلاکچین است که عنوان سومین نسل تکنولوژی بلاکچین را نیز یدک می کشد؛ چونکه ادعای عملکردی بسیار بالا را دارد و ادعا کرده است که مشکل مقیاس‌پذیری را که برای سال‌ها در شبکه‌های بلاکچین وجود داشته را حل کرده است. این بلاکچین براساس مجموعه‌ای از عملکردهای شبه‌تصادفی و با الگوریتم گواه اثبات سهام (proof of stake)کار می‌کند؛ از این رو، سرعت، امنیت و تمرکززدایی بسیار بالایی دارد.

این پلتفرم ،مانند اکثر ارزهای دیجیتالی شبکه ای مبتنی بر بلاکچین است ،که هم خودمتمرکز است و هم غیرمتمرکز ،همچنین این پلتفرم میتواند طیف وسیعی از برنامه ها را پشتیبانی کند.

الگورند چیست و چه مزایایی دارد؟

الگورند بسیار ایمن، مقیاس پذیر و کارآمد است،که این خصوصیات یاد شده برای بلاکچین ها بسیار ضروری است.همچنین الگورند از محاسباتی پشتیبانی می کند که اطمینان سطح بالایی را از عملکرد آن در اختیار کاربرانش قرار می دهد.از مهمترین رقبای این پلتفرم میتوان به ایاس(EOS ) و نانو(NANO)اشاره کرد که رقبایی بسیار قدرتمند در این زمینه هستند.

ALGO برای سرعت بخشیدن به معاملات و بهبود کارایی ،بلاکچین ها بوجود آمده تا بتواند مشکل نقل و انتقالات و تراکنش های کند بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال دیگر را برطرف کند.

  این پلتفرم به طوری طراحی شده است که هزینه های کارکرد آن برای اربران بسیار پایین است و همچنین هیچ استخراجی(مانند فرآیند  استخراج بیتکوین که انرژی زیادی مصرف میکند) انجام نمی شود،در نتیجه این پروژه برای محیط زیست نیز بسیار مفید است.همچنین باعث شده تا راحت تر بتوان این ارزدیجیتال را در اختیار داشت و در آن سرمایه گذاری کرد.

به جز موارد گفته شده، غیرمتمرکز بودن ارز دیجیتال الگورند باعث می‌گردد تا تصمیم گیری های این بلاکچین توسط تمامی کاربران انجام شود و نه بوسیله دولت و یا موسسات بزرگ و نهنگ های بازار های مالی. 

از دیگر ویژگی‌های شاخص Algorand، وجود ترکیبی از متخصصان فنی و محققان دانشگاهی است که در کنار مدیران تجاری و بازاریابی برتر قرار گرفته اند.

حجم بازار Algorand

در حال حاضر قیمت Algorand 1.50 دلار است و حجم معاملات 24 ساعته گذشته آن 406،408،649 میلیون دلار می باشد. همچنین ارزش بازاراین کوین طی 24 ساعت گذشته 0.31٪ افزایش یافته است. در رتبه بندی CoinMarketCap در حال حاضر در جایگاه 36 قرار دارد و کل حجم بازار واقعی آن 4،118،045،306 میلیارد دلار است. تا کنون تعداد 2،747،937،921 ALGO از بین حداکثر 10،000،000،000 کوین آن استخراج شده است. 

اهداف پیش بینی شده بر اساس تحلیل تکنیکال 

با نگاهی به نمودار می بینیم که قیمت یک رالی صعودی طولانی را از 0.45 بعد از یک رنج طولانی مدت شروع کرده و یک نفس تا 1.83 دلار بالا رفته است و در این قیمت اصلاح روند آغاز شده و تا سطح 6.18 فیبوناچی اصلاحی در تایم فریم روزانه پایین آمده است. از این جا قیمت در یک رنج میان مدتی بین قیمت های 1.44 الی 0.96 دلار قرار داشته که باعث بوجود آمدن یک ناحیه مقاوتی و حمایتی در این قیمت ها شده، سپس بعد از تشکیل یک الگوی مستطیلی در تایم فریم روزانه و چهارساعته توانسته روند رنج را با قدرت خوبی به بالا بشکند و تا قیمت 1.59 به پیش برود. در حال حاضر قیمت در حال پولبک و تست کردن مقاومتی است که ان را با یک کندل چهار ساعته قدرتمند شکانده بود.

اهداف پیش بینی شده بر اساس تحلیل تکنیکال

هدف کوتاه مدت الگو

با تحلیل ارز دیجیتال الگوراند، اگر روند صعودی بعد از این پولبک ادامه یابد می تواند در مدت تقریبا کوتاهی به سقف قبلی یعنی در قیمت 1.83 دلار برسد.

هدف میان مدت الگو

به طول کلی قیمت در یک کانال صعودی معتبر در تام فریم روزانه قرار گرقته و در صورت ادامه دار بودن روند صعودی هدف قیمتی 2 دلار دور از دسترس نخواهد بود و ممکن است این هدف بین یک تا سه ماه طول بکشد.

هدف بلند مدت الگو

قیمت در تایم فریم روزانه یک الگو مثلث را ساخته است که در صورت زدن هدف لگ این مثلث میتواند تا قیمت 2.5 دلار نیز بالا برود، البته این هدف ممکن است تا چند ماه طول بکشد.

نتیجه گیری

algorand با ایجاد یک بلاکچین قوی و عملکردی نوآورانه، از نظر سرعت و قابلیت بالا و امنیت بالا باعث شده که کاربران زیادی را به خودش جذب کند نتیجه میتواند گزینه بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram