1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال

پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال

پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال
کاربردهای ارز دیجیتال

کاهش اعتماد به سیستم های مالی سنتی، افراد بیشتری را به سمت ارزهای دیجیتال سوق می دهد. این مطلب در مورد پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال است. همانطور که می دانید دنیای کاربر محور و شفاف ‌تر دارایی ‌های دیجیتال می ‌تواند اعتماد و کنترل بیشتری را نسبت به یک بانک سنتی به مردم ارائه دهد. در نتیجه پلتفرم های وام دهی محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

این پلتفرم ‌ها به مردم اجازه می ‌دهند تا ارزهای رمزنگاری شده را قرض دهند. در حالی که آنها مانند یک سرویس وام دهی سنتی کار می کنند و بر روی تعاملات همتا به همتا عمل می کنند که ممکن است برخی افراد بیشتر به آن اعتماد کنند. با توجه به اینکه چگونه ارزهایی مانند بیت کوین در سال 2021 به بالاترین حد خود رسیده اند، این موضوع همچنین به وام دهندگان فرصتی می دهد تا سود خوبی کسب کنند. در ادامه به بررسی و معرفی پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال می پردازیم.

بهترین و پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال

معرفی پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال

پلتفرم‌های وام ‌دهی کریپتو امروزه فراوان هستند اما همه یکسان ایجاد نمی ‌شوند.

یکی از مهم ترین نکاتی که در انتخاب بهترین و پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال، باید رعایت شود امنیت آن است. پلتفرم‌ های کریپتو شخص ثالث به این معنی است که کاربران باید به امنیت دارایی‌ های خود اعتماد کنند و هک یا نقض حریم خصوصی را یک نگرانی مرتبط در این زمینه بدانند. کاربران باید به دنبال ویژگی های امنیتی مانند احراز هویت چند عاملی (MFA) و رمزگذاری باشند.

نرخ بهره یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارزدیجیتال است. وام دهندگان می توانند از نرخ های بالا سود ببرند، اما وام گیرندگان نرخ های پایین تری را برای پایین نگه داشتن سود خود می خواهند.

بهترین پلتفرم ‌های وام ‌دهی کریپتو نیز انعطاف ‌پذیر هستند. پشتیبانی از چندین ارز، فراتر از اصول اولیه بیت کوین (BTC) و اتر (ETH)، و انواع وام ها و سایر خدمات مالی یک پلتفرم را قابل استفاده تر می کند.

عوامل مالی مانند کارمزدهای پایین، مدت زمان انعطاف پذیری وام و فقدان محدودیت های سپرده (که میزان یا مقدار کمی وام دهندگان را می توانند به طور همزمان واریز کنند) نیز از ویژگی های کلیدی هستند که باید در یک پلتفرم وام به دنبال آنها باشید.

با در نظر گرفتن این عوامل، در اینجا برخی از بهترین و پرسودترین پلتفرم‌ های وام ‌دهی ارز دیجیتال وجود دارد.

1: BlockFi

پلتفرم بلاکفای پلتفرم وام دهی ارز دیجیتال

پلتفرمی با بهترین شرایط و خصوصیات برای وام دهندگان و وام گیرندگان

توکن های پشتیبانی شده: همه توکن های اصلی

هزینه های پلتفرم: هزینه های اداری و برداشت ماهانه

مزایای دیگر: بدون محدودیت سپرده، برداشت انعطاف پذیر، راه اندازی آسان

BlockFi بیش از 10 میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده را مدیریت می کند و به یکی از محبوب ترین و پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال تبدیل شده است. این پلتفرم از طیف گسترده ای از رمزارزها پشتیبانی می کند، هیچ محدودیت حداقل یا حداکثری برای سپرده گذاری ندارد و یکی از تنها خدماتی است که بهره مرکب را ارائه می دهد. برخی از قانع کننده ترین مزایای آن عبارتند از:

  • امنیت بالا: بلاکفای MFA را ارائه می دهد و ثبت نام آن شامل تأیید هویت مشتری (KYC) است.
  • بهره مرکب: وام دهندگان می توانند انتخاب کنند که سود مرکبی را در نظر بگیرند که در طول زمان منجر به افزایش سود می شود.
  • هزینه های اداری پایین: هزینه های مدیریت BlockFi به اندازه 1٪ است. همچنین هیچ جریمه ای برای برداشت زودهنگام وجود ندارد و فقط یک هزینه برداشت در ماه وجود دارد.
  • تجارت بدون کارمزد: کاربران می‌توانند بدون هیچ کارمزدی بین ارزهای دیجیتال روی پلتفرم معامله کنند.

یک نقطه ضعف BlockFi این است که هزینه برداشت آن نسبتاً بالا است. با این حال، کاربران فقط یک بار در ماه آن را به جای هر برداشت پرداخت می کنند که می تواند هزینه را جبران کند.

2: Nexo

پلتفرم نکسو یکی از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال

بهترین پلتفرم برای کاربرانی که نگران امنیت هستند.

توکن های پشتیبانی شده: همه توکن های اصلی و چندین ارز دیجیتال دیگر

هزینه های پلتفرم: هیچ

مزایای دیگر: بدون محدودیت سپرده، نرخ بهره رقابتی

در حالی که برخی از پلتفرم‌ ها فقط با چند ارز معامله می ‌شوند، Nexo بیش از 20 واحد در 200 قلمرو را پشتیبانی می ‌کند. این پلتفرم همچنین وام های کریپتو به کوچکی 50 دلار ارائه می دهد که آن را برای وام گیرندگان قابل دسترس تر می کند. با این حال، جایی که Nexo بیش از همه در آن برجسته است، امنیت آن است. امکانات نکسو عبارتند از:

ذخیره سرد: Nexo وجوه خود را به صورت سرد نگه می دارد، به این معنی که آنها آفلاین بوده و از هکرها در امان هستند.

بیمه: تمامی حساب‌ های موجود در این پلتفرم تا سقف 375 میلیون دلار بیمه شده ‌اند و از کاربران در صورت شکاف محافظت می ‌کنند.

پرداخت های روزانه: وام دهندگان می توانند در صورت تمایل هر روز وجوه خود را برداشت کنند و وام دهی را انعطاف پذیرتر می کنند.

پشتیبانی چندگانه: ارز فیات Nexo از ارزهای مختلف فیات پشتیبانی می کند و گزینه های وام بیشتری را برای مردم در سراسر جهان فراهم می کند.

همه این ویژگی‌ها این پلتفرم را به یکی از امن‌ ترین، منعطف‌ ترین و پرسودترین پلتفرم های وام ‌دهی ارز دیجیتال موجود تبدیل می‌ کند. این پلتفرم در حالی که برای وام دهندگان بهتر از وام گیرندگان است، در کل یک انتخاب عالی است.

3: شبکه سلسیوس

شبکه سلسیوس از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال

بهترین برای وام گیرندگان

توکن های پشتیبانی شده: همه توکن های اصلی

هزینه های پلتفرم: هیچ

امتیازات دیگر: بدون محدودیت سپرده، برداشت انعطاف پذیر

شبکه سلسیوس، به عنوان یکی از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال و یکی از وام ‌پسندترین خدمات، ادعا می ‌کند که کمترین نرخ‌ های صنعتی را با تنها 1 درصد دارد. این پلتفرم همچنین به وام دهندگان اجازه می دهد هر زمان که بخواهند برداشت کنند و همچنین هیچ کارمزدی ندارد. مزایای دیگر عبارتند از:

نرخ بهره پایین: نرخ ‌های بهره سلسیوس، جزو پایین‌ ترین نرخ‌ های موجود است که این پلتفرم را برای وام‌ گیرندگان بسیار مقرون‌ به ‌صرفه می ‌سازد.

گواهینامه ISO 27001: شبکه سلسیوس استانداردهای بالای بین المللی برای امنیت اطلاعات مورد نیاز برای انطباق با ISO 27001 را برآورده می کند.

بیمه: این کیف پول تا سقف 100 میلیون دلار را بیمه می کند.

انواع وام انعطاف پذیر: شبکه سلسیوس با چندین ارز معامله می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد برای وثیقه کریپتو وام‌های نقدی بگیرند.

