1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. استخراج
 4. استخراج ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

استخراج ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

استخراج ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)
لوگو علیرضا محرابی
استخراج ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)
استخراج

برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) تا پایان این مقاله همراه ما باشید. فرآیند استخراج  ارز دیجیتال بیت کوین و یا همان ماینینگ، یک فعالیت داوطلبانه است که در این فرآیند افرادی به نام استخراج کننده یا همان ماینر، قدرت پردازش دستگاه های استخراج خود را در اختیار شبکه قرار می دهند تا امنیت شبکه خود و تراکنش های بیت کوین تایید گردد. 

ممکن است با شنیدن نام استخراج بیت کوین، تصور کنید که قرار است سکه های بیت کوین از دل زمین استخراج شود، در صورتی که فرآیند استخراج بیت کوین فیزیکی نبوده که بدین صورت انجام شود. استخراج بیت کوین بی شباهت به استخراج طلا نیست. بدین صورت که بیت کوین ها در طراحی کد و پروتکل بیت کوین وجود دارند، اما همچنان قابل دسترسی نیستند همچون طلاهایی که هنوز از معادن استخراج نشده اند.

نام علمی تر استخراج، اثبات کار (Proof Of Work) است. بدین صورت که در فرآیند استخراج از الگوریتمی استفاده می شود که نام آن اثبات کار است. فرآیندی که در اثبات کار اتفاق می افتد این است که استخراج کنندگان بیت کوین، کاری انجام می دهند که از طریق آن می توانند با ایجاد یک بلاک معتبر به بیت کوین دسترسی پیدا کنند. استخراج کنندگان یا همان ماینرها با تولید بلاک هایی از تراکنش های معتبر و اتصال آنها به بلاک چین پاداش می گیرند. 

استخراج ارز دیجیتال بیت کوین

تجهیزات مورد نیاز استخراج بیت کوین چیست؟

برای استخراج بیت کوین نیاز به یک سری تجهیزات است که بسته به بزرگی یا کوچکی فعالیت استخراج می تواند متفاوت باشد. اما به صورت کلی برای انجام استخراج نیاز به موارد زیر است: 

دستگاه استخراج یا همان ای سیک

دستگاه استخراج یا همان ای سیک، به مجموعه ای از مدارات الکترونیک گفته می شود که با استفاده از مواد نیمه رسانا در اندازه های کوچک تولید می شود. هر مدار مجتمع، وظایف خاصی را در یک مدار انجام می دهد. هر یک از این مدارات مجتمع، چندین ورودی دارد که با پردازش این ورودی ها، مقادیر خروجی را تولید کرده و در بخش خروجی قرار می دهد.  

دستگاه استخراج یا همان ای سیک

کیف پول بیت کوین

یک ماینر یا استخراج کننده برای اینکه بیت کوین های استخراجی را ذخیره کند نیاز به مکانی دارد که درآمد خود را ذخیره کند. در این میان  کیف پول های ارز دیجیتال نرم افزار و سخت افزار، کیف پولی هستند که رایگان بوده و می توان به راحتی بر روی سیستم نصب کرد.

لیست تمامی کیف پولهای بیت کوین را مشاهده کنید

برق، کابل و تجهیزات برقی مناسب 

مهم ترین چیزی که در تجهیزات استخراج بیت کوین باید به آن دقت داشت، برق است. از آنجایی که دستگاه های استخراج بیت کوین برق زیادی مصرف می کنند، بنابراین باید برق و تجهیزات برقی مناسب برای این کار وجود داشته باشد تا بتوانید هم از نظر ایمنی فعالیت خود را ادامه دهید. بر طبق قوانین ایران، استفاده از برق خانگی و یارانه ای برای استخراج ممنوع است. 

اینترنت ثابت 

برای اینکه استخراج بیت کوین را انجام دهید نیاز به اینترنت دارید. سرعت و حجم اینترنت چندان مهم نیست، اما اینکه پایدار بوده و قطع و وصلی نداشته باشد مهم است. از جمله اینترنت های مناسب برای انجام این کار، سرویس های اینترنت ADSL  و TD-LTEاست. 

تجهیزات تهویه

از آنجایی که دستگاه های استخراج، علاوه بر سرو صدای زیاد، به شدت داغ می شوند، برای افزایش طول عمر و کارایی دستگاه، تجهیزات خنک کننده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. 

ویژگی های دستگاه استخراج بیت کوین 

دستگاه استخراج بیت کوین یا همان ای سیک، از جمله مهم ترین تجهیزاتی است که یک ماینر به آن نیاز دارد. با توجه به آنکه دستگاه های استخراج مدل های گوناگونی دارد، بایستی متناسب با نیاز مصرفی خود، دستگاه مناسبی را برای اینکار در نظر گرفت. 

ویژگی های دستگاه استخراج بیت کوین

برای انتخاب دستگاه استخراج بیت کوین باید این شاخصه ها در نظر گرفت:

برند و یا مدل دستگاه

برنده های مختلف و شرکت های سازنده ای که هر یک ویژگی های خاصی خود را دارند را قبل از خرید مورد بررسی قرار دهید.

میزان قدرت پردازش دستگاه

قدرت پردازش دستگاه از دیگر شاخصه هایی است که باعث تمایز دستگاه های مختلفی می شود. البته قدرت پردازش هر دستگاه بر اساس تراهنش بر ثانیه سنجیده می شود. 

میزان برق مصرفی دستگاه

برق مصرفی دستگاه های استخراج نیز نکته مهمی است که باید به آن دقت داشت. برق مصرفی دستگاه های استخراج بر اساس وات سنجیده می شود که این از نظر تفاوت یک دستگاه با سایر دستگاه های مشخص ارزیابی می شود. 

بهترین دستگاه استخراج بیت کوین چیست؟

در حال حاضر دستگاه های مختلفی در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که باید براساس نیاز مصرفی و ویژگی هایی که در نظر دارید، اقدام به تهیه دستگاه استخراج نمایید. در این قسمت به معرفی برخی از بهترین شرکت های تولیدکننده دستگاه های استخراج می پردازیم:

 1. کمپانی بیت مین Bitman
 2. کمپانی کنان Canaan 
 3. کمپانی اینو سیلیکون Innosilicon
 4. کمپانی میکرو بی تی MicroBT
 5. کمپانی ای بنگ Ebang

در ادامه به معرفی بهترین برندهای دستگاه های استخراج بیت کوین در سال 2020 می پردازیم.

 1. Bitmain Antminer S19 Pro
 2. Bitmain Antminer S19
 3. MicroBT Whatsminer M30S
 4. Bitmain Antminer S17+
 5. MicroBT Whatsminer M31S

ماینرFPGA (مدار مجتمع دیجیتال برنامه پذیر)

یکی از ماینرهایی که در استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می گرفت، ماینر FPGA بود. ماینر FPGA، قابلیت برنامه ریزی برای هدف استخراج را داشت، که این قابلیت به تولیدکنندگان، این امکان را می داد که تراشه ها را به صورت انبوه خریداری کرده و قبل از اینکه آنها را در دستگاه استخراج قرار دهند، با هدف استخراج بیت کوین شخصی سازی کنند. 

ماینر FPGA، جزو اولین دستگاه های استخراج بیت کوین محسوب می شدند که به صورت خصوصی برای استخراج بیت کوین تولید شدند. این نوع از ماینرها قابلیت هایی همچون بهره وری انرژی و سهولت در استفاده برای استخراج کنندگان را به همراه داشت. به عنوان مثال یک GPU معمولی برای پردازش نیاز به 400 وات توان الکتریکی نیاز دارد، اما در مقابل ماینر  FPGA، برای پردازش نیاز به 80 وات نیاز دارد. 

 ماینر FPGA، از کارایی بهتری نسبت به CPU و GPUها برخوردار بود. البته بعد از آن نسخه های جدیدتری عرضه شد که عملکرد آن بهتر از نسخه های قدیمی آن بود. اما بعدها از نظر کمی و کیفی FPGA، جای خود را به دستگاه های استخراج ای سیک دادند. 

ای سیک ها در مقابل FPGA، هزینه تولید پایین تری دارند و مصرف برق آن ها به مراتب پایین تر از دیگر دستگاه ها است. علاوه بر این سرعت این نوع از دستگاه ها چندین برابر بیشتر از FPGA بوده و فضای کمتری اشغال می کنند. 

بنابراین ای سیک ها با داشتن مزیت های فراوانی، توانستند به سرعت جایگزین FPGA شوند و به مرور زمان توانست بر بازار غالب شود.

ماینرFPGA (مدار مجتمع دیجیتال برنامه پذیر)

اما در حال حاضر، هنوز می توان از FPGA، برای استخراج برخی از ارزهای دیجیتال استفاده کرد. از جمله این ارزهای دیجیتال می توان به دیجی بایت (DGB)، نروس نتورک(CKB)، وری بلاک (VBK) و کادنا (KDA) اشاره کرد. 

ماینر ای‌ سیک (ASIC)

ای سیک یک ماینر با مدار یکپارچه مقصود محور است که به صورت اختصاصی برای استخراج ارز دیجیتال طراحی می شود. در واقع ماینر ای سیک، برای استخراج ارزهایی مورد استفاده قرار می گیرد که دارای الگوریتم های خاص هستند. در حال حاضر برای استخراج ارز های دیجیتال همچون بیت کوین، بیت کوین کش، لایت کوین و یا زی کش مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی ای سیک ها به گونه ای است که توانایی انجام یک کار را دارند و آن هم استخراج ارز دیجیتال با سرعت بالا و مصرف برق کم است. در واقع ای سیک ها به دنبال بزرگ تر شدن شبکه بلاک چین و افزایش سختی شبکه و عدم سوددهی کارت های گرافیکی برای استخراج ارز دیجیتال تولید شدند.

ماینر ای سیک شباهت بسیاری به چیپ های ریزپردازنده و RAM در کامپیوتر دارد، تنها تفاوت آن این است که به جای مدارهای الکترونیکی عمومی در این دستگاه ها، از مدارهای الکتریکی ویژه ای استفاده شده است که برای استخراج بیت کوین طراحی شده است. 

ای سیک در واقع مجموعه ای از مدارهای الکتریکی بوده که با مواد نیمه رسانا ساخته شده است. در صورتی که از چندین ترانزیستور در یک ریز تراشه استفاده شود، به آن مدار مجتمع فشرده گفته می شود. 

مدارهای مجتمع یا ریز تراشه، هر یک وظایف خاصی در مدار انجام می دهند. هر یک از این مدارات، چندین ورودی داشته که با پردازش هر یک از این ورودی ها، مقادیر خروجی تولید می شود. البته فعالیت برخی از این ریزتراشه ها با آنالوگ و برخی دیگر با سیگنال های دیجیتال است. 

ماینر ای‌سیک (ASIC)

ای سیک ها مجموعه ای از چیپ ها هستند که از نظر کارایی، سرعت عملیاتی و توان مصرفی کارایی بهتری از تراشه های معمولی دارند. اما در مقابل قابلیت انعطاف و توسعه پذیری تراشه های معمولی را ندارند. دلیل آن هم به این خاطر است که کاربرد خاص به صورت سخت افزاری درون آن ها تعبیه شده است و نمی توانند فعالیت های دیگری انجام دهند. 

علاوه بر این، هزینه مورد نیاز برای تولید این تراشه ها بسیار بالا است، به گونه ای که اگر تعداد تراشه های مورد نیاز از حد خاصی کمتر باشد، تولید آن از نظر اقتصادی اصلا مقرون به صرفه نخواهد بود.

آیا با استفاده از دستگاه های استخراج بیت کوین، می توان دیگر ارزها را نیز استخراج کرد؟

یکی از سوالات رایجی که در زمان استخراج بیت کوین برای کاربران ایجاد می شود این است که می توانند با استفاده از دستگاه استخراج بیت کوین نیز می توانند دیگر ارزهای دیجتالی را نیز استخراج کنند؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که تمامی دستگاه های استخراج از یک الگوریتم رمز نگاری حمایت و پشتیبانی می کند. بیت کوین هم مانند دیگر ارزهای دیجیتالی، یک الگوریتم مختص به خود را دارد که با استفاده از این الگوریتم، می توان ارزهای بیت کوین، بیت کوین SV، بیت کوین کش و ارزهایی که از الگوریتم مختص به بیت کوین است پیروی می کنند. الگوریتمی که برای استخراج بیت کوین از آن استفاده می شود، این رمزنگار است: SHA-256.

محاسبه سود استخراج بیت کوین چگونه است؟

بهترین ابزار برای محاسبه سود استخراج بیت کوین، ماشین حساب ماینینگ است. پس به راحتی می توان میزان سود استخراج را از طریق ورود به ماشین حساب استخراج در سایت های مرتبط محاسبه کرد. از دیگر اطلاعاتی که می توان مرتبط با میزان قدرت دستگاه، پردازش دستگاه، میزان برق مصرفی و دیگر موارد به دست آورد. میزان سود و درآمدی که از استخراج بیت کوین بدست می آید، ارتباط مستقیمی با برگشت سرمایه دارد. در مدت زمانی که میزان مبلغ سرمایه گذاری شده ماینر برگردد، زمان برگشت سرمایه گفته می شود. 

سختی استخراج

سختی استخراج از جمله عواملی است که در شبکه بیت کوین وجود دارد و موجب می شود که بلاک ها در هر ده دقیقه یکبار، تولید شوند. در اصلی سختی استخراج باعث می شود که ماینرها در مدت زمان مشخصی، بیت کوین های تولید شده را استخراج کنند.  هر چقدر قدرت پردازش ماینرها افزایش یابد، میزان استخراج نیز افزایش می یابد. بنابراین اگر قیمت بیت کوین پایین باشد، افزایش میزان سختی استخراج بیت کوین موجب کاهش سودآوری می شود. بنابراین افزایش سختی استخراج به معنای استفاده از قدرت پردازش بیشتر و دستگاه های استخراج قدرتمندتر برای حفظ سودآوری است. 

هزینه های برق مصرفی

از دیگر مواردی که باید در استخراج به آن دقت داشت، هزینه های برق مصرفی است. بدین صورت که قبل از استخراج بیت کوین، باید هزینه های برق مصرفی را به خوبی سنجیده و سپس وارد بازار شد. البته قابل ذکر است که مصرف هزینه بالای برق، اگر با افزایش سختی استخراج و قیمت پایین بیت کوین همراه باشد، ممکن است ضررهای جبران ناپذیری را به ماینر وارد کند. پس هزینه های برق مصرفی نقش مهمی در روند بازگشت سرمایه دارد. 

نرخ بیت کوین

برای محاسبه میزان سود دهید استخراج بیت کوین، باید به صورت مرتب قیمت بیت کوین را بررسی کرد. به عنوان مثال قیمت بیت کوین در سال 2018، 3200 دلار بود که باعث شد بسیاری از سرمایه گذاران دست از استخراج بکشند، چرا که هزینه های برق مصرفی جوابگوی برق مصرفی نبود. 

استخراج بیت کوین از طریق استخر استخراج

استخر استخراج از دیگر مواردی است که برای استخراج بیت کوین، باید آن را در نظر گرفت. استخر استخراج بیت کوین به فضایی گفته می شود که ماینرها میزان قدرت پردازش خود را در این فضا به اشتراک می گذارند و برای استخراج یک بلاک با دیگر ماینرها همکاری می کنند.  نکته ای که در استخر استخراج بیت کوین، باید آن را در نظر گرفت میزان قدرت پردازش ماینرها است. در فضای استخر استخراج، ماینرها می توانند با به اشتراک گذاشتن توان پردازشی خود، هش های بیشتری را ساخته و تولید کنند. 

استخراج بیت کوین از طریق استخر استخراج

رایج ترین استخرهای استخراج بیت کوین 

 1. F2Pool
 2. ViaBTC
 3. Huobi.pool
 4. SlushPool
 5. Poolin

 استخراج بیت کوین بدون استفاده از دستگاه استخراج

بیت کوین را می توان با لپ تاپ و یا کامپیوترهای خانگی نیز استخراج کرد، اما نمی توان سود چندانی انتظار داشته باشید. اما در حال حاضر استخراج با استفاده از کامپیوترهای خانگی دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد، برای اینکه استخراج پادشاه ارزهای دیجیتال به صرفه باشد ماینرها به استخرهای استخراج می پیوندند.

استخراج ابری چیست؟

از دیگر روش های استخراج بیت کوین، استخراج ابری است. استخراج ابری برای شرکت هایی مناسب است که خدمات مرتبط با استخراج همچون قدرت پردازش دستگاه شان را در اختیار شما قرار می دهند. در واقع استخراج ابری بدان معناست که بدون خریدن تجهیزات سخت افزاری کران قیمت، می توان تجهیزات مربوط به آن را اجاره یا از این شرکت ها خریداری کرد. بنابراین در استخراج ابری تنها وسیله ای که مورد نیاز است، گوشی موبایل یا یک رایانه است تا بتوان به حساب کاربری خود دسترسی داشته و میزان سود را مشاهده کرد. 

مزایا و معایب استفاده از استخراج ابری چیست؟

در استخراج ابری نیازی به داشتن فضای خصوصی نبوده و می توان با اجاره دستگاه های استخراج، اقدام به استخراج ابری کرد. از آنجایی که تجهیزاتی برای استخراج ابری نیاز نیست، بنابراین نیازی به مصرف برق برای استخراج ابری نیست.

برخلاف اینکه استخراج ابری مزایایی به همراه دارد، در عین حال معایبی نیز دارد که می توان به این موارد اشاره کرد:

 1. افزایش کلاهبرداری و ریسک
 2. استخراج غیر شفاف
 3. عدم کنترل و انعطاف پذیری 
 4. نوسانات قیمت که ممکن است باعث کم شدن سود و یا توقف فعالیت استخراج شود.

در این میان شرکت های ناسالمی هستند که به جای استخراج ابری، به دنبال کلاهبرداری هستند. بنابراین در شرکت های ناسالم، یا اینکه پول خود را از دست می دهید و یا اینکه سود شما کمتر از مقداری است که باید در ازای استخراج ابری کسب کنید.

آیا استخراج ارز دیجیتال بیت کوین با موبایل به صرفه است؟

استخراج بیت کوین با موبایل، کاملاً درست و قابل اطمینان است، اما تفاوتی که با دیگر روش ها دارد این است که سود کمتری نسبت به استخراج با ای سیک داشته و علاوه بر این ممکن است خساراتی به سخت افزار گوشی وارد کند. در حال حاضر نرم افزارهایی برای استخراج بیت کوین با موبایل طراحی شده است که با استفاده از آن می توانید بیت کوین استخراج کنید. اما در حال حاضر نرم افزاری مخصوص گوشی های آیفون طراحی نشده است که کاربردی باشد و تنها چند بازی در اپ استور وجود دارد که به علت نامناسب بودن اصلاً توصیه نمی شود.

اما این نکته را باید در نظر داشته باشید که استخراج ارز بیت کوین، خساراتی به گوشی شما وارد می کند که ممکن است منطقی نباشد. حتی استخراج با دستگاه ها، هزینه هایی از جمله برق، مکان مناسب، سیستم تهویه، سیستم خنک کننده و ... داشته باشد که استخراج با دستگاه را سخت می کند. پس طبیعی است که استخراج با گوشی موبایل به صرفه نبوده و هزینه های سنگینی به همراه داشته باشد. 

آیا استخراج ارز دیجیتال بیت کوین با موبایل به صرفه است؟

پس استخراج ارز دیجیتال با گوشی، معایبی دارد که شامل: 

 1. زمانی که اقدام به استخراج بیت کوین با گوشی می کنید، سرعت عملکرد کم شده و این عمل ممکن است ضررهای جبران ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد. 
 2. استخراج بیت کوین با گوشی، موجب کاهش عمر باطری می شود و چرا که در زمان استخراج، گوشی باید بدون وقفه به فعالیت خود ادامه داده و نمی توان هیچ گونه توقفی در حین انجام عملیات داشت. حتی در زمان استخراج نمی توانید گوشی خود را به شارژر وصل کنید. پس تمامی این عوامل باعث می شود که عمر باطری گوشی شما کم شده و ضررهای جبران ناپذیری برای شما به همراه داشته باشد. 
 3. استخراج بیت کوین با گوشی، موجب استهلاک قطعات گوشی شده و به مرور زمان موجب خرابی گوشی می شود. 
 4. داغ شدن بیش از حد گوشی موجب آسیب های جبران ناپذیری به گوشی می شود که اصلاً مقرون به صرفه نیست. 

آیا می توان اپلیکیشن های ماینینگ گوشی را از بازار دانلود کرد؟ 

از آنجایی که نرم افزارهای استخراج بیت کوین با گوشی، ضررهای جبران ناپذیری را برای گوشی ایجاد می کند، پس گوگل پلی تصمیم گرفت تا تمامی برنامه های ماینینگ را از روی گوشی حذف کند. بنابراین چندی پیش تمامی این نرم افزارها را به صورت کامل از روی بازار حذف کرد. 

نرم افزار Minergate

این نرم افزار یکی از بهترین نرم افزارهایی سیستم عامل اندروید است که برای استخراج ارز بیت کوین با موبایل مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این اپلیکیشن، می توان سایر ارز های دیجیتال را نیز استخراج کرد. 

نرم افزار Crypto Miner

از قابلیت هایی که این نرم افزار دارد این است که می توانید تمامی ارزهای دیجیتالی که با الگوریتم X11، تولید شده اند را استخراج کرد. همچنین Crypto Miner، همانند نرم افزارهای دیگر موبایل، از ظاهر چندانی برخوردار نبوده، اما اتصال به دیگر استخرها را فراهم می کند.

نرم افزار DroidMiner

با استفاده از این نرم افزار می توان تمامی ارزهای دیجیتالی را که از الگوریتم Sha-256 حمایت می کند را استخراج کرد. البته باید گفت که اغلب افرادی که از این نرم افزار برای استخراج بیت کوین استفاده می کنند، رضایت چندانی ندارند. یکی از معایب این نرم افزار، استفاده زیاد آن از باطری است، به گونه ای که اغلب کاربران اعلام کردند که باطری گوشیشان زود تمام می شود. اما با تمام این شرایط در حدود 10 هزار نفر این برنامه را از بازار دانلود کرده اند. 

نرم افزار Electroneum

بر اساس نظر کاربران، این نرم افزار گزینه بسیار مناسبی برای کاربران است. به گونه ای که تا کنون در حدود یک میلیون نفر، این نرم افزار را دانلود کرده اند. اساس توسعه این نرم افزار، رمز ارز الکترونیوم است. با استفاده از این نرم افزار می توانید به عنوان پاداش بیت کوین دریافت کنید. 

چگونه با نرم افزار Minergate، بیت کوین استخراج کرد؟

برای اینکه بتوانیم با نرم افزار Minergate، بیت کوین استخراج کنید، نیاز به یک گوشی همراه است که دارای مشخصات زیر باشد:

 1. حداقل 30 مگابایت فضای خالی داشته باشد. 
 2. حداقل اندروید 4.1 داشته باشد.

در ادامه مراحل استخراج بیت کوین با نرم افزار Minergate را بررسی می کنیم.

نصب برنامه Minergate

اولین کاری که برای کار با این نرم افزار باید انجام داد، نصب برنامه است. برای انجام این کار بهتر است برنامه را از گوگل پلی دانلود کرده و سپس آن را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید. بعد از اینکه برنامه را بر روی گوشی خود نصب کردید، می توانید برای استخراج نرم افزار اقدام کنید. 

ایجاد حساب Minergate

بعد از نصب برنامه بر روی گوشی، برای اینکه بیت کوین استخراج کنید، بایستی وارد حساب کاربری شد. برای ایجاد حساب کاربری، بر روی قسمت ثبت نام کلیک کنید. برای ثبت نام در نرم افزار، باید یک ایمیل معتبر داشته باشید و در قسمت ایمیل یک آدرس ایمیل وارد کرده و یک کلمه عبور به عنوان رمز خود انتخاب کنید. در ادامه بر روی گزینه «ثبت نام و شروع به استخراج» کلیک کنید. در ادامه یک کد چهار رقمی دریافت می کنید. این کد مجوز دسترسی برای برداشت و نقل و انتقالات ارز دیجیتال است. بعد از این مرحله باید پین را وارد کرده و مجددا برای تایید، مجددا پین را وارد کنید. 

شروع استخراج ارز دیجیتال نرم افزار MinerGate

در این مرحله می توانید با اپلیکیشن MinerGate، شروع به استخراج بیت کوین نمایید. برای استخراج این مرحله کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

 1. در این مرحله رمز ارز خود را انتخاب نمایید.
 2. بعد از این مرحله، در دستگاه شما یک هش ریت مشخص می شود که در این قسمت می توانید تعیین کنید که چقدر از میزان منابع پردازشگر خود را به استخراج اختصاص می دهید.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که مبلغی که از انجام این کار می گیرید، کاملا وابسته به قدرت پردازش و هزینه برق دستگاه شما در کشور خود متفاوت است. علاوه بر این برخی از ارزهای دیجیتال، سختی شبکه بالایی دارند، بنابراین استخراج آن نیاز به دستگاه های تخصصی دارد که شما می توانید با سی پی یو آن را استخراج کنید. 

محاسبه سودآوری استخراج در نرم افزار MinerGate

نرم افزار MinerGate، یک ماشین حساب دارد که می توانید برای محاسبه سودآوری خود از آن استفاده کنید. البته این مقادیر هزینه برق را در نظر نمی گیرد.

 1. خطوط بالا سمت چپ را انتخاب کرده تا همانند یک داشبورد برای شما باز شود.
 2. سپس ماشین حساب را انتخاب کنید. 
 3. در تب هش پاور ارز دیجیتال خود را انتخاب کنید.
 4. در تب قیمت (Price )، ماشین حساب می تواند سود را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه را برای شما پیش بینی می کند.

محاسبه سودآوری استخراج در نرم افزار MinerGate

بررسی استخرهای استخراج در نرم افزار MinerGate

برای استخراج بایستی استخرهای استخراج مختلف را بررسی کرد، چرا که دستگاه های ماینر قدرت هش خود را در استخرهای مختلف ترکیب می کنند. 

چت کردن در نرم افزار MinerGate

برای شروع به چت کردن، مراحل زیر را طی کنید:

 1. منوی سمت چپ را باز کرده و سپس گزینه گپ را انتخاب کنید. 
 2. برای پیوستن به مکالمه، وارد کادر انتهای صفحه شوید.
 3. در این مرحله می توانید وارد چت شوید. 

چت کردن در نرم افزار MinerGate

بدست آوردن ارزهای دیجیتال رایگان در نرم افزار MinerGate

برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال رایگان کسب کنید، باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. وارد سربرگ اصلی Minergate شوید. 
 2. سپس وارد منوی بالای سمت چپ شده و گزینه Free Coin را انتخاب کنید.
 3. در این مرحله نرم افزار به شما یک لینک می دهد که می توانید با اشتراک گذاری این لینک و با انجام دادن یک سری عملیات در برنامه Affiliate MinerGate، کوین های رایگان بدست بیاورید. البته یک نکته را باید در نظر بگیرید که دریافت کوین ها براساس تعداد افرادی است که از طریق لینک شما وارد نرم افزار می شوند.

بدست آوردن ارزهای دیجیتال رایگان در نرم افزار MinerGate

استخراج ابری با موبایل در نرم افزار Minergate

برای استخراج ابری با موبایل تعدادی شرکت های استخراج ابری وجود دارند که هش ریت اجاره می دهند. پس می توان برای استخراج ابری با موبایل، بدون خرید تجهیزات گران قیمت، ارز دیجیتال بیت کوین استخراج کرد. برنامه MinerGate این امکان را به شما می دهد تا از طریق مرکز داده، استخراج ابری را شروع کرد. در حال حاضر دو ارز دیجیتال بیت کوین و مونرو پشتیبانی می شود. 

مراحل زیر را برای استخراج ابری با نرم افزار Minergate انجام دهید:

 1. منوی اصلی سایت را انتخاب کنید.
 2. خرید ابر استخراج را انتخاب کنید.
 3. از اسلایدر برای انتخاب مقدار Hash Power مورد نظر برای خرید استفاده کنید. 
 4. در نهایت خرید را با استفاده از گزینه XMR” یا “BTC” ادامه دهید.

استخراج ابری با موبایل در نرم افزار Minergate

مشاهده موجودی در نرم افزار Minergate

برای مشاهده موجودی در نرم افزار طبق تصویر زیر عمل کنید:

 1. ابتدا وارد منوی سمت چپ در قسمت بالای نرم افزار Minergate شوید.
 2. سپس گزینه داشبورد را انتخاب کرده و در این قسمت موجودی را انتخاب کنید. 

مشاهده موجودی در نرم افزار Minergate

بررسی توان پردازشی گوشی های اندرویدی برای استخراج 

بررسی توان پردازشی گوشی های اندرویدی برای استخراج

آیا استخراج بیت کوین در ایران قانونی است؟

استخراج بیت کوین و یا هر گونه ارز دیجیتال دیگری در ایران قانونی است، اما برای استخراج باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کرد. اما بدون دریافت مجوز، همه فعالیت های استخراج بیت کوین در ایران غیر قانونی است. 

البته برای وارد کردن دستگاه های استخراج ابری به ایران، نیاز به گرفتن مجوز است. اما به دلیل سخت بودن واردات قانونی دستگاه ها، همه دستگاه های استخراج موجود در ایران قاچاق به حساب می آید و قانون اجازه این را دارد تا در صورت مشاهده تمامی دستگاه های استخراج، آن را قاچاق اعلام کرده و ضبط و توقیف کند. 

پس با تمام این تفاسیر، استخراج در ایران یک صنعت محسوب می شود و فعالیت کاملا قانونی است. اما برای انجام فعالیت استخراج باید از وزارت صنعت مجوز دریافت کرد. در صورتی که مجوز دریافت نشود، وزارت نیرو می تواند جلوی استفاده از فعالیت را گرفته و نیروی انتظامی نیز می تواند تمامی دستگاه های مربوط به این فعالیت را ضبط و توقیف کند. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com