1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
 4. مکاورس (MekaVerse) چیست؟

مکاورس (MekaVerse) چیست؟

مکاورس (MekaVerse) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
مکاورس (MekaVerse) چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

مجموعه مکاورس (MekaVerse) مجموعه ای از ۸,۸۸۸ توکن غیر قابل تعویض تولید شده با عناصر الهام گرفته از جهان Mecha ژاپن است. این پروژه در کمتر از یک روز پس از اولین مینت، ۶۰ میلیون دلار ETH به دست آورد. MekaVerse مجموعه دیگری از PFPها نیست؛ بلکه تیم سازنده ی آن ایده آل هایی برای مجموعه دارد که فراتر از NFTهای آن ها است. هر NFT در مکاورس به عنوان مکا نامیده می شود. این نام برگرفته از مفهوم ژاپنی مکانیک است؛ ربات‌های ماشین جنگی غول‌پیکر که توسط انسان‌ها هدایت می‌شوند و بر روی زمین و فراتر از آن با یکدیگر می‌جنگند.

معرفی مکاورس

مکاورس چیست؟

مکاورس یک پروژه توکن غیرقابل تعویض (NFT) تشکیل شده از ۸,۸۸۸ ربات جنگجو است که به صورت الگوریتمی تولید شده اند. سازندگان مکاورس از این مفهوم غنی الهام گرفتند و مکاهای خود را به گونه ای ایجاد کردند که شبیه mecha رایج در فرهنگ ژاپن باشد. هر ویژگی Meka به صورت الگوریتمی توسط کد رایانه ای تولید می شود و مجموعه ای کامل از قطعات منحصر به فرد را ایجاد می کند. هنرمندان تیم، هر Meka را با توجه و دقت زیادی نهایی می کنند. این موضوع به مجموعه، زیبایی‌ یکپارچه ای می‌دهد و در عین حال تنوع و منحصر به‌ فرد بودن را در هر NFT حفظ می‌کند. برنامه های تیم برای مجموعه MekaVerse فراتر از NFT های آن ها است. نقشه راه MekaVerse شامل طرح هایی برای پوشاک، مدل های سه بعدی و دیگر سرمایه گذاری های الهام گرفته از مکا مانند فیلم های کوتاه است.

NFT های مکاورس چگونه کار می کنند؟

مجموعه این پروژه نزدیک به ۹۰۰۰ NFT طراحی شده دارد تا از جنبه کمیاب بودن NFTها، منحصر به فرد باشد و بنابراین ارزش تک تک آن ها را افزایش دهد. تک تک مکاها در این پروژه یک خلقت منحصر به فرد و سه بعدی هستند که بر ارزش آن افزوده است. البته NFTهای MekaVerse تفاوتی با سایر NFTها ندارند. آن ها دارایی های دیجیتال منحصر به فرد هستند و در کیف پول های دیجیتال ذخیره می شوند. از این نظر، داشتن یکی از آن ها مانند داشتن یک NFT از مجموعه دیگر است؛ مانند World of Women NFTs. علاوه بر این، هنگامی که شخصی دارنده MekaVerse NFT می شود، بخشی از خانواده و گروه مربوط به Meka می شود و می تواند به رویدادهای انحصاری در توییتر و Discord این مجموعه دسترسی پیدا کند.

مکاورس توسط چه کسی ساخته شد؟

مکاورس توسط چه کسی ساخته شد؟

مکاورس توسط Matthieu Braccini و شریک او ساخته شده است. هر دو به عنوان طراح گرافیک آزاد کار می کردند و در نهایت MekaLabs را در کنار یک تیم کوچک تشکیل دادند. تیم در حین ایده‌ پردازی MekaVerse و سفر در آسیا، از فرهنگ ژاپنی و ویژگی‌های هنری انیمه و مانگا الهام گرفت. بیش از یک ماه طول کشید تا آن ها ۸۸۸۸ مکا را طراحی و تولید کنند. پس از مدتی مجموعه مکاورس در اکتبر 2021 با قیمت مینت 0.2 ETH در هر Meka راه اندازی شد. راه اندازی توسط Miinded، یک استودیوی توسعه فرانسوی که با سایر پروژه های برجسته NFT مانند Pudgy Penguins کار کرده است، تسهیل پیدا کرد.

افرادی که به شدت در صنعت NFT درگیر هستند، استدلال می کنند که جنبه اجتماعی مهم ترین ویژگی برای موفقیت مجموعه به شمار می رود و می توان گفت جنبه اجتماعی در مکاورس یک نقطه قوت است. حتی قبل از راه‌اندازی پروژه، هیاهوی پیرامون مجموعه به MekaVerse کمک کرد تا خود را به عنوان یکی از بزرگترین جوامع در فضای NFT، تثبیت کند. در توییتر، این پروژه به طور فعال به عنوان آواتار و پروفایل مورد استفاده قرار نگرفته است؛ حرکتی که در پروژه های سطح بالایی مانند Bored Ape Yacht Club (BAYC) یا Cool Cats مشهود است. با این حال، MekaVerse جدیدتر از هر دوی این پروژه ها به شمار می آید، بنابراین مقایسه بین آن ها منصفانه نخواهد بود. از سوی دیگر، این یک نکته مثبت است که احساسات کاربران توییتر برای پروژه در کل مثبت دیده می شود. مهم تر از همه، تعداد فالوورها در حال افزایش است و این نشان می دهد که این پروژه هنوز دنبال می شود.

چرا مکاورس محبوب است؟

معرفی mekaverse

حتی قبل از مینت مجموعه NFT مکاورس، افراد زیادی می خواستند به پروژه بپیوندند و صاحب یکی از NFTها شوند. در ادامه دلیل محبوبیت مکاورس را توضیح می دهیم.

 • این پروژه با فرهنگ ژاپنی، به ویژه با انیمه و مانگا مرتبط بود و همین موضوع باعث هیجان طرفداران این سبک شد.
 • بازاریابی پیچیده که حتی قبل از راه اندازی رسمی آن باعث علاقه شدید جامعه به این پروژه شد. به لطف این مسئله، تیم توانست بیش از ۲۰۰ هزار دنبال کننده در توییتر و بیش از ۲۳۰ هزار عضو در دیسکورد جذب کند.
 • برای کیف پول هایی که در قرعه کشی برنده می شدند، مینت در دسترس بود. در مجموع، بیش از ۱۷۲ هزار کیف پول منحصر به فرد برای شرکت در مینت ثبت نام کردند. قیمت مینت NFT در وب سایت رسمی مکاورس ۰.۲ ETH بود و در عرض چند ساعت، توکن ها در بازارهای ثانویه بیش از ۵ ETH ارزش داشتند.
 • شور و هیجان پیرامون این مجموعه توسط بازار NFT در سال 2021، مصادف با زمانی که رونق NFT آغاز شد، به محبوبیت پروژه دامن زد.
 • مدت کوتاهی پس از عرضه این مجموعه، تیم مکاورس از همکاری با Core Games خبر داد و دنیای بازی MekaVerse Citadel را معرفی کرد. این اتفاق باعث موج دوم تقاضا و هیجان شد.
 • ربات های مکاورس بسیار جذاب به نظر می رسند. آن ها با استفاده از کد کامپیوتری ایجاد شده اند، هر یک از آن ها منحصر به فرد است و ویژگی های خاص خود را دارد.

نمای کلی مجموعه مکاورس

مجموعه NFT مکاورس

پس از گذشت بازه زمانی که شاهد بودیم چندین مجموعه آواتار NFT، شبکه‌های اجتماعی را به عنوان تصاویر پروفایل می‌کردند و در عین حال هزاران یا حتی میلیون‌ها دلار سود خالص صاحب خود را به دست می‌آوردند، انتظار می‌رفت مجموعه مکاورس به موفقیت بزرگ بعدی تبدیل شود. هنگامی که این پروژه انتشار پیدا کرد، این مجموعه تبلیغاتی ایجاد کرد و توانست از صد هزار عضو در Discord فراتر برود و افراد زیادی را به پروژه جذب کند.

