تحلیل بنیادی ارز دیجیتال مانا

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال مانا
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال مانا
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

در این مقاله میخواهیم از لحاظ بنیادی ارز دیجیتال Decentraland (MANA) را بررسی کنیم تا ببینیم آیا ان پروژه ای آینده دار است و ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر.

تاریخچه:

Decentraland توسط Ariel Meilich و Esteban Ordano بوجود آمد البته اکنون هر دو این  افراد از سمت های اصلی پروژه کنار رفته اند ، اما هنوز هم در کنار Decentraland به عنوان مشاور کار می کنند.

آریل مایلیچ پیش از این بین سال های 2017 و 2020 نقش رهبری پروژه را در Decentraland بر عهده داشت و کارآفرینی است که چندین استارت آپ دیگر از جمله آژانس ترجمه آنلاین و بستر CRM را تأسیس کرده است.وی همچنین به عنوان تحلیلگر در صندوق سرمایه گذاری چارلز ریور ونچرز ، در سیلسکون ولی فعالیت داشته است. mana در عرضه اولیه کوبن یا همان ICO توانست 24 میلیون دلار در سال 2017 جذب سرمایه کند. دنیای مجازی ساخته شده بوسیله این پلتفرم در سال 2019 راه اندازی و در فوریه سال 2020 در اختیار عموم قرار گرفت.

Mana چیست ؟

Decentraland خود را به عنوان یک بلاکچین واقعیت مجازی معرفی میکند که توسط بستر اتریوم پشتیبانی می شود و به کاربران امکان می دهد تا بتوانند بوسیله تولید محتوا و ساخت اپلیکیشن ها به درامد زایی برسند.

کاربران طیف گسترده ای از پروژه های خودشان را در بسته هایی به نام  LAND ایجاد کرده اند ، مانند بازی های تعاملی ، تصاویر گسترده سه بعدی و انواع دیگر پروژه هایی که میتوان ایجاد کرد.کاربران میتواندد این پروژه ها را در این پلتفرم به فروش برسانند. 

Decentraland از دو توکن استفاده میکند، ارز دیجیتال mana و land،که MANA یک توکن بر بستر ERC-20 است که باید برای دستیابی به توکن های ERC-721 LAND مورد استفاده قرار بگیرد. از توکن های MANA همچنین می توان برای پرداخت انواع آواتارها ، پوشیدنی ها ، نامها و موارد دیگر در بازار Decentraland استفاده کرد.

چه چیزی Decentraland را منحصر به فرد می کند؟

Decentraland برای سازندگان محتوا ، مشاغل و افرادی ساخته شده است که به دنبال رسانه هنری جدید ، فرصت شغلی یا منبع سرگرمی هستند.

درمجموع ، دنیای مجازی بازی این پلتفرم  که  اصطلاحاً "Metaverseنام دارد به 90601 بسته LAND تقسیم شده است ، كه هر كدام با یك توکن ERC-721 نشان داده می شوند. هر کدام از این قسمت ها دقیقاً 16 متر در 16 متر (100 متر مربع) است و می توان آن را در مختصات خاصی در Metaverse یافت.

اگرچه دارندگان LAND آزاد هستند که طرح خود را به هر آنچه انتخاب میکنند توسعه دهند ، اما بیشتر دنیای مجازی Metaverse به چندین منطقه تقسیم شده است که هر یک از آنها دارای اندازه و موضوع متفاوتی هستند.و برای فروش نمیتوانید یکباره کل یک land را بفروشید بلکه باید قسمت به قسمت این کار را انجام دهید. 

Decentraland همچنین یکی از پروژه هایی است که برای تصمیم گیری های حاکمیتی از ساختار خودمختار غیرمتمرکز (DAO) استفاده می کند.  در نتیجه ، دارندگان توکن MANA با دادن پیشنهاد و رأی دادن میتوانند در مورد به روزرسانی های سیاست ، و مدیریت مشخصات حراج های آینده LAND و انواع محتوایی که با Metaverse تولید میشوند دخالت کنند که با این کار نحوه رفتار جهان Decentraland را کنترل می کنند.

بسیاری از کاربران Decentraland علاوه بر اینکه از این پلتفرم بعنوان یک مرکز فروش استفاده می کنند ، می توانند از طریق لیزینگ ، تبلیغات از LAND خود درآمد کسب می کنند.  به این ترتیب ، کاربران با ایجاد و فروش پروژه ها در بازار Decentraland با توکن  MANA درآمد کسب می کنند.

نتیجه گیری:

باتوجه به محبوبیت این مدل پلتفرم ها در بین برنامه سازان و گیمر ها میتوان آینده ای خوب را برای این پلتفرم اتظار داشت.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram