1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. آموزش ارز دیجیتال
  4. عرضه اولیه صرافی (IEO) و نحوه شرکت در آن

عرضه اولیه صرافی (IEO) و نحوه شرکت در آن

عرضه اولیه صرافی (IEO) و نحوه شرکت در آن
لوگو علیرضا محرابی
عرضه اولیه صرافی (IEO) و نحوه شرکت در آن
آموزش ارز دیجیتال

IEOها عرضه اولیه صرافی هستند و ممکن است ICO های جدید باشند اما چه چیزی این روش جمع آوری سرمایه را متفاوت می کند؟ ICO ها در سالهای اخیر جذابیت خود را از دست داده اند در عوض، بسیاری از پروژه های رمزنگاری شروع به جمع آوری کمک های مالی با استفاده از عرضه اولیه از طریق صرافی کرده اند که به اختصار به عنوان IEO شناخته می شوند و در واقع جایی است که صرافی ارزهای دیجیتال بر خرید و فروش توکن ها نظارت می کند. مزایای آن واضح است: پروژه های بلاک چین از طریق یک فرایند بررسی جامع که در آنجا وایت پیپر آنها مورد بررسی دقیق قرار می گیرد و سرمایه گذاری جمعی آنها نیز تبلیغاتی خواهد شد.

بسیاری از سرمایه گذاران عقیده دارند که سیستم عامل های عرضه اولیه صرافی جذاب تر هستند زیرا سطح دقت بیشتری نسبت به آنچه در ICO مشاهده می شود وجود دارد. به عنوان مثال، Binance Launchpad یکی از بسترهای معاملاتی است که هدف آن ارائه نوآوری و آوردن IEO ها به بازار رمزنگاری است. این پلتفرم از زمان راه اندازی به بیش از دوازده پروژه بلاک چین کمک کرد تا سرمایه خود را افزایش دهند.

فرایند تایید برای عرضه های اولیه صرافی چگونه است؟

فرآیند تایید عرضه اولیه صرافی

برای کاهش خطر کلاهبرداری، پلتفرم های مبادله ای که پیشنهادات توکن را تسهیل می کنند قبل از شروع فروش، بسیاری از بررسی ها را انجام می دهند. از این گذشته، اگر یک ارز دیجیتال جدید هر چیزی که ادعای داشتن آنرا می کرد نداشته باشد، شهرت صرافی رمزنگاری برای راه اندازی IEO ها در معرض خطر قرار می گیرد. یک پلتفرم عرضه اولیه صرافی علاوه بر وایت پیپر، عوامل دیگری را نیز قبل از نشان دادن چراغ سبز به پروژه بلاک چین مورد بررسی قرار می دهد. هرگونه صرافی ارزهای رمزنگاری شده بر اساس معیارهای خود شروع به بررسی تیم پشت کسب و کار می کند، فناوری را در مسیر خود قرار می دهد، نکات فروش منحصر به فردی را کشف می کند و ارزیابی می کند که آیا تقاضا برای تجارت در فضای رمزنگاری شده وجود دارد یا خیر. اگر صرافی تصمیم به ادامه کار بگیرد، سرمایه گذاران باید اقدامات KYC (احراز هویت) و AML (ضد پولشویی) را انجام دهند. همچنین به شرکای احتمالی، شفافیت کاملی در مورد پیشرفت صادرکنندگان توکن در رسیدن به هدف داده می شود. 

الزامات وایت پیپر IEO

یک وایت پیپر خوب باید به سرمایه گذاران بالقوه در مورد مشکلی که پروژه قصد حل آنرا دارد و راه حل آن، آموزش دهد. همچنین باید شامل توضیحات فنی دقیق درباره محصول، معماری و طرح کلی تیم و کاربران آنها باشد. عرضه و تقاضای توکن و نحوه استفاده از بودجه جمع آوری شده نیز در کنار نقشه راه توسعه پروژه ذکر شده است.

وایت پیپر باید واقع بینانه، رسمی و حرفه ای قالب بندی شود، مانند یک مقاله علمی. مهمتر از همه، یک وایت پیپر که به خوبی نوشته شده است، یک محتوای بازاریابی عالی است زیرا چشم انداز پروژه را نشان می دهد و سرمایه گذاران و توسعه دهندگان احتمالی را متقاعد می کند که وارد کار شوند.

صفحه راه اندازی IEO بایننس

صفحه راه اندازی و استخر راه اندازی (که به تازگی راه اندازی شده است) بایننس، پلتفرم هایی در اکوسیستم بایننس هستند که به پروژه ها کمک می کنند تا توکن های خود را برای راه اندازی به آنجا بیاورند. آنها خدمات مشاوره ای کاملی را قبل از راه اندازی تا بعد از لیست شدن توکن و حمایت های بازاریابی ارائه می دهند. هدف آنها این است که به تیم های پروژه کمک کنند تا در ابتدا فقط بر توسعه و ساخت محصول تمرکز کنند، در حالی که آنها بازاریابی اولیه و پایگاه کاربر را مهیا می کنند.

صفحه راه اندازی IEO بایننس

تا آگوست 2021، صفحه راه اندازی بایننس موفق به جمع آوری بیش از 96 میلیون دلار برای 48 پروژه با بیش از 1.8 میلیون شرکت کننده شد. مزایای راه اندازی در بایننس، شامل قرار گرفتن در معرض میلیون ها کاربر بایننس در سراسر جهان، نقدینگی قوی در چندین جفت (بیت کوین، اتریوم، تتر و ...)، توزیع توکن در پایگاه گسترده کاربران و هم افزایی آینده با پروژه های تحت اکوسیستم بایننس می باشد. سایر صفحات راه اندازی محبوب IEO عبارتند از: Huobi Prime، OKEx Jumpstart، Probit Launchpad، Coinbene و موارد دیگر.

مزایا و معایب پیشنهادات عرضه اولیه صرافی

برای پروژه های بلاک چین که سر و صدای زیادی ایجاد می کنند، سیستم عامل های عرضه اولیه صرافی می توانند به آنها در افزایش سریع سرمایه کمک کنند. به عنوان مثال BitTorrent را در نظر بگیرید که تنها 14 دقیقه پس از فعال شدن لیست آن در Binance Launchpad موفق به کسب 7 میلیون دلار شد (بیت تورنت بعدا توسط ترون خریداری شد). با این وجود، تفاوت های قابل توجهی بین عرضه اولیه عمومی و IEO ها وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

مزایای IEOها

1. سرمایه گذاران احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنند. مشاهده فروش یک دارایی دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال معتبر می تواند به پروژه مشروعیت بیشتری ببخشد.

2. پروژه های IEO به احتمال زیاد بدون مشکل اجرا می شوند. علاوه بر نظارت بر ارائه توکن، سیستم عامل های عرضه اولیه صرافی می توانند پشتیبانی بازاریابی و توسعه را نیز ارائه دهند.

3. سرمایه گذاران عرضه اولیه صرافی تجربه کاربر پسندتری دارند. در مقایسه با ICO ها، مشارکت در پروژه های بلاک چین آسان تر است زیرا سیستم عامل های IEO بهتر طراحی شده اند.

معایب IEOها

مزایا و معایب عرضه اولیه صرافی

1. پروژه های رمزنگاری باید هزینه لیست شدن را پرداخت کنند. استارت آپ ها همچنین ممکن است مجبور شوند درصدی از توکن ها را در قالب کمیسیون به صرافی بدهند.

2. برخی از صرافی های ارزهای دیجیتال نقاط ضعف خود را کاهش می دهند. به دلیل بازار پررونق عرضه اولیه صرافی، پلتفرم هایی وجود دارد که از استانداردهای بالایی استفاده نمی کنند. حتماً قبل از سرمایه گذاری در IEO، تحقیقات خود را نیز انجام دهید.

3. پامپ و دامپ شدن، هنوز هم یک خطر هستند. پس از فروش توکن، ارزش برخی دارایی های دیجیتالی به سرعت افزایش یافته و سپس به طور چشمگیری کاهش می یابد.

نتیجه گیری

در این مقاله با مفهوم عرضه اولیه صرافی یا به اختصار IEO آشنا شدیم. IEOها از جهاتی بسیار شبیه ICOها هستند اما تفاوت هایی نیز دارند که به آنها اشاره شد. از نظر امنیت سرمایه گذاری، به خاطر لیست شدن پروژه در یک صرافی ارز دیجیتال معتبر، مردم قطعا مشارکت در IEO را نسبت به ICO ترجیح می دهند که این موضوع باعث ترغیب صاحبان پروژه برای جمع آوری سرمایه از این طریق می شود اما از طرفی صاحبان پروژه باید هزینه هایی را نیز برای لیست شدن توکن هایشان در صرافی ها بپردازند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلتر شکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(مریم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_17
داخلی 101
پشتیبان فروش(الهام فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبان فروش(سعید کاویانی)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_44
داخلی 116
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(پریسا مولودی)
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_20
داخلی 117
پشتیبان فروش(داوود فخری)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_27
داخلی 109
پشتیبان فروش(علی صفری)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 103
سبد گردانی(احمد یاراحمدی)
موبایل 09037236791
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_39
داخلی 203
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
سبدگردانی(فاطمه باقرزاده)
موبایل 09037298168
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_37
داخلی 205
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com