1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. آموزش ارز دیجیتال
  4. معماری شبکه اتریوم

معماری شبکه اتریوم

معماری شبکه اتریوم
لوگو علیرضا محرابی
معماری شبکه اتریوم
آموزش ارز دیجیتال

معماری شبکه اتریوم یکی از مفاهیمی است که شما به عنوان فعال در بازار ارزهای دیجیتال باید با آن آشنایی داشته باشید. اتریوم رمزارزی است که در مدت بسیار کمی توانست در میان مخاطبان بسیار محبوب دیده شود، این ارز همانند بیت کوین بر پایه بلاک چین کار می کند. بهتر است بدانید که بلاک چین اتریوم یک محیط بسیار متفاوت از دیگر بلاک چین ها دارد. همانطور که می دانید ارز اتریوم غیرمتمرکز است و همین امر موجب شده است در سراسر جهان توسط گره ها کنترل شود. در این مقاله به بررسی معماری شبکه اتریوم می پردازیم و به طور کلی معماری این شبکه محبوب را برای شما شرح می دهیم.

معرفی اجزای بلاک چین اتریوم

معرفی اجزای بلاک چین اتریوم

همانطور که در قسمت قبل گفتیم ارز اتریوم یک بلاک چین بسیار متفاوت دارد و همین امر سبب شده است که عملکرد شبکه اتریوم با سایر بلاک چین های بومی مانند بیت کوین و دیگر ارزها بسیار متفاوت دیده شود. بهتر است بدانید که بلاک چین اتریوم، کوین مخصوص به خود را دارد که همواره به نام اتر یا ETH در صرافی های رمزنگاری معامله می شود. البته بهتر است بدانید که کوین ارز اتریوم در حوزه کریپتوکارنسی به روش های مختلف نیز مورد استفاده کاربران قرار می گیرد. در انتها این گونه می توان گفت که ارز اتریوم یک سیستم عمومی و آزاد است که بر پایه بلاک چین کار می کند. از مهم ترین ویژگی های ارز اتریوم می توان به زبان برنامه نویسی مخصوص به خود اشاره کرد، همچنین غیرمتمرکز بودن این ارز موجب شده است که در بین مخاطبان بسیار محبوب دیده شود. در سراسر جهان سیستم های کامپیوتری متفاوتی این ارز را کنترل می کنند، البته به کاربرانی که اتریوم را کنترل می کنند گروه Node گفته می شود، مهم ترین وظیفه این گروه این است که امنیت شبکه را برقرار کنند.

سرور مرکزی اتریوم داده ها را بر روی خود ذخیره نمی کنند، این داده ها که شامل اطلاعات بسیار مهم است در گروه ها پخش می شود و هر یک از آنها، یک کپی از داده‌ های بلاک چین اتریوم را در دست خواهند داشت؛ در انتها دانستیم که بلاک چین اتریوم یک شبکه غیرمتمرکز است که هیچ نهادی توانایی کنترل آن را ندارد، شما نیز اگر به خرید و فروش اتریوم علاقه مندید می توانید فقط با ایجاد یک حساب در صرافی، ارز اتریوم را معامله کنید.

تاریخچه شبکه بلاک چین اتریوم برای درک معماری شبکه اتریوم

تاریخچه شبکه بلاک چین اتریوم برای درک معماری شبکه اتریوم

ویتالیک بوترین کسی است که در سال 2013 توانست شبکه بلاک چین اتریوم را راه اندازی کند. او قبل از آن که شبکه بلاک چین اتریوم را راه اندازی کند مدت زمان بسیار طولانی عضو انجمن بیت کوین بود و مقالات بسیار مهمی در مورد ارزهای دیجیتال وجود دارد که نویسنده آنها ویتالیک بوترین است. او سال ها پیش اقدام به تاسیس مجله بیت کوین کرد و با همکاری یکی از دوستانش توانست Bitcoin Magazine را تاسیس کند. بوترین در یکی از سخنرانی هایش گفته است که بیت کوین یک نیاز اساسی دارد، او یک زبان برنامه نویسی برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز را مهم ترین نیاز بیت کوین معرفی کرده است.

هنگامی که ویتالیک بوترین نظریه خود را بیان کرد هیچ کس در این مورد با او موافق نبود و همین امر موجب شد که او تصمیم بگیرد که پلتفرم اتریوم را راه اندازی کند. در اتریوم، امکان ایجاد برنامه‌ هایی به عنوان قرارداد هوشمند و برنامه نویسی وجود دارد که این موضوع همواره به عنوان یک مزیت بسیار بزرگ برای این پلتفرم شناخته می شود. یکی دیگر از ویژگی‌ های بلاک چین اتریوم، امکان ایجاد نرم افزار بر روی آن و انتشار آن است که این مورد نیز از ویژگی هایی است که ویتالیک بوترین سعی داشت بر روی بلاک چین اتریوم قرار دهد. در این بلاک چین به توسعه دهندگان اجازه ساخت نرم افزارهایی به DApp بر بستر بلاک چین اتریوم داده می‌ شود که برنامه‌ هایی غیرمتمرکز هستند.

مفهوم اتر در بلاک چین اتریوم

همانطور که در قسمت قبل گفتیم کوین اصلی شبکه اتریوم، اتر است که در بازارهای مالی با نام اختصاری اش یعنی ETH شناخته می شود. این کوین کاربرد بسیار مختلفی در اکوسیستم اتریوم دارد، از مهم ترین کاربردهای اتر در اکوسیستم اتریوم می توان به پرداخت هزینه در ازای فعالیت در بلاک چین اتریوم اشاره کرد.

شما به عنوان یک معامله گر هنگامی که می خواهید به شخص دیگری اتر بفرستید باید مقداری اتر در کیف پول شما وجود داشته باشد تا به عنوان کارمزد از حساب شخصی شما کم شود. البته همانطور که می دانید کارمزدها و معاملات در بلاک چین اتریوم به شیوه های متفاوتی محاسبه می شوند که در ادامه به بررسی این شیوه ها می پردازیم.

کوچکترین میزان اتر، ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱ ETH است که به آن، Wei گفته می ‌شود، بعد از Wei میزان کمی بیشتر اتر، ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۰۱ ETH است که به آن، یک Gwei گفته می ‌شود.

شما برای بیان میزان اتر خود، به جای این که بگویید ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۰۱ اتر دارید، می ‌توانید بگویید که ۱ Gwei دارید Gwei در اصل نام اختصاری “gigi-Wei” است که به واحد ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ Wei مربوط می ‌شود. توجه داشته باشید که تقسیم کوین های اتر به تعدادی اعشار، مانند بیت کوین است، به دلیل این که هر بیت کوین از ۱۰۰ میلیون ساتوشی تشکیل می‌ شود، هر ۰٫۰۰۰۰۰۰۰۱ بیت کوین معادل با یک ساتوشی است.

بهتر است بدانید که ارز اتریوم همانند دیگر ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در صرافی های موجود در سراسر جهان معامله می شود. البته وجود نوسانات قیمتی در بازار ارزهای دیجیتال موجب شده است که سرمایه گذاری بر روی این ارز همانند دیگر ارزهای دیجیتال دیگر سرشار از ریسک باشد.

معرفی لایه های بلاک چین

معرفی لایه های بلاک چین در معماری شبکه اتریوم

چهار لایه شبکه بلاک چین اتریوم را تشکیل می دهند؛ بهتر است بدانید که هر لایه از اتریوم اجزای متفاوتی را به اکوسیستم بلاک چین می افزایند. لایه صفر، لایه یک، لایه دو، لایه سه، چهار لایه شبکه بلاک چین اتریوم را تشکیل می دهند؛ در ادامه به شرح این چهار لایه می پردازیم.

لایه صفر: یکی از لایه های تشکیل دهنده بلاک چین اتریوم است که در لایه صفر زیر ساخت ‌هایی برای پشتیبانی از اتریوم، بیت کوین و غیره تشکیل می ‌شود.

لایه یک: این لایه یکی از مهم ترین لایه های پایه در بلاک چین است که وظیفه برقراری امنیت را در بلاک چین به عهده دارد که تغییر ناپذیری را در بلاک چین به وجود می آورد. تمامی مواردی که مربوط به بهبود عملکرد سطح پایه بلاک چین هستند به لایه یک مربوط می شود؛ این موارد شامل، حل اختلاف، زمان بلوک، پارامترها و قوانین بلاک چین است.

لایه دو: لایه دو بر روی پایه لایه یک قرار دارد که به راه حل های شبکه پوششی مربوط است که پروتکل های این لایه بسیاری از تعاملات لایه یک را پاک می کند و همین امر موجب می شود که مقیاس پذیری به طور چشمگیری در بلاک چین افزایش یابد.

لایه سوم: این لایه همواره به عنوان یک لایه کاربردی شناخته می شود. بسیاری از پروژه هایی که در این لایه اجرا می شوند، به پنهان کردن جزئیات فنی کانال ارتباطی می پردازند و همانند یک رابط کاربردی عمل می کند. بهتر است بدانید که بیشتر پروژه هایی که در این لایه اجرا می شوند به برنامه های غیرمتمرکز مربوط هستند.

گس چیست و چه ارتباطی با معاملات ارز اتریوم دارد؟

گس چیست و چه ارتباطی با معاملات ارز اتریوم دارد؟

ممکن است برای شما نیز این سوال مطرح شده باشد که آیا بلاک چین اتریوم رایگان است یا خیر؟ در جواب باید بگویم خیر؛ گس دنیای معماری شبکه ارز اتریوم را در برگرفته است و به گردش در می آورد. اگر بخواهیم گس را توضیح دهیم باید بگوییم گس یک اصلاح است که افراد حوزه کریپتوکارنسی برای هزینه های مربوط به تراکنش ها، بر روی بلاک چین اتریوم استفاده می کنند و این هزینه ها را با نام گس معرفی می کنند. البته بهتر است بدانید که گس یک واحد اندازه گیری در معماری شبکه اتریوم است که برای اندازه گیری قدرت محاسباتی به کار می رود و همچنین برای اجرای یک قرارداد هوشمند یا یک تراکنش مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت اتر و اتریوم برای درک معماری شبکه اتریوم

اگر تا به این قسمت از مقاله معماری شبکه اتریوم تفاوت بین اتر و اتریوم برای شما نیز سوال شده است ما به پاسخ مفصل این سوال می پردازیم و شما می توانید تفاوت اتر و اتریوم را درک کنید. کاربران می توانند اتر را در معاملات مالی خود به عنوان یک ارز دیجیتال استفاده کنند و به سرمایه گذاری آن یا ذخیره ارزش بپردازند و اما در توضیح اتریوم باید بگوییم که اتریوم در حقیقت یک شبکه بلاک چینی است که اتر در آن ذخیره یا معامله می شود.

کاربران کریپتوکارنسی می توانند از شبکه بلاک چین اتریوم که یکی از محبوب ترین ارزهای این حوزه است به عنوان محلی برای ذخیره داده ها و همچنین اجرای برنامه های غیرمتمرکز بهره ببرند. کاربران می توانند به جای استفاده از نرم افزار در سرورهایی همچون گوگل برنامه ها را در بلاک چین ارز اتریوم میزبانی کنند. این امر به کاربران توانایی هایی همچون کنترل داده های خود را می بخشد، آنها می توانند از برنامه ها به صورت باز استفاده کنند زیرا هیچ نهاد کنترلی وجود ندارد.

از مهم ترین عواملی که موجب شده است استفاده از اتر و اتریوم در بین کاربران کریپتوکارنسی بسیار متدوال شود.

ارز اتریوم در مقابل ارز بیت کوین

ارز اتریوم در مقابل ارز بیت کوین

همانطور که می دانید امروزه کاربران کریپتوکارنسی از ارز بیت کوین برای ذخیره ارزش و ارز مجازی استفاده می کنند؛ اتر نیز همین کاربرد بیت کوین را دارد اما شبکه غیرمتمرکز اتریوم ویژگی هایی همچون اجرای برنامه ها، قراردادهای هوشمند و سایر تراکنش ها را برای کاربران فراهم می کند که ارز بیت کوین از ارائه این خدمات عاجز است. از دیگر ویژگی های اتریوم می توان به سرعت پردازش تراکنش ها اشاره کرد که موجب شده است کاربران به استفاده از آن ترغیب شوند. بسیاری از صاحب نظران دنیای کریپتوکارنسی بر این باورند که اتریوم در آینده می تواند به یکی از محبوب ترین ارزهای جهان تبدیل شود.

البته نباید این نکته را فراموش کرد که محدودیتی در تعداد توکن های اتر وجود ندارد اما این در حالی است که تنها بیست و یک میلیون کوین از اتریوم منتشر شده است و در آینده نیز هیچ کوینی منتشر نخواهد شد.

حریم خصوصی تراکنش های اتریوم به چه شکل است؟

در بررسی معماری شبکه اتریوم می رسیم به حریم خصوصی تراکنش های اتریوم، معاملات اتریوم خصوصی نیستند. شما همه تراکنش های اضافه شده به بلاک چین اتریوم را که به صورتی عمومی ارائه می شوند را مشاهده کنید.

آیا می توان با اتریوم به کسب درآمد پرداخت؟

شاید در مطالعه معماری شبکه اتریوم چگونگی کسب درآمد از اتریوم برای شما سوال شده باشد. اتریوم نیز همانند دیگر ارزهای دنیای کریپتوکارنسی یک دارایی سرشار از نوسان و ریسک است؛ پس اگر شما نیز قصد دارید از این رمزارز کسب درآمد کنید باید همواره از نوسان گیری در این شبکه بهره ببرد و نباید این موضوع را فراموش کنید که ممکن است در نتیجه کاهش ناگهانی قیمت ها به یکباره تمام سرمایه خود را از دست دهید. بسیاری از کاربران تصمیم می گیرند که سرمایه خود را به اتریوم تبدیل کنند و آن را در مدت طولانی نگه داری کنند. آنها به خرید و فروش مستمر و نوسان گیری توجهی ندارند فقط به آینده این ارز امیدوارند و اما عده دیگر به ترید با اتریوم می پردازند، البته هر دو این روش ها سرشار از ریسک های خطرناک هستند.

ارز اتریوم چه تعداد تراکنشی را پردازش می کند؟

از زمان تاسیس اتریوم به وسیله ویتالیک بوترین تا به امروز، این شبکه بلاک چین توانسته سقف 10 تراکنش را در هر ثانیه رد کند. البته باید بدانید که این یک عدد بسیار کم است زیرا یک پلتفرم اگر قصد دارد به یک کامپیوتر جهانی تبدیل شود نباید تعداد تراکنشش در هر ثانیه به این میزان پایین باشد.

در نقشه پیشرفتی که ویتالیک بوترین برای اتریوم ترسیم کرده است همواره راهکارهایی برای بهبود مقیاس پذیری دیده می شود. برای نمونه از مهم ترین این راهکارها می توان به پلاسما اشاره کرد؛ بهتر است بدانید که هدف کلی راهکار پلاسما افزایش کارایی اتریوم برای معامله گران است، البته نمی توان راهکار پلاسما را در افزایش کارایی اتریوم محدود کرد بلکه می توان از آن برای حل مشکل بزرگ مقیاس پذیری از شبکه و سایر شبکه های بلاک چینی مورد استفاده قرار داد.

مراحل انجام معامله اتریوم

مراحل انجام معامله اتریوم در معماری شبکه اتریوم

اگر قصد دارید به انجام معامله اتریوم بپردازید پیشنهاد می کنیم این قسمت از مقاله معماری شبکه اتریوم با دقت مطالعه کنید. در مرحله اول ابتدا باید یک کیف پول امن برای خود انتخاب کنید. همانطور که تمام ارزهای جهان مانند فیات، ریال، دلار نیازمند محلی برای نگهداری هستند ارزهای دیجیتال نیز همواره نیاز به محیطی دارند که در امنیت کامل نگهداری شوند. شما باید در انتخاب کیف پول امن بیشترین دقت را به خرج دهید زیرا این کیف پول به مکانی برای نگهداری تمام دارایی و کلیدهای خصوصی و عمومی شما تبدیل می شود؛ از همین رو میزان امنیت آن از اهمیت به خصوصی برخوردار است. تمام کیف پول های ارزهای دیجیتال دارای دو نوع کیف پول سرد یعنی سخت افزاری و کیف پول گرم یعنی نرم افزاری هستند؛ از این دو نوع کیف پول دیجیتال برای نگهداری ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

در مرحله دوم شما باید یک صرافی ارز دیجیتال بسیار معتبر انتخاب کنید و در آن عضو شوید. به دلیل اینکه دنیای کریپتوکارنسی همواره فضای فیزیکی برای معامله ندارد، شما می توانید از صرافی های دیجیتالی به عنوان یک واسطه برای معامله ارزهای دیجیتال همانند اتریوم استفاده کنید. در انتخاب یک صرافی مناسب به فاکتورهایی مانند کارمزد کم، نوع سرویس دهی و همچنین نحوه پشتیبانی و میزان اعتبار آن صرافی توجه زیادی داشته باشید.

در مرحله دوم باید همواره حساب کاربری که در صرافی انتخابی خود دارید را شارژ کنید، پس از اینکه حساب خود را شارژ کردید یکی از روش های معامله اتریوم را برگزینید و اقدام به معامله کنید.

 

برای کسب اطلاعاتی در زمینه آموزش ارز دیجیتال، بر روی لینک کلیک کنید.

روش های معامله اتریوم

روش های معامله اتریوم در معماری شبکه اتریوم

روش مستقیم

سایت های بسیار زیادی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال وجود دارند که افراد می توانند در این سایت ها به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند. همچنین کاربرانی که قصد دارند از دیگر کاربران ارز بخرند با او یک قرار ملاقات حضوری می گذارند و راهی برای انتقال دارایی انتخاب می کنند، در این روش واسطه حذف می شود.

صرافی ها

صرافی ها نیز همواره در معاملات به عنوان واسطه نقش آفرینی می کنند و امکان معامله را برای کاربران خود به وجود می آورند. صرافی های معتبر یکی از بهترین گزینه ها برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هستند، شما بعد از این که در صرافی مورد نظر خود ثبت نام کردید و حساب کاربری خود را تاسیس نمودید می توانید به خرید و فروش دارایی خود بپردازید.

وب سایت و کانال ها

بسیاری از وب سایت ها و کانال های تلگرامی معمولا امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای کاربران فراهم می کنند. در این روش شما می توانید به ایجاد حساب و احراز هویت بپردازید و خرید و فروش دارایی خود را آغاز کنید، البته باید این نکته را در نظر بگیرید که در این روش ریسک بسیار بالایی نهفته است و ممکن است شما در دام افراد سودجو قرار گیرید و دارایی خود را از دست دهید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر اقدامی به امن بودن وب سایت ها و کانال ها توجه کنید و سپس به خرید و فروش بپردازید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

0 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com