1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. بلاکچین
  4. انتقال ارزش در بلاک چین

انتقال ارزش در بلاک چین

انتقال ارزش در بلاک چین
لوگو علیرضا محرابی
انتقال ارزش در بلاک چین
بلاکچین

بازار ارزهای دیجیتال، به یکی از پرتوجه ترین بازارهای مالی دنیا تبدیل شده است، شناخت و درک انتقال ارزش در بلاک چین می تواند به کسب سود بیشتر برای شما کمک بزرگی کند. بلاک چین یک پایگاه داده است که رمزارزهای دنیای کریپتوکارنسی از آن استفاده می کنند؛ انتقال ارزش در بلاک چین به عنوان یکی از داده های درون شبکه و بنیادی محسوب شده و بررسی آن می تواند مزایای بسیاری داشته باشد. یک بلاک چین را می توان به دو لایه ی کاربردی و شبکه تقسیم کرد. لایه برنامه وظایفی مانند پردازش بلاک چین، مدیریت تراکنش و استخراج را بر عهده دارد. لایه شبکه نیز ارتباط بین گره‌ها را کنترل می‌کند که روی یک شبکه P2P از اتصالات TCP بین گره‌ای رخ می‌دهد. در این مقاله، ما بر روی پروتکل یک بلاک چین در لایه برنامه تمرکز می کنیم.

انتقال ارزش در بلاک چین شامل چه مواردی است؟

انتقال ارزش در بلاکچین شامل چه مواردی است؟

در رابطه با انتقال ارزش در بلاک چین می توان گفت، درک صحیح از تحلیل های درون زنجیره ای اخبار و سیگنال های مهمی را به شما می دهد، معامله گران یا سرمایه گذاران حوزه ارزهای دیجیتال، باید به میزان تراکنش های موجود در شبکه بلاک چین توجه کنند. انتقال دارایی در این بستر شامل موارد زیر است:

انتقال رمزارزها از کیف پول به یک کیف پول دیگر
انتقال ارز دیجیتال از کیف پول به یک صرافی
انتقال رمزارز از صرافی به یک کیف پول
انتقال ارز دیجیتال از صرافی به یک صرافی دیگر

 امروزه تبادل ارزش مشابه تبادل اطلاعات قبل از اینترنت است. این تبادلات نقطه به نقطه بوده و شامل واسطه و اشخاص ثالث است. ارزهای دیجیتال یک نوآوری در انتقال ارزش ارائه می دهند، این انتقال دقیقا مانند اینترنت بود چرا که اینترنت تبادل اطلاعات را متحول کرد.

 اصطلاح مقیاس پذیری اجتماعی به توانایی گروه های بزرگ تر اشاره می کند؛

مقیاس پذیری اجتماعی توانایی یک موسسه است، به اصطلاح دیگر یک رابطه یا تلاش مشترک که در آن چندین نفر به طور مکرر شرکت می کنند، قوانین یا ویژگی های دیگری وجود دارد که رفتار های شرکت کنندگان را محدود یا برانگیخته می کند. 

انتقال اطلاعات ارزهای دیجیتال

به منظور انتقال اطلاعات، همه شرکت کنندگان به مجموعه ای از قوانین احتیاج دارند که به طور جمعی از آنها پیروی می کنند. کلمه داده شده به چه معناست؟ چگونه اطلاعات را از سرور درخواست می کند؟ و معامله چگونه است؟ منظور ما از این مجموعه قوانین، پروتکل بلاک چین است. این شامل همه چیز از نحوه مدیریت داده ها، نحوه ارتباط در شبکه همتا به همتا و نحوه دستیابی به توافق شبکه در یک سابقه معاملات است.

پروتکل های شبکه

پروتکل های شبکه

پروتکل های ارتباطی شبکه، مانند TCP/IP (پروتکل کنترل انتقال / پروتکل اینترنت)
پروتکل های امنیتی شبکه، مانند HTTPS و SSL ( پروتکل انتقال متن / امنیت)
پروتکل های مدیریت شبکه، مانند SNMP و ICMP (پروتکل مدیرت شبکه ساده / پروتکل پیام)
پروتکل های انتقال ارزش Horizen یا Bitcoin

هدف اصلی این است که یک دفتر ثابت از همه معاملات وجود داشته باشد و چندین قانون برای دستیابی به آن موجود باشد. در قدم اول، این پروتکل نیاز به استانداردهای خاصی دارد که داده ها همچون تراکنش ها و بلوک ها باید چگونه اجرا شود. در تصویر بالا مجموعه ای از پروتکل ها را می توان مشاهده کرد. که روزانه از بسیاری از آنها استفاده می شود.

 پروتکل TCP/IP نحوه تجزیه داده ها به بسته ها، آدرس دادن به بسته ها و مسیریابی آنها را در سراسر وب جهانی مشخص می کند.

 SSL (لایه سوکت های امن) یک پروتکل استاندارد است که برای ایجاد پیوندهای رمزگذاری شده بین یک وب سرور و یک کلاینت (مانند رایانه شما) در ارتباطات آنلاین استفاده می شود و برای انتقال امن داده ها استفاده می شود.

 پروتکل مدیریت شبکه ساده (SNMP) مجموعه ای از پروتکل هایی است که توسط دستگاه های شبکه مانند روترها، سرورها یا چاپگرها پشتیبانی می شود و از عملکرد یکپارچه آنها (گاهی اوقات) مراقبت می کند. پروتکل هایی مانند بیت کوین یا هوریزن امکان انتقال دیجیتالی ارزش از همتا به همتا را فراهم می کنند.

مشوق های غیر مالی برای حفظ بلاک چین

در ادامه بحث انتقال ارزش در بلاک چین، باید به این نکته توجه کرد که در حالی که کاربردهای مالی در قالب پول دیجیتال و پروکسی های دیجیتال دارایی های سنتی اولین مورد استفاده بوده و هنوز هم مورد بحث قرار می گیرد، بلاک چین را می توان ابزاری برای دستیابی به ابزارهای دیگر در نظر گرفت.

زمانی که بسیاری از طرف‌ها که به یکدیگر اعتماد ندارند، می‌خواهند یک مجموعه داده مشترک و ثابت را حفظ کنند، بلاک چین می‌تواند به عنوان یک گزینه مناسب باشد. موجودیت های مختلف می توانند تصمیم بگیرند که هر کدام یک گره را اجرا کنند و یک شبکه را در بین یکدیگر بچرخانند. افزودن ساختارهای تشویقی مناسب و اطمینان از اینکه همه بازیگران در سیستم نمی توانند از پایگاه داده سوء استفاده کنند یا آنها را خراب کنند، مانند هر بلاک چین عمومی، توجه زیادی دارد. اگر ماینرها و گره‌ ها انگیزه‌ای برای نگهداری داده‌ها به روشی ثابت نداشتند، بلاک چین بی‌فایده بود. معمولاً این مشوق ها ماهیت مالی مستقیم دارند اما مشوق ها می توانند ماهیت غیر مالی نیز داشته باشند.

به عنوان مثال، اگر گروهی از مشاغل یک پایگاه داده مشترک را ارزیابی کنند. مدیریت زنجیره تامین یک مثال خوب است: تولیدکنندگان می‌خواهند ثابت کنند کالایی را به موقع ارسال کرده‌اند، شرکت لجستیک می‌خواهد ثابت کند که چه زمانی یک محموله را دریافت و تحویل داده است و مشتری می‌خواهد ببیند کالای او زمانی تغییر کرده است یا خیر. هنگامی که هر انتقال توسط دو طرف که مستقیماً در تعامل هستند امضا می شود، نسبت دادن مسئولیت در صورت تاخیر در تحویل آسان تر می شود. می توان استدلال کرد که انگیزه اساسی ماهیت مالی دارد اما این مزیت ناشی از بهبود کارایی است نه منافع پولی مستقیم.

چگونه می توان قوانین بلاک چین را تغییر داد؟

مجموعه اولیه قوانین بلاک چین با پیدایش بلاک تعریف می شود. هرگونه تغییر در آن باید توسط اکثر شرکت کنندگان در شبکه تأیید شود. در یک محیط توزیع شده بدون کنترل مرکزی، اجماع باید در مورد هر تغییر پیشنهادی در پروتکل ایجاد شود. از این نظر توسعه بلاک چین با بسیاری از پروژه های منبع باز دیگر تفاوت چندانی ندارد.

  • فرآیند پیشنهاد تغییرات
  • فرآیند تصمیم گیری در مورد تغییرات
  • روند اجرای تغییرات

انتقال رمزارزها از کیف پول به یک کیف پول دیگر

انتقال رمز ارزها از کیف پول به یک کیف پول دیگر

در رابطه با انتقال ارزش در بلاک چین می توان به این مورد نیز اشاره کرد که برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال خود نیاز به یک کیف پول دارید، انواع کیف پول ها می تواند بسته به مقدار دارایی شما تعیین شود، کیف پول های سخت افزاری از امنیت بالایی برخوردار است لذا بیشتر کسانی از این کیف پول ها استفاده می کنند که دارایی های سنگینی را وارد حوزه ارزهای دیجیتال کرده اند. پس از ساخت کیف پول باید از کلید خصوصی خود به خوبی مراقبت کنید چرا که تنها با در اختیار داشتن این کلید، می توان دارایی های شما را برداشت کرد.

