1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. کول کتس (CoolCats) چیست؟

کول کتس (CoolCats) چیست؟

کول کتس (CoolCats) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
کول کتس (CoolCats) چیست؟
کاربردهای ارز دیجیتال

با وجود این که تا حد زیادی تب ‌و تاب توکن‌های NFT نسبت به قبل کاسته شده است اما محصولات متنوعی در همان چند ماه ملتهب و هیجانی عرضه شدند که خیلی سریع در میان افراد به محبوبیت رسیدند. البته در ادامه راه آنها با حواشی مختلفی روبرو شدند و فاصله زیادی از اوج‌های قیمتی خود گرفتند. یکی از همین برندهای محبوب‌ و پر سر و صدا در فضای NFT، پروژه NFT کول کتس یا گربه‌های باحال می باشد. طبق نمودارهای رتبه ‌بندی پلتفرم OpenSea، پس از این که در جولای ۲۰۲۱ کول کتس راه اندازی شد، این مجموعه از ‌نظر حجم فروش و محبوبیت به ‌سرعت به رتبه سوم رسید. تیم NFT کول کتس اعلام کرده بود که در حال انجام مأموریتی برای نوآوری و پیشبرد فضای NFT از ‌طریق بازی‌ها، سیستم رأی ‌گیری منحصر ‌به ‌فرد، رویدادهای زنده و پیاده سازی پروژه‌ای فوق‌ سری می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی پروژه NFT کول کتس و ویژگی ها و مزایای آنها بپردازیم.

پروژه NFT کول کتس چیست؟

پروژه NFT کول کتس

در تابستان‌ ۲۰۲۱، دنیای توکن‌های NFT، به ویژه NFTهای هنری، رشد بی‌سابقه‌ ای تجربه کرد. بین ماه های ژوئن و آگوست، تعداد بسیار زیادی پروژه‌ هنری NFT راه‌ اندازی شدند. در میان پروژه‌های منتشر شده در این حوزه، تعداد مجموعه‌های NFT که از نظر جذابیت و ارزش به ‌اندازه کول کتس باشند، بسیار کم است. در ژوئیه‌ ۲۰۲۱ کول کتس منتشر شد. این پروژه مجموعه‌ای منتخب از ۹,۹۹۹ NFT می باشد که پیاده سازی آن بر روی بلاک چین اتریوم صورت گرفته و به ‌صورت ‌تصادفی ساخته می‌شوند.

پروژه گربه های باحال تبدیل به یکی از مجموعه‌های برتر NFT شده است و جایگاه خود را در‌ کنار بازیگران بزرگی از جمله بورد ایپ یات کلاب (Bored Ape Yacht club) و کریپتوپانک (CryptoPunks) کسب کرده است. راه‌ اندازی NFT کول کتس توسط چهار دوست علاقه‌ مند به هنر دیجیتال و ارزهای دیجیتال و گربه‌ها صورت گرفته است. NFT کول کتس توسط افراد مشهور زیادی خریداری شده است. طبق اخبار منتشر شده در رسانه‌ها، قیمت این NFT ها صدها ‌هزار دلار است.

تاریخچه و سازندگان گربه های باحال

گربه های باحال توسط تصویر‌گری به نام کالین ایگان (Colin Egan) یا کلون (Clon) راه‌ اندازی شده است. کالین ایگان خود را The Catoonist (کتونیست) نامید و به ‌‌طور عمومی، آثار کارتونی‌اش را برای فروش گذاشت. تیم پشت پرده این پروژه شامل چهار فرد تقریباً ناشناخته می باشد که خود را به این صورت توصیف می‌کنند: ما یک تیم چهار نفره هستیم که خوره تکنولوژی (Nerd) می باشیم و به ارزهای دیجیتال، ساختن چیزهای جالب و هنر علاقه زیادی داریم.

اعضای این تیم عبارت‌اند از:

سازندگان کول کتس

کتونیست (CLON): تصویرگر و خالق طرح گربه آبی (Blue Cat) و بنیان‌گذار پروژه

ایوان لوزا (ELU): سرپرست تیم که کمک هایی به مدیریت پروژه و بازاریابی می‌کند.