نرخ بهره پایین سلسیوس آن را به انتخاب بهتری برای وام گیرندگان نسبت به وام دهندگان تبدیل می کند، وام دهندگان همچنان می توانند از آن سود ببرند. به طور مشابه، فقدان نسخه دسکتاپ استفاده از آن را محدود می کند اما یک انتخاب کلی عالی باقی می ماند.

4: بایننس

پلتفرم وام دهی ارز دیجیتال بایننس

یکی دیگر از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال و بهترین پلتفرم برای استفاده از چند ارز دیجیتال، بایننس است.

توکن های پشتیبانی شده: همه توکن های اصلی به اضافه بیش از 100 ارز کوچکتر

کارمزدهای پلتفرم: کارمزد معاملات اسپات (نقطه ای)، برداشت و سپرده بر اساس ارز

مزایای دیگر: به روز رسانی منظم ارزش کوین، رابط کاربری آسان

بایننس ممکن است حتی برای مبتدیان نیز نامی آشنا باشد، زیرا بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان است. خدمات وام آن نیز به طور مشابه بزرگ است و بیشتر از هر جایگزین دیگری، از جمله برخی آلت کوین های کمتر شناخته شده، از ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی می کند. همچنین محدودیت سپرده و مزایای اضافی وجود ندارد، از جمله:

دو نوع وام: کاربران می توانند بین سپرده های ثابت و انعطاف پذیر یکی را انتخاب کنند که آزادی بیشتری را ارائه می دهد.

نرخ های بهره انعطاف پذیر: نرخ های بهره بسته به آخرین ارزش یک ارز متفاوت است و تضمین می کند که هر دو طرف منصفانه ترین معامله را دریافت کنند.

وام های فوری بایننس بدون تایید است، بنابراین تا زمانی که کاربران یک حساب کاربری داشته باشند، می توانند بلافاصله شروع به وام دادن و وام گرفتن کنند.

قابلیت استفاده بالا: بایننس در تمامی پلتفرم ها از جمله ویندوز، مک، iOS و اندروید قابل دسترسی است.

در حالی که بایننس از همه ارزهای دیجیتال اصلی پشتیبانی می کند، از ارزهای فیات پشتیبانی نمی کند و این موضوع کمی آن را محدود می کند. همچنین محدودیت‌ هایی برای زمان خروج کاربران وجود دارد، در حالی که بسیاری از گزینه‌ های جایگزین چنین محدودیتی ندارند.

5: CoinLoan

CoinLoan از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال

بهترین پلتفرم وام دهی برای کاربرانی که به دنبال اعتماد و شفافیت هستند.

توکن های پشتیبانی شده: همه توکن های اصلی و چند ارز کوچکتر

هزینه های پلتفرم: هیچ

مزایای دیگر: برداشت نامحدود، تأیید سریع

تجربه نشان می دهد CoinLoan یکی از قدیمی ترین و پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال در این لیست است. این سرویس هزینه های واریز و برداشت صفر و یک رابط کاربر پسند ارائه می دهد. همچنین دارای ویژگی های:

مقایسه نرخ: کاربران می توانند نرخ ها را با سایر وب سایت ها مقایسه کنند و نشان دهند که چقدر رقابتی هستند.

امنیت بالا: CoinLoan امنیت را جدی می گیرد و دارای MFA، بیمه، ذخیره سرد و انطباق با CCSS است.

شرایط وام انعطاف پذیر: وام دهندگان و وام گیرندگان شرایط خود را از جمله طول وام، نرخ بهره و گزینه های بازپرداخت را تعیین می کنند.

دسترسی: اپلیکیشن موبایل CoinLoan، فرآیند ثبت نام سریع و رابط کاربری آسان، آن را به یکی از در دسترس‌ ترین پلتفرم‌ های وام ‌دهی رمزنگاری تبدیل کرده است.

CoinLoan حداقل الزامات سپرده حدود 100 دلار و پایگاه کاربر محدودی دارد که کمی سودمندی آن را محدود می کند. با این حال، ویژگی های دیگر پلتفرم مذکور، این محدودیت را جبران می کند.