درک درست از اطلاعاتی که مربوط به نقل و انتقال کوین یا توکن از یک کیف پول به کیف پول است می توان باعث سودهای بسیار بزرگ شما شود.

انتقال ارز دیجیتال از کیف پول به یک صرافی

پس از ساخت پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو در سال 2007 و رشد چشمگیر آن در سال 2013 صرافی های زیادی در پی خرید و فروش این رمزارزها به وجود آمد. یکی از نکاتی که معامله گران و سرمایه گذارن حوزه رمزارزها باید به آن بپردازند، مقدار جابه جایی کوین ها یا توکن هایی است که از کیف پول ها به صرافی ها منتقل می شود. نکته ای که می توان از این اطلاعات دریافت کرد، این است که سرمایه گذاران با دارایی بالا قصد فروش کوین های خود را دارند.

انتقال رمزارز از صرافی به یک کیف پول

برخلاف انتقال کوین از کیف پول به صرافی، انتقال رمزارز از صرافی به یک کیف پول نیز می تواند اطلاعات مفیدی به شما بدهد، در زمان خروج حجم زیادی از ارزهای دیجیتال از یک صرافی به مقصد کیف پول ارزهای دیجیتال می توان این تفسیر را داشت که سرمایه گذاران یا معامله گران به 2 نیت این کار را انجام داده اند:

  • انتقال ارزهای دیجیتال برای نگه داشتن این رمزارز یا به اصطلاح هودل کردن
  • انتقال ارزهای دیجیتال برای بالا بردن امنیت رمزارزهای خود

انتقال ارز دیجیتال از صرافی به یک صرافی دیگر

انتقال ارز دیجیتال از صرافی به یک صرافی دیگر

شاید از خودتان بپرسید انتقال دارایی ها از یک صرافی ارز دیجیتال به صرافی دیگر چه منافعی برای فرد دارد! یکی از نکاتی که شخص به عنوان تریدر می تواند از این انتقالات درآمد کسب کند، آربیتراژ است. نکته بعدی برای این انتقال، فروش یا خرید رمزارزیست که در یکی از صرافی ها وجود ندارد.

لیست وب سایت هایی که می تواند برای شما داده های بلاک چین را به نمایش بگذارد

منابع برای بلاک چین

Into TheBlock

طیف گسترده ای از ابزارهای تحلیلی، از جمله تجزیه و تحلیل زنجیره ای برای انواع دارایی های رمزنگاری شده و همچنین داده های کتاب سفارش (Order book) و تجزیه و تحلیل santiment ارائه می شود.

Santiment

در Santiment مجموعه‌ای چشمگیر از معیارهای زنجیره‌ای به‌ همراه توضیحات ارائه می‌شود. همچنین کارهای زیادی با توسعه معیارهای جدید زنجیره‌ای و بهینه‌ سازی معیارهای موجود در santiment در حال انجام است. مانند دیگر ارائه دهندگان داده، هر دو گزینه‌ی عضویت رایگان و پولی وجود دارد. افزونه صفحه گسترده Sanbase به شما امکان می‌دهد داده‌های زنجیره‌ای را با استفاده از Google Sheets دریافت کنید.

CQ.Live

ابزاری مفید برای تجزیه و تحلیل جریان به صرافی‌ها، جریان ماینر و جریان بین نهادی است. این وب سایت داده‌های مربوط به سایر معیارهای زنجیره‌ای برای اتریوم، بیت کوین و استیبل کوین‌ ها را فراهم می‌کند.

CoinMetrics

کوین‌متریکس (CoinMetrics) برای داده‌های مربوط به 37 دارایی رمزنگاری، از جمله معیارهای متغیر و همبستگی‌ها، داده‌های آزاد و در دسترس را فراهم می‌کند.

LookintoBitcoin

LookintoBitcoin یک منبع رایگان برای تجسم مدل‌ها برای سیکل‌ های بازار بیت‌کوین و معیارهای زنجیره ای است.

Glassnode

در Glassnode می‌توانید به معیارهای اصلی مبتنی بر زنجیره دسترسی داشته باشید. البته برخی از شاخص‌ ها در عضویت رایگان تأخیر دارند. شما باید هزینه شاخص‌های پیشرفته با سرعت بالا را بپردازید.

نتیجه گیری: در مقاله انتقال ارزش در بلاک چین، به پروتکل یک بلاک چین در لایه برنامه نگاه کردیم و آن را به عنوان یک پروتکل انتقال ارزش تعریف کردیم.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

4 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 009304891085
موبایل 009304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @09304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 009927779050
موبایل 009927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 009304891628
موبایل 009304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 009304890686
موبایل 009304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 009927779030
موبایل 009927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 009304891297
موبایل 009304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com