1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. کاربردهای ارز دیجیتال
  4. نقش ChatGPT در متاورس

نقش ChatGPT در متاورس

نقش ChatGPT در متاورس
لوگو علیرضا محرابی
نقش ChatGPT در متاورس
کاربردهای ارز دیجیتال

متاورس توسط برخی به عنوان تغییر دهنده برای جامعه مورد استقبال قرار گرفته است زیرا می تواند اشکال جدیدی از تعامل و نوآوری را در محل کار و زندگی روزمره مردم در همه جا تسهیل کند. ساخت جهانی مجازی با استفاده از تکنولوژی های برتر و اینترنت که هرکس آرزوی ساختن آن را دارد هدف متاورس عنوان شده است. ChatGPT یک نمونه اولیه چت‌ ربات هوش مصنوعی است که توسط OpenAI توسعه یافته و در گفتگو تخصص دارد. ربات‌چت یک مدل زبان است که با تکنیک‌های یادگیری تحت نظارت و تقویتی تنظیم شده است. با همه این تفاسیر آیا می توان ارتباطی بین این ربات هوش مصنوعی و متاورس مشاهده کرد؟ این مطلب در خصوص نقش ChatGPT در متاورس را از دست ندهید.

متاورس چیست؟

متاورس چیست؟

قبل از پرداختن به نقش ChatGPT در متاورس، بهتر است مروری بر مفهوم متاورس داشته باشیم. 

امروزه، وقتی مردم می گویند "متاورس"، این کلمه به طور کلی به یک دنیای دیجیتال سه بعدی اشاره دارد که در آن مردم کار و بازی می کنند و ترکیبی از دنیای فیزیکی و مجازی را به گونه ای تجربه می کنند که واقعی و دائمی باشد. Metaverse وسیله ای برای ارتباط است که بین تجربیات فیزیکی و مجازی پل می زند. این محیط یک محیط دیجیتال کامل با فناوری های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی است که نحوه اتصال، ارتباط و دسترسی به اطلاعات ما را تغییر داده است.

ChatGPT چیست؟

ChatGPT چیست؟

سرویس هوش مصنوعی مبتنی بر چت در کنار سایر سرویس‌های نوظهور ایجاد محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی مانند DALLE.2، به عنوان ابزاری بحث‌برانگیز برای تولید سریع محتوا در حال افزایش است. برنامه ChatGPT در سال 2022 به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت و آن را به شناخته شده ترین نسخه فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی تا به امروز تبدیل کرد. OpenAI ایجاد یک نرم افزار درک زبان است که می تواند به طیف گسترده ای از سوالات و نظرات پاسخ دهد. Open AI توسط ایلان ماسک (Elon Musk) و سم آلتمن (Sam Altman) که همچنین به عنوان مدیر عامل فعلی شرکت فعالیت می کند، ایجاد شد و توسط مایکروسافت پشتیبانی می شود. علاوه بر معاملات خودکار، ChatGPt همچنین برای ساخت برنامه‌هایی برای پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد. x-bitcoinclub.com یک نمونه فوق العاده از بازاری است که از سیستم هوش مصنوعی استفاده می کند.

ChatGPT متنی شبیه انسان را بر اساس درخواست یا ورودی کاربر تولید می کند. کاربران می توانند درخواست خود را متناسب با چندین مورد استفاده یا به عنوان یک چت‌ربات که پاسخ مکالمه فوری به ورودی های متن ایجاد می کند، اصلاح کنند. افراد می توانند از ChatGPT برای گفتگوی اساسی با ربات یادگیری پلتفرم استفاده کنند. این سرویس همچنین به کاربران اجازه می دهد تا محتوایی مانند داستان و مقاله تولید کنند. 

به عنوان مثال عمار ریشی (Ammaar Reshi) کتابی برای کودکان ایجاد کرد و آن را با استفاده از ChatGPT نوشت و به صورت فیزیکی از طریق انتشارات کیندل آمازون در مدت زمان بسیار کوتاهی منتشر کرد. مثال‌هایی مانند پروژه Reshi و افزایش هنر تولید شده توسط DALL.E 2، بحث‌هایی را در مورد مشروعیت محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی دامن می‌زند. چت‌ربات‌های مبتنی بر هوش مصنوعی ابزاری قابل اعتماد برای تجربه مشتری هستند و شرکت‌ها از این فناوری هوش مصنوعی برای ایجاد تعامل با مشتری استفاده می‌کنند.