برای جلوگیری از کشمکش هایی که ممکن بود پیش بیاید، تیم Meka قرعه‌کشی را آغاز کرد تا از عادلانه بودن شرایط اطمینان حاصل کند و در عین حال به هر کسی اجازه دسترسی به مینت با قیمت ۰.۲ اتریوم را بدهد. قرعه کشی انجام شد و تقریبا ۸۶۰۰ مکا در ۷ اکتبر ۲۰۲۱ توسط ۵۴۵۳ دارنده منحصر به فرد مینت شد. قیمت پس از مینتینگ در بازارهای ثانویه به ۹ ETH رسید؛ در حالی که به دلیل مشکلات مربوط به رندرهای سه بعدی با کیفیت بالا، رونمایی یک هفته به تعویق افتاد. با این وجود، در آن زمان شایعات پیرامون انتخاب و قرعه کشی منصفانه در رسانه های اجتماعی پخش شد.

این مسئله در توییت‌های مختلفی در توییتر مطرح می شد و مردم را تحریک می کرد. از طرفی دیگر، نشر اطلاعات در فضای NFT در آن زمان موضوعی داغ بود. به هر جهت Mekas یک سراشیبی و سقوط را آغاز کرد که با شایعات شروع شد اما همچنین به دلیل فقدان برخی انتظارات و کاربردها، مورد انتقاد زیادی قرار گرفت. مدتی زیادی نگذشت که قیمت کف Mekas تا یک ETH سقوط کرد و این قیمت کف حداقل دو هفته طول کشید. البته جالب است بدانید علیرغم رویدادهایی که پیش آمد، MekaVerse پانزدهمین مجموعه پرمعامله به حساب می آید. این محصول در 35 روز از زمان عرضه بیش از 153.5 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

تیم پشت پروژه NFT عامل مهم دیگری برای ارزیابی است. Mattey و Matty Braccini بنیانگذاران پروژه MekaVerse هستند. هر دو هنرمند سه بعدی مستقر در پاریس هستند که قبل از راه اندازی پروژه در اطراف فضای NFT کار می کردند. لازم به ذکر است که آثار هنری آنها در سایت MekaVerse قابل دسترسی است. اگر پروژه مسیر خود را دوباره به دست آورد و بازی پیرامون مکاها به نتیجه برسد، استعداد و تجربه سه بعدی آن ها می تواند ارزشمند شود. تیم اصلی همچنین شامل جولین دورلند، هنرمند دیجیتال و کلکسیونر NFT است که به عنوان ناظر تیم در پلتفرم‌های اجتماعی عمل می‌کند. حتی اگر شایعات در مورد توزیع منصفانه ممکن است به طور کامل مورد توجه قرار نگرفته باشد، این واقعیت که هسته اصلی و تیم موسس کاملا عمومی و مردمی هستند، نکته ی مثبتی به شمار می آید.

احساسات منفی در اطراف مکاورس

پروژه های مکاورس

هر پروژه ای مشکلات و مخالفان خود را دارد و پروژه مکاورس نیز دچار این مسئله بوده است. به عنوان مثال، در روزهای ابتدایی پروژه، تاخیرهایی در افشای برخی از تصاویر NFT وجود داشت که منجر به از دست دادن هیجان طرفداران قبل از راه اندازی شد؛ اما به نظر می رسد که این نگرانی ها با ادعای تقلب که پس از راه اندازی پروژه در توییتر ظاهر شد، کمرنگ شد. به طور خلاصه، برخی افراد ادعا می‌کنند که تعدادی از خریداران به ابرداده‌ها دسترسی زودهنگامی داشته‌اند؛ یعنی اطلاعاتی که در دسترس همه نبود. این بدان معناست که برخی از خریداران می‌توانستند NFTهای با ارزش بالا را با قیمت‌های پایین‌تر به دست بیاورند اما بعدا شاهد افزایش ارزش آنها بودند.

همچنین به دلیل فقدان ظاهری منحصر به فرد در بین تصاویر NFT، انتقاداتی از این پروژه وجود دارد. به نظر می رسد که برخی از تصاویر به جای اینکه یک مکای کاملا متفاوت باشند، صرفا رنگ ها در آن ها عوض شده است. از طرفی دیگر، نگرانی های قابل توجهی در مورد دوام پروژه های NFT و به طور کلی ارزهای دیجیتال به دنبال افت قابل توجه بازارهای ارزهای دیجیتال در سال 2022 وجود داشته است. همانطور که بحث شد، NFTهای MekaVerse که صدها هزار دلار به فروش می رسید اکنون به قیمت صدها دلار فروخته می شوند. کاهش قیمت باعث شده تا دید مثبت نسبت به این پروژه و مجموعه های دیگر NFT، کاهش پیدا کند.

پروژه های مکاورس

آشنایی با مکاورس

 • MekaBots: پروژه MekaVerse Bots مجموعه ای از موارد اضافه شده به مجموعه اصلی در OpenSea است. این مجموعه در مارس ۲۰۲۲ منتشر شد و شامل ۶,۶۲۶ ربات است که طبق مفهوم Meka، حیوانات خانگی عجیب و غریب برای روبات‌های اصلی هستند. حجم کل فروش ثانویه MekaVerse Bots در OpenSea ۲۳۰ ETH است.
 • MekaVerse Factory: پروژه MekaVerse Factory افزونه ای است که تصویری را به پس زمینه یک ربات اضافه می کند. در مجموع دو تصویر در دسامبر ۲۰۲۱ منتشر شد. حجم فروش ثانویه در OpenSea ۷۹ ETH و قیمت کف آن ۰.۰۰۹ ETH است.
 • Meka Citadel: پروژه Meka Citadel یک دنیای بازی باز برای دارندگان توکن اصلی است. این بازی را می توانید در پلتفرم Core Games پیدا کنید. این بازی دارای یک دنیا با ورود رایگان است که در آن بازیکنان می توانند از طریق چت ارتباط برقرار کنند، روبات های خود را بهبود بخشند و با بازیکنان دیگر مبارزه کنند.
 • Meka Adventure: پروژه Meka Adventure یک نقشه جهانی متاورس است. این نقشه شامل پایتخت ها، شهرهای بزرگ، خرابه های باستانی و میدان های جنگ است. گرافیک، کیفیت و جزئیات بسیار چشمگیر هستند و هر مکان تاریخ و افسانه خاص خود را دارد. می‌توانید ربات خود را برای کاوش مکان‌ها بفرستید و جعبه‌های غارتی را که ممکن است حاوی اقلام ارزشمندی مانند Meka Bots باشد، به دست بیاورید. علاوه بر این، کاوش ها Mekacoins به ارمغان می آورند. مکا کوین یک ارز داخلی بازی است که می تواند برای بهبود ربات شما استفاده شود. با کمک نقشه می توانید به ارگ مکا نیز برسید.
 • فروشگاه مکا: صاحبان NFT فرصت خرید اسباب بازی ها، لوازم جانبی و لباس را دارند. تزئینات اضافی عناصر مکاورس در قالب نقاشی یا تصویر هستند. علاوه بر این، مواردی وجود دارد که همه می توانند خریداری کنند.
 • پس زمینه MekaVerse: این سرویس برای سفارشی سازی ربات شما به سلیقه شما استفاده می شود. هیچ نمایشی از این سرویس وجود ندارد و فقط برای دارندگان NFT در دسترس است.
 • Meka Drivers: رانندگان مکا یک مجموعه NFT از ۸,۸۸۸ درایور است. آن ها افرادی هستند که ربات ها را کنترل می کنند. این در حالی است که تاکنون تنها ۳,۲۳۴ راننده از کل مبلغ مینت شده و هدف اصلی آن ها بازی است. همچنین درایورها دارای شکل سه بعدی و همچنین گرافیک زیبا و باکیفیت هستند. حجم فروش ثانویه درایورها در اوپن سی ۳۱ ETH و قیمت کف آن ۰.۰۹ ETH است.

نحوه خرید NFTهای مکاورس

نحوه خرید NFT های مکاورس

مجموعه MekaVerse NFT برای معامله گران، کلکسیونرها و سرمایه گذاران NFT باز است. این بازار در OpenSea که یکی از بزرگترین بازارهای NFT در جهان است، قرار دارد. برای مشاهده یا خرید، می‌توانید به سادگی به مجموعه مکاورس در OpenSea بروید و به همه NFTهای موجود نگاهی بیندازید. این بازار دارای داده‌های مربوط به قیمت‌گذاری و موارد دیگر است. می‌توانید در OpenSea پیشنهاد بدهید یا NFT را همان لحظه بخرید اما توجه داشته باشید که برای این کار باید از اتریوم (ETH) استفاده کنید. بنابراین، قبل از اینکه بتوانید خرید کنید، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید، یک کیف پول اتریوم دریافت کنید و آن را به حساب OpenSea خود متصل کنید تا تراکنش تسهیل شود.

چرا مکاورس را بخریم؟

MekaVerse پروژه ای است که ممکن است برای مجموعه داران هنرهای مولد و دوستداران داستان های مکانیکی ژاپنی جذاب باشد. هنر سه بعدی آن ها در سبک خود منحصر به فرد است و توسط هنرمندان دیجیتال با تجربه طراحی شده است. کلکسیونرهای NFT ممکن است بخواهند مکاها را به منظور مشارکت در ساختن جامعه بزرگتر و داستان پیرامون مکاورس برگزار کنند. هدف جامعه ی NFT، بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری‌های آینده است که از پروژه اصلی منشعب می‌شوند و در عین حال به غنی بودن پروژه ی MekaVerse ادامه می‌دهند. این طور که پیداست تیم توسعه یک چشم انداز و نقشه راه بلندپروازانه دارد که مسیرهای بالقوه پروژه خود را تقریبا نامحدود می کند.

برای کسب اطلاعات در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

آیا MekaVerse هنوز هم ارزش دیدن دارد؟

چرا مکاورس را بخریم؟

اینکه آیا MekaVerse هنوز هم ارزش دیدن دارد یا خیر، به ترجیح شخصی سرمایه گذار بستگی دارد. ارزش NFTها در حال حاضر به طور قابل توجهی کاهش یافته است و تصور اینکه قیمت ها همچنان به کاهش خود ادامه دهند، سخت نیست. بنابراین از نقطه نظر سرمایه گذاری، NFTها به طور کلی هنوز باید بسیار پرخطر در نظر گرفته شوند. احتمال بازگشت بازار وجود دارد اما هیچ تضمینی در ثبات آن نیست. برای کلکسیونرهای ساده NFT مجموعه MekaVerse هنوز هم می تواند ارزش بررسی را داشته باشد، به خصوص اکنون که قیمت ها کاهش یافته است.

برای کسب اطلاعات در زمینه دوره دکس تریدینگ، بر روی لینک کلیک کنید.

سخن پایانی

جامعه NFT از مجموعه NFT Mekaverse به عنوان یکی از مورد انتظارترین ابتکارات استقبال کرده است. این پروژه در حال حاضر دارای ۵۴۶۷ دارنده منحصر به فرد است که ۶۱ درصد توزیع NFT به شمار می آید. با وجود تقاضای زیاد و قیمت گران، MekaVerse را به یکی از پراکنده‌ترین مجموعه‌های NFT در بازار تبدیل می‌کند. به دلیل هیجان و انتظارات فوق العاده این پروژه، در حال حاضر مشخص نیست که مکاورس کدام دوره را طی خواهد کرد. مردم آماده اند برای چیزی که در حال حاضر انتزاعی تر از واقعیت است و در دنیای واقعی نقشی ندارد، پول خرج کنند. فروش انبوه NFTهای اتریوم بازتابی قوی از هیجان مرتبط با NFTهای این روزها و ارزش هنر را نمایان می کند. خرج کردن هزاران دلار ETH برای چیزی که حتی نمی توانند ببینند، توضیحی بر اشتیاق در مورد NFT ها است.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com