1. صفحه اصلی
 2. مقالات ارز دیجیتال
 3. استخراج
 4. آموزش استخراج ارز دیجیتال دوج کوین

آموزش استخراج ارز دیجیتال دوج کوین

آموزش استخراج ارز دیجیتال دوج کوین
لوگو علیرضا محرابی
آموزش استخراج ارز دیجیتال دوج کوین
استخراج

اگر قصد شما از باز کردن این آموزش درآمد زایی از استخراج دوج کوین  است، خیلی صریح به شما بگوییم که قطعا با استخراج دوج کوین نمی توانید یک شبه میلیاردر شوید!

این روزها قیمت هر دوج کوین حدودا 0.003 دلار است که اگر استخراج انفرادی را مد نظر داشته باشید؛ کسب سود و درآمد برای شما با در نظر گرفتن هزینه برق و خرید سخت افزار دشوار خواهد بود ولی اگر استخراج به روش استخرِ استخراج را انتخاب کنید کسب سود راحت تری را تجربه می کنید، تعجب نکنید برای هرکدام از روش های گفته شده در این مقاله توضیحاتی ارائه شده است بدین منظور در ادامه با ما همراه باشید.

اما فرآیند ماینینگ دوج کوین چگونه انجام می‌شود؟

همانطورکه در متن بالا به آن اشاره کردیم، در این مقاله قصد داریم استخراج ارز دیجیتال دوج کوین را به طور کامل به شما توضیح خواهیم داد، در ادامه خالی از لطف نیست که اشاره کنیم:

بهتر است DOGE و سایر رمز ارزها را در کیف پول‌های مطمئن و معتبر مثل لجر نانو اس کوین بیس و ترزور نگهداری کنید.

همچنین برای انجام معامله به بهترین شکل نیز می‌توانید از صرافی‌های معتبری مثل کوین بیس و بایننس استفاده کنید که در دنیای کریپتو حرفی برای گفتن دارند!

حتما می دانید که با توجه به تحریم های موجود برای وارد شدن به این سایت و فعالیت در آن، با مشکلاتی مواجه می شوید که اگر نمیخواهید از نرم افزارهای تغییر ip برای حل این مشکل استفاده کنید، می توانید از صرافی های ایرانی بهره ببرید که برای پیدا کردن آنها عبارت استخراج دوج کوین را در گوگل سرچ کرده و به آنها دسترسی داشته باشید.

اما فرآیند ماینینگ دوج کوین چگونه انجام می‌شود؟

این مطلب به بخش‌های مختلفی تقسیم شده است که در ادامه فهرست آن‌ها را مشاهده می‌کنید:

 1. تاریخچه رمز ارز Dogecoin
 2. مفهوم کلی استخراج رمز ارزها
 3. استخراج دوج کوین چیست؟
 4. مقایسه فرآیند ماینینگ دوج کوین با سایر رمز ارزها
 5. نحوه ماین کردن دوج کوین
 6. ابزار مورد نیاز برای ماین کردن دوج کوین
 7. سخت افزار مورد نیاز برای ماین کردن دوج کوین
 8. نرم افزار مورد نیاز برای ماین کردن دوج کوین
 9. آیا استخراج دوج کوین سود آور است؟

تاریخچه رمز ارز Dogecoin

در سال 2013 دو مرد استرالیایی و آمریکایی به نام های جکسون پالمر و بیلی ماکورس با هم دوست شدند و ماهیت این دوستی بر اساس علاقه ای مشترک به رمز ارزها بود که بین آنها شکل گرفته بود، آن دو بر این باور بودند که حوزه ارزهای دیجیتال بیش از حد سوددهی دارد و در آینده ای نه چندان دور کل دنیای مالی بر روی این حوزه می چرخد!

به همین دلیل بود که تصمیم گرفتند یک ارز جدیدی را به این حوزه معرفی کنند که در کنار سرگرم کردن کاربر، یوزر فرندلی نیز باشد! 

در واقع آنها قصد داشتند با این ارز کسانی را که به حوزه ارز دیجیتال علاقه مند نبودند را به سمت آن جذب کنند!

برای این که این ارز دیجیتال خیلی جنبه جدی ای به خود نگیرد بنیان گذاران آن تصمیم گرفتنند یک میم  (meme) را به عنوان نماد آن انتخاب کنند.

تاریخچه رمز ارز Dogecoin

مفهوم کلی استخراج رمز ارزها

قبل از این که راجع به استخراج دوج کوین بدانید باید مفهوم مایننیگ را درک کنید.

ارزهای دیجیتال به صورت همتا به همتا هستند و کاربران بدون نیاز به واسطه مثل بانک به مقصد انتقال داده می شوند و تمامی تراکنش آنها در یک دینا بیس بزرگ به نام بلاک چین ذخیره می شوند که این دیتا بیس در صدها رایانه که نود یا گره نام دارند ذخیره شده اند!

این نودها تراکنش ها را در گروه های مختلف قرار داده و در بهترین زمان به بلاک چین اضافه می کنند، که به هرکدام از این گروه ها بلاک می گوئیم.

در مرحله بعدی تراکنش  های موجود در بلاک ها قبل از آن که بلاک چین اضافه شوند به وسیله نودهای شبکه بررسی می شوند، و این کار از انتقال دارایی های تقلبی انجام می شود.

به این ترتیب است که به فرآیند دریافت کوین ‌های جدید در ازای تایید تراکنش‌ها، ماینینگ یا استخراج می‌گوییم.

استخراج دوج کوین چیست؟

استخراج دوج کوین در واقع به فرآیندی گفته می شود که در طول مسیر، کاربر در ازای بررسی تراکنش های بلاک چین دوج کوین، دوج های جدید را تحت عنوان پاداش دریافت می کند.

لازم است بدانید که برای تایید و بررسی تراکنش ها به یک نود (رایانه) احتیاج دارید. همچنین رایانه های زیادی موجود هستند که به صورت همزمان قادر به بررسی یک بلاک هستند، اما نهایتا فقط یکی از آنها می تواند پاداش را دریافت کند! در واقع هر کدام از نودها که بتوانند بلاک جدید را زودتر از بقیه نودها به بلاک چین اضافه کند مشمول دریافت جایزه خواهد بود! (این عمل از طریق حل کردن معادلات پیچیده ریاضی انجام می‌شود.)

فرآیند استخراج بیشتر رمز ارزها به همین منوال انجام می‌ گیرد. اما استخراج دوج کوین در چند بخش مهم با سایر ارزهای دیجیتال متفاوت است:

 • الگوریتم

لازم است بدانید که هر یک از رمز ارزها برای استخراج سکه های جدید قانون های خاص خود را دارند که به این قوانین الگوریتمِ ماینینگ با هشینگ گفته می شود.

 • زمان استخراج بلاک

میانگین زمانی که برای بررسی و اضافه یک بلاک از تراکنش ها به بلاک چین صرف می شود را زمان استخراج بلاک می گوئیم.

 • سختی استخراج 

در این مرحله عددی نمایش داده می شود که نشان دهنده این است که سختی استخراج چقدر است؟ و شما با توجه به آن می توانید شانس خود را برای دریافت پاداش حساب کنید! فقط این نکته را در نظر داشته باشید که سختی استخراج ممکن است بر اساس تعداد ماینرهایی که در شبکه فعال هستند تغییر کند و حتی امکان دارد این سختی توسط پروتکل شبکه رمز ارز تنظیم شود تا زمان استخراج بلاک ثابت بماند.

 • پاداش

این اصطلاح در واقع به میزان رمز ارزی گفته می شود که به عنوان پاداش به ماینر بلاک جدید تعلق پیدا می کند!

استخراج دوج کوین چیست؟

مقایسه فرآیند ماینینگ دوج کوین با سایر رمز ارزها

مقایسه فرآیند ماینینگ دوج کوین با سایر رمز ارزها

نحوه ماینینگ دوج کوین

درست مثل بقیه رمز ارزها ماینر می تواند دوج کوین را به صورت تنهایی استخراج کند و یا عضو یم استخر استخراج شود.

در واقع در یک استخرِ استخراج گروهی از کاربران، به اشتراک گذاشتن قدرت پردازشیِ دستگاه های خود می پردازند تا شانس بیشتری را برای اضافه کردن بلاک جدید به بلاک چین و همزمان دریافت پاداش داشته باشند.

ابزار مورد نیاز برای ماین کردن دوج کوین

برای استخراج ماین کوین، در حقیقت به یک رایانه با سیستم عامل ویندوز، لینوکس یا مک احتیاج دارید که به اینترنت متصل شوند.

همچنین باید به فکر مکانی برای نگهداری دوج هایی که استخراج می کنید باشید؛ می توانید برای نگهداری دوج ها از کیف پولهای نرم افزاری و سخت افزاری استفاده کنید که این کیف پولها تحت عنوان های:

 1. لجر نانو اس
 2. ترزور مدل تی و کوین بیس

یاد می شوند که از معتبر ترین والت ها به شمار می روند.

دوج کوین کور

دو نوع کیف پول معمولا برای رمز ارزها تعریف می شود که به کیف پول سبک یا کامل معروف هستند.  منتهای مراتب برای ماین کردن دوج کوین باید کیف پول کامل این رمز ارز را در اختیار داشته باشید که به آن دوج کوین کور (doge coin core)  گفته می شود.

سخت افزار مورد نیاز برای ماین کردن دوج کوین

 1. Cpu: حتما با cpu آشنا هستید و کارایی آن را می دانید، اما برای یادآوری اشاره می کنیم که cpu مخفف (central processing unit) واحد پردازش مرکزی ست که به ذهن برتر کامپیوتر معروف است و به احتمال قریب به یقین پردازنده رایانه فعلی شما توانایی استخراج دوج کوین را دارد اما بهتر است با cpu های قدیمی اقدام به ماین کردن نکنید، چون این کار امکان دارد دما را افزایش داده و در نهایت باعث آسیب به رایانه شما شود.
 2. کارت گرافیک: (GPU)  شاید جالب باشد بدانید که با همه کارت های گرافیک می توانید دوج کوین را استخراج کنید ولی کارت هایی مثل RX 580  و سری GTX شرکت انویدیا، انتخاب های منطقی تری برای این عملیات خواهند بود.
 3. دستگاه ماینر ASIC مخصوص    :Scrypt این دستگاه در واقع برای انجام استخراج رمز ارزهایی ست که از الگوریتم SCRYPT استفاده می کنند.

لطفا دقت داشته باشید که این ماینرها گران قیمت بوده و سر و صدای زیادی را ایجاد می کنند و هم چنین ممکن است تا حد خیلی زیادی دمای آنها افزایش پیدا کند...

از میان ماینرهای ASIC مخصوص الگوریتم Scrypt می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. Innosilicon A2 Terminator
 2. Bitmain Antminer L3
 3. BW L21 Scrypt Miner

نرم افزار مورد نیاز برای ماین کردن دوج کوین

برای استخراج دوج کوین به سه روش اسیک؛ کارت گرافیک و سی پی یو به یک نرم افزار استخراج نیاز دارید که در انتخاب این نرم افزارها باید به نوع سخت افزار خود توجه ویژه ای داشته باشید تا شاهد بهترین نتیجه ها باشید.

در ادامه به معرفی تعدادی از نرم افزارها که در این زمینه حرفی برای گفتن دارند می پردازیم:

اگر قصد دارید استخراج دوج کوین را شروع کنید استفاده از پردازنده مرکزی کامپیوترتان کافی خواهد بود و نرم افزار پیشنهادی برای این نوع استخراج CPUMINER است!

نرم افزارهای زیادی برای استخراج با کارت گرافیک وجود دارند که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. CudaMiner این نرم افزار جزو بهترین انتخاب برای محصولات انویدیا است.
 2. CGminer  این نرم افزار با بیشتر کارت های گرافیک سازگاری دارد.
 3. EasyMiner محیط کاربر پسندی دارد و انتخاب خوبی برای تازه کارها خواهد بود.
 4. MultiMiner بهترین نرم افزار برای استخراج رمز ارزهایی است که از الگوریتم scrypt استفاده می‌کنند  اما علاوه بر این نرم افزار، می‌توان از CGminer و EasyMiner هم برای دستگاه ASIC استفاده کرد.

آیا استخراج دوج کوین سود آور است؟

اگر می خواهید دوج کوین را تنهایی استخراج کنید، سوددهی از این روش برایتان تا حدی دشوارتر می شود، چون در این نوع استخراج هم هزینه سخت افزار و برق از درآمد احتمالی تان بیشتر می شود و هم اگر به استخر استخراج بپیوندید سود دریافتی کمی خواهید داشت.

آیا استخراج دوج کوین سود آور است؟

نتیجه گیری

در واقع ما نمی گوئیم که به سراغ استخراج دوج کوین نروید، منظور ما این است که راه های بهتری برای درآمد زایی با این رمز ارز وجود دارد که یکی از بهترین روش های درآمد زایی معامله کردن در صرافی های معتبر مثل بایننس است. برای این که بتوانید کار با این وب سایت را یاد بگیرید و سوددهی از آن را تجربه کنید بهتر است ویدئوهای آموزشی ارزهای دیجیتال را به صورت رایگان مشاهده کنید.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

3 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(سروش جاویدان)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com