1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. بیمه ارز دیجیتال چیست؟

بیمه ارز دیجیتال چیست؟

بیمه ارز دیجیتال چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
بیمه ارز دیجیتال چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

بیمه کریپتو برای ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم و غیره است. ارائه دهندگان بیمه کریپتو، بیمه نامه هایی را در مورد ارزهای دیجیتال ذخیره شده در کیف پول یا صرافی ها از طریق یک مدل بیمه سنتی ارائه می کنند. در واقع بیمه ارز دیجیتال از ضررهای مرتبط با نقض امنیت سایبری محافظت می کند. اکثر صرافی‌های ارزهای دیجیتال حداقل مقداری بیمه برای محافظت از دارایی‌های دیجیتال در برابر ضررهای ناشی از نقض امنیت و سرقت ارائه می‌کنند. در این مقاله، به طور مفصل در مورد بیمه ارز دیجیتال، نحوه کارکرد و پوشش آن صحبت خواهیم کرد. بنابراین، اگر کنجکاو هستید که در این زمینه بیشتر بدانید، ادامه مطلب را بخوانید!

تاریخچه بیمه کریپتو

بیمه ارز دیجیتال چیست ؟

Lloyds of London اولین بیمه‌ گری بود که نوع مسئولیت بیمه ارز دیجیتال را با محدودیت‌ های انعطاف ‌پذیر حداقل 1000 پوند (تقریباً 1353 دلار) ارائه کرد. این سندیکا توسط سندیکای Lloyd’s Atrium به همراه Coincover برای محافظت در برابر ضررهایی که ممکن است از سرقت ارزهای دیجیتال موجود در کیف پول های آنلاین به وجود بیاید، ایجاد شد.

این نوع بیمه نامه دارای محدودیت پویایی است که متناسب با قیمت دارایی های کریپتو افزایش یا کاهش می یابد. به عبارت دیگر، بیمه شده همیشه برای ارزش پایه دارایی بیمه شده غرامت دریافت می کند، حتی اگر این ارزش در طول دوره بیمه نامه نوسان داشته باشد.

با این حال، توجه به این نکته ضروری است که ارز دیجیتال در آمریکا پول قانونی به شمار نمی رود زیرا توسط دولت حمایت نمی شود. بنابراین، ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین، لایت کوین و ارز دیجیتال اتریوم مشمول حمایت‌های شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) یا شرکت حمایت از سرمایه‌گذاران اوراق بهادار نیستند.

بیمه ارز دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟

معمولاً، سرمایه گذاران در ایالات متحده که دارای اوراق بهادار متعارف، مانند اوراق قرضه یا سهام هستند، از پشتوانه بیمه ای از طرف دولت ایالات متحده یا بیمه نامه های خصوصی خود برخوردار هستند. با این حال، سرمایه گذاران کریپتو در ایالات متحده به طور خودکار از همان حمایت ها برخوردار نیستند. اینجاست که بیمه ارز دیجیتال وارد عمل می شود تا مالکان ارزهای دیجیتال را از سرمایه گذاری خود محافظت کند.

در حال حاضر، تقاضای فزاینده ای برای بیمه ارزهای دیجیتال، به ویژه برای رویدادهایی مانند سرقت وجود دارد. با این حال، بزرگترین مشکل برای بیمه‌گران، فرآیند پذیره ‌نویسی است که ارزیابی ریسک قوی به دلیل فقدان مقررات منسجم در صنعت بیمه رمزنگاری پیچیده می‌شود. برخی از استارت‌آپ‌های جدیدتر و آینده‌نگرتر در این زمینه فعال‌تر بوده‌اند. بنابراین، اگر صنعت، که هنوز در حال توسعه است، تا این حد غیرقابل پیش بینی است، چگونه ممکن است که اصلاً از ارز دیجیتال شما محافظت شود؟

بیمه ارز دیجیتال چگونه کار می کند؟

اینجاست که شرکت‌هایی مانند Gemini Crypto Insurance می‌توانند راهنمایی‌هایی ارائه دهند. به گفته یوسف حسین، رئیس ریسک در Gemini در نیویورک:

تا به امروز، بیمه‌گران به دلیل تعداد زیادی از هک‌ها که در طول سال‌ها منجر به خسارات فاجعه‌بار شده است و استانداردهای امنیتی ضعیف، کنترل‌های داخلی و سیاست‌ها و رویه‌هایی که متأسفانه مشخص است، برای بیمه کردن ارز دیجیتال مردد بوده‌اند. در نتیجه بسیاری از فعالان صنعت، (بسیاری از صرافی‌ ها و متولیان ارزهای دیجیتال) یا قادر به دریافت بیمه نبوده‌اند یا به دلیل هزینه بالای حق بیمه مورد نیاز تعداد معدودی از بیمه‌گرانی که مایل به بیمه کردن صنعت هستند، از آن خودداری کرده‌اند.

با این حال، ما توانستیم با موفقیت به بیمه‌گران نشان دهیم که جمینی، یک شرکت معتبر نیویورکی، در واقع یک صرافی و متولی امن و مطمئن است که در آن مشتریان می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی را به شیوه‌ای تنظیم‌ شده، ایمن و سازگار خریداری، بفروشند و ذخیره کنند. ”

نحوه کارکرد این بیمه کاملاً به شرکت های فردی بستگی دارد که آماده پذیره نویسی و بیمه دارایی های دیجیتال واقعی هستند.

به عنوان مثال، شرکتی مانند Coinbase Crypto Insurance می گوید:

"ما در حال ساختن اقتصاد رمزنگاری هستیم، یک سیستم مالی منصفانه تر، در دسترس تر، کارآمدتر و شفاف تر که توسط رمزارز فعال می شود."

ما در سال 2012 با این ایده رادیکال شروع کردیم که هر کسی، در هر کجا، باید بتواند به راحتی و ایمن بیت کوین را ارسال و دریافت کند. امروز، ما یک پلتفرم قابل اعتماد و آسان برای دسترسی به اقتصاد رمزنگاری گسترده تر ارائه می دهیم.

و آنها این را ساده نمی گیرند! آنها تقریباً 73 میلیون کاربر تأیید شده، 10,000 مؤسسه و 185000 شریک اکوسیستم دارند که در بیش از 100 کشور فعال هستند یا زندگی می کنند. علاوه بر این، آنها ۲۵۵ میلیارد دلار دارایی در پلتفرم خود دارند.

در حال حاضر، نحوه کار به طرز شگفت انگیزی هم ساده است و هم پیچیده. در حالی که ارز دیجیتال پولی قانونی در ایالات متحده نیست، پولی که برای خرید ارز دیجیتال استفاده می‌شود، می‌تواند به دلار آمریکا، یورو، پوند انگلیس و غیره (ارز فیات) باشد. پرتفویی که بیمه گران هنگام تصمیم گیری در مورد پذیره نویسی یا عدم پذیرش بیمه نامه ارزیابی می کنند.

بیمه کریپتو چه چیزی را پوشش نمی دهد؟

باز هم، این موضوع به بیمه‌گر وابسته است اما به طور کلی، بیمه ارز دیجیتال از دست دادن مستقیم سخت‌افزار و آسیب و انتقال ارز دیجیتال به شخص ثالث را پوشش نمی‌دهد. به علاوه، در برابر اختلال یا شکست زنجیره بلوک زیربنای دارایی نیز محافظت نمی کند.

همه این موضوعات برای بیمه کریپتو به چه معناست؟

بیمه های ارزهای دیجیتال

خوب، برای شروع، مهم نیست که مخترعان ارزهای دیجیتال چقدر از مقررات تمرکززایی اجتناب کرده‌اند، در برخی مواقع، دولت‌ها و مقامات نظارتی تأثیراتی خواهند گذاشت. CEPS، یک اندیشکده اروپایی، اخیراً گزارش داده است که:

اتحادیه اروپا از طریق مقررات MiCA، اولین بلوک بین المللی که این کار را انجام می دهد، یک سازمان اختصاصی ویژه برای ارائه دهندگان دارایی های رمزنگاری شده در اتحادیه اروپا پیشنهاد می کند. در صورت تصویب، تنها ارائه دهندگان دارای مجوز مجاز به ارائه ارزهای دیجیتال و راه اندازی مبادلات ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا خواهند بود.

بنابراین، در نهایت، بیمه‌گران در سال‌های آینده قبل از گسترش پوشش بیشتر برای نقاط قیمت‌گذاری رقابتی‌تر، به دنبال شفافیت بیشتر مقرراتی خواهند بود و آنها نیز باید نسبتاً سریع به آنجا برسند.

دارایی های دیجیتال یک پدیده جدید هستند و اگر بخواهیم رمزارز را تحت این اصطلاح قرار دهیم که واقعا هم اینطور است، در این صورت بیمه گذاران و بله، حتی بانکداران باید وارد عمل شوند. آنها می خواهند در بازاری شرکت کنند که فقط رشد می کند و حتی سودآورتر می شود.

اما چرا بیمه گذاران تا این حد بی میل هستند؟ این موضوع حداقل تا حدی به دلیل تغییر چشم انداز نظارتی است. در ژانویه سال گذشته، دفتر کنترل ارز (OCC) منشور بانک اعتماد ملی را به یک شرکت در داکوتای جنوبی اعطا کرد. این باعث شد که اولین بانک دارایی دیجیتال در ایالات متحده باشد. این بدان معناست که بیمه و حمایت دولتی باید از این روش پیروی کنند که به خودی خود سؤالات بسیار جالبی را در مورد مالیات و مالیات بر عایدی سرمایه در ارث و انتقال ثروت ایجاد می کند.

حتی SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار) هم اکنون وارد این عمل شده است، به طوری که آنها اکنون روشن کرده اند که معامله گران کارگزار چگونه باید به عنوان متولیان اوراق بهادار دارایی دیجیتال عمل کنند تا درگیر مشکل با مجریان قانون نشوند. 

آیا می توانید بیمه کریپتو شخصی بخرید؟

بله، اگرچه این جواب به سادگی یک پاسخ یک کلمه ای نیست. برایان اوکانل، تحلیلگر بیمه در Insurance Quotes می‌گوید: اکثر دارایی‌های رمزنگاری در حال حاضر تحت پوشش بیمه نیستند و این به دلیل عدم بلوغ نسبی بازار ارزهای دیجیتال است.

بزرگترین بخش از بازار بیمه ارزهای دیجیتال بیشتر در اختیار صرافی هایی است که با ارزهای دیجیتال معامله می کنند. بنابراین، باید مستقیماً با پلتفرم خود چک کنید تا ببینید آیا هنگام معامله در آن پلتفرم خاص، به عنوان خریدار رمزنگاری تحت پوشش بیمه هستید یا خیر.

چرا ارز دیجیتال به بیمه نیاز دارد؟

چرا ارز دیجیتال به بیمه نیاز دارد؟

یک مقاله بسیار جالب توسط AON که جزئیات بیمه ارزهای رمزنگاری شده را ارائه می دهد، گزارش می دهد که از زمان استخراج اولین بلوک بیت کوین در سال 2009، بیش از 1.3 میلیارد دلار از صرافی ها به سرقت رفته است، به طور متوسط روزانه 2.7 میلیون دلار دارایی در سال 2018 به سرقت رفته است. بنابراین، بیمه در کمک به کاهش خطر برای هر کسی که مایل به نگهداری دارایی های دیجیتال است، ضروری است. 

البته مجرمان پتانسیل بی‌پایانی را برای جابجایی آنی مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال دیده‌اند، زیرا اختلاس فوق‌العاده آسان است. با توجه به پول نقد، شخص باید آن را بدزدد و بدیهی است که محدودیت هایی در مورد میزان برداشت وجود دارد. علاوه بر این، پول نقد را می توان ردیابی کرد یا، همانطور که چند سال پیش در مورد سرقت از صندوق بانکی در ایرلند شمالی اتفاق افتاد، با طرحی جدید تجدید چاپ کرد و طرح قبلی بی مصرف و دیگر قانونی نیست.

تا آنجا که به ارزهای دیجیتال مربوط می‌شود، یک دزد بالقوه فقط باید جزئیات کلیدی یک دارنده کریپتو را هک کند و هر چقدر که بخواهد مستقیماً به حساب ناشناس خود انتقال دهد.

با توجه به بهترین ارائه دهنده بیمه رمزنگاری، باید خودتان آن را کشف کنید اما به نظر می رسد که لویدز در صدر لیست قرار دارد و بیمه ارزهای دیجیتال AON نیز موج های جالبی را ایجاد کرده است. حتماً Coincover را نیز بررسی کنید، یکی دیگر از شرکت‌های مستقر در بریتانیا که طیف وسیعی از محصولات و حفاظت بیمه را ارائه می‌دهد.

تامین مالی بیمه کریپتو

باید به یاد داشته باشید که ترید رمزارز عمدتاً از استارت آپ ها و صرافی ها تشکیل شده است که هنوز به اندازه کافی برای تامین درآمد صنعت بیمه بزرگ نیست. حتی بزرگترین صرافی آمریکای شمالی، کوین‌بیس، تنها ۲ درصد از سکه‌های خود را در لویدز لندن بیمه می‌کند.

چیزی که در مورد ذخیره ایمن این سکه ها بسیار جالب است این است که در حالی که برخی از آنها در فضای ذخیره سازی داغ نگهداری می شوند، (به عبارت دیگر، در مکان های متصل به اینترنت)، اینترنت بسیاری از آن ها قطع شده اند. بنابراین هیچ کس نمی تواند واقعاً وضعیت بیمه خود را مشخص کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com