1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ترید ارز دیجیتال
  4. معاملات خودکار در بازار کریپتو

معاملات خودکار در بازار کریپتو

معاملات خودکار در بازار کریپتو
لوگو علیرضا محرابی
معاملات خودکار در بازار کریپتو
ترید ارز دیجیتال

معاملات خودکار در بازار کریپتو به شما امکان می دهد بدون نظارت مداوم بر رایانه خود، به طور فعال ارزهای دیجیتال را معامله کنید. معاملات خودکار از الگوریتم‌هایی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در زمان‌های خاص استفاده می‌ کند. بسته به استراتژی معاملاتی خودکاری که استفاده می‌کنید، معاملات ممکن است بر اساس قیمت دارایی، شاخص‌های فنی یا نسبت ارزش در پرتفوی شما (تعادل مجدد) انجام شوند. اگر زمان لازم برای معامله ارزهای دیجیتال را ندارید و نمی خواهید خرید و نگهداری کنید، معاملات خودکار در بازار کریپتو یک گزینه عالی است. چندین پلتفرم معاملاتی خودکار در دسترس هستند و هر کدام مجموعه ای از ویژگی ها و استراتژی های معاملاتی خود را دارند.

معاملات خودکار در بازار کریپتو چیست؟

معاملات خودکار در بازار کریپتو چیست

پلتفرم‌های معاملات خودکار در بازار کریپتو، نرم‌افزارهای خودکاری هستند که رمزارزها را برای شما معامله می‌کنند. برای استفاده از یک پلتفرم معاملاتی رمزنگاری خودکار، باید یک حساب آنلاین با یک ربات معاملاتی ایجاد کنید و یک استراتژی معاملاتی را برای استفاده انتخاب کنید. هنگامی که یک ربات معاملاتی خودکار را انتخاب کردید، برنامه بر اساس پارامترهای نرم افزار، ارز دیجیتال شما را برای شما خرید و فروش می کند.

بیشتر برنامه‌های معاملاتی رمزنگاری خودکار به عنوان API کار می‌ کنند. ربات های معاملاتی API به عنوان واسطه ای کار می کنند که در صرافی دیگری که به آن متصل هستید برای شما معامله می کند. 3Commas یک API است که می‌توانید برای معاملات خودکار در صرافی‌هایی مانند بایننس، Coinbase Pro، Bitmex و کراکن از آن استفاده کنید.

جدیدترین و ایمن‌ترین شکل معاملات خودکار در بازار کریپتو، ربات‌های معاملاتی خودکار هستند که بر روی بلاک چین کار می‌کنند. به جای استفاده از وب سایت یا API، معاملات رمزنگاری توکن شده از قراردادهای هوشمند روی بلاک چین استفاده می کند. قراردادهای هوشمند کدهایی هستند که عملکردهای مالی را به طور مستقل انجام می دهند، این کد معمولاً در شبکه اتریوم آپلود می شود زیرا اتریوم، رمزارز پیشرویی است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند.

بهترین پلتفرم‌ها و ربات‌های معاملات خودکار در بازار کریپتو 

گزینه های زیادی برای پلتفرم های معاملات خودکار در بازار کریپتو وجود دارد. این پلتفرم ها بسیار متفاوت از یکدیگر عمل می کنند و هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. ربات معاملاتی مناسب برای شما به نوع ارز دیجیتالی که می خواهید معامله کنید، صرافی که استفاده می کنید و میزان تحمل ریسک شما بستگی دارد.

Coinrule: بهترین پلتفرم معاملات خودکار در بازار کریپتو برای استراتژی های از پیش تعیین شده

Coinrule گسترده‌ترین طیف استراتژی‌های معاملاتی از پیش تعیین‌شده را ارائه می‌دهد و ربات معاملاتی کریپتو در حال حاضر به کاربران اجازه می‌دهد تا سرمایه‌گذاری را با بیش از ۱۵۰ الگوی معاملاتی شخصی‌ سازی کنند که زمانی که شرایط بازار با پارامترهای از پیش تعریف‌ شده مطابقت دارد، به‌طور خودکار اجرا می‌شوند. از استیکینگ گرفته تا استراتژی‌ های نگهداری بلندمدت و تنظیمات توقف ضرر، Coinrule دائماً قالب‌های جدیدی را به پلتفرم خود معرفی می‌کند.

اگرچه تعداد قالب‌هایی که به آنها دسترسی خواهید داشت بسته به طرحی که انتخاب می‌کنید متفاوت است، Coinrule یک بسته رایگان با 7 استراتژی الگوی رایگان و تا 3000 دلار در حجم معاملات ماهانه ارائه می‌دهد. بسته‌ های پولی اضافی شامل ویژگی‌ هایی مانند گزینه‌های نموداری پیشرفته، استفاده نامحدود از قالب و حتی آموزش‌ها و درس‌های ترید همتا به همتا (P2P) است.

پایونکس: بهترین برای ترید گسترده

بهترین پلتفرم‌ها و ربات‌های معاملات خودکار در بازار کریپتو

پایونکس افق های شما را با ارائه 18 ربات تجاری که از استراتژی های منحصر به فردی برای ارائه نتایج به شما استفاده می کنند، گسترش می دهد. این ربات های تجاری در وب سایت به طور مفصل توضیح داده شده اند تا بتوانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است. می‌توانید با رباتی که فکر می‌کنید کار می‌کند ارتباط برقرار کنید، یا می‌توانید از ربات‌های مختلفی استفاده کنید تا زمانی که رباتی را پیدا کنید که به شما آرامش دهد. این ربات ها عبارتند از:

Grid Trading Rot به کاربران این امکان را می دهد که در یک محدوده قیمتی خاص خرید ارزان و بالا بفروشند.

Leveraged Grid Bot تا 5 برابر اهرم ارائه می دهد.

ربات Spot-Futures Arbitrage به سرمایه گذاران خرد کمک می کند تا با ریسک کم، درآمد غیرفعالی داشته باشند. بازده تخمینی برای این استراتژی 15 تا 50 درصد آوریل است.

ربات Martingale خرید DCA، فروش یکباره را برای گرفتن سود نوسانات انجام می دهد.

ربات تعادل مجدد به شما کمک می کند تا سکه ها را نگه دارید.

ربات میانگین هزینه دلار (DCA) خریدهای مکرر را در فواصل زمانی منظم برای جبران اثرات نوسانات تنظیم می کند.

به علاوه، ترمینال معاملات خودکار در بازار کریپتو به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا حد ضرر را تنظیم کنند، سود ببرند و در یک معامله عقب‌نشینی کنند.

شما با پایونکس در پول خود صرفه جویی می کنید زیرا فقط 0.05 درصد کارمزد سازنده و گیرنده را برای هر تراکنش پرداخت می کنید. هیچ کارمزد پنهانی وجود ندارد، ثبت نام رایگان است و می توانید پولی را در حساب خود داشته باشید که در غیر این صورت به صرافی های حریصانه می رفت.

برای اطلاعات بیشتر با Pionex ایمیل زده یا چت ارسال کنید. این شرکت به هر کسی اجازه می‌دهد بدون در نظر گرفتن تجربه یا سطح دانش، وارد بازار کریپتو شود. با استفاده از این ربات‌های تجاری، سرمایه‌گذاری در کریپتو را درک کرده و نسبت به سبد خود اطمینان بیشتری پیدا می‌کنید.

StreetBeat: بهترین برای معاملات خودکار در بازار کریپتو

بهترین پلتفرم ها برای معاملات خودکار در بازار کریپتو

Streetbeat یک شرکت فین‌تک است که به دنبال تسهیل سرمایه‌گذاری با ترکیب نوآوری‌های فین‌تک و نرم‌افزار است. این شرکت که در پالو آلتو واقع شده است، یک اپلیکیشن موبایلی دارد که خدمات تجارت خود و تجارت خودکار را ارائه می دهد.

شما می‌توانید در طیف وسیعی از دارایی‌ها مانند سهام و ETF سرمایه‌گذاری کنید اما می‌توانید در ارزهای دیجیتال نیز سرمایه‌گذاری کنید، که به پلتفرم اجازه می‌دهد بیشتر کارها را برای شما انجام دهد. رویکرد مشتری مدار شرکت، آن را برای اکثر سرمایه گذاران دلپذیرتر می کند و همچنین ارائه می دهد:

  • عملکرد برای سرمایه گذاران در تمام سطوح مهارت
  • نوآوری های تجارت خودرو
  • بدون کمیسیون معاملاتی
  • می توانید با کمتر از 1 دلار شروع کنید
  • جوایز سخاوتمندانه
  • هزینه های مدیریت پایین

به یاد داشته باشید، هرچند، به همان اندازه که این پلتفرم مفید است، هزینه های مدیریت شما بسته به اندازه پورتفولیوی شما می تواند افزایش یابد. در هر صورت، پشتیبانی مورد نیاز خود را دریافت می‌کنید و می‌توانید نمونه کارها را بدون انجام تمام محاسبات به تنهایی افزایش دهید.

برای کسب اطلاعاتی در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

WunderBit: بهترین نرخ ارز

Wunderbit تلاش می کند تا استفاده واقعی از ارزهای دیجیتال را از طریق تعدادی از محصولات و راه حل ها تسهیل کند. این موسسه مالی مجوز، معتبر و تنظیم شده را ارائه می دهد که به مشتریان خود اجازه می دهد بیت کوین را با خیال راحت و ایمن خریداری کرده و بفروشند.

Wunderbit در حال حاضر یک سرویس مبادله بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، پلتفرم معاملات اجتماعی، خدمات پردازش پرداخت بیت کوین و خدمات بدون نسخه ارائه می دهد.

Botsfolio: بهترین برای ترید ربات

Botsfolio: بهترین برای ترید ربات

سرمایه‌گذاری کمتر از 5 درصد از ارزش خالص شما در بازارهای ارزهای دیجیتال می‌تواند سبد شما را به سمت عملکرد بهتر از بهترین سرمایه‌گذاران سهام سوق دهد.

فقط به چند سوال پاسخ دهید تا بدانید چگونه می توانید سرمایه گذاری در استراتژی های مختلف معاملات ارزهای دیجیتال را تخصیص دهید، مبلغ سرمایه گذاری را به صرافی معاملات ارز دیجیتال خود اضافه کنید و آن را در عرض چند دقیقه با Botsfolio پیوند دهید.

ربات‌ها به‌طور خودکار از حساب شما معامله می‌کنند و می‌توانید فعالیت‌های معاملاتی خودکار ارزهای دیجیتال خود را در داشبورد Botsfolio دنبال کنید.

Shrimpy.io: بهترین اتصال صرافی

Shrimpy.io منحصر به فرد است زیرا از شما دعوت می کند تا کل مجموعه خود را در یک مکان مدیریت کنید. می‌توانید همه صرافی‌هایی را که استفاده می‌کنید، تمام کیف پول ‌هایتان را لینک دهید و پول خود را بدون پرش در اینترنت مدیریت کنید.

Shrimpy از 18 صرافی از جمله بایننس، BitStamp، CoinBase Pro، کراکن و غیره پشتیبانی می کند.

ترید اجتماعی به شما امکان می دهد از یک متخصص در این زمینه کپی کنید. بله، شما می توانید ارزهای دیجیتال را مطالعه کنید و یاد بگیرید که چگونه معامله کنید اما هیچ چیز مانند کپی کردن یک مربی واقعی نیست که بتواند به شما نشان دهد چگونه به عنوان یک معامله گر موفق شوید.

یک طرح مقرون به صرفه برای همه وجود دارد:

15 دلار در ماه برای طرح شروع

63 دلار در ماه برای حرفه ای

299 دلار در ماه برای پروژه

همچنین می‌توانید وایت پیپرهای مربوط به ارزهای دیجیتال، اطلاعاتی برای توسعه‌دهندگان و نتایج بک‌آزمایی که سرمایه‌ گذاری‌ های شما را نشان می‌دهد، بخوانید.

EndoTech: بهترین برای انواع استراتژی ها

انواع استراتژی برای انجام معاملات خودکار در بازار کریپتو

EndoTech برای مدت طولانی یک بازیگر اصلی در صحنه معاملات خودکار در بازار کریپتو بوده است. این پلتفرم در سال 2012 و زمانی که رمزارز در مراحل ابتدایی خود بود راه اندازی شد. EndoTech یک گزینه عالی برای معامله گران رمزارز است که می خواهند ترید را به الگوریتم های تنظیم شده بسپارند، تمام احساسات غالباً کور کننده را از معاملات حذف می کند و فقط از سیگنال های معاملاتی محکم استفاده می کند. این مورد خود صرافی نیست، اما با کلید API شما به حساب صرافی شما متصل می شود. این کار ممکن است ترسناک به نظر برسد اما EndoTech هرگز اجازه برداشت یا انتقال وجوه شما را نمی‌دهد. تنها کاری که می تواند انجام دهد این است که برای شما معامله کند.

EndoTech با عملکرد گذشته خود بسیار شفاف تر از بسیاری از رقبای خود است. با افتخار 25 استراتژی خود را با نموداری از عملکرد گذشته و انواع آمار مفید در وب سایت خود به نمایش می گذارد. بسیاری از دیگر پلتفرم‌های معاملاتی رمزنگاری خودکار، کسری از استراتژی‌ها را برای بیشتر ارائه می‌دهند. EndoTech یکی از ساده‌ترین پلتفرم‌های الگوریتم معاملاتی است که می‌توان از آن با حاشیه قابل توجهی استفاده کرد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب کاربری با یک صرافی پشتیبانی شده راه اندازی کنید (اگر از قبل آن را ندارید)، هزینه های معقول EndoTech را بپردازید، کلید API حساب خود را به آنها بدهید و یک استراتژی انتخاب کنید. به زودی شاهد شروع تجارت الگوریتم خواهید بود.

CryptoHopper: بهترین برای مبتدیان

CryptoHopper یک API ربات معاملاتی ارزهای دیجیتال است که توسط اکثر صرافی های بزرگ پشتیبانی می شود. این ربات معاملاتی به دلیل مقرون به صرفه بودن و ویژگی های معاملاتی منحصر به فردش، انتخاب شماره 1 برای مبتدیان است.

اگر در CryptoHopper تازه کار هستید، می توانید یک دوره آزمایشی 3 ماهه رایگان برای آزمایش خدمات آنها دریافت کنید. پس از پایان دوره آزمایشی، می‌توانید از میان 3 سطح اشتراک از 19 تا 99 دلار در ماه انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید با یک ربات معاملاتی آشنا شوید اما نمی‌خواهید ریسک کنید، CryptoHopper معاملات کاغذی شبیه‌سازی شده را ارائه می‌دهد. این یک راه عالی برای آشنایی شما با نرم افزار قبل از به خطر انداختن پول است. CryptoHopper دارای یک پلتفرم ترید اجتماعی داخلی است که در آن کاربران می توانند استراتژی های معاملاتی خود را به اشتراک بگذارند که یک ابزار مفید ویژه برای مبتدیان است.

CryptoHopper همچنین به شما امکان می دهد از شاخص های بازار استفاده کنید، معاملات آزمایشی را انجام دهید و ارز مورد نظر خود را تغییر دهید. وقتی برنامه اعلان‌های بموقع ارسال می‌کند و تمام دسترسی‌های مورد نیاز را به شما می‌دهد، نیازی به اجرای مجدد به رایانه شما نیست.

زمانی که باید از یک ربات معاملاتی کریپتو استفاده کنید!

نحوه انجام معاملات خودکار در بازار کریپتو

اگر فکر می کنید یک استراتژی معاملاتی خاص می تواند بازار را شکست دهد، باید از یک ربات معاملاتی کریپتو استفاده کنید. استفاده از یک ربات معاملاتی کریپتو تضمین نمی کند که بازار را شکست دهید، یک ربات معامله گر به سادگی معاملات را بر اساس یک الگوریتم برای شما انجام می دهد.

یکی دیگر از دلایل استفاده از ربات معاملاتی کریپتو، تنوع بخشیدن به دارایی های رمزنگاری خود به روشی استراتژیک است. برای مثال، با Tokensets، می‌توانید یک توکن منفرد نگه دارید که نشان‌دهنده یک استراتژی تجاری است که هم بیت‌کوین و هم اتریوم را بر اساس شاخص‌های معاملاتی معامله می‌کند.

انواع ربات های معاملاتی ارزهای دیجیتال

امروزه 2 نوع اصلی از ربات های معاملاتی کریپتو در بازار وجود دارد: API های ربات معاملاتی رمزارز و پلتفرم های غیرمتمرکز معاملات کریپتو.

API های ربات معاملاتی کریپتو: اینها رایج ترین شکل ربات های معاملاتی رمزنگاری در بازار امروز هستند. API های معاملاتی کریپتو، برای مدیریت سرمایه گذاری های شما به سایر صرافی های ارزهای دیجیتال متصل می شوند. اگر قبلاً یک حساب کارگزاری رمزنگاری در صرافی معروفی مانند Coinbase Pro، Kraken یا Binance دارید، این گزینه عالی است.

پلتفرم های غیرمتمرکز معاملات کریپتو: پلتفرم های غیرمتمرکز معاملات کریپتو ایمن ترین راه برای استفاده از معاملات خودکار در بازار کریپتو هستند. این نوع معاملات خودکار، از فناوری بلاک چین برای تجارت مستقل ارزهای دیجیتال استفاده می کند. وجوه شما در یک قرارداد هوشمند در بلاک چین نگهداری می شود و شما مالک بخشی از وجوه قرارداد هوشمند هستید که از طریق توکن های ارز دیجیتال صادر شده توسط پلتفرم معاملاتی قابل بازخرید است.

مزایای معاملات خودکار در بازار کریپتو

مزایای معاملات خودکار در بازار کریپتو

استفاده از معاملات خودکار در بازار کریپتو می‌تواند مزایای عمده‌ای داشته باشد، مانند:

زمان‌بندی: از آنجایی که ربات‌های کریپتو بر اساس نرم‌افزار معامله می‌کنند، می‌توانند ارز دیجیتال شما را بسیار سریع‌تر از شما به صورت دستی بخرند و بفروشند. اگر بر اساس اندیکاتور معاملاتی معامله می کنید، از یک ربات برای ثبت سفارش های بازار دقیق تر استفاده کنید.

کارهای تکراری: اکثر ربات های رمزنگاری موجود در بازار 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته معامله می کنند. اگر ارز دیجیتال را بر اساس شاخص‌ های بازار معامله می‌کنید، می‌توانید از یک ربات معاملاتی کریپتو برای انجام کارهایتان استفاده کنید.

ثبات: ربات‌ها بسیار سازگارتر از انسان‌ها هستند زیرا ربات‌ها می‌توانند بدون توقف کار کنند و همیشه دستورات را بر اساس شاخص‌ های خاص اجرا کنند. اغلب اوقات نظم و انضباط در هنگام معامله ارزهای رمزنگاری شده دشوار است، بنابراین استفاده از یک ربات معاملاتی خطر "معاملات احساسی" را از بین می برد.

صرفه جویی در زمان: استفاده از ربات معاملاتی کریپتو در زمان شما صرفه جویی می کند زیرا این برنامه بازار را زیر نظر دارد و معاملات را برای شما انجام می دهد. اگر نمی خواهید به طور مداوم بازارهای ارزهای دیجیتال را زیر نظر داشته باشید، یک ربات معاملاتی خودکار برای شما مناسب است.

معایب معاملات خودکار در بازار کریپتو

از طرف دیگر، انتخاب اتوماسیون می تواند معایبی مانند موارد زیر داشته باشد:

امنیت: اگرچه ربات‌های رمزنگاری عموماً ایمن هستند اما برای استفاده از ربات معاملاتی باید وجوه رمزنگاری خود را در صرافی نگه دارید. نگه داشتن رمزنگاری خود در یک صرافی خطر هک شدن شما را افزایش می دهد اما اکثر صرافی های بزرگ عموما ایمن هستند. اگر می خواهید ارز دیجیتال خود را به روشی امن تر نگه دارید، باید از یک کیف پول سخت افزاری استفاده کنید.

نظارت: حتی اگر ربات معاملاتی بازار را برای شما نظارت می کند، هنوز باید قیمت ارزهای دیجیتال را تماشا کنید زیرا ارزهای دیجیتال بسیار بی ثبات هستند و استراتژی معاملاتی شما ممکن است با شرایط بازار هماهنگ نباشد.

تجربه مورد نیاز: ربات های معاملاتی خودکار به بهترین وجه توسط معامله گران پیشرفته استفاده می شوند. اگر با اندیکاتورهای معاملاتی استفاده شده توسط ربات های معاملاتی آشنا نیستید، احتمالاً نباید از ربات استفاده کنید.

خرید کرده و نگه دارید یا فعالانه معامله کنید؟

باز هم، استفاده از یک ربات معاملاتی ارز دیجیتال تضمین نمی کند که بازار را شکست دهید. کریپتوکارنسی می تواند غیرقابل پیش بینی و بسیار بی ثبات باشد، بنابراین معامله بر اساس شاخص های فنی همیشه کار نمی کند اما برخی از ربات‌های معاملاتی کریپتو سابقه غلبه بر بازار را به میزان قابل توجهی داشته‌اند. اگر به هر حال بر اساس شاخص‌های فنی معامله می‌کنید، از یک ربات برای صرفه‌جویی در وقت و سفارش‌های خرید و فروش دقیق‌تر استفاده کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com