تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین
لوگو علیرضا محرابی
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

ارز دیجیتال فایل کوین توانسته است در طول مدت کوتاهی که عرضه شده است، جای خود را میان ارز های دیجیتال محبوب و ارزش بازار بالا، باز کند. از همین رو توجه عموم مردم را به خود جلب کرده است. فایل کوین یکی از عظیم ترین پروژه هایی است که در خصوص ذخیره سازی فایل ها بدون واسطه در بستر بلاکچین فعالیت می کند.

انواع تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین

همانند هر ارز دیجیتال دیگری، از تمامی روش های موجود در تحلیل تکنیکال فایل کوین می توان استفاده کرد. اما برخی از این روش ها، محبوبیت بیشتری داشته و به دلیل سادگی آن ها برای افرادی که به تازگی وارد دنیای ارز های دیجیتال شده اند می تواند بسیار کاربردی باشد.

تحلیل تکنیکال فایل کوین به روش پرایس اکشن

پرایس اکشن یکی از محبوب ترین روش های تحلیل تکنیکال است که بسیاری از تحلیلگران از آن بهره می برند. تحلیلی که در ادامه برای ارز دیجیتال فایل کوین ارائه شده است نیز به روش پرایس اکشن انجام شده است. در این روش رفتار قیمتی و منطق بازار ملاک انجام معاملات است، از این رو دقت و بازدهی این روش بسیار بالا است.

تحلیل تکنیکال فایل کوین به روش الیوت

آقای الیوت معتقد است که هر موج صعودی از 5 موج و هر اصلاح شامل 3 موج است. البته این همه ی نکات مربوط به این روش نیست، بلکه تحلیل تکنیکال به روش الیوت یکی از پیچیده ترین روش ها است که نیازمند تمرین و تجربه بالایی دارد. این روش میان حرفه های تحلیلگری محبوبیت بالایی دارد، هر چند برخی دیگر به دلیل پیچیدگی از آن استفاده نمی کنند.

تحلیل تکنیکال فایل کوین به روش کلاسیک

ابزار تحلیل کلاسیک بسیار ساده بوده و عموما این روش در کنار رو.ش پرایس اکشن به علاقه مندان معامله گری و تحلیلگری آموزش داده می شود. یکی از روش هایی که در تحلیل کلاسیک به کار گرفته می شود، تشخیص الگو هایی است که در روند قیمت پر تکرار بوده و می توان بر اساس آن ها حد سود و حد ضرر تعیین کرد و همچنین بدون تاخیر وارد معامله شد.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین

با نگاهی به روند قیمت ارز دیجیتال فایل کوین به سادگی می توان پی به صعودی بودن روند بلند مدت آن برد. اما هیچگاه چنین رشد شارپی پایدار نبوده و فایل کوین نیازمند اصلاح زمانی و قیمتی است تا بتواند به اهداف بالاتر قیمتی دست یابد. بنابراین انتظار می رود در محدوده 139 دلار الی 159 دلار کف سازی مناسبی داشته و پس از مجددا به سمت 212 دلار و سپس به هدف 290 دلار حرکت کند.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال فایل کوین

معرفی بهترین اندیکاتور در تحلیل فایل کوین

طبیعتا از تمامی اندیکاتور ها می توان برای تحلیل تکنیکال بهره برد تا  اعتبار تحلیل را افزایش داد، اما اندیکاتوری که ما برای تایید تحلیلی که در بالا انجام شد، استفاده کردیم، میانگین متحرک نمایی است. میانگین متحرک نمایی 21 و 50 در تایم فریم 4 ساعت و یک ساعت دقت بسیار بالایی دارد.

در این باره بیشتر بخوانید

1 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
سلام، مینا اشرفی هستم

اگر سوالی دارید، خوشحال میشم کمک تون کنم. من صرفا مشاور شما در زمینه استفاده بهتر از وبسایت تیم آموزشی مهندس علیرضا محرابی هستم.

تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
داخلی 106
موبایل 09026762139
واتساپ Whatsapp
تلگرام Telegram