1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. آموزش ارز دیجیتال
  4. راه‌ های رایگان کسب ارز دیجیتال

راه‌ های رایگان کسب ارز دیجیتال

راه‌ های رایگان کسب ارز دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
راه‌ های رایگان کسب ارز دیجیتال
آموزش ارز دیجیتال

این واقعیت که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ریسک زیادی را به همراه دارد، غیر قابل انکار است که البته بسیاری از افراد آن را نادیده می گیرند. با این حال، راه‌ هایی وجود دارد که می‌ توانید بدون به خطر انداختن پول خود، روی پله اول نردبان ارز دیجیتال قرار بگیرید. این مقاله لیست راه‌ های رایگان کسب ارز دیجیتال را ارائه می ‌کند که تلاش‌ های مورد نیاز را در برابر پاداش‌ های احتمالی متعادل می ‌کند.

قبل از اینکه به لیست راه‌ های رایگان کسب ارز دیجیتال بپردازیم، ارزش دارد که کمی به معنای رایگان در این زمینه بپردازیم، زیرا فلسفه Learn Crypto واضح و شفاف بودن است، درست مانند رمزنگاری.

چیزی رایگان در زندگی واقعی وجود ندارد. به عبارت دیگر باید برای هرچیزی بهایی پرداخت. بنابراین شما اگر فکر کنید که هر کسب و کار یا فردی قرار است ارز دیجیتال رایگان را بدون هیچ تلاشی به شما بدهد، ساده لوح خواهید بود. این نوع تفکر می ‌تواند شما را در معرض کلاهبردارانی قرار دهد که فرصت ‌هایی را ارائه می‌ دهند که انقدر وسوسه کننده است تا شما را گول بزند. بهترین مثال برای این قبیل کلاهبرداری ها این است که "مقدار X بیت کوین را برای من بفرستید و من دوبرابر برای شما ارسال خواهم کرد."

آشنایی با راه های رایگان کسب ارز دیجیتال

البته به این نکته هم باید اشاره کنیم که لیستی از راه های رایگان کسب ارز دیجیتال نیز وجود دارد که مشروع و منطقی هستند. آن‌ ها فرصت ‌های واقعی برای کسب ارز دیجیتال هستند اما در همه موارد، اصطلاح رایگان با این فرض است که شما همیشه چیزی ارزشمند در ازای دریافت پاداش ارز دیجیتال ارائه خواهید کرد، فقط ممکن است به طور معمول آن را تشخیص ندهید.

زمان پول است، بنابراین تماشای یک ویدیو یا تبلیغ، کلیک کردن بر روی یک کپچای ساده یا تعامل با رسانه های اجتماعی ارزش ضمنی دارد که ممکن است از دید ما پنهان بماند. ارائه اطلاعات شخصی مانند آدرس ایمیل یا مدرک هویت یا محل سکونت نیز همینطور است. این همان چیزی است که به اقتصاد توجه (attention economy) معروف است و به دنبال کسب درآمد از توجه شماست اما برای به دست آوردن آن، پاداشی در ارزش معادل با یک هویج به شما تعلق می گیرد.

راه های رایگان کسب ارز دیجیتال

آموزش راه های رایگان کسب ارز دیجیتال

یادگیری و کسب درآمد

یکی از پیشرفته ‌ترین راه‌ های رایگان کسب ارز دیجیتال در ازای یادگیری یک رمزارز جدید است. این یک استراتژی برد/برد است. زیرا دانش خود و همچنین انباشت اطلاعات رمزنگاری خود را افزایش می دهید اما همانطور که در بالا ذکر شد، یک معامله برای رسیدن به آن وجود دارد.

یک ارز دیجیتال جدید می‌ خواهد در معرض دید قرار بگیرد، بنابراین بخشی از سرمایه را برای هر کسی که مایل به تماشای ویدیوهای کوتاهی است که موارد استفاده آنها را توضیح می ‌دهد، کنار می ‌گذارد، سپس کاربر به یک آزمون ساده پاسخ می‌ دهد تا مقداری از آن ارز را کسب کند.

کوین بیس بیاموزید و کسب درآمد کنید

Coinbase بهترین نمونه شناخته شده از این رویکرد را ارائه می دهد، که به طور منظم فرصتی را برای کسب مقدار کمی از ارزهای دیجیتال جدید ارائه می دهد، آن هم فقط با تماشای ویدیوهای کمتر از 2 دقیقه و پاسخ دادن به یک مسابقه ساده.

آنچه شما نیاز خواهید داشت: یک حساب تایید شده کوین بیس

میزان تلاش: متوسط

برای شرکت در Coinbase Learn and Earn به یک حساب تایید شده نیاز دارید که به معنای ارائه مدرک احراز هویت و اقامت است. این موضوع کمی زمان می برد و هزینه های ضمنی دارد، زیرا اگر اطلاعاتتان در دستان اشتباه قرار گیرد، می تواند از آن اطلاعات برای ارتکاب کلاهبرداری علیه شما استفاده کند.

این فرآیند فوری نیست زیرا Coinbase بر مبنای لیست های انتظار این فرآیند را اجرا می کند و با توجه به محبوبیت آن، پردازش اسناد ممکن است زمان ببرد. این نکته را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید که کشور شما در لیست تحریم آنها قرار ندارد (ایران در لیست تحریم های کوین بیس قرار دارد). هنگامی که فرآیند واقعی تماشای ویدیوها را تأیید کردید، پاسخ دادن به مسابقه و دریافت وجه بسیار جذاب و آسان است.

میزان پاداش: متوسط

هنگامی که فرآیند تأیید را تمام کردید، به جز لیست ‌های انتظار احتمالی، هیچ مانع دیگری برای عبور شما وجود ندارد، بنابراین ارزش نهایی برای به دست آوردن هر فرصت کسب ارز دیجیتال رایگان افزایش می‌ یابد.

همچنین این روش مزیتی دیگر نیز دارد و آن اینکه سکه های لیست شده در Coinbase افزایش قیمت را تجربه می کنند. این بدان معناست که با گذشت زمان، کوین‌ بیس جوایزی را به دست آورده است. اگر هر مسابقه را کامل کرده بودید، می توانستید بیش از 400 دلار ارز دیجیتال رایگان کسب کنید.

کسب درآمد از کوین مارکت کپ

کوین مارکت کپ اساساً مدل کوین بیس را با عنوان Coinmarketcap Earn کپی کرده است. این سایت در سال 2020 توسط بایننس خریداری شد و اکثر تبلیغات (که منبع عظیمی از درآمد بود) به نفع ارتقاء آگاهی از بایننس حذف شد که بخش جدایی ناپذیر فرصت خاص برای کسب کریپتو رایگان است.

آنچه شما برای کسب ارز دیجیتال رایگان نیاز خواهید داشت: 

یک حساب تایید شده بایننس

یک حساب کوین مارکت کپ

میزان تلاش: زیاد

تلاش مورد نیاز برای Coinmarketcap Earn بیشتر از کوین بیس است زیرا باید دو حساب جداگانه ایجاد کنید. یکی با کوین مارکت کپ برای مسابقه و دیگری با بایننس برای ارائه آدرس ارز دیجیتالی که کسب می کنید.

این فرآیند یکپارچه نیست زیرا برخلاف کوین ‌بیس، تأیید فوری مبنی بر درست بودن پاسخ‌ هایتان یا اینکه واقعاً چیزی به دست آورده ‌اید، دریافت نمی ‌کنید.

میزان پاداش: کم

در مقایسه با کوین ‌بیس، مبالغی که می‌ توانید به دست آورید بسیار کم و فرآیند کاملاً مبهم است، بنابراین هیچ اطمینانی در مورد اینکه آیا واقعا چیزی به دست آورده ‌اید و چه زمانی به دستتان می ‌رسد وجود ندارد.

کارت های کش بک رمزنگاری شده

کارت های کش بک در کسب ارز دیجیتال رایگان

یکی از محبوب ‌ترین راه ‌های رایگان کسب ارز دیجیتال، از طریق بازپرداخت کارت‌ هایی (کش بک) است که به شما امکان می ‌دهد موجودی ارز دیجیتال یا ارز بومی خود را خرج کنید. زیبایی این رویکرد برای کسب ارز دیجیتال رایگان این است که شما رفتار خرید خود را تغییر نمی‌ دهید، بلکه پاداش بالقوه را برای هزینه‌ ای که بدون توجه به آن اتفاق می ‌افتد، به حداکثر می ‌رسانید.

در توضیح کش بک باید گفت مانند کارت های اعتباری، کش بک کارت ها نیز به کاربران خود این امکان را می دهد تا با هر تراکنش انجام شده قسمتی از هزینه پرداخت شده را به صورت پاداش دریافت کنند که بین 1 تا 8 درصد است.

آنچه شما نیاز خواهید داشت:

هویت/محل اقامت خود را تأیید کنید.

درخواست کارت فیزیکی یا مجازی

یک اپلیکیشن موبایل نصب کنید

بازار کارت های کش بک کریپتو همیشه در حال گسترش است و ارائه دهندگان مختلف رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته اند. برخی از وب سایت های Crypto Cashback به طور کلی شامل:

Crypto.com

Blockfi

کوین بیس

Nexo

میزان تلاش: متوسط

تلاش برای کسب درآمد از کارت های کش بک ارز دیجیتال عمدتاً از پیش انجام می شود. شما باید یک فرآیند درخواست را تکمیل کنید و اغلب انتظار طولانی را تجربه نمایید زیرا این نوع پاداش بسیار محبوب شده است.

شما همچنین ممکن است نیاز به دپوزیت استیک داشته باشید، (معمولاً در یک توکن بومی). مقدار بازگشت نقدی که می توانید به دست آورید بستگی به ردیف Staking شما دارد.

با این حال، هنگامی که یک کارت دارید و سهام خود را تعیین می کنید، این فرآیند ساده می شود. فقط به اندازه ای که برای پرداخت با کارت راحت هستید هزینه کنید و جوایز را تماشا کنید.

میزان پاداش: متغیر

پاداش های کارت های کش بک یا Crypto Cashback Cards را فقط می توان به صورت متغیر توصیف کرد زیرا به میزان استیکینگ بستگی دارد. با ارائه یک استیک، سرمایه خود را به خطر می اندازید، به یاد داشته باشید که هیچ چیز رایگان نیست و به طور کلی این وجوه با حداقل دوره قفل می شوند، بنابراین ممکن است کاهش قابل توجهی در ارزش ارز تجربه کنید که هر گونه بازگشت نقدی به دست آمده را از بین می برد.

برعکس، ممکن است ارزش سهام شما به میزان قابل توجهی افزایش یابد و علاوه بر پاداش کش بک و هر امتیاز دیگری که همراه با کارت باشد، یک مزیت اضافی را نیز به همراه خواهد داشت. این مزیت اغلب می تواند موارد زیر باشد:

دسترسی به سالن های VIP در فرودگاه ها

تخفیف در خدماتی مانند آمازون و نتفلیکس

تخفیف های فروش

کارت های کش بک در هنگام خرید

کارت های کش بک در ارز دیجیتال

یکی از بزرگترین تغییرات خرده فروشی در دهه اخیر، رشد عظیم سایت های مربوط به کوپن و به خصوص کوپن های خرید است. خرده فروشان هزینه های خرید خود را به جای کانال های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات مستقیم، به سمت پاداش دادن به خریداران تغییر داده اند. کریپتو از الگوی مشابهی پیروی می کند، بنابراین فرصت های زیادی برای کسب ارز دیجیتال رایگان در خرید آنلاین شما وجود دارد.

کش بک در Lolli

لولی یک خرده ‌فروش آنلاین بزرگ متمرکز در ایالات متحده است که به شما امکان می‌ دهد هنگام خرید از هر یک از خرده ‌فروشان لیست شده در شبکه آن‌ ها، کش بک ارز دیجیتال دریافت کنید.

آنچه شما نیاز خواهید داشت:

افزونه مرورگر Lolli را برای Chrome/Firefox دانلود کنید.

یک کیف پول Lolli راه اندازی کنید تا بتوانند پاداش های رمزنگاری شما را به آن منتقل کنند.

یک حساب صرافی موجود برای بازگرداندن نقدینگی به فیات داشته باشید.

منتظر بمانید تا جوایز تخصیص داده شود که امکان بازپرداخت/لغو را فراهم می کند.

مقیم ایالات متحده باشید یا به لیست انتظار بپیوندید.

کش بک در Pei

Pei رویکردی مشابه با Lolli دارد و به ساکنان ایالات متحده این فرصت را می‌ دهد که با خرید از بیش از 8000 خرده‌ فروشی آنلاین، کش بک به بیت ‌کوین یا دلار آمریکا کسب کنند. می ‌توانید به کارت ‌های هدیه یا پی ‌پال پول نقد کنید و حتی لینک های ارجاع خود را به اشتراک بگذارید تا به ازای هر هزینه‌ ای از طریق لینک های مشترک خود، بازپرداخت نقد کنید.

آنچه شما برای این کار نیاز خواهید داشت:

برنامه Pei را دانلود کنید و کارت‌ های نقدی/اعتباری را لینک دهید

همچنین، افزونه گوگل کروم را دانلود کنید.

منتظر بمانید تا جوایز تخصیص داده شود که امکان بازپرداخت/لغو را فراهم می کند.

برای برداشت پاداش بیت کوین یا استفاده از گیفت کارت، یک حساب پی پال داشته باشید.

مقیم آمریکا باشید.

میزان تلاش: کم

تلاش لازم برای کسب ارز دیجیتال رایگان از طریق Lolli یا Pei در واقع بسیار کم است. دانلود برنامه مرورگر نسبتاً بی اهمیت است و در واقع همانطور که خرید می کنید به طور معمول کار می کند.

اگر هیچ تجربه قبلی در زمینه رمزنگاری ندارید، ممکن است در صورت تمایل نیاز به راه‌ اندازی یک حساب صرافی داشته باشید تا بتوانید راهی برای فروش ارز دیجیتال خود و کسب فیات داشته باشید، در غیر این صورت می ‌توانید کارت ‌های هدیه بیت ‌کوین بگیرید یا یک حساب پی پال موجود را متصل کنید.

میزان پاداش: متوسط

سطح کریپتو رایگانی که می توانید از Lolli کسب کنید به میزان خرید شما در شبکه خرده فروشان پشتیبانی شده آنها بستگی دارد. به عنوان مثال، در مورد اقلامی که بدون توجه به آن می خریدید، می تواند بازده خوبی را در سراسر کریسمس ارائه دهد، بنابراین نسبت تلاش/پاداش نسبتاً پایین است.

اگر واقعاً می‌ خواهید درآمد خود را افزایش دهید، لینک های ارجاع خود را با دوستان و خانواده به اشتراک بگذارید، اگرچه آنها به احتمال زیاد می ‌خواهند خودشان از این مزایا لذت ببرند.

مبادله کارت های هدیه آمازون برای کسب رمزارز

آمازون در راه های رایگان کسب ارز دیجیتال

کریپتو فضایی بسیار نوآورانه است و یکی از جالب ‌ترین راه های رایگان کسب ارز دیجیتال، ارائه خدمات تکمیلی آمازون با تخفیف با استفاده از کارت ‌های هدیه ناخواسته و دریافت کریپتو در ازای آن است.

این سرویس به وسیله پلتفرمی انجام می شود که توسط Purse.io ارائه شده است و به عنوان واسطه عمل می کند، بنابراین شما مجبور نیستید مستقیماً با خریدار معامله کنید. آنها به دارندگان کریپتو اجازه می ‌دهند تا محصولات خاص آمازون را با تخفیف ویژه در قیمت ذکر شده درخواست کنند.

اگر یک کارت هدیه آمازون دارید که نمی ‌خواهید یا نیاز ندارید، می ‌توانید درخواست را انجام دهید، قیمت کامل فهرست ‌شده را بپردازید، کالا را به آدرس خریدار بفرستید اما رمزارز را دریافت کنید.

آنچه شما نیاز دارید:

یک حساب آمازون

یک حساب کاربری با Purse.io

میزان تلاش: زیاد

با توجه به اینکه شما به ‌عنوان یک سرویس غیررسمی انجام وظیفه می ‌کنید، نمی ‌توان از این واقعیت اجتناب کرد که تلاش زیادی باید انجام دهید. شما باید سفارش دهید و مطمئن شوید که تمام جزئیات را به درستی دریافت کرده اید: آدرس، رنگ، اندازه، در دسترس بودن و غیره. پیچیدگی های بازگشت احتمالی را فراموش نکنید.

میزان پاداش: متوسط

بازدهی حاصل از این رویکرد برای به دست آوردن کریپتو رایگان متوسط است زیرا شما باید قبلاً یک کارت هدیه در اختیار داشته باشید و هیچ استفاده واقعی از آن نداشته باشید. این کارت ممکن است یک هدیه تولد یا کارت کریسمس ناخواسته باشد، در این صورت شما اساساً چیزی را که کاربرد کم دارد، با چیزی که از نظر شما دارای کاربرد بسیار بالاتر است، مبادله می کنید.

با این حال، شما باید برای زمان صرف شده به عنوان چیزی که Purse آن را «درآمد» می نامد، ارزش قائل شوید تا فرآیند را به خوبی مشاهده کنید.

ایردارپ ها

ایردراپ یکی از راه های رایگان کسب ارز دیجیتال

در بسیاری از مواقع تیم توسعه دهنده پلفترم های ارز دیجیتال، به منظور بازاریابی و یا معرفی پلتفرم خود، ارز های دیجیتالی را در قالب ایردراپ(airdrop) یا جایزه و پاداش در اختیار کاربران شبکه می گذارند.

توزیع رایگان توکن ها

توزیع بر اساس معیارهای واجد شرایط بودن خاص

Open Airdrops

هدف این شکل از راه های رایگان کسب ارز دیجیتال اساساً یک قرعه ‌کشی رایگان است اما همچنان به حداقل تلاش نیاز دارد، حدود 1 درصد. اگرچه ارزش سکه ها/توکن هایی که به دست می آورید به طور قابل توجهی متفاوت است.

آنچه شما برای این ایردراپ نیاز دارید:

یک حساب کاربری با Coinmarketcap

حساب های رسانه های اجتماعی: توییتر، تلگرام، دیسکورد 

میزان تلاش: کم

تلاش مورد نیاز برای این توزیع رایگان کم است. الزامات این روش بیشتر در مورد فالو کردن، ریتوئیت کردن و تگ کردن در توییتر یا پیوستن به گروه های تلگرام است. ایردراپ هایی که توسط Coinmarketcap میزبانی می ‌شود، این کار را آسان ‌تر می ‌کند، زیرا آنها فرآیند را مدیریت می ‌کنند و وظیفه اضافه کردن توکن به فهرست تماشای خود را دارند.

میزان پاداش: کم

میزان پاداش برای این نوع ایردراپ بخت آزمایی کم است زیرا تلاش نیز درهمین حد است. شما باید شانس موفقیت خود را (همانطور که اشاره شد تقریباً حدود 1٪ است) در کنار آنچه ممکن است به دست آورید، در نظر بگیرید که معمولاً برای شروع ناچیز است اما ممکن است در مقطعی از آینده، ارزش قابل توجه را داشته باشد.

از این نظر ارزش آن را دارد که آن ایردراپ هایی را انتخاب کنید که نشان دهنده بهترین شانس موفقیت/پذیرش در آینده هستند، زیرا نتیجه در همین نکته نهفته است.

ایردراپ هایی بر اساس واجد شرایط بودن

ایردراپ هایی که شما را ملزم به رعایت برخی معیارهای خاص می کند را نمی توان رایگان توصیف کرد. آنها بیشتر شبیه سود سهام یا پاداش وفاداری برای کاربران فعال یک سرویس رمزنگاری خاص هستند. Shapeshift اخیراً آنچه را که آنها به عنوان بزرگترین ایردراپ توصیف می کنند که توکن های فاکس را به بیش از 1 میلیون آدرس واجد شرایط که قبلاً از Shapeshift یا از میان لیست خاصی از جوامع DEX استفاده می کردند، اعلام کرده است.

Flare/XRP مثال خوب دیگری است که به دارندگان XRP تا 12 دسامبر 2021 با مقداری معادل توکن Spark پاداش می داد. این مورد پاداشی بر اساس تصمیم قبلی برای سرمایه گذاری در XRP است، بنابراین اگرچه رایگان به نظر می رسد اما در واقع مشروط است.

به این ترتیب، برنامه ریزی فعال برای دریافت این نوع ایردراپ دشوار است، اگرچه باید واجد شرایط بودن را در یک بازه زمانی مشخص بررسی کنید.

آنچه شما نیاز دارید:

رعایت معیارهای واجد شرایط بودن

دنبال کردن یک فرآیند 

میزان تلاش: زیاد

تلاش برای واجد شرایط بودن به منظور دریافت ایردراپ زیاد است، به این معنا که مستلزم مشارکت فعال در پروژه های رمزنگاری و آینده نگری برای درک اینکه شانس قابل توجهی برای Airdrop در آینده وجود دارد است.

هنگامی که Airdrop تأیید شد، میزان تلاش برای این ادعای واقعی بسیار کم است، زیرا معمولاً فقط باید آدرس مورد قبول را ارائه دهید و سپس به شما گفته می شود که آیا معیارها را دارید یا خیر.

در جایی که سکه ها در یک صرافی یا کیف پول نگهداری می شدند، ممکن است به شرکت آنها در ایردراپ از طرف شما متکی باشید که متأسفانه خارج از کنترل شما است.

میزان پاداش: بالا

پاداش این نوع ایردراپ به طور بالقوه بسیار زیاد است زیرا این پروژه‌ ها با حجم و تعداد کاربران قابل توجهی هستند اما متناسب با استفاده یا سرمایه ‌گذاری قبلی خواهند بود.

ارزش آتی بالقوه ای نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت، زیرا ایردراپ های Sushiswap یا 1inch قبلاً به طور قابل توجهی ارزش خود را با پتانسیل بسیار بیشتر افزایش داده اند، نکته کلیدی این است که روندهای کلی در راه است مانند Defi و NFTs و بر این اساس سرمایه گذاری/مشارکت کنید.

میکروتسکینگ برای بیت کوین

میکروتسکینگ

همانطور که از نام آن پیداست، میکروتسکینگ به معنای انجام کارهای بسیار کوچک و کسب پاداش بیت کوین (یا در یک ارز دیجیتال دیگر) و یکی دیگر از راه های رایگان کسب ارز دیجیتال است. این کار می تواند به سادگی تماشای یک ویدیو، تکمیل یک نظرسنجی یا تعامل با حساب رسانه های اجتماعی خاص باشد.

Time Bucks 

Time Bucks نمونه خوبی از یک سایت میکروتسکینگ است که در آن می ‌توانید ویدیوها را تماشا کنید، برنامه‌ های رایگان را نصب کنید، افراد را در اینستاگرام دنبال کنید، نظرسنجی ‌ها، رأی‌ گیری، ارجاع‌ ها و موارد دیگر را کامل کنید، همه این کارها را در ازای بیت‌ کوین یا ارز دیجیتال دیگر انجام دهید.

Lootup.me

Lootup.me سایت نسبتاً جدیدی دیگری است که در ازای تکمیل نظرسنجی، تماشای ویدیو یا شرکت در آزمون ‌ها، وعده پول نقد، کارت هدیه یا کسب ارز دیجیتال رایگان را می ‌دهد.

Play Nano 

نانو به ‌عنوان یک ارز دیجیتال سبک وزن (lightweight) توصیف می ‌شود که پرداخت‌ های فوری را بدون کارمزد ارائه می‌ کند. می‌ توانید با انجام کارهای کوچک، مانند تکمیل نظرسنجی یا تماشای ویدیوها، در Play Nano درآمد کسب کنید. شما می توانید با ارجاع سایر کاربران به سایت با استفاده از پیوند Affiliate و دریافت جوایز، درآمد خود را افزایش دهید.

آنچه شما نیاز دارید:

یک حساب تایم باکس/نانو

برای پرداخت خودکار به آستانه هفتگی 10 دلار برسید

وقت فراغت

میزان تلاش: کم

Microtasking واقعاً روش کم درآمد کسب رایگان ارز دیجیتال است. اکثر وظایف خواسته شده کوتاه بوده و نیاز به تلاش کم دارند، اگرچه تکمیل نظرسنجی ها نیاز به تمرکز ذهنی دارد و می تواند کمی خسته کننده باشد. شما باید حساب خود را راه ‌اندازی کنید و در صورت وجود وجوه را برداشت کنید اما این فرآیند یک بار اتفاق می ‌افتد، پس باید نسبتاً ساده باشد.

میزان پاداش: کم

جای تعجب نیست که جوایزی که می ‌توانید برای تماشای ویدیوها یا لایک کردن پست‌های اینستاگرام به دست آورید، با این تلاش مطابقت دارد اما اگر هر هفته به آستانه 10 دلار برسید، می ‌توانید میانگین هزینه دلار را تأمین کنید که در نهایت ممکن است به چیز قابل قبولی تبدیل شود. 

مهم: توجه داشته باشید که اگر نیاز 10 دلاری را برآورده نکنید، وجوه به هفته بعد منتقل می شود و پاک نمی شود.

بازی کنید و ارز دیجیتال دریافت کنید

بازی از راه های رایگان کسب ارز دیجیتال

یکی از بزرگ ‌ترین روندهای چند سال اخیر، تلاقی ارزهای دیجیتال با کلکسیون‌ ها و بازی‌ ها بوده است. با توجه به سهولتی که اقلام دیجیتال کلکسیونی (NFT) را می توان ضرب و مبادله کرد، شاهد افزایش شدید تجربیاتی در زمینه بازی بوده است که اکنون به عنوان بازی برای کسب درآمد یا play-to-earn توصیف می شود.

این مدل بازی هاعموماً مبتنی بر تلاش‌ ها و جنگ‌ هایی هستند که در یک دنیای مجازی و متاورس برگزار می ‌شوند که روی بلاک چین‌ ها با ارزهای بومی برای اقتصادهای بازی میزبانی می ‌شوند. اساساً بازی‌ های کنسول و رایانه شخصی دارای رفتار رمزنگاری هستند.

پیشرفت بازی بر اساس به دست آوردن آیتم ها، زمین یا ویژگی های شخصیتی است که به عنوان NFT تعریف می شوند و در بازارها قابل معامله هستند.

با رسیدن این بازی‌ ها به حجم قطعی، ارزش این اقتصادهای درون‌ بازی افزایش می یابد، به طوری که برخی از بازیکنان به اندازه کافی ارز دیجیتال به دست می ‌آورند که درآمد تمام وقتی برای آن ها باشد.

همانطور که قبلاً اشاره شد، زمان پول است، بنابراین باید ساعت ‌ها زمان را صرف کنید، اما اگر به طور طبیعی می‌ خواهید بازی‌ های کنسول‌ های سنتی را بازی کنید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که به یک متاورس غیرمتمرکز بروید که در آن می‌ توانید زمین یا اقلامی با ارزش قابل مبادله داشته باشید.

در اینجا برخی از محبوب ترین بازی های play-to-earn در حال حاضر آورده شده است:

Axie Infinity (آکسی اینفینیتی)

بازی آکسی اینفینیتی

Axie Infinity یک مثال خوب است. شعار آن ‌ها «نبرد، جمع ‌آوری، کسب درآمد» است که به طور منظم و ساختارمند پیشنهاد توسعه دهندگان بازی را خلاصه می‌ کند اما فکر نکنید که این بازی فقط برای سرگرمی است. برای شروع بازی باید سه Axies (شخصیت‌ های بازی)، خریداری کنید و برای درک نحوه عملکرد همه چیز و افزایش شانس خود برای پیروزی در نبردها، زمان بگذارید.

Alien Worlds (دنیای بیگانه)

Alien Worlds دارای بیش از یک میلیون کاربر ماهانه است و همانطور که از نام آن پیداست یک بازی از نوع فضایی است. ارز بومی آن تریلیوم (TLM) است و این بازی در سراسر بلاک چین های Wax، BSC و Ethereum پشتیبانی می شود. برای شروع باید کارت های بازی NFT بخرید.

Star Atlas (ستاره اطلس)

Star Atlas یک بازی مجازی چند نفره بزرگ است که در یک متاورس فضایی اتفاق می افتد. این بازی محیط‌ های با کیفیت سینما و زمان واقعی را تبلیغ می ‌کند و بازی بر اساس رقابت بین سه جناح آینده است: انسان‌ ها، بیگانگان و درویدهای حساس (droid، ربات های شبیه به انسان). شما می توانید Atlas، ارز اصلی را خریداری کنید و آن را خارج از بازی در صرافی FTX مبادله کنید. Star Atlas که بر پایه Solana، یکی از هیجان‌ انگیزترین رقبای اتریوم ساخته شده است، به نظر می ‌رسد که ممکن است فضای زیادی برای رشد داشته باشد.

Upland

Upland یک بازی متاورس است، ساخته شده بر روی بلاک چین EOS، با شباهت های زیادی به یکی از معروف ترین بازی های آنالوگ، Monopoly. هدف بدست آوردن اموال در یک نمایش مجازی از دنیای واقعی و کسب UPX، رمز بومی، زمانی است که سایر بازیکنان از املاک شما بازدید می کنند. درست مانند مونوپولی، ارزش سبد دارایی شما با تکمیل مجموعه ها افزایش می یابد.

آنچه شما نیاز دارید:

یک کیف پول متامسک

ETH/ارز اصلی

ممکن است به یک کیف پول مخصوص بازی نیاز داشته باشید

الزامات خرید مانند خرید کاراکترها یا موارد اولیه را برآورده کنید

میزان تلاش: متوسط/زیاد

برای راه‌ اندازی کیف پول Metamask (اگر ندارید)، گرفتن ETH، سپس دانلود یک کیف پول مخصوص برنامه و اتصال دو کیف پول، باید تلاش متوسطی انجام ‌شود. تعهد واقعی، در تسلط شما بر بازی و استراتژی است، جایی که آنچه شما به دست می آورید بستگی به آنچه صرف می کنید دارد.

میزان پاداش: بالا

اگر بازی ‌ها، زمینه مورد علاقه شما هستند و مایلید در این زمینه تلاش کنید، این نوع بازی ‌ها فرصتی قابل توجه برای کسب ارز دیجیتال هستند. حجم معاملات برای آیتم های درون بازی به سرعت در حال رشد است اما شما باید هم استراتژی بازی ها و هم پویایی بازارها را درک کنید.

Brave Browser

Brave Browser در کسب رایگان ارز دیجیتال

با مرورگرBrave، در حین گشت و گذار در اینترنت، رمز ارز به دست آورید.

پس از رسوایی فیس بوک/کمبریج آنالیتیکا، مردم نسبت به این واقعیت که وقتی صحبت از رسانه های اجتماعی و مرورگر وب می شود، شما در واقع محصول هستید، بیدار شدند. داده‌ های ارزشمندی که برای توصیف عادات مرورگر یا علایق رسانه ‌های اجتماعی خود ایجاد می‌ کنید برای تبلیغ ‌کنندگان بسیار ارزشمند است، با این حال بیشتر مردم آن‌ ها را رایگان در اختیار آن ها قرار می ‌دهند. این مدل توسط راه‌ حل ‌های رمزنگاری مانند مرورگر Brave به چالش کشیده می‌ شود، جایی که شما برای توجه خود پاداش می ‌گیرید.

با Brave می ‌توانید تبلیغات غیرتهاجمی را مشاهده کنید و در ازای آن 70٪ از درآمدی را که Brave در ارز دیجیتال دریافت می ‌کند، توکن the Basic Attention Token یا BAT دریافت‌ کنید. در پایان هر ماه می توانید به سادگی درآمدی را که ایجاد کرده اید برداشت کنید یا تصمیم بگیرید به سازندگان محتوایی که دوست دارید انعام دهید. این به ایجاد اکوسیستمی کمک می کند که به محتوایی که واقعاً مورد علاقه است پاداش می دهد و به شما امکان می دهد حریم خصوصی خود را کنترل کنید.

آنچه شما نیاز دارید:

مرورگر Brave را دانلود کنید

کیف پول Brave خود را تنظیم و پشتیبان بگیرید

از مرورگر Brave خود به عنوان مرورگر اینترنتی اصلی خود استفاده کنید

میزان تلاش: کم

دانلود مرورگر Brave و راه اندازی کیف پول تنها چند دقیقه طول می کشد. تلاش واقعی این است که به سادگی عادت های خود را تغییر دهید تا تمام فعالیت های اینترنتی شما از طریق Brave انجام شود و نه Chrome، FireFox، Safari یا Internet Explorer.

میزان پاداش: متوسط

اگر از قبل بر میزان زمانی که آنلاین می گذرانید نظارت داشته باشید، تصورتان نسبت به میزان درآمدی که ممکن است از نظر پاداش داشته باشید به دست می آید. بنابراین استفاده از Brave برای شما درآمد ایجاد می کند تا اینکه برای شبکه های تبلیغاتی درآمدزا باشد. این موضوع به شما بستگی دارد که آیا BAT را که به دست می آورید، حفظ کنید یا تصمیم بگیرید که به تولیدکنندگان محتوا پاداش دهید. ارزش BAT در معرض تغییر است، به این معنی که آنچه اکنون به دست می آورید ممکن است متوسط باشد اما در آینده ارزش بسیار بیشتری داشته باشد.

در این مطلب در مورد لیستی از راه های رایگان کسب ارز دیجیتال صحبت کردیم که البته رایگان به مفهوم انجام کارهای ساده ایست تا شما بتوانید در ازای انجام آن ها ارز دیجیتال کسب کنید. یکی از مهم ترین راه های رایگان کسب ارز دیجیتال بازی هایی است که در بازی های مبتنی بر بلاک چین و محیط متاورس است. 

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(نازنین اسدی)
موبایل 09927779050
موبایل 09927779050
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com