ایردراپ چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
ایردراپ چیست؟
اصطلاحات بازار ارز دیجیتال

هم اکنون که در حال خواندن این مقاله هستید، حتما از ارزش بالای ارزهای دیجیتال شنیده اید اما شاید ندانید که همین رمز ارزهای با ارزش می تواند به صورت رایگان نیز در اختیار شما قرار گیرد! در بسیاری از مواقع تیم توسعه دهنده پلتفرم های ارز دیجیتال، به منظور بازاریابی و یا معرفی پلتفرم خود، ارزهای دیجیتالی را در قالب ایردراپ (airdrop) یا جایزه و پاداش در اختیار کاربران شبکه می گذارند. در ادامه همراه ما باشید تا به طور کامل با ایردراپ ها و نحوه دریافت آنها آشنا شوید.

ایردراپ چیست؟

ایردراپ چیست؟

ایردراپ ها به چندین روش عرضه می شوند. یکی از این روش ها، airdrop بدون انجام کار است! در این مدل ایردراپ ها، شما بعد از مدتی متوجه می شوید که مقداری ارز دیجیتال به یکی از کیف پول هایتان اضافه شده است، به همین دلیل شروع به تحقیق و پرس و جو در رابطه با ارز دیجیتالی که به حساب شما واریز شده، می کنید. این کار شما دقیقا هدف تیم ارائه دهنده airdrop است. در واقع تیم توسعه دهنده قصد دارد با دادن airdrop، ارز دیجیتال و یا پلتفرم خود را بر سر زبان ها بندازد و افرادی زیادی را با پروژه خود آشنا کند.

اینکه بعد از دریافت airdrop، شما به پروژه جذب شوید یا نه، بستگی به پروژه و انتخاب شما دارد اما مدلی دیگر از airdrop وجود دارد که در ازای انجام یک سری کارها به شما داده می شود. برای مثال به شما گفته می شود تا یک سری کارها مانند: فالو کردن اکانت اینستاگرام، ریتوییت کردن پست توییتر، ثبت نام در کیف پول و .... انجام دهید و در ازای انجام آنها، مقداری ارز دیجیتال به عنوان پاداش دریافت کنید.

در ابتدا شاید فکر کنید که دریافت airdrop می تواند بسیار جذاب باشد اما خب مبالغی که به عنوان airdrop به هر شخص داده می شود، بسیار ناچیز است و نمی توان به چشم یک پول قابل توجه به آن نظر داشت. همین مبلغ ناچیز، می تواند بازخورد فوق العاده ای برای تیم ارائه دهنده airdrop داشته باشد.

هدف از ایردراپ

ایردراپ و اهداف آن

معرفی ارز دیجیتال جدید(ICO)

 استفاده از airdrop برای بازاریابی رمز ارزهای جدید(ICO)، یک استراتژی متداول است. در این روش، تیم توسعه دهنده برای پیشرفت توکن خود، لازم دارد تا افرادی را با توکن خود آشنا و جذب پروژه کند. لذا تصمیم می گیرد که در قبال انجام یک سری کارها، مقداری از توکن خود را به صورت رایگان به کاربران شبکه بدهد.

شاید فکر کنید این کار می تواند برای تیم توسعه دهنده، بسیار پر هزینه باشد اما تاثیر بازاریابی با استفاده از airdrop به قدری زیاد است که به نسبت هزینه آن می ارزد.

معرفی صرافی جدید

موضوع حیاتی که باعث دوام یک صرافی می شود، کاربران آن می باشد. لذا برای اینکه یک صرافی جدید بخواهد پیشرفت کند، باید هر چه بیشتر کاربر جذب کند. استفاده از airdrop می تواند افراد را برای استفاده از یک صرافی ترغیب کند. برای مثال تیم توسعه دهنده ابتدا یک صفحه را طراحی می کنند که در آن یک سری از ویژگی های صرافی ذکر شده است. با استفاده از تبلیغ در کانال های موجود در ارزهای دیجیتال، افراد را به صفحه ذکر شده هدایت می کنند و در نهایت به مخاطبان پیشنهاد می دهند که با ثبت نام در صرافی و یا اولین تراکنش، مقداری airdrop به آنها داده شود.

به دست آوردن اطلاعات

یکی از مواردی که به یک شرکت کمک می کند، داشتن اطلاعات کامل از کاربران شبکه می باشد. با داشتن اطلاعاتی همچون ایمیل، شماره تلفن، نظر افراد در رابطه با پروژه ها، دید افراد نسبت به آینده ارزهای دیجیتال و... می تواند در تعیین نقشه ی راه یک شرکت بسیار تاثیرگذار باشد. باید انگیزه ای برای کاربران شبکه باشد تا این اطلاعات را در اختیار شرکت ها قرار بدهند و فرم های کسل کننده را پر کنند. چه چیزی بهتر از airdrop! در واقع دادن airdrop موجب می شود تا کاربران ترغیب شوند که اطلاعات خود را در اختیار شرکت ها قرار دهند و یا فرم های نظرسنجی را پر کنند.

ارائه کیف پول جدید

کیف پول جدید یکی از اهداف ایردراپ

در بسیاری از مواقع برای جذب کاربر به کیف پول های جدید، از airdrop استفاده می شود. این یک روش عالی و به صرفه برای کیف پول های جدید است.

معرفی فورک

در بسیاری از مواقع، وقتی توسعه دهندگان بر روی یک سری تغییرات توافق نکنند، فورک اتفاق می افتد و یک انشعاب از شبکه ی اصلی ارز دیجیتال گرفته می شود و به عبارتی در بسیاری از مواقع، یک ارز دیجیتال جدید ایجاد می شود. وقتی یک ارز دیجیتال جدید که حاصل از فورک است، ایجاد می شود، نیاز است تا افراد جدیدی جذب آن شوند. لذا استفاده از airdrop، استراتژی خوبی است.

انواع ایردراپ

airdrop ها انواع مختلفی دارند، اما به طور کلی به سه دسته: Bounty، Standard و Holder تبدیل می شوند و برخی نیز به صورت ترکیبی از این سه دسته هستند.

Standard: در این نوع از ایردراپ ها، افردا با عضویت مستقیم در وبسایت پلتفرم خاصی، مقدار توکن به عنوان جایزه دریافت می کنند

Bounty: در این نوع از airdropها افراد می بایست یک سری از کارها مانند: عضویت در کانال تلگرام، فالو کردن اکانت اینستاگرام، ریتوییت کردن یک پست توییتر و... را انجام دهند.

Holder: همان طور که از اسم این نوع airdrop مشخص است، برای دریافت توکن جایزه، نیاز است که شما مقداری از یک ارز دیجیتال مشخص را تهیه و نگهداری کنید.

آموزش دریافت ایردراپ

آموزش دریافت ایردراپ

برای دریافت airdrop نیاز است که شما یک سری پیش نیازها را آماده کنید که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم.

 • برای شروع باید یک کیف پول ارز دیجیتال تهیه کنید. نکته مهم در رابطه با انتخاب کیف پول مناسب این است که، کیف پول انتخابی حتما باید از شبکه ERC20 پشتیبانی کند. چرا که اکثر ارزهای دیجیتالی که airdrop داده می شوند، یک توکن کم ارزش یا عرضه اولیه هستند و این مدل توکن ها معمولا شبکه اختصاصی ندارند، به همین دلیل از پرکاربرد ترین شبکه بلاک چین، یعنی شبکه ERC20 اتریوم، استفاده می کنند. علت اصلی انتخاب شبکه اتریوم این است که تقریبا تمامی کیف پول های مورد استفاده ی اکثر کاربران شبکه، از ERC20 پشتیبانی میکند. با airdrop کردن توکن های ERC20، جامعه آماری بالاتری میتوانند در airdrop شرکت کنند. از بهترین کیف پول های مناسب airdrop، می توان به کیف پول MyEtherWallet اشاره کرد. البته برای مبالغ بالاتر، کیف پول های سخت افزاری مانند کیف پول لجر توصیه می شود. نکته بعدی در رابطه با انتخاب کیف پول این است که کیف پول انتخابی، باید حتما فعال باشد، نه اینکه فقط به منظور دریافت airdrop آن را ایجاد کنید، مگر اینکه airdrop کیف پول جدید باشد. این قانون به این دلیل است که برخی افراد برای دریافت airdrop بیشتر، چندین کیف پول ایجاد می کنند. در نتیجه سیستمی که قرار است ایردارپ را پخش کند، بررسی می کند و فقط آدرس کیف پول های فعال و دارای تاریخچه تراکنش را تایید می کند.
 • برای دریافت airdrop در بیشتر مواقع باید یک اکانت تلگرام فعال داشته باشید. در واقع عرضه کنندگان برای داشتن ارتباط با مخاطبان، از آنها می خواهند که عضو کانال تلگرام شوند. توجه داشته باشید که بعد از عضویت، تا زمان واریز کامل airdrop، از کانال تلگرام خارج نشوید چون ممکن است این کار باعث شود که ایردراپ به شما تعلق نگیرد.
 • یکی دیگر از اکانت های پر کاربرد در گرفتن airdrop، اکانت توییتر فعال می باشد. مانند اکانت تلگرام، اکانت توییتر نیز برای تیم توسعه دهنده اهمیت ویژه ای دارد. در بسیاری از مواقع در مراحل گرفتن airdrop، از کاربر خواسته می شود تا اکانت توییتر را دنبال کنند و پست های خاصی را ریتوییت کنند.
 • در هنگام دریافت airdrop از شما خواسته می شود که آدرس ایمیل خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که آدرس ایمیل شما حتما باید فعال باشد و به آن دسترسی داشته باشید. چون در بسیاری از مواقع از کاربر خواسته می شود که ایمیل وارد شده را تایید کند.

مراحل دریافت ایردراپ

مراحل دریافت ایردراپ

برای شروع از طریق سایت هایی که در ادامه معرفی میکنیم، از ایردراپ ها مطلع می شوید. سپس مراحلی که شرط دریافت جایزه است را دقیق انجام دهید. بعد از این کار از شما یک آدرس کیف پول خواسته می شود. همان طور که گفته شد آدرس یکی از کیف پول های فعال خود را بدهید.

توجه داشته باشید برخی از ایردراپ ها که از رمز ارزهای اولیه می باشند، در ابتدا قابل انتقال نیستند چون هنوز عرضه آنها به پایان نرسیده است و در صرافی ها لیست نشده اند. در چنین شرایطی بعد از انجام شروط لازم، به شما یک کد داده می شود و بعد از پایان عرضه عمومی رمز ارز، شما با مراجعه به سایت مرجع و وارد کردن کد، می توانید جایزه خود را دریافت کنید. در کل انتقال airdrop در هر صورت ممکن است بین یک هفته تا یک ماه طول بکشد.

سایت های مهم در رابطه با ایردراپ

1_ وب سایت etherscan

یکی از سایت های پرکاربرد در ایردراپ، www.etherscan.io است. شما با استفاده از این سایت می تواند airdrop های خود را پیگیری کنید. کافیست وارد این سایت شوید و در کادر جست و جو، آدرس کیف پول خود را وارد کنید. سپس نواری در ابتدای صفحه نمایش داده خواهد شد که در آن لیست airdrop های شما نمایش داده خواهد شد. اگر نواری برای شما نشان داده نشد، بدین معناست که ایردراپی در رابطه با کیف پول شما در جریان نیست. در نهایت در صورتی که airdrop نمایش داده شود و قابل انتقال باشد می توانید با مراجعه به سایت مرجع خود، airdrop خود را برداشت کنید. توجه داشته باشید که برای دریافت برخی از airdropها، احتیاج یه یک پلتفرم واسطه دارید تا بتوانید توکن را برداشت کنید. یکی از کیف پول هایی که این خدمات را ارائه می دهد، کیف پول مای اتر ولت است. توجه داشته باشید که برای ورود به کیف پول خود و یا بررسی airdrop هایتان، به هیچ وجه از کلید خصوصی خود استفاده نکنید.

پیشنهاد می کنیم حتما مطلب اتر اسکن چیست را نیزمطالعه نمایید.

