تحلیل بنیادی ارز دیجیتال مونرو

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال مونرو
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال مونرو
تحلیل بنیادی ارز دیجیتال

فرض کنید قصد دارید معامله ای را بدون آن که نامی از شما جایی ثبت شود و بدودن آن که بتوان شما را شناسایی کرد انجام دهید، چطور می توان این کار را با ارز های سنتی انجام داد؟ تقریبا هیچ راهی بهتر از ارز های دیجیتالی که حریم خصوصی مخاطبان خود راحفظ می کنند و اطلاعات این تراکنش ها در آن ها شفاف نیست، وجود ندارد. ارز دیجیتال مونرو، نمونه بارز بهترین ارز دیجیتال در زمینه تراکنش های محرمانه است. در این مقاله به بررسی بنیادی این ارز دیجیتال می پردازیم.

آشنایی با ارز دیجیتال مونرو

ارز دیجیتال مونرو در سال 2014 که هنوز ارز های دیجیتال به اندازه سال 2021 محبوب نشده بودند کار خود را هدف ایجاد فضای ایمن و بدون قابل شناسایی برای تراکنش های غیر قابل شناسایی فراهم کند. البته پیش از آن تصور می شد که بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که تراکنش های آن قابل شناسایی نیست اما بعدا متوجه شدند که تراکنش های بیت کوین، از طریق منبع صالی تراکنش ها قابل شناسایی و رهگیری است. بنابراین مونرو بلاکچین خود را جوری ایجاد کرد که هویت تمامی کاربرانش ناشناس باقی بماند.

آشنایی با ارز دیجیتال مونرو

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال مونرو

همانطور که گفته شد، تیم توسعه مونرو طوری ارز دیجیتال خود را توسعه داده است که هویت فرستنده ها و گیرنده های واحد های مونرو به هیچ عنوان قابل شناسایی نباشد. این ویژگی برتری بزرگی برای مونرو ایجاد کرده است اما باید توجه کرد که محرمانه بودن تراکنش ها باعث ایجاد بازار سیاه برای این ارز دیجیتال شده است و قاچاقچیان برای معاملات خود از این ارز دیجیتال استفاده می کنند.

نکته دوم در خصوص تحلیل ارز دیجیتال قابلیت استخراج و فرایندی است که برای استخراج آن طی می شود. مونرو معتقد است تمامی افراد جامعه برابر و مساوی هستند و از این ویژگی تساوی گری در سیستم استخراج واحد های خود استفاده کرده است.

الگوریتم مورد استفاده در معماری بلاکچین مونرو از نوع CRPTONOTEمی باشد. این در حالی است که الگوریتم مورد ااستفاده در بیت کوین SHA-256 نامد دارد و به اشتباه بسیاری از افراد تصور می کنند مونرو از ساختاری مشابه بیت کوین بهره می برد.

جمع بندی

ارز های دیجیتال متعددی با اهداف مختلف در بازار حضور دارند اما بی شک یکی از منحصر به فرد ترین ایده ها مربوط به ارز دیجیتال مونرو می باشد که این ویژگی محبوبیت بالایی را برای سواستفاده برخی افراد فراهم کرده است. همین موضوع سبب شده است برخی دولت ها معاملات این ارز دیجیتال را به کل ممنوع کرده و با آن برخورد جدی کنند.

در این باره بیشتر بخوانید

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram