1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. اصطلاحات بازار ارز دیجیتال
  4. نات کوین (Notcoin) چیست؟

نات کوین (Notcoin) چیست؟

نات کوین (Notcoin) چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
نات کوین (Notcoin) چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

نات کوین (Notcoin)، یکی از بازی های رایج در بازار ارز دیجیتال است که از آن برای کسب درآمد استفاده می کنند. ماهیت این بازی به صورت کلیکی است که مبتنی بر پیام رسان تلگرام است. اغلب کاربران آن را شت کوین تلگرام نیز می نامند. اگرچه زمان زیادی از عرضه NotCoin نمی گذرد اما این بازی تلگرامی توانسته توجه بسیاری را به خود جلب کند و نام آن مدام در پیام رسان تلگرام شنیده می شود. این بازی یکی از پروژه های مبتنی بر شبکه TonCoin (TON) است که به صورت مینی اپلیکیشن تلگرام منتشر شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است.

نات کوین توسط Open Builders در ژانویه 2024 راه اندازی شد و طبق توضیحات این تیم، قابل استخراج است و شما می توانید به سادگی با کلیک یا لمس صفحه گوشی در تلگرام notcoin_bot @ دریافت کنید. اگر این پروژه یک توکن ارائه دهد، می توان گفت که یک بازی Play-to-Earn است.

همانطور که از ساختار این بازی مشخص است، وجود NotCoin های بیشتر در صفحه اصلی ربات که موجودی شما را نمایش می دهد، هیچ مزیت خاصی جز داشتن توکن برای خرج کردن در بازی و خرید آیتم های جدید ندارد و در واقع چیزی است که کاربر را در مقایسه با آن رتبه بندی می کند و به سایر بازیکنان، امتیاز این کاربر را مشخص می کند. امتیاز کاربر که نشان می‌دهد هر بازیکن از ابتدا چند نات کوین استخراج کرده است، برخلاف موجودی؛ با صرف NotCoin برای خرید آیتم‌های جدید کاهش نمی‌یابد.

تیم توسعه دهنده Notcoin

تیم توسعه دهنده Notcoin

NotCoin توسط تیمی به نام Open Builders ایجاد شد. به گفته برخی منابع، تاکوی ساشا، عضو Open Builders، در راس این پروژه قرار دارد. همچنین گفته می شود که اعضای VK.com در پروژه NotCoin مشارکت داشته و در ساخت و توسعه آن با Open Builders همکاری داشته اند. لازم به یادآوری است که سایت Open Builders اطلاعات خاصی در مورد سازندگان NotCoin و اعضایی که در توسعه آن مشارکت داشته اند ارائه نمی دهد. بنابراین، تیم پشت NotCoin تا حد زیادی ناشناخته است.

آیا NotCoin یک میم کوین است؟

جالب اینجاست که نام و نماد Notcoin برعکس عبارت و لوگوی Toncoin است که باعث شده بسیاری آن را یک میم کوین تلگرام بدانند. مانند بسیاری از میم کوین های موجود در بازار، NotCoin هیچ هدف یا کاربرد خاصی ندارد. ماهیت Notcoin در اولین پیام ربات آن نیز قابل مشاهده است و سازندگان پیام "این ربات چه می کند؟" "احتمالا هیچ چیز" روشن کرد که در نهایت این پروژه ممکن است کاربرد خاصی نداشته باشد. از طرفی در حال حاضر اطلاعات زیادی از پروژه NotCoin در دست نیست و معلوم نیست این بازی تلگرامی در آینده چه خواهد شد. نگاه کردن به وایت پیپر نیز کمکی نمی کند زیرا شامل 9 صفحه سفید خالی است که فقط تاریخ شروع پروژه روی آنها نوشته شده است. سازندگان این بازی نیز علاقه زیادی به میم ها و شوخی های اینترنتی دارند و حتی تاکنون مسابقاتی را برای ساخت و اشتراک گذاری میم های مرتبط با NotCoin برگزار کرده اند.

با این حال، میم کوین از نظر فنی در معرفی نات کوین اشتباه می کند زیرا این پروژه در حال حاضر تنها یک مینی برنامه و بازی تلگرام است و هنوز ارز دیجیتال خود را راه اندازی نکرده است. NotCoin بیش از یک ارز دیجیتال شبیه به یک طرح بازاریابی اینترنتی است و تنها به دنبال جلب توجه کاربران تلگرام است.

تیم سازنده نات کوین

تیم سازنده نات کوین

در حالی که برخی بر این باورند که پاول دوروف و تیم تلگرام، NotCoin را ایجاد کرده اند؛ هیچ مدرکی برای تایید این موضوع وجود ندارد و توسعه دهندگان پروژه تا به امروز ناشناس هستند. البته برخی از متن های این بازی، نشان می دهد که این پروژه توسط Open Builders ساخته شده است. بنیاد TON نیز این مشکل را تایید کرده و سازندگان این پروژه را تیم Open Builders معرفی می کند. Open Builders یکی از برنامه های شبکه TonCoin است که به عنوان بستری برای توسعه، پشتیبانی و تحویل پروژه ها در پلتفرم بلاک چین TonCoin و همچنین در پیام رسان محبوب تلگرام عمل می کند.

Open Builders در حال حاضر توسط ساشا پلوتوینوف رهبری می شود و تیم او متشکل از ده نفر است. پلوتوینوف همچنین به عنوان مدیر عامل سرمایه گذاری و پلتفرم ایردراپ Tonstarter کار می کرد.

روش ثبت نام در نات کوین (NotCoin) 

کشف بازی NotCoin و کسب کوین بسیار آسان است. برای ثبت نام در این بازی تنها به یک گوشی هوشمند و یک اکانت تلگرام برای راه اندازی ربات تلگرام Notcoin در https://t.me/notcoin_bot نیاز دارید. پس از راه اندازی ربات NotCoin اطلاعات کلی در مورد بازی به شما ارائه می شود و در انتهای این متن، گزینه Play قرار داده شده است. با انتخاب این گزینه وارد محیط بازی می شوید.

ثبت نام در NotCoin

لیگ های بازی

رابط کاربری این بازی ساده و قابل درک است. پس از ورود به محیط NotCoin ابتدا می توانید موجودی کوین خود را مشاهده کنید که بر اساس آن سطح لیگ شما مشخص می شود. لیگ شما در ابتدا برنز است اما با 5000 کوین می توانید به لیگ نقره ای، با 200,000 کوین به لیگ طلا، با 2 میلیون کوین به لیگ پلاتینیوم و با 10 میلیون کوین به لیگ الماس ارتقا دهید.

محدودیت انرژی

راه های مختلفی برای بدست آوردن کوین و ارتقاء سطح در لیگ وجود دارد. اولین و ساده‌ترین راه این است که روی نماد کوین در وسط صفحه ضربه بزنید تا به ازای هر کلیک، NotCoin کسب کنید. البته تعداد کلیک های شما بی نهایت نیست و محدودیتی به نام Energy در بازی وجود دارد که هر ضربه از میزان این انرژی می کاهد و با تمام شدن آن باید کمی صبر کنید تا دوباره آن را به حالت جدید پر کنید.

برای آشنایی با دنیای رمزارزها و آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

بوسترها

دو قسمت دیگر بازی Boost و Earn نام دارند و در خدمت افزایش سرعت دریافت NotCoins هستند. در صفحه Boost می توانید بوسترهای مختلفی را مشاهده کنید که با کوین هایی که از طریق بازی به دست می آورید قابل خریداری و ارتقا هستند. دو تقویت کننده رایگان بازی Turbo و Full Energy نام دارند. توربو به شما این امکان را می دهد که با هر ضربه در مدت زمان بسیار کوتاهی کوین های بیشتری دریافت کنید و Full Energy، انرژی شما را دوباره پر می کند.

پس از این دو تقویت کننده رایگان، می توانید تقویت کننده های Tap Bot، Multitap، Speed Reload و Energy Limit را خریداری کنید که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند:

Tap Bot: همانطور که از نام آن پیداست، این تقویت کننده یک ربات کلیک خودکار است که به شما کمک می کند هر 12 ساعت کوین دریافت کنید.

Multitap: این تقویت کننده به شما امکان می دهد با هر ضربه کوین های بیشتری دریافت کنید. با ارتقا و افزایش سطح Multitap به ازای هر کلیک، کوین های بیشتری دریافت خواهید کرد.

سرعت شارژ مجدد: این تقویت کننده سرعت شارژ مجدد انرژی شما را افزایش می دهد؛ بنابراین با ارتقاء این تقویت کننده، می توانید انرژی خود را شارژ و کوین های خود را سریعتر استخراج کنید.