2_ وب سایت airdropalert

سایت های ایردراپ

یکی دیگر از سایت های محبوب در رابطه با ایردراپ، www.airdropalert.com است. با استفاده از این سایت می توانید، لیستی از چندین ایردراپ در حال اجرا را مشاهده کنید. حتی برخی airdrop ها نیز به دلیل محبوبیت این سایت، به صورت مستقیم از طریق همین سایت اجرا می شوند. در صفحه نخست این سایت، در ابتدای صفحه اگر بر روی هر کدام از airdrop ها کلیک کنید می توانید شروط لازم برای استفاده از آن را ببینید و اگر airdrop روی همین سایت اجرا شده باشد، می توانید مرحله به مرحله شروط لازم را انجام داده و airdrop را در همین سایت دریافت کنید. 

3_ وب سایت airdrops

سایت www.airdrops.io نیز کاربرد مشابهی دارد. با این تفاوت که در آن علاوه بر مشاهده ایردراپ ها، می توانید اطلاعات دقیقی در رابطه با ایردراپ ها، ارزش توکن آنها، تیم توسعه دهنده و .... را نیز مشاهده کنید. با مراجعه به بخش LATEST AIRDROPS می توانید از آخرین airdrop های در حال اجرا باخبر شوید.

همچنین در بخش HOTTEST AIRDROPS، ایردراپ های برتر با ارزش بیشتر برای شما نمایش داده می شود. با مراجعه به بخش HOLDER AIRDROPS نیز می توانید به صورت جداگانه از airdrop هایی که در ازای نگهداری ارز دیجیتال خاصی داده می شوند، باخبر شوید. در بیشتر مواقع در انتهای صفحه ی اطلاعات airdrop، می توانید وارد سایت مرجع airdrop نیز شوید و اطلاعات بیشتری کسب کنید.

4_ توییتر

همان طور که گفتیم یکی از پلتفرم های محبوب و پرکاربرد برای airdrop، اکانت توییتر است. لذا در بسیاری از مواقع می توانید از طریق جست و جو در توییتر و بررسی توییت و ریتوییت های اخیر در رابطه با airdrop، از در حال اجرا بودن بسیاری از ایردراپ ها، مطلع شوید.

البته توجه داشته باشید که توییت های توییتر را هر کسی ممکن است منتشر کند، لذا برای اطلاع از airdropهای واقعی و غیرتقلبی، حدالامکان سعی کنید از طریق سایت های معتبر، پیگیری کنید. چون با توجه به جذابیت ایردراپ ها، زمینه کلاهبرداری در آنها بسیار زیاد است. در ادامه در رابطه با انواع کلاهبرداری در airdrop ها، بیشتر توضیح می دهیم.

کلاهبرداری در ایردراپ ها

کلاهبرداری در ایردراپ ها

درست است که ایردراپ ها رایگان هستند اما خب این دلیلی نیست که تمامی آنها سودآور باشند. در بسیاری از مواقع دیده می شود که کارهایی که جزو شروط لازم airdrop هستند، اصلا نسبت به ارزش توکن جایزه نمی ارزد! و یا در مواردی از شما خواسته می شود که برای شرکت در airdrop، مبلغی را پرداخت کنید.

توجه داشته باشید 90% ایردراپ هایی که از شما پول می خواهند، اسپم و تقلبی هستند و 10% باقی مانده، تنها در صورتی که airdrop با اعتبار باشد و ارزش توکن آن بالا باشد، قابل سرمایه گذاری است. در ادامه به بررسی چند نکته می پردازیم که در صورت رعایت آنها، می توانید به راحتی از کلاهبرداری های مربوط به airdrop، در امان باشید.

برای آشنایی با بزرگترین ایردراپ های سال 2021، بر روی لینک کلیک کنید. 

 • مهم ترین نکته در رابطه با airdrop، این است که اول از همه اعتبار airdrop، اطلاعات کامل تیم توسعه دهنده و هدف airdrop را بررسی کنید. هر گونه اطلاعات مبهم در اطلاعات airdrop می تواند نشانه کلاهبرداری باشد.
 • به هیچ وجه کلید خصوصی خود را در هیچ جا وارد نکنید. اگر در مرحله ای از airdrop از شما خواسته شد کلید خصوصی وارد کنید، مطمئن باشید یک کلاهبرداری است. در برخی موارد نیز بعد از انجام مراحل لازم، شخصی از طرف تیم توسعه دهنده airdrop با شما تماس می گیرد و از شما می خواهد که کلید خصوصی خود را بدهید تا از فعال بودن کیف پول شما مطمئن شود و بعد airdrop را برای شما واریز کند. این مدل airdrop ها نیز به طور قطعی کلاهبرداری هستند.
 • توجه داشته باشید که ایردراپ ها قرار نیست شما را پولدار کنند! انتظار پول زیاد از airdrop ها نداشته باشید و اگر در هر جا مشاهده کردید که مبلغ جایزه یک airdrop خیلی زیاد است، احتمال زیاد این یک airdrop کلاهبرداری است. لذا مجدد تاکید میکنیم که حتما اعتبار و درستی اطلاعات airdrop را چک کنید.
 • هنگامی که در رابطه با airdrop تحقیق می کنید، در صورت امکان، اکانت توییتر اصلی شرکت ارائه دهنده را بررسی کنید. چون هر وقت شرکتی بخواهد یک airdrop برگزار کند، حتما در کانال های رسمی خود آن را اطلاع رسانی می کند. توجه داشته باشید ملاک فیک نبودن اکانت های رسمی یک شرکت، تنها تعداد ویو و دنبال کنندگان آن نیست. در واقع ویو، فالور و.... به راحتی با استفاده از سیستم ها جدید می تواند، خریداری شود.

نمونه هایی از ایردراپ

نمونه های مختلف ایردراپ

1_ سولانا (Solana)

سولانا یکی از محبوب ترین پروژه های airdrop است که در سال های اخیر، میزبان بسیاری از airdrop های معروف بوده است. این ایردراپ های سولانا موجب شده است که بارها شاید جهش های رو به بالای ارز دیجیتال سولانا باشیم. سولانا یک پلتفرم متن باز بلاک چینی است که تمرکز زیادی بر روی بازاریابی از طریق airdrop دارد و برخی معتقدند که سولانا یکی از رقبای اتریوم است! صرافی غیرمتمرکز رسمی سولانا سروم نام دارد.

در سال گذشته سولانا یکی از موفق ترین airdrop ها را داشت که طی همین airdrop بود که قیمت ارز دیجیتال سولانا در طی یک ماه بیش از 55% رشد کرد و به شدت بر سر زبان ها افتاد. طی این ایردارپ که با همکاری تیم توکن کوپ برگزار شد، 2000 واحد توکن به شرکت کنندگان در رویداد هاکاتون، به عنوان جایزه داده شد. بعد از عرضه ی توکن کوپ، این توکن در صرافی سروم با قیمت 50 سنت لیست شد و طی کم تر از یک ماه، توکن کوپ به قیمت 5.43 دلار رسید!

برای آشنایی با ایردراپ های برتر سال 2022، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

این جهش قیمتی و استقبال بی نظیر، نتیجه airdrop موفق سولانا بود که سود بسیار خوبی به دارندگان آن داد. بعد از این رویداد بود که پروژه های زیادی به منظور اجرای airdrop در سولانا برگزار شدند. از جمله این پروژه ها می توان به: HOPE، ROPE و KOPE اشاره کرد. در بیانیه ای که تیم توسعه دهنده سولانا منتشر کرد، به نکته خوبی در رابطه با ایردراپ ها اشاره شد که مفهوم این بیانه به این صورت بود:

برخی کاربران شبکه فکر می کنند که دوران ایردراپ ها دیگر به پایان رسیده است اما این چنین نیست و سولانا تازه کار خود را شروع کرده و پروژه ها و airdrop های زیادی را در پیش دارد. توجه داشته باشید که لزوم تداوم یک بازار مالی، ورود افراد جدید به آن است و وقتی که افراد جدیدی وارد آن بازار مالی نشوند، دیگر وقت پایان آن است. لذا airdrop ها روزنه ای جذاب برای افرادی است که تا به حال با ارزهای دیجیتال کار نکرده اند. در نتیجه هر چه در اجرای airdrop ها خلاقیت و پیشرفت صورت گیرد، موجب رونق بازار ارزهای دیجیتال می شود.

2_ بایننس

بایننس و کلاهبرداری های ایردراپ

یکی از سیستم هایی که airdrop های زیادی آرزوی همکاری با آن را دارند، صرافی بایننس است. یکی از ایردارپ هایی که صرافی بایننس در سال اخیر انجام داد، airdrop ارز دیجیتال تراست ولت بود. در سال 2018 بود که چانگ پنگ ژائو (موسس صرافی بایننس) تصمیم گرفت کیف پول غیرمتمرکز و امانی، Trust Wallet را بخرد. در سال 2020، صرافی بایننس اعلام کرد که اگر از تاریخ 14 دسامبر تا 21 دسامبر، در صرافی بایننس معامله انجام داده باشید، می توانید تعداد 100 واحد ارز دیجیتال تراست ولت (TWT) را جایزه بگیرید. در هنگامی که این airdrop در حال اجرا بود، قیمت TWT، حدود 0.12 دلار بود، به این ترتیب به هر فرد تقریبا 12 دلار می رسید. در بیانه ی مربوط به این airdrop این شعار درج شده بود:

«اگر کلید خصوصی خود را در اختیار ندارید، مالک حقیقی بیت کوین هم نیستید.»

در واقع تیم بایننس قصد داشت تا افرادی که هنوز در حال استفاده از کیف پول های غیر امانی هستند را به سمت استفاده از کیف پول های امانی هدایت کند تا امنیت دارایی دیجیتال افزایش پیدا کند.

جمع بندی: airdrop یک مدل بازاریابی دیجیتال است که در ازای دادن مقداری جایزه، از کاربران می خواهد که کار خاصی را انجام دهند. اجرای ایردراپ یکی از محبوب ترین روش های بازاریابی در ارزهای دیجیتال است که در هنگام معرفی صرافی جدید، به دست آوردن اطلاعات کاربران، ارائه کیف پول جدید و فورک، اتفاق می افتد. airdrop ها انواع مختلفی دارند از جمله: Bounty، Standard و Holder. در هنگام اجرای ایردراپ یک سری شروط اعلام می شود که کاربر در صورت انجام آنها می تواند airdrop را دریافت کند. از جمله این شروط: عضویت در کانال تلگرام، دنبال کردن اکانت اینستاگرام و توییتر، ریتوییت کردن توییت، ثبت نام در سایت و نگهداری مقداری از یک توکن خاص می باشد.

برای دریافت airdrop می بایست حتما پیش نیازهای رو به رو را داشته باشید: کیف پول فعالی که از شبکه ERC20 پشتیبانی کند، اکانت تلگرام و توییتر فعال و یک آدرس ایمیل در دسترس. برای دریافت airdrop ابتدا می بایست وارد سایت ارائه دهنده شوید و شروط لازم را انجام دهید. در نهایت یک آدرس کیف پول وارد کنید. airdrop طی یک هفته تا یک ماه برای شما واریز خواهد شد. 

 • با استفاده از سایت www.etherscan.io می توانید، airdrop های خود را پیگیری کنید.
 • با استفاده از سایت www.airdropalert.com می توانید لیست airdropهای موجود را مشاهده کنید.
 • با استفاده از سایت www.airdrops.io نیز می توانید لیست ایردراپ های در حال اجرا را به همراه اطلاعات کامل آنها مشاهده کنید.
 • توییتر نیز یکی از بهترین رسانه ها برای مطلع شدن از airdrop ها است.

برای جلوگیری از کلاهبرداری توجه داشته باشید که هیچ وقت نباید کلید خصوصی خود را در اختیار کسی قرار دهید و توجه داشته باشید که airdrop ها رایگان هستند و نباید برای آنها پولی واریز کنید. بایننس و سولانا از بهترین پلتفرم های ارائه دهنده airdrop هستند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

9 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com