تحلیل بنیادی ارز دیجیتال رپد بیت کوین

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال رپد بیت کوین
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال رپد بیت کوین
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

" بیت کوین در لباس اتریوم" ساده ترین تعریفی است که می توان در خصوص ارز دیجیتال WBTC منتشر کرد. اما پیش از آن که بتوان در خصوص این توکن صحبت کرد لازم است اندکی به عقب رفته و داستان سنتی بیت کوین را تکرار کنیم. بیت کوین اولین ارز دیجیتالی بود که با هدف ایجاد پول الکترونیک به صورت غیرمتمرکز ایجاد شد و رفته رفته بر محبوبیت آن افزوده شد. اما مشکلات گسترده شبکه بلاکچین بیت کوین، مانند کندی ثبت تراکنش ها و ایمنی نه چندان چالب آن، پروژه های بسیاری برای بهبود عملکرد این شبکه راه اندازی شدند که یکی از این تلاش ها منجر به ایجاد توکن رپت بیت کوین با نماد WBTC شد.

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال رپت بیت کوین

معرفی توکن WBTC

 رپت بیت کوین با نام Wrapped Bitcoin با نماد WBTC با پشتوانه بیت کوین ایجاد شد. این توکن برای ارائه خدمات خود از بستر اتریوم و ERC-20 بهره می برد. به همین علت است که در ابتدا این توکن را "بیت کوین در لباس اتریوم" نامیدیم. در حقیقت این توکن با هدف ایجاد یک استیبل کوین با پشتوانه بیت کوین خلق شد و همیشه قیمتی معادل یک واحد بیت کوین دارد. بنابراین برخی از سرمایه گذاران که قصد سرمایه گذاری بر بیت کوین را دارند، استیبل کوین آن یعنی توکن WBTC را خریداری می کنند.

تحلیل بنیادی توکن WBTC

با توجه به هدف بزرگ بیت کوین رپت یا همان توکن WBTC که در سر دارد، باید ارزندگی و توان پلتفرم آن به قدری باشد که سرمایه گذاران را مجاب به سرمایه گذاری روی این توکن کند. توکن WBTC به سبب بهره مندی از استاندارد ERC-20 قابلیت های ویژه ای دارد و از آن جایی که توان این شبکه در ثبت تراکنش ها بسیار سریع تر و ایمن تر از بیت کوین است، می توان گفت این توکن انتخاب مناسبی داشته است.

همچنین این توکن تیم توسعه بسیار قدرتمندی از فعالین حوزه پروژه های دیفای دارد. توکن رپت بیت کوین (WBTC) با ارزش بازاری بیش از 8.5 میلیارد دلار، با وجود تازگی عرضه آن، موفقیت بسیاری را کسب کرده است و در حال حاضر در رتبه 19 در میان تمام ارز های دیجیتال قرار دارد.

جمع بندی

توکن رپت بیت کوین، به اعتقاد بسیاری از تحلیلگران بهترین استیبل کوینی است که با پشتوانه بیت کوین ایجاد شده است. توکن WBTC به سبب تیم خوب خود و البته جذب سرمایه بسیار در مسیر رشد قرار داشته و می تواند خود را به عنوان موفق ترین استیبل کوین با ارزش بیت کوین به همگان اثبات کند تا سرمایه گذاران به جای سرمایه گذاری بر بیت کوین، این توکن را خریداری کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram