1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. ارزهای دیجیتال
  4. ارز wigo یا ویگو چیست؟

ارز wigo یا ویگو چیست؟

ارز wigo یا ویگو چیست؟
لوگو علیرضا محرابی
ارز wigo یا ویگو چیست؟
ارزهای دیجیتال

ارز ویگو (wigo) یک ارز دیجیتال یا به اصطلاح کریپتوکارنسی است که در سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه شد. این ارز دیجیتال بر اساس فناوری بلاک چین (Blockchain) ساخته شده و برای تسهیل تراکنش های مالی در سراسر جهان استفاده می شود. یکی از مزیت های ویگو این است که تراکنش های انجام شده با این ارز دیجیتال، در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود و هزینه های مربوط به تراکنش نیز بسیار کم است. 

همچنین ویگو برخلاف بسیاری از کریپتوکارنسی ها، قابلیت استفاده در زندگی روزمره را دارد و می توان با آن پرداخت های الکترونیکی را انجام داد. با این حال، باید توجه داشت که مانند تمام کریپتوکارنسی ها، ارزش ویگو نیز به شدت متغیر است و با افزایش و یا کاهش تقاضا، می تواند تغییر کند.

ویگو سواپ(WigoSwap) چیست؟

ویگو سواپ(WigoSwap) چیست؟

ویگوسواپ یک پلتفرم مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که بر پایه شبکه فانتوم ساخته شده و ویژگی‌های گسترده‌ای را ارائه می‌دهد که به شما در رشد دارایی ها کمک می‌کند. از طریق صرافی های غیرمتمرکز (DEX)، شما می‌توانید توکن‌ ها را با کارمزدهای کمی مبادله کنید، در حالی که استخرهای فارمینگ و استیکینگ به شما فرصت کسب درآمد را می‌دهند.

هدف پروژه ویگو سواپ چیست؟

ماموریت این پروژه این است که با طراحی محصولات کاربر پسند و آسان، دنیای دیفای را برای همه دسترس پذیر کند. به همین خاطر این پروژه به طور مداوم در حال کار برای بهبود پلتفرم خود و ایجاد فرصت‌های جدید برای کاربران جهت کسب درآمد فعال است.

محصولات پروژه ویگو سواپ چیست؟

محصولات پروژه ویگو سواپ چیست؟

WigoSwap محصولات گسترده‌ای را ارائه می‌دهد که به شما کمک می‌کند درآمد خود را افزایش دهید و در عین حال از آن لذت ببرید. DEX این پروژه، به انجام مبادلات توکن با کمترین هزینه اجازه می‌دهد. استخرهای فارمینگ و استیکینگ این صرافی، فرصت کسب درآمد فعال را ارائه می‌دهند. سیستم پروفایل WigoGalaxy این پروژه، به شما اجازه می‌دهد تا با سایر کاربران در ارتباط باشید و با معرفی دوستان پاداش کسب کنید. بازی کوتاه Predict و بازار NFT عنصری از شادی و هیجان را به پلتفرم اضافه می‌کنند و با لانچ‌پد IDO، محصولات GameFi و حکومت DAO آینده، همیشه چیز جدیدی برای کشف در WigoSwap وجود دارد.

استفاده از بلاک چین فانتوم

WigoSwap بر روی بلاک چین فانتوم ساخته‌شده است زیرا این شبکه یک شبکه سریع، ایمن و قابل انطباق برای کاربران ارائه می‌دهد. رویکرد فانتوم، نوآوری مورد نیاز در بخش دیفای را به همراه دارد و شبکه به گونه‌ای طراحی شده است که فرآیند پذیرش تکنولوژی بلاک چین را برای کاربران راحت می‌کند. با تکامل شبکه فانتوم، ما اعتقاد داریم که در آینده نیازهای کاربران را برطرف خواهد شد.

آینده WigoSwap: متعهد به پیشرفت و نوآوری

آینده WigoSwap: متعهد به پیشرفت و نوآوری

در WigoSwap، ماموریت این است که دیفای را برای همه دسترس پذیر کند. به همین دلیل، مسئولان این پروژه، به طور مداوم در حال به چالش کشیدن این پروژه هستند و بدون کوتاهی در زمان و انرژی، ویژگی‌های جدید و جذابی را برای پلتفرم خود ایجاد می کنند.

نقشه راه این پروژه، فقط یک لیست از وظایف و مهلت‌ها نیست، بلکه انجام دادن بخشی از مسئولیت ها برای آینده ای بهتر است که می توان به WigoFarm و WigoBank شگفت‌انگیز تا بازار جدید NFT، اشاره کرد که در ساخت یک اکوسیستم دیفای موثر است که نه تنها سودآوری بلکه جذابیت و سرگرمی را هم فراهم می‌کند.

بررسی امنیت ویگوسواپ

براساس مطالب منتشر شده در وایت پیپر ویگوسواپ، این پروژه، امنیت پلتفرم و دارایی‌های کاربران خود را بسیار جدی گرفته است. به همین دلیل قبل از انتشار پلتفرم خود به عموم، بازرسی‌های امنیتی دقیقی بر روی کد و قراردادهای هوشمند خود انجام شده است. از بازرسی هایی که بر روی این پلتفرم شده شامل: قراردادهای هوشمند، زیرساخت‌ها و عملیات بوده تا اطمینان حاصل شود که به بالاترین استانداردهای صنعتی در زمینه امنیت رسیده است. تمامی بازرسی های امنیتی و بروزرسانی های منظم این پلتفرم، توسط CertiK انجام شده است.

برای آشنایی با دنیای رمزارزها، می توانید آموزش ارز دیجیتال را از وب سایت تهیه کنید. 

بررسی عملکرد ارز دیجیتال ویگو

دکس هایی مانند یونی و خصوصا کیک از همان ابتدا سودهای کلانی ارائه دادند. در حال حاضر هم در موقعیت های مشابه با یک پروژه جذاب در یک شبکه، بهتر و کارآمدتر قرار دارد. از عملکرد عالی زنجیره فانتوم در مقایسه با رقبا و درخشش در آینده، صحبت شده است اما به دنبال پروژه های برتر بلاک چین و اکوسیستم هستیم تا بتوانیم سودهای بیشتری کسب کنیم. به همین دلیل می خواهیم ویگو را بررسی کنیم. صعود زنجیره فانتوم در آینده مدیون همین پروژه های زیر مجموعه خواهد بود. ویگو سواپ یک پروژه قوی از حوزه دیفای و دسته صرافی های غیرمتمرکز است که در فانتوم لانچ شده و امکانات زیادی دارد و به نوعی نقش پنکیک سواپ را در یک شبکه بهتر از BSC یعنی فانتوم بازی می کند.

پس دکسی مثل پنکیک که شبکه هوشمند بایننس را اجرایی کرد، الان همین کار بر عهده ویگو بوده اما در شبکه خود یعنی فانتوم. یه نکته دیگه در رابطه با پلتفرم ویگو سواپ، اینکه هنوز این پلتفرم استخرهای گسترده‌ای ندارد و فعلا بیشتر برای ترید تعداد ارزهای معروف این اکوسیستم است که البته در صورت افزایش توجه کاربران به این اکوسیستم به احتمال زیاد ویگو هم استخرهای بیشتری را راه‌اندازی می کند و در آینده می تواند بستری مناسب برای معامله توکن‌های اکوسیستم فانتوم باشد.

بررسی مکانیسم ویگو

خرید و فروش ارز دیجیتال ویگو

یک مکانیزم Burning یا سوزاندن توکن داریم که اگر بخواهیم خلاصه اش کنیم، پروژه بخشی از توکن‌ های در گردش رو می سوزاند یا در اصطلاح به آدرس Null یا خالی انتقال می دهد که اگر کسی کلید خصوصی این آدرس را ندارد، پس توکن هایی که به این آدرس ارسال می شود، از گردش خارج می شود و در پروسه Burning قرار می گیرد اما چرا این کار را انجام می دهند؟ دلیل آن کم کردن Circulating Supply است اما موجودی آدرس null و خالی هم چون جزو سوپلای توکن محسوب می شود، پس توتال سوپلای پروژه تغییر نمی کند.

اینجا مزیت ویگو مشخص می شود که از یک نوع دیگری برای کاهش سوپلای به اسم de-minting استفاده می کند که همراه با انتقال بخشی از توکن‌ها به Null تعداد کل توکن‌ها هم به طور واقعی کاهش پیدا می‌ کند یا همان de-mint می شود. مثلا ارزهای دیگری که از مکانیسم Burning معمولی استفاده می کند مقداری از درآمد پروتکل را صرف Buy back و یا سوزاندن توکن ها می کند، یعنی ارزها را از مارکت می خرند و به آدرس Null می زنند و از گردش خارج می کنند که همانطور که گفتیم از Total Supply کم نمی‌شود.

اما در ویگو de-minting اتفاق می افتد و از درآمدهای پروتکل صرف خرید مجدد توکن ویگو و de-mint کردنش می‌شود. بنابراین علاوه بر از گردش خارج شدن توکن، تعداد Total Supply هم کاهش پیدا می‌کند که اجازه Mint توکن جدید قبل از رسیدن به Hard-cap یا حداکثر توکن های یک پروژه برای پاداش دادن به تامین‌کنندگان نقدینگی رو فراهم می کند. این پروژه با سوپلای محدودی که دارد و از یک طرف با پروسه دی مینت کردن، به مرور موجب کمیابی توکن ها می شود که پروژه را ارزشمند می کند.

استیک ویگو

برای استیک می توان از WigoBank استفاده کرد که APR حدود ۷.۵ درصد می دهد و برای اینکه سود بهتری هم داشته باشید و موجودی تان هولد بماند، می توانید استیک کنید که برای پروژه بسیار خوب است چون درصد بالایی از توکن های پروژه را استیک کرده اند.

آموزش تصویری خرید و استیک ارز ویگو (WIGO)

آن استیک ارز ویگو

برای آن استیک کردن ارز ویگو ابتدا وارد ولت خود شده و سپس در قسمت جستجو، آدرس Wigoswap.io را وارد کنید. سپس این سایت اجازه دسترسی به ولت را از شما میخواهد که باید در این بخش روی گزینه "Confirm" کلیک کنید تا وارد این پلتفرم شوید. در قسمت پایینی ابتدا بر روی گزینه "Trade" و سپس بر روی گزینه "WigoBank" کلیک نمایید. در این بخش، صفحه استیکینگ مرتبط با ارزها به شما نشان داده می شود که دو پنل مختلف اتوماتیک و استاندارد را به شما نشان می دهد. ما ارزهای خود را در حالت اتوماتیک استیک کرده ایم که بر روی آن کلیک می کنیم تا موجودی ارز ویگو خودمان را مشاهده کنیم.

برای آن استیک کردن بر روی علامت "-" کلیک می کنیم، سپس صفحه ای به ما نشان داده می شود تا بتوانیم درصد مد نظر خودمان جهت فروش را وارد کنیم، در ادامه بر روی گزینه "Confirm" کلیک می کنیم. در صفحه "Withdraw" هزینه گس را برای شما نشان می دهد که حالت پیشنهادی، مناسب بوده و در ادامه دوباره بر روی گزینه "Confirm" کلیک می کنیم. سپس پسورد را وارد کرده و بر روی گزینه "Confirm" کلیک کرده؛ در ادامه پیامی مبنی بر آن استیک کردن به شما نشان داده و مبلغ آن در ولت شما اضافه می شود. در ادامه می توانید ویدیوی این مطلب را مشاهده کنید.

آموزش تصویری فروش و آن استیک (Unstake) کردن ارز ویگو

خرید و فروش ارز ویگو

برای خرید و فروش ویگو می‌توانید از صرافی‌ های ارز دیجیتال معتبری که این رمزارز را در لیست رمزارزهای قابل معامله خود دارند، استفاده کنید.

برای خرید ویگو، شما می‌توانید از ارزهای دیجیتال دیگری مانند بیت کوین (Bitcoin) یا اتریوم (Ethereum) در صرافی‌های معتبر خرید کنید و سپس آن را به ویگو تبدیل کنید. همچنین، برخی از صرافی‌ها امکان خرید ویگو با ارزهای فیات مانند دلار یا یورو را نیز فراهم می‌کنند.

برای فروش ویگو نیز می‌توانید به صرافی‌های معتبری که این ارز را پشتیبانی می‌کنند، مراجعه کنید و ویگو خود را به ارز دیجیتال دیگری مانند بیت کوین یا اتریوم یا به ارز فیاتی مانند دلار یا یورو تبدیل کنید و سپس آن را به حساب بانکی خود واریز کنید.

قبل از خرید و فروش هرگونه ارز دیجیتال، بهتر است با تحقیق و بررسی کافی از صرافی‌های مختلف و روش‌های مختلف خرید و فروش آشنا شوید و توصیه می‌شود که این کار را فقط از صرافی‌های معتبر و امن انجام دهید.

راهنمای خرید ارز دیجیتال WIGO

خب همانطور که گفته شد رمز ارز ویگو یکی از پروژهای دیفای بازار کریپتوکارنسی است که Max Supply آن 2.000.000.000 و Total Supply آن حدود 1.222.000.000 است. اگر شما بخواهید ارز ویگو را تهیه کنید باید بدانید که در کدام صرافی وجود دارد، لیست آن در زیر نوشته شده است:

  • Yoshi Exchange (Fantom)
  • KyberSwap Elastic (Fantom)
  • Equalizer
  • Beethoven X (Fantom)
  • WigoSwap

اما برای دریافت آن ما از ویگوسواپ که یک دکس است استفاده می کنیم! این لیست را می توانید در کوین مارکت کپ ببینید.

ابتدا وارد ویگوسواپ بشوید: 

خرید ارز ویگو

از آن جایی که این ارز بر روی بلاک چین فانتوم است می توان با استفاده از ارز فانتوم نیز آن را تهیه کرد! لازم به ذکر است که ابتدا باید به این دکس متصل بشوید و بعد از آن اگر که فانتوم در اختیار دارید گزینه Swap را زده و در غیر این صورت می توانید گزینه Market را کلیک کرده تا ارزهایی که می توانید با آن ویگو را بخرید مشاهده کنید.

فروش ارز ویگو

پس از اینکه گزینه سواپ را زدید می توانید در ازای مشخصی فانتوم مقداری مشخصی ویگو را دریافت کنید و بالعکس!

توجه باشید که این آموزش سیگنال خرید و فروش نیست.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

1 دیدگاه

پیمان احمدی ۱۴۰۳-۳-۱۹ ۰۱:۵۷:۱۲ تایید شده

سلام استاد واقعی استاد محرابی بخدا اینو دلی میگم من 4 ساله تو این بازار هستم خیلی از اساتید پیج و اموزشهاشونو دیدم تحلیل دیدم ترید و‌..... ولی واقعا اول ایران هستی تو بازارهای مالی تکنیکال .فاندامنتال .اقتصاد کلان ..... واقعا رو اصول با تجربه بلدید خیلی خیلی با اینکه چند سال کار میکنم ولی دوست دارم یه بار آموزش حضوری شما بیام موفق پرسود باشید

پاسخ
51 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
2 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com