1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. صرافی
  4. صرافی MuesliSwap

صرافی MuesliSwap

صرافی MuesliSwap
لوگو علیرضا محرابی
صرافی MuesliSwap
صرافی

MuesliSwap DEX یک صرافی ارزهای دیجیتال است که از سال ۲۰۲۱ روی پلتفرم کاردانو ایجاد شده و هدف آن بازبینی مجدد مدل دفتر سفارشات کل است. توکن این صرافی غیرمتمرکز MILK نام دارد. MuesliSwap DEX از سفارشات محدود پشتیبانی می کند. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا در مورد صرافی MuesliSwap و توکن MILK بیشتر بدانیم.

درباره صرافی MuesliSwap

پلتفرم دیفای MuesliSwap

در 26 نوامبر 2021، صرافی MuesliSwap با موفقیت به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) در شبکه اصلی Cardano راه‌اندازی شد و آن را به اولین رقیب در بین رقبای بسیاری تبدیل کرد که به این دوره جدید DeFi وارد شد.

پلتفرم دیفای MuesliSwap درست مانند سایر همتایان خود مانند PancakeSwap و یا SushiSwap، یکی دیگر از پلتفرم های DEX است که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا توکن ها را به صورت غیرمتمرکز مبادله کنند.

با صرافی MuesliSwap، یک رویکرد جدید برای مدل‌سازی و پیاده‌سازی یک DEX در کاردانو با بازبینی مجدد مدل دفتر سفارش سنتی پیشنهاد می‌شود. پروتکل مبادله از مفاهیم تئوری بازی نشأت می‌گیرد و خود را از جایگزین های دیگر از طریق سادگی، مدولار بودن، خودتنظیمی و تمرکززدایی کامل متمایز می‌کند، بنابراین راه را برای صرافی MuesliSwap هموار می‌کند تا به اولین DEX عملیاتی در Cardano تبدیل شود. 

رویکرد معامله توکن توسط تیم صرافی MuesliSwap با در نظر گرفتن مدل تراکنش کاردانو، خود را از رویکردهای رایج در معاملات متمایز می کند. مدل EUTxO بلاک چین کاردانو این امکان را فراهم می کند که از مدل دفتر سفارش به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز استفاده شود، برخلاف مدل AMM که در سایر بلاک چین ها استفاده می شود. MuesliSwap از سفارش‌های محدود پشتیبانی می‌کند تا کنترل کاملی بر سرمایه‌گذاری‌های شما ایجاد کند. علاوه بر این، پروتکل نوآورانه تسویه تراکنش های سریع را همراه با کارمزدهای پایین ارائه می دهد و از پیشروی محافظت می کند.

صرافی MuesliSwap یک صرافی غیرمتمرکز است که به شما امکان داد و ستد دارایی‌های رمزنگاری (توکن‌ها، NFT) را در بلاک چین می‌دهد. این بسیار شبیه یک بورس اوراق بهادار سنتی است که در آن دارایی ها بین شرکت کنندگان معامله می شود. با این حال یک تفاوت اساسی وجود دارد: هر کسی، نه فقط بازارسازان، می تواند نقدینگی را در قالب استخرهای نقدینگی فراهم کند!

به طور کلی، صرافی MuesliSwap قصد دارد اکوسیستم دیفای در کاردانو را با طیف وسیعی از ویژگی‌های معاملاتی جدید غنی کند، نه تنها خود را به تجارت توکن محدود کند، بلکه یک بازار NFT و یک Token Launchpad غیرمتمرکز را نیز محدود کند.

پلتفرم دیفای MuesliSwap

MuesliSwap دو نوع کاربر را متمایز می کند، معامله گران و هماهنگ کنندگان.

  • معامله گران با استفاده از رابط وب سفارشات (خرید یا فروش) را انجام می دهند. یک سفارش عبارت است از فروش مقدار معینی از توکن با قیمتی خاص یا خرید مقدار معینی از توکن ها برای یک قیمت معین. پس از تایید معامله با کیف پول Cardano (مانند Nami)، سفارش در یک قرارداد هوشمند روی بلاک چین به عنوان EUTxO قفل می شود.
  • یک هماهنگ کننده (matchmaker) دائماً بلاک چین را برای سفارشات خرید و فروش باز اسکن می کند. هنگامی که چنین دستورات تطبیقی یافت می شود، وی معامله ای را انجام می دهد، سفارش را انجام می دهد و دارایی ها را برای طرف های مربوطه ارسال می کند. برای این، هماهنگ کننده هزینه کمی دریافت می کند.

سفارش‌ها در یک قرارداد هوشمند در قالب UTxO قفل می‌شوند و می‌توانند توسط دلالان فقط برای معامله‌ای باز شوند که قیمت حد درخواستی معامله‌گر را برآورده کند. ممکن است یک سفارش تا حدی تکمیل شود و در نتیجه سفارش جدیدی ایجاد شود که مبلغ توکن باقی مانده را خریداری کند یا بفروشد. یک سفارش معلق ممکن است در هر زمانی توسط سازنده آن لغو شود، مگر اینکه قبلاً به طور کامل تکمیل شده باشد. اگر تا حدی پر شده باشد، لغو سفارش باقیمانده و بخشی از سفارش را که قبلاً پر شده است بازیابی می کند.

مدل مبادله در پایه پلتفرم دیفای MuesliSwap اساساً با DEX در زنجیره‌های دیگر مانند Uniswap در اتریوم متفاوت است و در واقع تبادل دفتر سفارش سنتی را به روشی جدید و غیرمتمرکز تکرار می‌کند.

فرض کنید چارلز می خواهد برخی از توکن های مورد علاقه خود، یعنی تعداد 10 MILK را بخرد و در ازای آن حداکثر 5 کاردانو بدهد. این موضوع مطابق با تعیین قیمت حدی 0.5 کاردانو برای هر MILK است. سپس سفارشی را در ada.muesliswap.com/swap ارسال می کند که با قفل کردن 5 کاردانو مربوطه به همراه برخی فراداده های اضافی در قرارداد هوشمند MuesliSwap در بلاک چین کاردانو، در دفتر سفارش غیرمتمرکز وارد می شود.

حالا آلیس به قصد فروش مقداری MILK آمده است. او می خواهد در ازای 10 توکن MILK که در سفارش خود می گذارد حداقل 6 کاردانو دریافت کند و بنابراین 6 کاردانو مبلغ خرید او است. به طور مشابه، باب سفارش فروش 10 توکن MILK را می دهد اما در ازای آن فقط 4 کاردانو درخواست می کند، به این معنی که او قیمت محدود کمتری را نسبت به آلیس در نظر می گیرد. دفتر سفارش اکنون به صورت زیر است:

توجه داشته باشید که چگونه چارلز، آلیس و باب به طور مستقیم با قرارداد هوشمند در بلاک چین تعامل دارند، بدون اینکه شخص ثالثی در آن دخالت داشته باشد. این موضوع همچنین تفاوت اصلی با مبادله دفتر سفارش سنتی است که در آن سفارشات به یک هماهنگ کننده مورد اعتماد مرکزی ارسال می شود که سفارشات را مطابقت و معاملات را انجام می دهد. در مورد این پلتفرم، سفارشات به قرارداد هوشمند ارسال می شود که نمی تواند به طور فعال خود را هماهنگ کند. بنابراین، سؤال این است که چگونه سفارش‌ها به گونه‌ای تطبیق می‌شوند و بدون معرفی یک هماهنگ‌کننده مرکزی اجرا می‌شوند.

اینجاست که هماهنگ کننده ها وارد می شوند: هماهنگ کننده نماینده ای است که وضعیت همه سفارش هایی را که در حال حاضر در قرارداد هوشمند قفل شده اند مشاهده می کند. هنگامی که دو سفارش منطبق پیدا شد، هماهنگ کننده مبادله را از طریق قرارداد هوشمند آغاز می‌کند و امکان حفظ حاشیه سود باقی‌مانده به عنوان انگیزه وجود دارد. اشاره می‌کنیم که قرارداد هوشمند چنین مبادلاتی را معتبر می‌سازد (به این معنا که همه طرف‌ها مبلغ سفارش شده خود را با قیمت مشخص دریافت می‌کنند)، به این معنی که همانگ کننده نقش یک دلال قابل اعتماد را بر عهده نمی‌گیرد، بلکه فقط یک آغازگر غیرقابل اعتماد است. داشتن تنها یک هماهنگ کننده همچنان منجر به تمرکز مرکزی قدرت می شود. بنابراین، صرافی MuesliSwap هماهنگی را نیز غیرمتمرکز می کند: همه می توانند یک هماهنگ کننده یا (matchmaker) شوند و از این طریق به صرافی MuesliSwap کمک کنند و مشوق های هماهنگی را به دست آورند.

به مثال ما برگردیم: می گوییم matchmaker M1، با اسکن بلاک چین برای ورودی های جدید در قرارداد هوشمند MuesliSwap، ابتدا به دو سفارش برتر در دفتر سفارش نگاه می کند. بدیهی است که اینها مطابقت نخواهند داشت زیرا قرارداد هوشمند آلیس را مجبور می کند تا 6 کاردانو خود را مطابق درخواست خود دریافت کند اما چارلز فقط 5 کاردانو را ارائه می دهد. بعد، M1 به ترتیب بالا و پایین در دفترچه سفارش نگاه می کند. در این مورد، محدودیت‌ها به گونه‌ای تعیین می‌شوند که هم چارلز (دریافت 10 شیر سفارش داده شده) و هم باب (دریافت 4 کاردانو سفارش داده شده) را خوشحال می‌کند. حتی یک کاردانو اضافی باقی مانده از 5 کاردانو که چارلز ارائه کرده است. هماهنگ کننده می تواند این تفاوت را به عنوان پاداشی برای شروع مسابقه و امکان پیشرفت بازار حفظ کند.

توکن MILK چیست؟

توکن MILK توکن کاربردی است که اکوسیستم Cardano MuesliSwap را تقویت می کند و مزایای بسیار مفیدی دارد. در واقع توکن Milk یک سیستم رمزنگاری است که هدف آن ایجاد سرمایه برای امور خیریه است. این توکن همچنین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز مالی (Defi) است که به دنبال ارزش افزوده به جامعه از طریق کمک های خیریه بازی سازی شده است.

توکن MILK در پلتفرم MuesliSwap

با توجه به وایت پیپر، توکن های واقعی MILK و BUTTER به ترتیب در ماه مارس و آوریل 2021 راه اندازی شدند که بعداً پایگاه کاربری بیش از 45000 دارنده توکن را جمع آوری کرد. با این حال، بعداً تصمیم گرفته شد که هر دو توکن را به یک « MILK و BUTTER » با در نظر گرفتن ورودی‌های صرافی‌های پیشرو، تغییرات در اکوسیستم زنجیره هوشمند بایننس و پیروی از شرکت‌های مختلف دیگری که در این فضا کار می‌کنند، منتقل کنند. هدف کلیدی توکن MILK and BUTTER، جمع آوری وجوه برای افراد نیازمند از طریق کارمزد تراکنش است که بسته به حاکمیت دارنده توکن می تواند به شرکای غیرانتفاعی مختلف منتقل شود. هدف این پروژه ایجاد جامعه ای است که بتواند با ایجاد ابزار واقعی برای اعضای جامعه، ارزشی برای کمک های مالی ایجاد کند.

توکن با استفاده از کارمزد در هر تراکنش عمل می کند. سهمی از این هزینه به کیف پول خیریه منتقل می‌شود، جایی که دارندگان توکن می‌توانند در مورد توزیع وجوه به سازمان‌های غیرانتفاعی شریک مانند Action Against Hunger، Food for Life Global و Good360 رأی دهند. از آنجایی که تمام تراکنش ها در بلاک چین ایمن هستند، کاربران می توانند بررسی کنند که آیا وجوه به جای مناسب رسیده است یا خیر.

توکن MILK قطعه ای از اکوسیستم MILK و BUTTER است. توکن‌های MILK و BUTTER بر روی زنجیره هوشمند بایننس (BSC) ساخته شده‌اند و از استانداردهای BEP-20 پیروی می‌کنند، استانداردهایی که قوانین استفاده از توکن را در BSC تعریف می‌کنند.

تاریخچه توکن MILK

مدیرعامل توکن MILK کریستین کلیپول است که در زمینه برنامه نویسی کامپیوتری، مدیریت پروژه و طراحی مهندسی تجربه دارد. کلیپول دارای مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت بازرگانی و مدرک لیسانس در مهندسی شیمی است. Milk and Butter LLC در 30 مارس 2021 راه اندازی شد و از آن زمان تاکنون حدود 485000 دلار به امور خیریه کمک کرده است.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com