1. صفحه اصلی
  2. مقالات ارز دیجیتال
  3. تحلیل ارز دیجیتال
  4. آدرس های فعال کیف پول ارز دیجیتال

آدرس های فعال کیف پول ارز دیجیتال

آدرس های فعال کیف پول ارز دیجیتال
لوگو علیرضا محرابی
آدرس های فعال کیف پول ارز دیجیتال
تحلیل ارز دیجیتال

محبوبیت بازار ارزهای دیجیتال باعث شده طرفداران زیادی برای کسب سود وارد حوزه رمزارزها شوند، بررسی آدرس های فعال کیف پول ها، یکی از راه های تحلیل در جهت موفقیت بازار است، استراتژی های زیادی از جمله هودل کردن یا ترید کردن وجود دارد که به معامله گر کمک می کند بتواند از این بازار درآمد خوبی داشته باشد، کاربران این حوزه باید علاوه بر نکات کلی، به جزئیات ریز و مهم نیز دقت کنند.

کیف پول های ارزهای دیجیتال

آدرس های فعال کیف پول های ارزهای دیجیتال

همان طور که در دنیای واقعی برای ذخیره پول ها و سرمایه خود به کیف پول و کارت های بانکی احتیاج پیدا می کنید، برای نگه داشتن و ذخیره ارزهای دیجیتال خود نیز به انواع کیف پول های دیجیتال محتاج می شوید. کیف پول های رمزارزها انواع مختلفی دارد که کاربران این حوزه می توانند برای سرمایه خود از آن استفاده کنند. کیف پول های سخت افزاری به دلیل امنیت بالای خود معمولا حجم پول بالایی را ذخیره می کنند چرا که برای داشتن این ولت ها باید هزینه آن را بپردازید، اخبار مربوط به کیف پول ها یکی از تکنیک های سنتیمنتال بازار ارزهای دیجیتال است.

آدرس های فعال و قیمت

قیمت دارایی ها به فاکتورهای مهمی از جمله: فاندامنتال ها، حجم معاملات، عرضه و تقاضا مربوط می شود، توانایی تحلیل درون زنجیره ای یکی از مهم ترین رکن های کسب سودهای بزرگ از بازار است، منبع کنترل مشهور ارزهای دیجیتال CoinMetrics است که نوع دیگری از وابستگی قیمت را برای شما منتشر می کند.

شما به عنوان یک تحلیلگر یا سرمایه گذار ارزهای دیجیتال می توانید با نگاه به تعداد آدرس های منحصر به فرد در یک شبکه خاص، کم و بیش تصویری از تعداد کاربران موجود داشته باشید. البته شایان ذکر است که یک شخص می تواند چندین کیف پول داشته باشد و آن ها را با هم استفاده کند؛ بنابراین این اعداد نمایانگر حداکثر کاربر ممکن است اما تعداد واقعی کاربران روزانه می تواند کمتر از ارقامی باشد که در نمودار در معرض دید شما باشد.

مفهوم نمودارهای آدرس های فعال

مفهوم نمودارهای آدرس های فعال

بزرگترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین از نظر ارزش بازار در سال 98 با قیمت ۳۷۵۰ دلار شروع کرد و در حدود ۷۱۳۰ دلار در همان سال به پایان رساند؛ که طبق آمار مشابه این گزارش حدود ۹۰ درصد رشد داشته است. همین نکته بیانگر این است که آدرس های فعال کیف پول های بیت کوین حدود 16 درصد افزایش داشته است.

برای بررسی نمودار از داده های سبز رنگ می توان شروع کرد، ارز دیجیتال بیت کوین کش در سال 2019 میلادی در رتبه پنجم قرار داشت، آدرس های فعال با وجود رشد 90 درصدی، توانسته بود باعث جلب توجه کاربران حوزه رمزارزها شود. طبق این گزارش، در همین زمان قیمت بیت کوین کش ۲۷.۶۸ درصد افزایش داشته است.

خطوط قرمز نمودار آدرس های فعال

با توجه به رفتار قیمت نسبت به گذشته خود هنگامی که یک حرکت مثبت وجود دارد باید یک حرکت منفی نیز برای ارز دیجیتال موردنظر وجود داشته باشد. اتریوم و ارز ریپل، دو کوین محبوب بازار هر دو قرمز هستند. قیمت اتریوم ۵.۶۵ درصد در سال ۲۰۱۹ ریزش داشته است در حالی که تعداد آدرس ها تنها کمی بیش از یک درصد بوده است. وضعیت ریپل وحشتناک تر است و به ترتیب ۴۶.۶۸ و ۴۹.۱۴ درصد سقوط کرده است.

استلار (XLM) نیز علائم منفی ثبت کرده است. قیمت استلار در همان زمان ۶۰ درصد و آدرس های فعال آن ۶۶ درصد کاهش یافته است. زی کش (Zcash) نیز شرایط مشابهی دارد و در هر دو مقوله حدود ۵۱ درصد کاهش داشته است.

استثنائات آدرس های کیف پول ها

استثنائات آدرس های کیف پول ها

واضح و قابل درک است که هر قانونی، استثنائات خود را دارد و این نمودار نیز از این قاعده جدا نیست. در حالی که مثال های دو پاراگراف قبلی نشان از ضررهای ثبت شده ارزهای دیجیتال در هر دو مقوله را دارد، دو مورد با داده های متضاد ارائه شده است.