برای آشنایی با پروژه های جدید متاورس، بر روی لینک کلیک کنید.

در واقع ChatGPT یا Generative Pre-trained Transformer جدیدترین موضوع فناوری پرطرفدار است که سال 2023 را با یک چت ربات مجهز به هوش مصنوعی آغاز می کند. این چت ربات به سؤالات و درخواست های همه منظوره پاسخ می دهد. 

نقش ChatGPT در متاورس

آشنایی با نقش ChatGPT در متاورس

خب حالا که تا حدی با دو مفهوم متاورس و ChatGPT آشنا شدیم، بهتر است ببینیم نقش ChatGPT در متاورس چیست و چه ارتباطی بین این دو می تواند وجود داشته باشد؟ 

پرسونای دیجیتال

کاربردهای بالقوه و نقش ChatGPT در متاورس شامل توسعه آواتارهای دیجیتالی واقعی تر و متقاعد کننده تر است. با توجه به ظرفیت GPT برای تولید متنی که به نظر انسانی می رسد، ممکن است از آن برای برنامه ریزی شخصیت های مصنوعی که قادر به انجام مکالمات متقاعد کننده واقع گرایانه با مردم هستند استفاده شود. با استفاده از این، می‌توانیم درمان گران و مشاوران، دوستان دیجیتال، مربیان و مدرسان دیجیتال بسازیم.

تجربیاتی که برای هر فردی منحصر به فرد و عمیق است

توسعه برخوردهای تعاملی و حسی، استفاده احتمالی و نقش ChatGPT در متاورس است. درواقع امکان توسعه سیستمی وجود دارد که با توسعه یک الگوریتم GPT بر روی داده‌های مرتبط با یک ماشین یا فعالیت VR خاص، مطالبی را که مربوط به علایق و انتخاب‌های فرد است تولید کند. تلاش‌ها، ماجراجویی‌ ها و آزمایش‌ های شخصی‌سازی شده ممکن است با استفاده از این اطلاعات امکان‌پذیر شود.

معامله با ChatGPT و دیگر چت ربات های هوش مصنوعی

با استفاده از مدل‌های شبکه عصبی بزرگ، چت‌بات‌های پیشرفته می‌توانند به لطف پیشرفت‌های نرم‌افزار پردازش زبان طبیعی، زبان انسان را درک کنند. به لطف الگوریتم های یادگیری، آنها قادر به درک طیف گسترده ای از زبان های انسانی و ارائه طیف متنوعی از پاسخ ها به سوالات مشتری هستند.

بازیابی داده ها، پشتیبانی مشتری و حتی نوشتن خلاقانه تنها برخی از حوزه هایی هستند که این نوآوری ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. نرم افزار سازگار به شما امکان می دهد واژگان و گفتگوی ربات را در پاسخ به بازخورد مشتری تغییر دهید. پلتفرم ChatGPT قابل توسعه است، بنابراین می توان از آن برای توسعه چندین چت بات جداگانه به طور همزمان استفاده کرد.

شخصی سازی

 GPT ممکن است مواردی را متناسب با درخواست های خاص ایجاد کند. نتیجه یک تجربه منحصر به فرد و شخصی تر در متاورس خواهد بود که ممکن است برای مخاطبان وسیع تری جذاب باشد.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد نحوه کسب درآمد از متاورس، مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

GPT ممکن است برای ساخت دستیارهای مجازی و سایر شخصیت های تعاملی استفاده شود که می توانند به کاربران کمک کنند. به ویژه برای افرادی که فاقد قابلیت های لازم برای مشارکت کامل در دنیای مجازی پیچیده تر هستند مفید است.

امکان ارتقاء و انقلاب متاورس از طریق GPT

با در نظر گرفتن نقش ChatGPT در متاورس، ممکن است شاهد تغییری چشمگیر در نحوه درک و حرکت در دنیای مجازی باشیم. استفاده از GPT برای طراحی موجودیت‌های هوشمندی که می‌توانند گفتار انسان را درک کرده و به آن واکنش نشان دهند، به ما امکان می‌دهد تا دنیای مجازی واقعی‌تری بسازیم. اگر این اتفاق بیفتد، افراد بیشتری مایل به بازدید از متاورس خواهند بود و شرکت ها شانس بیشتری برای استفاده از آن به عنوان یک ابزار بازاریابی و فروش خواهند داشت.

علاوه بر این، استقرار GPT در متاورس این پتانسیل را دارد که الهام بخش ایجاد کاربردهای جدید، مانند آموزش الکترونیکی، درمان و سفر در دنیای مجازی باشد. نوآوری‌های آینده قطعاً بسیار جذاب‌تر خواهند بود زیرا GPT و همچنین متاورس در حال رسیدن به بلوغ هستند.

برای آشنایی با پاویا اولین پلتفرم متاورسی کاردانو، بر روی لینک کلیک کنید.

ماشین هایی که مانند انسان عمل می کنند

توسعه چت‌بات ها و سایر اشکال هوش مصنوعی یکی از زمینه‌هایی است که نقش ChatGPT در متاورس را نشان می دهد. این موجودات مبتنی بر هوش مصنوعی ممکن است راهنمایی‌های مفیدی را برای کاربران ارائه دهند زیرا آنها در جستجوی اطلاعات خاص یا درگیر شدن در فعالیت‌های اجتماعی، متاورس را بیش از پیش کشف می‌کنند. اطلاعات متاورس، از جمله توصیف محیط های مجازی یا گفتگوی شخصیت ها، ممکن است به طور مشابه با استفاده از GPT تولید شوند.

تعاملات جذاب

بررسی نقش ChatGPT در متاورس

در متاورس، GPT همچنین ممکن است برای طراحی فعالیت های جذاب استفاده شود. برای ایجاد تجربیات تعاملی بیشتر و منحصر به فرد، ممکن است از GPT برای ایجاد پاسخ به ورودی کاربر استفاده شود. استفاده از GPT برای ایجاد پاسخ های شخصی و مشکلات برای هر کاربر ممکن است در رویدادها و بازی های آنلاین بسیار مفید باشد.

تئوری بازی های واقعیت مجازی

متاورس مختصر یک واقعیت مجازی کاملاً جذاب و واقعی است. این یک دنیای دیجیتال است که در آن کاربران ممکن است تعاملات واقعی با سایر کاربران، آیتم های مجازی و محیط اطراف را تجربه کنند. 

مزیتهای ChatGPT در متاورس

علاوه بر نقش ChatGPT در متاورس، استفاده از GPT در متاورس مزیتهایی نیز در بر دارد. از نمونه های قابل توجه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

واقع‌گرایی و باورپذیری بهتر در شخصیت‌ها و محیط‌های مجازی: این موضوع به معنای تجربه‌ های تعاملی و غوطه‌ ور شدن در متاورس ساخته شده با GPT است. این فناوری پتانسیل این را دارد که تعداد افرادی که از متاورس استفاده می‌کنند با جذاب‌ تر کردن آن‌ها افزایش دهد.

جهت کسب اطلاعاتی در مورد زمین های مجازی متاورس، بر روی لینک کلیک کنید.

سفارشی سازی: GPT ممکن است مواد را مطابق با سلیقه و ترجیحات فرد بسازد. نتیجه یک رویارویی شخصی تر و فردی تر در متاورس خواهد بود که ممکن است برای افراد خاص فریبنده تر باشد.

برای کسانی که ابزار مناسبی برای درگیر شدن کامل در یک محیط مجازی پیچیده‌تر ندارند، مفید است: GPT ممکن است برای ساخت دستیارهای مجازی و سایر شخصیت‌های تعاملی که می‌توانند به کاربران کمک کنند، استفاده شود.

GPT نه تنها ممکن است در متاورس مفید باشد، بلکه توانایی افزایش پشتیبانی از متاورس را نیز دارد.

در دسترس قرار دادن این تنظیمات مجازی برای مخاطبان بزرگتر ممکن است یک نتیجه مثبت باشد. توانایی استفاده از GPT برای ایجاد مطالب و متن در بسیاری از زبان‌ها، مخاطبان بالقوه متاورس را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

در ادامه مطلب چتی با ربات تلگرامی ChatGPT داشتیم که نظرش را در مورد متاورس به ما بگوید:

+ سلام، چطور است کمی در مورد متاورس صحبت کنیم. این مطلب برای شما جالب است؟

- مطمئنا، این موضوع عالی به نظر می رسد! دوست دارید چه چیزی در مورد متاورس بدانید؟

+ آیا می توانید به من بگویید که اصطلاح متاورس از کجا سرچشمه می گیرد؟

- اصطلاح متاورس توسط نویسنده نیل استفنسون در سال 1992 در رمان علمی تخیلی خود سقوط برف ابداع شد. در این رمان، متاورس یک اینترنت مبتنی بر واقعیت مجازی است که در آن افراد می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند و دنیای سه بعدی را کشف کنند.

+ جالب است. آیا متاورس از قبل وجود دارد؟ اگر بله، می توانید یک مثال بزنید؟

- بله، متاورس از قبل وجود دارد. نمونه هایی از متاورس ها عبارتند از جهان های مجازی مانند Second Life، پلتفرم های بازی آنلاین مانند Fortnite و تجربیات واقعیت مجازی مانند Oculus Rift.

نقش ChatGPT در متاورس چیست

+ شما فکر می کنید که پلتفرم های بازی واقعیت مجازی موجود مانند Oculus Rift و HTC Vive از نظر دامنه و قابلیت محدود هستند؟ ممکن است کمی توضیح دهید؟ 

- پلتفرم‌های بازی واقعیت مجازی موجود از نظر انواع تجربیاتی که می‌توانند ارائه کنند، محدود هستند. به عنوان مثال، اکثر پلتفرم‌های فعلی بازی VR به تجربه‌های نشسته یا ایستاده محدود می‌شوند، به این معنی که بازیکنان نمی‌توانند در یک محیط مجازی حرکت کنند. علاوه بر این، گرافیک و جلوه‌های بصری در این پلتفرم‌ها به اندازه کنسول‌های بازی پیشرفته نیست. علاوه بر این، بسیاری از این پلتفرم‌ها فاقد توانایی ردیابی و پاسخگویی به حرکات کاربر هستند، به این معنی که بازیکنان نمی‌توانند با اشیاء در دنیای مجازی به روشی واقع‌بینانه تعامل داشته باشند. در نهایت، پلتفرم های فعلی بازی VR به بسیاری از عناوین بازی های محبوب به دلیل محدودیت های مجوز دسترسی ندارند.

+ آیا فکر می کنید فناوری بلاک چین نقشی در متاورس ایفا می کند؟

- بله، فناوری بلاک چین در متاورس نقش دارد. فناوری بلاک چین می تواند برای ایجاد هویت های دیجیتال ایمن، ذخیره داده ها و تسهیل تراکنش ها در متاورس استفاده شود. همچنین می تواند برای ایجاد اقتصادهای مجازی، فعال کردن انتقال امن دارایی و فراهم کردن بستری برای برنامه های غیرمتمرکز استفاده شود. علاوه بر این، فناوری بلاک چین می تواند برای ایجاد قراردادهای هوشمند استفاده شود که به کنترل تعاملات درون متاورس کمک می کند.

+ ممنون بابت این مکالمه!

- خواهش میکنم!

سخن پایانی

برای چندین دهه، داستان های علمی تخیلی، مجذوب ایده متاورس بوده است. با این حال، توسعه سریع این فناوری آشکار کرده است که متاورس دیگر دورنمای دور از ذهن نیست. مهم است که به این فکر کنیم که چگونه فناوری‌های دیگر، مانند GPT ممکن است برای بهبود و شکل‌دهی تجربه متاورس به هنگام شکل‌گیری استفاده شوند و تجربه بهتری را برای کاربر فراهم کنند.

بر اساس همه چیزهایی که تاکنون شنیده ایم، به نظر می رسد که چت‌ربات های هوش مصنوعی در متاورس مورد قدردانی بسیار قرار گیرند. (ارائه محیطی به مصرف کنندگان که بیشتر از آنچه که در حال حاضر در سایر پلتفرم ها موجود است، زندگی کنند و طبیعی تر باشد.)

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

2 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
0 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com