6: پروتکل yearn.finance

پروتکل yearn.finance یکی دیگر از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال میث باشد که برای کسب سود از طریق رمزارزها، یک روش غیرمتمرکز محسوب می شود و از قراردادهای هوشمند و بدون استفاده از یک شخص ثالث مطمئن از جمله پلتفرم های Celsius یا BlockFi، استفاده می کند. این پروتکل در صنعت مالی غیرمتمرکز خدمات متنوعی دارد. همچنین دارای استخرهای متنوعی است که دارایی کاربران را با استفاده از قراردادهای هوشمند جمع کرده و همچنین به کاربران خود بهترین موارد سوددهی را معرفی می کنند.

این پروتکل به عنوان یک پلتفرم تجمیع کننده وام، سرمایه را براساس نرخ بهره ارائه شده، به صورت خودکار به پلتفرم های مختلف وام تخصیص می دهد. Avec، Compound و dYdX وام دهندگانی هستند که از طریق yearn finance بودجه خود را تأمین می کنند. توکن (Yearn (FI به عنوان توکن حکمرانی این پروتکل، برای ارتقای قراردادهای هوشمند به دارندگان YFI حق رأی می دهد.

توکن YFI از زمان انتشار بیش از ۴۰۰۰% افزایش قیمت داشته است. افراد می توانند در این پروتکل، از طریق گذاشتن وثیقه به مقدار دلخواه وام دریافت نمایند. نرخ سود دریافتی در این پروتکل متفاوت است و بستگی به ارز دیجیتالی دارد که از طریق آن سپرده گذاری انجام شده است. برای مثال بالاترین نرخ سوددهی (۱۴.۵ درصد APY) مربوط به استیل کوین TUSD است.

7: Helio Lending

Helio Lending

Helio Lending یک سیستم مالی متمرکز (CeFi) است که برای کاربران خود امکان دسترسی به فیات بدون نیاز به فروش رمزارز را فراهم می کند. Helio Lending به عنوان یکی دیگر از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال، ضمن معرفی مشتریان به ارائه دهندگان وام، همراه با آنها مراحل بعدی دریافت وام را طی می کند. در این سیستم افراد می توانند از طریق سپرده گذاری رمزارزهای خود، علاوه بر دریافت پول نقد، مجددا از این پول برای سرمایه گذاری در استخراج استفاده کنند. این پلتفرم به افراد امکان استفاده از دارایی های دیجیتال خود در ازای پول نقد را می دهد. همچنین استفاده از Helio Lending برای همه کاربران بسیار ساده و آسان است و به افراد برای یافتن بهترین وام ها با نرخ بهره عالی کمک می کند.

APR یا نرخ درصدی سالانه افراد بستگی به نسبت وام به ارزش دارد که تا صفر درصد نیز می باشد. Helio Lending همچنین روشهای مختلفی که شامل بازپرداخت فقط بهره یا بازپرداخت کامل است را به افراد برای بازپرداخت وام پیشنهاد می دهد. Helio از کاربران هیچ هزینه ای دریافت نمی کند و از طریق نگهداری دارایی ها در کیف پول های سخت افزاری، خیال کاربران را از امنیت سرمایه خود راحت می کند.

این سیستم برای افراد زیر مناسب است:

 - سرمایه گذاران در حوزه رمزارزها که در کوتاه مدت به پول نقد نیاز دارند. در صورتی که افراد در سبد خود دارایی های دیجیتالی را نگهداری کنند اما در کوتاه مدت به پول نقد نیاز داشته باشند، خدمات Helio می تواند برای استفاده از سرمایه های منفعل راهی عالی باشد. 

- ماینرها نیز می توانند به وسیله ارزهای دیجیتال خود پول نقد دریافت کنند و برای سرمایه گذاری مجدد در استخراج از این پول نقد استفاده کنند.

- سرمایه گذاران

- افرادی که فاقد شرایط دریافت وام از سیستم مالی سنتی هستند.

مزایای Helio Lending

1. استفاده از رمزارزهای مختلف مانند بیت کوین، لایت کوین، اتریوم، ریپل و ... به عنوان وثیقه وام. البته افراد نمی توانند به عنوان وثیقه از ارزهای ناشناخته و میم کوین ها در این پلتفرم استفاده کنند. 

2. تمامی خدمات Helios بدون کارمزد و رایگان است.

3. ارائه طیف گسترده ای از مبالغ وام (شروع از ۵۰۰۰۰ دلار)

4. تضمین امنیت دارایی کاربران از طریق بیمه کردن و ذخیره آنها در کیف پول های سخت افزاری

5. از طریق Helio ثبت درخواست وام بسیار ساده و آسان است.

6. به وام های Helio Lending برخلاف وام های بانکی، مالیات تعلق نمی گیرد.

معایب Helio Lending

حداقل مقدار برای وام دهی در این پلتفرم ۵۰ هزار دلار است که بسیاری از افراد احتمالاً به آن نیازی ندارند.

8: Aave

پلتفرم وام دهی آوه

بهترین برای وام دهی غیرمتمرکز

توکن های پشتیبانی شده: توکن های مبتنی بر اتریوم

هزینه های پلتفرم: هزینه های متغیر، بسته به پیچیدگی تراکنش

سایر امتیازات: بدون واسطه

Aave از این نظر که یک پلتفرم غیرمتمرکز است با سایر پلتفرم ها در لیست پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال متفاوت است. به جای قرار دادن خود در وسط تراکنش ها، از قراردادهای هوشمند مبتنی بر کد استفاده می کند تا وام دهی مستقیم همتا به همتا را امکان پذیر کند. قراردادهای هوشمند از بلاک چین برای تأیید تراکنش ها استفاده می کنند و کنترل، شفافیت و امنیت بیشتری را در فرآیند وام دهی ارائه می دهند. مزایای دیگر عبارتند از:

نرم افزار متن باز: این پلتفرم منبع باز است که منجر به بهبود امنیت جامعه می شود و به کاربران اجازه می دهد برنامه های خود را بر روی این سرویس بسازند.

محدودیت ناچیز: Aave هیچ محدودیتی برای سپرده گذاری یا دوره قفل ندارد، این محدودیت زمانی است که سرمایه گذاران نمی توانند دارایی های خود را بفروشند.

شفافیت: ممیزی های امنیتی شخص ثالث به صورت عمومی در دسترس است و وام دهی همتا به همتا بدون واسطه بسیاری از مسائل مربوط به اعتماد را برطرف می کند.

حاکمیت جامعه: از آنجایی که Aave کاملاً کاربر محور است، جامعه در مورد مسائل حاکمیتی رأی می دهد و به آنها کنترل بیشتری می دهد.

از آنجایی که Aave به قراردادهای هوشمند متکی است، فقط ارزهای دیجیتال مبتنی بر اتریوم را می پذیرد و کارمزدهای آن ممکن است گاهی بالا باشد. با وجود این نکات منفی، Aave یکی از بهترین گزینه ‌ها و یکی از پرسودترین پلتفرم های وام دهی ارز دیجیتال برای وام‌ دهی غیرمتمرکز است.

Argent Wallet :9

یکی از بهترین کیف پول های دیفای، Argent Wallet است که به چند پلتفرم وام دهی مختلف می توان با استفاده از آن متصل شد تا بهترین نرخ APY را کسب کرد. در حال حاضر Argent از پروتکل هایی از جمله Aave، Compound و yearn پشتیبانی می کند. در صورتی که افراد بخواهند در یک کیف پول رمزنگاری، ارز دیجیتال خود را نگه داری و از طریق آن سود کسب کنند، Argent بدون شک یک انتخاب عالی می باشد. در رابطه با این کیف پول چند مسئله وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم:

۱. Argent Walletی ک کیف پول اتریوم است، بنابراین فقط امکان ذخیره سازی اتریوم و توکن های مبتنی بر اتریوم از جمله USDC، تتر و سال وجود دارد. اما در صورتی که کاربران قصد داشته باشند از طریق سپرده گذاری بیت کوین، سود کسب کنند؛ می توانند از روش های متفاوتی از جمله WBTC استفاده کنند.

argent هیچ وامی به کاربران خود ارائه نمی دهد، در صورتی که افراد قصد دریافت وام از طریق ارز دیجیتال خود به عنوان وثیقه داشته باشند، باید از BlockFi یا Celsius استفاده نمایند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com