1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کیف پول ارز دیجیتال
  4. کیف پول لجر (Ledger)

کیف پول لجر (Ledger)

کیف پول لجر (Ledger)
لوگو علیرضا محرابی
کیف پول لجر (Ledger)
کیف پول ارز دیجیتال

همان طور که در دنیای امروزی به کیف پول و کارت بانکی برای ذخیره و نگه داشتن سرمایه خود نیاز دارید، در دنیای ارزهای دیجیتال نیز به کیف پول هایی با امنیت بالا نیاز پیدا خواهید کرد، یکی از ایمن ترین کیف پول ها، کیف پول لجر (Ledger) است، کیف پول های متفاوتی برای ذخیره ارزهای دیجیتال داریم، که در ادامه مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

آشنایی با کیف پول لجر

کیف پول ارزهای دیجیتال چیست؟

همان طور که گفته شد شما برای اینکه رمزارزهای خود را در جای امنی ذخیره کنید به کیف پول نیاز دارید، کیف پول ها انواع مختلفی دارند که بر اساس امنیت می توان آن ها را دسته بندی کرد:

انواع کیف پول های ارزهای دیجیتال
کیف پول های تحت وب
کیف پول های تحت دسکتاپ
کیف پول های موبایل
کیف پول های کاغذی
کیف پول های سخت افزاری

چرا باید از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنیم؟

بهترین دلیل برای استفاده از کیف پول های سخت افزاری امنیت آنها است، با اینکه دسترسی به کیف پول ها فقط از طریق کلید خصوصی امکان پذیر است، اما هکرها نیز می توانند تلاش های خود را مبنی بر ورود به اطلاعات حساب شما انجام دهند، لازم به ذکر است کیف پول های مطرح، امنیت خود را به طور ویژه ای دارند و نگرانی بابت از دست رفتن سرمایه کاربران به شما القا نمی کنند؛ نسبت به سرمایه، هر شخص می تواند انتخاب کند چه کیف پولی برای او و پولش مهم تر است.

امنیت کیف پول های رایگان 

کیف پول های رایگان امنیت کمتری نسبت به کیف پول های فیزیکی مثل کیف پول های کاغذی و سخت افزاری دارند، اما این به معنای نبود امنیت نیست، چرا که کیف پول هایی همچون تراست ولت وجود دارد که امنیت فوق العاده بالایی دارند و فقط با داشتن کلید خصوصی می توان به آن ورود کرد.

کیف پول لجر (Ledger) - هک امکان ناپذیر

امنیت کیف پول لجر (Ledger)

اکثر کاربران ارزهای دیجیتال ارزهای رمزنگاری شده خود را در کیف پول نرم افزاری ذخیره می‌کنند که می‌تواند از طریق کامپیوترهای رومیزی / لپ تاپ یا دستگاه همراه دانلود شود. این کیف‌ها مزایای زیادی دارند، از جمله اینکه برای ارسال ارز به شخص دیگر بسیار راحت هستند، همچنین برای دریافت آنها نیاز نیست پولی را پرداخت کنید و به طور رایگان قابل استفاده می باشند.

با این حال، این نوع از کیف پول ها گاهی اوقات در معرض هک شدن قرار دارند. این به این دلیل است که یک هکر قادر به نصب بدافزار بر روی دستگاه و آلوده کردن رایانه کاربر به وسیله کی‌ لاگر است که به وی امکان می‌دهد کلید های خصوصی کیف پول شما و ارزهای دیجیتال ذخیره شده در آنها را بدزدد.

این تفاوت کیف پول‌های سخت افزاری مانند Nano Ledger S است. به جای اینکه کلیدهای خصوصی و ارزهای رمز پایه شما روی یک پلتفرم نرم افزاری نگهداری شوند، آنها بر روی یک دستگاه سخت افزاری فیزیکی نگهداری می‌شوند! این همچنین بدان معنی است که ارز‌های شما همیشه بصورت آفلاین نگه داشته می‌شوند و دسترسی از راه دور را برای دیگران غیرممکن می‌کند.

اگر یک هکر بخواهد ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول لجر شما را بدزدد، نه تنها باید دستگاهی که شما دارید را بدزدد، بلکه به پین ​​مخفی شما نیز احتیاج دارد. حتی اگر هم این پین را پیدا کند، حالا باید کلید خصوصی شما را بازیابی کند که این امنیت کیف پول لجر را برای شما سرمایه گذاران و معامله گران بازار ارزهای دیجیتال تضمین می کند.

مزایای کیف پول لجر (Ledger):

  • امنیت بسیار قوی و بالا
  • حفاظت در برابر آسیب های فیزیکی
  • پشتیبانی بیش از 1500 توکن و رمزارز بازار کریپتوکارنسی

معایب کیف پول لجر (Ledger):

  • قیمت بالا

آیا واقعا کیف پول لجر در برابر هک مصون است؟

انتقال ارزها با استفاده از کیف پول لجر

برای اینکه هکر به رمزارزهای شما دسترسی داشته باشد، نیاز به رمز شخصی شما دارد که این رمز را فقط شخص شما بر روی کیف پول قرار دادید و باید آن را به خاطر بسپارید؛ در غیر این صورت سه فرصت برای وارد کردن رمز ​​صحیح به شما داده می‌شود و اگر سه بار پین را اشتباه وارد کنید، کیف پول سخت افزاری لجر به یک قفل زمان‌ بندی شده وارد می‌شود. این یک ویژگی امنیتی عالی است زیرا به شما اجازه می‌دهد تا با وارد کردن عبارت عبور پشتیبان خود دوباره به کیف پول Ledger دسترسی پیدا کنید.