تام ویلیامسون (xtremetom): متخصص قراردادهای هوشمند و بلاک چین

لینک (Lynq): توسعه ‌دهنده و مدیر وب ‌سایت cool cats

بنیان‌ گذاران این پروژه از همان ابتدا به درک اهمیت ایجاد جامعه قوی رسیده بودند. خلق مجموعه NFT که برای عموم مردم مناسب باشد، هدف آنان بود. آنها به دنبال ایجاد محصولی در دسترس، منحصر به ‌فرد، دارای ابزارهای کاربردی و آثار هنری دیجیتالی عام‌ پسند بودند. در جولای‌ ۲۰۲۱ مجموعه NFT کول‌ کتس با قیمت اولیه ۰.۰۲ اتر عرضه شد. اتریوم در آن زمان حدودا ۲,۲۰۰ دلار بود و هر cool cats قیمتی معادل تقریباً ۴۴ دلار داشت.

قیمت هر NFT کول‌ کتس تا اکتبر‌ ۲۰۲۱، به ‌طور‌ متوسط به حدود ۲۶ اتر معادل ۹۳,۰۰۰ دلار رسید. این مجموعه به‌ قدری به محبوبیت رسید که برخی از تصاویر گربه های باحال حتی در میدان تایمز نیز به‌ نمایش گذاشته شد. جامعه NFT مجموعه گربه های باحال را کلکسیون بلو چیپ (Blue Chip) معرفی کرد که در میان بهترین‌های (crème de la crème) این عرصه از ‌نظر انحصار و ارزش درک‌ شده قرار می‌گرفت، مانند باشگاه میمون‌های کسل.

ویژگی‌های گربه های باحال

ویژگی‌های کول کتس

مجموعه‌های هنری NFT متکی به ویژگی‌ها و صفات مختلفی هستند که به آن‌ها به صورت ‌تصادفی تعلق می‌گیرد. دلیل اهمیت این ویژگی‌ها این است که در هنگام دریافت یک NFT که درون خود ترکیبی از ویژگی‌های کمیاب را دارد، توکن NFT فرد در جایگاه و رتبه بالاتری در مجموعه قرار خواهد گرفت. این کمیاب ‌بودن ارزش ویژه‌ای را برای NFT آن فرد ایجاد می‌کند. گربه‌ها در مجموعه گربه های باحال دارای ترکیبی از ۳۰۰ هزار ویژگی مختلف هستند. این ویژگی‌ها به هر گربه مطابق الگوریتم‌های تصادفی‌ یا به صورت برنامه ‌ریزی ‌شده اختصاص داده می‌شوند. برخی ویژگی‌ها در NFTهای کمیاب این مجموعه، برای گربه‌ها به‌ طور دستی انتخاب و به آن‌ها داده شده است.

این ویژگی‌های ترکیبی شامل صورت، بدن، کلاه و لباس می باشند. امتیازدهی هر گربه با ‌توجه ‌به ویژگی‌های گربه انجام می شود که این مقدار بین ۳ تا ۱۰ می باشد. این سطح سپس به 4 دسته تقسیم‌ بندی می‌شود که از ‌نظر درجه کول (باحال) بودن، بیشتر گربه‌ها بین ۳ تا ۶ امتیاز می‌گیرند. این دسته‌ بندی‌ها به ‌طور کلی شامل موارد زیر می باشند:

باحال‌ها (۳ تا ۴ امتیاز): مجموعا ۴,۵۹۹ گربه که ۲,۶۰۰ گربه 4 امتیازی و ۱,۹۹۹ گربه 3 ‌امتیازی هستند.

وحشی‌ها (۵ تا ۶ امتیاز): مجموعا ۳,۰۰۰ گربه که ۱,۲۵۰ گربه 6 ‌امتیازی و ۱,۷۵۰ گربه 5 ‌امتیازی هستند.

باکلاس‌ها (۷ تا ۸ امتیاز): مجموعا ۱,۷۵۰ گربه که ۷۵۰ گربه 8 ‌امتیازی و ۱,۰۰۰ گربه 7 ‌امتیازی هستند.

عجیب‌ و غریب‌ها (۹ تا ۱۰ امتیاز): مجموعا ۶۵۰ گربه که ۱۵۰ گربه 10 امتیازی و ۵۰۰ گربه 9 امتیازی هستند.

گران‌ ترین و کمیاب ‌ترین گربه های باحال دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های یک ‌دست و کامل هستند، برای مثال گربه زامبی شماره ۱۴۹۰ که آخرین‌ بار به قیمت ۳۲۰ اتر (۱.۳‌میلیون دلار) در اکتبر ۲۰۲۱ فروخته شد.

برای اطلاع از نحوه قانون گذاری NFT ها، بر روی لینک کلیک کنید.

مجموعهٔ گربه های باحال، دارای ۶۶ گربه «فوق ‌العاده کمیاب» است که از ‌نظر کمیابی، ۹ تای آن‌ها در جایگاه اول قرار دارند. به صورت کلی می توان گفت گربه‌هایی با لباس‌های مشابه لباس دزدان دریایی، کمیاب‌تر و ارزشمندتر از سایر گربه‌ها هستند که صفات تصادفی دارند.

مزایای نگهداری گربه های باحال

نگهداری NFT گربه های باحال علاوه بر ارائه حقوق انحصاری به افراد برای انجام هر کاری با NFT گربه خود، برای افراد امکان دسترسی به جوایز و امتیازات مختلف را نیز فراهم می‌کند. نگهداری NFT کول کتس برخلاف بعضی از پروژه‌های NFT مانند NBA Top Shot، مالکیت آن دارایی و آثار هنری دیجیتال را به معنای واقعی کلمه برای دارنده خود ایجاد می‌کند. در نتیجه با گذشت زمان کول‌ کتس‌ می‌تواند ارزشمند‌تر یا شاخص‌ تر شود. 

افراد با داشتن یک کول کتس مجاز به ایجاد هر کالایی با تصویر آن هستند و می توانند علاوه بر اعتبار دادن به کپی‌ های NFT خود، از ظاهر آن در کارتون‌ ها، انیمیشن‌ها یا هر اثر دیجیتال دیگری استفاده کنند. این آزادی پروژه ی گربه های باحال را تبدیل به یکی از پروژه‌های امیدوار کننده‌ای کرده که برای افزایش تعامل با سرمایه‌گذاران و بهره‌گیری از فرصت‌ها، ظرفیت واقعی فناوری NFT را نشان می‌دهد. این پروژه همچنین با ارائه ایردراپ‌ های NFT مرتبط، به کسانی که در کیف پول خود یک NFT کول کتس را نگه داشته‌اند، انگیزه می‌دهد.

گران ‌ترین CoolCats

از دیگر نشانه‌های تمایل و قوت سازندگان آن به حضور طولانی‌ مدت، بازگردانده شدن ۲۰% از کل اترهای حاصل از فروش ثانویه و اولیه به خزانه جامعه می باشد. برای برگزاری مسابقه‌هایی برای تقویت جامعه رو به ‌رشد گربه های باحال و همچنین قرعه‌کشی‌ها، از این مبلغ استفاده می‌شود. هولدرهای این توکن‌ ها در آینده به ‌عنوان پاداش، ایردراپ‌های متنوع نسل جدید CoolCats را دریافت می کنند و در تمام طول عمر پروژه، می توانند از توکن بومی میلک (MILK$) استفاده کنند.

ارزشمندترین CoolCats

ارزشمندترین CoolCats

سازندگان CoolCats در‌ حال‌ حاضر در حال برنامه‌ ریزی برای آینده و نسل دوم NFTها هستند، در ادامه به بررسی 5 نمونه از ارزشمندترین CoolCats می پردازیم.

۱- کول کت شماره ۱۴۹۰

این کول کت در ۵‌ اکتبر‌ ۲۰۲۱، به قیمت ۳۲۰ اتر فروخته شد؛ گربه‌ای با ۱۰ امتیاز که متعلق به دسته گربه‌های عجیب ‌و غریب است. این گربه، یکی از ۹ کول کتس منحصر به ‌فردی است که با سایر گربه‌ها هیچ ویژگی هنری مشابهی ندارد و همچنین یک گربه‌ زامبی است. فروشنده این NFT اقدام به راه اندازی پناهگاه حیوانات «حیوانات باحال» یا Cool Pets از طریق پول حاصل از فروش آن کرد. این گربه در ‌حال ‌حاضر، با قیمت ۸۵۰ اتر فروخته می‌شود.

برای اطلاع از هزینه ساخت NFT، بر روی لینک کلیک کنید.