حد انرژی: محدودیت انرژی شما را افزایش می دهد و با ارتقاء آن می توانید کوین های بیشتری دریافت کنید.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد نحوه ثبت نام در صرافی مکسی، بر روی لینک کلیک کنید.

با بخش Earn کسب درآمد کنید

کسب درآمد از نات کوین

در قسمت Earn نیز می توانید با انجام ماموریت های خاص مانند کسب 1000 نات کوین، کوین های بیشتری دریافت کنید.

با دعوت از دوستان کسب درآمد کنید

علاوه بر بوستر و ماموریت ها، دعوت از دوستان راه دیگری برای دریافت کوین است. در حال حاضر با دعوت از هر دوست به این بازی، شما و کاربر دعوت شده 25000 کوین دریافت خواهید کرد. اگر اکانت پریمیوم تلگرام هم داشته باشید این مقدار به 500,000 کوین می رسد. در حال حاضر دعوت از دوستان، راه اصلی برای گرفتن کوین بیشتر در بازی Notcoin است و برخی به این روش تلگرام ایردراپ یا Notcoin Airdrop می گویند.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد دکس تریدینگ، بر روی لینک کلیک کنید.

ایردراپ تلگرام و شرایط دریافت نات کوین

ایردراپ تلگرام که برخی از کاربران به دنبال آن هستند در واقع به افت نات کوین در سیستم دعوت دوستان و کسب پاداش این بازی اشاره دارد که برای شرکت در این سیستم و دریافت جایزه غیر کوین کافیست پس از شروع به قسمت فرن مراجعه کنید. بازی و لینک دعوت خود را در یک گروه و در میان اعضای خانواده و آشنایان خود به اشتراک بگذارید.

هر کاربر دعوت شده مقدار قابل توجهی NotCoin به موجودی شما اضافه می کند و به همین دلیل، بسیاری سعی می کنند مشترک شوند و دوستان خود را به تجربه بازی دعوت کنند. اکنون برخی افراد با دعوت از دوستان و شرکت در ایردراپ تلگرام موفق شده اند از چند صد میلیون تا چند میلیارد نات کوین دریافت کنند.

بررسی معایب و آینده پروژه نات کوین

بررسی معایب و آینده پروژه نات کوین

NotCoin دیگر تنها یک بازی نیست، در حالی که بسیاری از شبکه های اجتماعی این بازی را به عنوان فرصتی برای کسب سود معرفی می کنند. این پروژه حتی ارز دیجیتال خود را نیز منتشر نکرده است و اکنون مشارکت و تجربه این بازی هیچ سود و سرمایه ای به همراه ندارد. همچنین هنگام در نظر گرفتن پتانسیل سود کوین های NotCoin در بلندمدت، توجه به موارد خاصی مهم است. اگر NotCoin ارز دیجیتال خود را منتشر کند، قیمت آن ارز بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود، مانند سایر ارزهای دیجیتال موجود در بازار. در حال حاضر عرضه این ارز دیجیتال تنها در حال افزایش است و هر فرد جدیدی که این بازی را تجربه کند و NotCoin را استخراج کند، زمانی که در صرافی عرضه شود، تامین کننده احتمالی آن خواهد بود.

بازی نات کوین چندان پیچیده و جذاب نیست و ضربه زدن مداوم بر روی صفحه نمایش دیر یا زود خسته کننده خواهد شد. بنابراین اکثر بازیکنان تنها با هدف کسب سود و فروش در این بازی فعالیت خواهند کرد. علاوه بر این، به عنوان یک میم کوین، NotCoin هیچ کاربرد یا هدف خاصی ندارد. همه این موارد به این معنی است که تقاضای خرید قابل توجهی برای ارز دیجیتال احتمالی آن در آینده وجود نخواهد داشت. در نتیجه عرضه ارز دیجیتال NotCoin در صرافی ها ممکن است با فروش گسترده کاربران این بازی و همچنین تقاضای کم سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال همراه باشد که منجر به کاهش شدید قیمت ها می شود. در این شرایط، احتمال کسب سود کلان با چنین ارزی بسیار کم خواهد بود.

البته از آنجایی که بازی NotCoin کاملا رایگان است، تجربه آن ضرری ندارد و می توانید با صرف زمان و دعوت از دوستان، موجودی کوین خود را افزایش دهید اما مهم است که تصور نادرست سود آسان با نات کوین را نداشته باشید؛ زیرا هیچ تضمینی برای سود با کوین ها در این بازی وجود ندارد.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

40 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
3 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com