با این حال، در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی یک روزنامه نگار مقاله ای را در Wired.com منتشر شد و توضیح داد که چگونه رمز عبور​ و همچنین عبارت امنیتی خود را از دست داده است. این روزنامه نگار بیش از ۳۰۰۰۰ دلار رمزارز دیجیتال در داخل Nano Ledger S خود داشت و هیچ راهی برای دسترسی به این مقدار از دارایی خود نداشت.

با جستجو فراوان روزنامه نگار موفق شد یک نابغه برنامه نویسی را پیدا کند که در آخرین نسخه کیف پول یک باگ امنیتی پیدا کرده بود، که به او امکان می‌داد تا به روزرسانی امنیتی اخیر را نادیده بگیرد. پس از پیروی از دستور العمل‌های ارائه شده توسط برنامه نویس، روزنامه نگار توانست دوباره به کیف پول خود دسترسی پیدا کرده و  به سرمایه بیش از 30 هزار دلاری خود برسد.

اگر چه تیم Ledger Nano S ادعا می‌کند که این نقص امنیتی از آن زمان برطرف شده است، اما این داستان نشان می‌دهد که هیچ چیز ۱۰۰٪ مطمئن نیست. قبلاً حتی امن‌ ترین خزانه‌های جهان نیز هک شده است، بنابراین فقط به یاد داشته باشید که اگرچه کیف پول سخت افزاری باعث می‌شود شخصی نتواند سرمایه شما را سرقت کند، اما این موضوع هیچ وقت قطعی نیست.

در واقع، اگر در همان موقعیت روزنامه نگار باشید، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید رمزارز های خود را بازیابی کنید. Ledger Nano S هرگز به کلیدهای خصوصی شما دسترسی ندارد، بنابراین حفظ امنیت آنها بر عهده شماست.

تنظیمات کیف پول لجر چگونه است؟

تنظیمات کیف پول لجر چگونه است؟

آموزش تنظیمات کیف پول لجر (Ledger) در جدول زیر برای راحتی شما آورده شده است:

نحوه راه اندازی کیف پول لجر (Ledger) برای ذخیره ارزهای دیجیتال بازار کریپتوکارنسی
در ابتدا باید Ledger Nano S را به پورت USB دستگاه خود متصل کنید.
اکنون باید پیکربندی به عنوان دستگاه جدید را در صفحه کیف پول لجر خود مشاهده کنید، با فشاردن دکمه سمت راست، موافقت خود را مبنی بر این عنوان اعلام کنید.
با این کار درایو های مورد نیاز روی دستگاه شما نصب می شود.
در این مرحله شما برای کیف پول خود باید یک رمز عبور انتخاب کنید.
می توانید از ترکیب اعداد استفاده کنید به شرط ان که این اعداد بین 4 تا 8 رقم باشند، طبیعی است که تعداد رقم بیشتر امنیت کیف پول شما را بیشتر تضمین می کند، این رمز را فراموش نکنید، چرا که برای ورود به لجر به آن نیاز خواهید داشت.
پس از وارد کردن پین از شما برای تائید این رمز، پین قبل را دوباره می خواهد و شما باید همان رمز قبلی را تکرار کنید.
بعد از وارد کردن رمز، لجر به شما می گوید که عبارت بازیابی نسخه پشتیبان را وارد کنید.
این مرحله نیز بسیار امنیتی است چرا که باید این کلمات که به عنوان نوعی کد به دستگاه می شناسید، را در گوشه ای بنویسید و از آن نگهداری کنید.
یک تائیدیه برای کلماتی، از شما می گیرد و پس از آن کیف پول شما آماده استفاده است.

نتیجه گیری: برای نگه داری ارزهای دیجیتال خود نیاز به کیف پول دارید، یکی از امن ترین کیف پول های موجود برای دنیای رمزارزهای بازار کریپتوکارنسی کیف پول لجر (Ledger) است که امنیت قوی ای را در برابر هکرها به شما تضمین می کند.

در این باره بیشتر بخوانید

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
×
پشتیبانی فروش (خانم علیپور)
موبایل 09192353887
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_27
داخلی 105
سبد گردانی (آقای کمالی)
موبایل 09933656387
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_11
داخلی 206
پشتیبانی فروش (آقای فرشاد)
موبایل 09026762179
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_18
داخلی 107
پشتیبانی فروش (خانم منصوری)
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_9
داخلی 104
پشتیبانی فروش (خانم حسنی)
موبایل 09104737258
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 101
پشتیبانی فروش (خانم جعفری)
موبایل 09104738165
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_16
داخلی 109
پشتیبانی فروش (خانم طاهر)
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_8
داخلی 103
پشتیبانی فروش (خانم فرامرزی)
موبایل 09101364784
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1
داخلی 102
پشتیبانی فروش (آقای میرانی)
موبایل 09034561556
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_21
داخلی 116
سبد گردانی (آقای اشتری)
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_7
داخلی 201
شماره تماس دفتر
شماره تماس دفتر