۲- کول کت شماره ۵۶۳۵

در ۷ اکتبر‌ ۲۰۲۱ به قیمت ۹۹ اتر فروخته شد و از جمله گربه‌های عجیب ‌و ‌غریب است که دارای مجموع ۹ امتیاز بود. سر این گربه شبیه تلویزیون و صورت آن مشابه تصویر تلویزیون بدون سیگنال است. یک پلیور سبز رنگ به تن دارد و یک زنجیر طلایی نیز بر گردنش است.

۳- کول کت شماره ۳۳۳۰

در ۱۹‌ آگوست‌ ۲۰۲۱، به قیمت ۱۱۰ اتر فروخته شد. این گربه یکی از ۹ گربه خاص و به ‌اصطلاح مخفی پروژه و همچنین یک گربه ۱۰ امتیازی عجیب ‌و غریب است. کمیاب بودن این گربه به ‌دلیل صورت، پیراهن و پوست آبی‌ رنگ و همچنین کلاه رباتی آن می باشد. کلون و تام گربه‌های مخفی را بدون اطلاع بقیه تیم ساخته‌اند.

۴- کول کت شماره ۳۲۷۱

در ۶‌ اکتبر‌ ۲۰۲۱ به قیمت ۶۹.۶۹ اتر فروخته شد. این گربه یک گربه ۱۰ امتیازی عجیب می باشد.

۵- کول کت شماره ۵۲۸۰

در ۷ ‌آگوست‌ ۲۰۲۱ به قیمت ۸۰ اتر فروخته شد. این گربه ۱۰‌ امتیازی با کلاه شیطانی و پوست آبی ‌رنگ خود در رده عجیب‌ و غریب‌ های این مجموعه قرار دارد.

اگر چه تا‌ به ‌امروز این گربه‌ها جز ارزشمندترین گربه‌های این مجموعه بوده‌اند اما گربه های ارزشمند دیگری که هر کدام از آنها با قیمتی بیش از ۲۰۰,۰۰۰ دلار فروخته شده‌اند نیز وجود دارند. نکته جالب بعدی این است که تا به ‌امروز این تصاویر بامزه از گربه‌های کارتونی، فروشی معادل ۱۹۵‌ میلیون دلار را توانسته اند تجربه کنند.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد پل های میان زنجیره ای NFT، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

حمایت‌ کنندگان مشهور کول‌ کتس‌

CoolCats در آگوست‌ ۲۰۲۱، با ایجاد چهار طرح مختلف و ۴۰۰ NFT جدید با مجله تایم همکاری کرد. همه گربه‌ها طوری به ‌تصویر کشیده شده بودند که در حال خواندن مجله تایم هستند. Keith Grossman (کیت گروسمن) مدیرعامل تایم، این ایده را مطرح کرد. کیت گروسمن در یک توییت، در رابطه با دنبال کردن همکاری با CoolCats نوشت. او برای این همکاری 3 دلیل ذکر کرد:

۱- جامعه‌ CoolCats خوش ‌بین و مثبت‌ اندیش است.

۲- افراد از نسل‌های مختلف در این مجموعه به‌ هم متصل می شوند.

۳- همه عاشق این گربه‌ها هستند.

هشت NFT به 8 برنده مسابقه میم گربه های باحال تعلق گرفت و بین دارندگان CoolCats، همه ۳۹۲ NFT باقی ‌مانده به‌ حراج گذاشته شد. همکاری با این غول رسانه‌ ای باعث شد که به CoolCats توجه بیشتری شود و سبب افزایش بهره‌ وری و کاربرد گربه‌‌ها برای دارندگان آنها شد. در ۹‌ جولای نیز حمایت دیگری از CoolCats صورت گرفت. وقتی مایک تایسون (Mike Tyson) برای تصویر پروفایل حساب توییتر خود، تصویر یکی از CoolCats را انتخاب کرد، این اقدام او با ۱,۸۰۰ ریتوییت و ۹,۰۰۰ لایک همراه شد.

کول توپیا (Cooltopia) و کول پتس (Cool Pets) چیست؟

کول توپیا (Cooltopia) و کول پتس (Cool Pets)

اکوسیستم CoolCats، در سپتامبر‌ ۲۰۲۱، سر و صدا تازه‌ای را با اعلام دو اتفاق جدید به‌ راه انداخت. دو اتفاق مهمی که تقویت بیشتر فروش ثانویه این مجموعه را به دنبال داشتند، کول‌ پتس (Cool Pets) و توکن میلک (MILK$) می باشند. کول ‌پتس (Cool Pets) مجموعه NFT مکمل گربه های باحال می باشد. مجموعه‌های مشابهی از جمله کینگ‌فراگز (KingFrogs)، بورد ایپ کنل کلاب (Bored Ape Kennel Club) و تینگیز (Thingies) به پروژه‌های اصلی برای دریافت سود بیشتر از تقاضا و همچنین گسترش تعداد کلکسیونرها، کمک کرده‌اند. بر این اساس، به ‌نظر می‌رسد گربه های باحال نیز قصد دارد پروژه خود را در مسیر مشابهی با آن‌ها پیش ببرد.

برای اطلاع از اپلیکیشن های ساخت NFT، بر روی لینک کلیک کنید.

کول پتس دارای ۱۹,۹۹۹ NFT می باشد که بخشی از عرضه آن برای فروش عمومی و بخشی دیگر از آن برای دارندگان CoolCats و بخشی دیگر است. از ابتدایی ‌ترین حالت ممکن همه این حیوانات شروع می‌شوند و سپس تکامل پیدا می کنند و به شکل نهایی خود می رسند. در ‌نهایت نیز این حیوانات نماینده یکی از چهار عنصر آتش، گیاه، هوا و آب می باشند. اقلام و غذایی که به این حیوانات از ابتدا داده می‌شود، تعیین کننده ظاهر نهایی این موجودات هستند. برای خرید این اقلام می‌توان آن‌ها را از بازار CoolCats با استفاده از توکن میلک (MILK$) تهیه کرد.

سرانجام جامعه CoolCats یا همان Cooltopia (کول توپیا) پس از مدت‌ها انتظار، برای دارندگان کول پتس و CoolCats در اواسط آوریل راه‌ اندازی شد. در کول توپیا، دارندگان کول پتس و CoolCats می‌توانند برای کسب توکن میلک مأموریت‌هایی را انجام دهند. برای کسب این توکن بیش از ۱۰۰ مأموریت مانند خطر کردن، نجات جنگل و شناخت اهالی شهر تعریف شده است. همچنین کاربران می‌توانند درآمد غیر فعالی در قالب توکن MILK$ را از طریق هولد ‌کردن NFT گربه‌های خود، کسب کنند.

Cooltopia به عنوان یک دستاورد مهم توانست گربه های باحال را تبدیل به یکی از اولین مجموعه‌های NFT کند که با اقتصاد کارآمد بازی ‌ای را راه‌ اندازی کرده است. قیمت کف CoolCats، از زمان راه ‌اندازی کول توپیا، به‌ آرامی کاهش یافت، به طوری که از قیمت کف ۹ اتر به حدود ۳ اتر رسید. از نظر برخی از دارندگان گربه های باحال، این سرگرمی و بازی خیلی دیر راه‌ اندازی شد و قادر به برآورده کردن بسیاری از انتظارات کاربران نبود.

توکن میلک (MILK$) چیست؟

توکن میلک چیست؟

توکن اجتماعی اکوسیستم CoolCats، میلک (MILK$) نام دارد. از توکن میلک برای انواع اقلام مانند استفاده در بازی، ماجراجویی، خرید قفسه حیوانات خانگی و صندوقچه‌های جایزه استفاده می شود. معرفی توکن میلک در جامعه کول کتس منجر به ایجاد حرکت نمادین جدیدی شد: اعضای جامعه و توسعه ‌دهندگان CoolCats در جشن صعود این توکن، اقدام به ارسال ویدئوهایی از خود کردند که در این ویدیوها در حال سرکشیدن شیر از یک لیوان کوچک یا یک گالن پر بودند.

ارتباط آدرساید (Otherside) با CoolCats

در تریلر ۱۸مارس بازی متاورس آدرساید Yuga Labs، نسخه‌ای سه‌ بعدی از NFT کول کتس دیده شد. CoolCats در روز بعد، افزایش قیمت سریعی را تجربه کرد و در اوپن‌سی (OpenSea) ۱۹۹ فروش انجام شد. Crockett (کراکت) از جمله دارندگان CoolCats می باشد که در توییتر خود نوشته است که گمان می کرد به ‌دلیل حضور CoolCats در تریلر آدرساید، هر ‌یک از CoolCats خریداری می‌شود. البته این احتمال وجود دارد که خریداران پس از پی بردن به این موضوع که دارندگان CoolCats هیچ دسترسی زود هنگام و یا مزیت مالی فوری به بازی آدرساید به‌ دست نخواهند آورد، اقدام به فروش آنها کنند.

به‌ گفته Crockett در ۱‌ می۲۰۲۲، ممکن است گنجاندن وَو (WOW)، کول کتس و کریپتوادز (Cryptoadz) در ویدئوهای دیگر، دارای عواقب منفی برای آن پروژه‌ها باشد. به‌ نظر می‌رسد در ابتدا بعضی از خریداران اقدام به خرید NFTها با امید به کسب سود فوری کنند و بعد از اینکه مشخص شد برای خریداران هیچ مزیتی وجود ندارد، اقدام به فروش آن‌ها با قیمت کمتری کنند. بعضی از دارندگان گربه های باحال نیز به این دلیل که دارای NFT کول کتس بودند، امید داشتند که در فهرست پیش‌ فروش آدرساید قرار بگیرند.

همچنین بنیان‌گذاران CoolCats با آژانس استعدادیابی پیشرو در لس‌آنجلس کالیفرنیا (CAA)، در مارس‌ ۲۰۲۱، قرارداد امضا کردند. بر اساس بیانیه‌ای مطبوعاتی، آژانس برای شخصیت‌های CoolCats اقدام به شناسایی و ایجاد فرصت‌هایی در طیف گسترده ای از زمینه‌ها، مانند مشارکت برند، مجوز و بازاریابی، محتوای متحرک، انتشار و رویدادهای زنده خواهد کرد.

برای کسب اطلاعاتی در مورد آواتارهای NFT برای متاورس، بر روی لینک کلیک کنید.

همکاری با CAA باعث افزایش فرصت‌های رشد این پلتفرم می شود. یکی از هم‌بنیان‌گذاران گربه های باحال (لوزا)، به نشریه هالیوود ریپورتر (The Hollywood Reporter) در ‌این ‌باره گفت: برداشت مردم از گربه های باحال فقط خلاصه شده در ظرفیت NFT، در حالی که این یک پلتفرم اولیه برای معرفی ابتدایی برند می باشد، از این رو، قصد داریم توسعه این پلتفرم را تقریباً در هر مسیر ممکنی دنبال کنیم.

نحوه خرید CoolCats 

نحوه خرید CoolCats

از آن جایی که CoolCats در بلاک چین اتریوم قرار دارد، می‌توان به ‌راحتی اقدام به خرید و فروش NFTهای این مجموعه کرد. برای خرید NFT کول کتس ساده ‌ترین راه استفاده از پلتفرم OpenSea از ‌طریق کیف پول MetaMask می باشد. به عنوان یک نکته مهم می توان گفت پلتفرم OpenSea مناطق و کاربرانی که در فهرست تحریم‌های ایالات متحده قرار دارند را از استفاده از خدمات خود، مانند انتقال، خرید و فروش NFT منع کرده است. هنگام خرید NFT یک گربه با حال در OpenSea، در ‌حقیقت در ازای ارز دیجیتال آن را از شخص دیگری خریداری می‌کنید. بنابراین افراد 2 کار را باید انجام دهند: ۱- خرید ارز دیجیتال برای پرداخت در ازای گربه باحال ۲- متقاعد کردن یکی از دارندگان گربه ای باحال برای فروش گربه جذابش به آنها.

برای خرید یک NFT کول کتس، می‌توان یکی از چهار ارز دیجیتال WETH ،DAI ،ETH و USDC را پرداخت کرد. از این رو، افراد می توانند گربه مد نظر خود را با داشتن یکی از این ۴ رمز ارز در کیف پول متامسک خود و اتصال آن به بازار ثانویه OpenSea، پیدا کنند و سپس پیشنهاد خرید خود را ثبت کنند. در صورت موافقت با پیشنهاد خرید، تراکنش انجام می شود و سپس خرید کاربر تکمیل می‌شود. پس از پشت سر گذاشتن این فرآیند‌ها، در کیف پول متامسک خود می توان NFT کول کتس خریده ‌شده را دریافت کرد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com