مورد اول کاردانو (ADA) است. کاردانو یک شبکه مبتنی بر بلاک چین است که رمزارز دیجیتال آن آدا نام دارد، هدف کاردانو انتقال پول دیجیتال و همچنین ثبت قراردادهای هوشمند است، همچنین کاردانو قابلیت ساخت برنامه های غیرمتمرکز را نیز دارد. قیمت کاردانو بهترین سال خود را نداشت و این موضوع در کاهش چشمگیر بیش از ۲۰ درصد آن مشخص است. با این حال در همان زمان تعداد آدرس های فعال اندکی با ۲.۳۸ درصد اندکی افزایش یافته است.

دیکرد (Decred) نیز نمونه مشابهی را نشان می دهد اما قیمت آن تنها به ۵.۵۰ درصد کاهش یافته است، در حالی که آدرس های فعال آن بیش از ۶۶ درصد افزایش داشته است.

استفاده از سایت گلس نود (Glassnode)

بررسی آدرس های فعال در ارزهای دیجیتال

یکی از بهترین سایت ها برای دیدن نمودار کیف پول های فعال، سایت گلس نود (Glassnode) است، نمودارهای این وب سایت می تواند در تحلیل شما برای خرید یا فروش ارز دیجیتال مورد نظر، تاثیر مثبتی داشته باشد. پس از وارد شدن به این سایت در قسمت سمت چپ و در کادر اول می توانید ارز دیجیتال مورد نظر خود را وارد کنید تا نمودار مربوط به آن برای شما به نمایش گذاشته شود، لازم به ذکر است که این سایت از تمام کوین ها پشتیبانی نمی کند، برای مثال این سایت از ارز دیجیتال دوج کوین که به تازگی رشد چشمگیری داشته است، پشتیبانی نمی کند.

ویژگی های سایت گلس نود

در این وب سایت باید اشتراک پریمیوم تهیه کنید اما به صورت رایگان نیز می توانید از آن استفاده کنید، لازم به ذکر است نسخه رایگان این ابزار دارای محدودیت بوده و نمی توانید از تمام بخش های آن برای تحلیل و ایجاد استراتژی معاملاتی در بازار ارزهای دیجیتال استفاده کنید. از قسمت سمت چپ، در نواری عمودی می توانید از ابزارهای دیگر این وب سایت، اعم از بررسی صرافی ها، قیمت بازار و... استفاده کنید.

نمودار پادشاه ارزهای دیجیتال در گلس نود 

به عقیده بخشی از تحلیلگران و سرمایه گذاران بزرگ بازار ارزهای دیجیتال، تعداد آدرس‌های فعال یک ارز دیجیتال نظیر بیت کوین شاخصی بسیار مهم برای تحلیل فاندامنتال است. این فاکتور به تنهایی نباید مبنای سرمایه‌ گذاری و تحلیل فاندامنتال قرار بگیرد چرا که به راحتی توسط بازیگران حاضر در شبکه یک ارز دیجیتال قابل دستکاری است و این به معنی از دست رفتن تمام سرمایه شما در این بازار است. به طور کلی هر چه تعداد آدرس‌های فعال در یک شبکه بالاتر باشد، نشان می‌دهد حجم استفاده از آن بالاتر بوده و دارای وضعیت فاندامنتال مناسب‌تری برای سرمایه ‌گذاری است.

تحلیل نمودار بیت کوین در گلس نود

تحلیل نمودار آدرس های فعال بیت کوین در گلس نود

نمودار بر دو عنوان مهم یعنی زمان و قیمت ترسیم شده است، نوسانات نارنجی رنگ در واقع روند آدرس های فعال در کیف پول ها را به نمایش می گذارد، همچنین نوسانات مشکی رنگ قیمت ارز دیجیتال مورد نظر را به شما نشان می دهد، طبق این نمودار کم بودن آدرس های فعال باعث رشد قیمت شده، همچنین در صورتی که آدرس های فعال در نمودار صعود کرده است باعث شده، قیمت ارز دیجیتال مورد نظر ریزش کند.

جمع‌آوری و هولد بیشتر ضمن افزایش تعداد آدرس های فعال

علاوه بر این که تعداد کاربران فعال بیت کوین جهش چشمگیری داشته است، در اواخر ماه جولای، سرمایه گذاران این رمزارز نیز اقدام به جمع آوری مقادیر بیشتری از ارزهای دیجیتال کردند. از تاریخ یکم ماه آگوست (۱۰ مرداد ماه) با استناد بر داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل سانتیمنت (Santiment)، میزان BTC ‌های موجود در آدرس هایی با موجودی 100 الی 10,000 واحد بیت کوین، به 9.23 میلیون واحد بیت کوین به ارزش 364 میلیارد دلار رسیده است. برای این گروه از سرمایه گذاران کلان، چنین میزانی یک رکورد جدید تاریخ به حساب می‌آید. در تاریخ 5 آوریل (۱۶ فروردین ماه)، رکورد پیشین آن‌ها درست یک هفته قبل از رسیدن قیمت بیت کوین به سقف تاریخی خود، صورت گرفت. پایگاه آماری Santiment افزود:

در چهار هفته گذشته، این آدرس های کلان تقریبا 170,000 واحد بیت کوین بیشتری جمع آوری کرده‌اند. چنین رویداد سرسام‌آوری آخرین بار در اواخر ماه دسامبر 2020 و پیش از آغاز رالی صعودی بزرگ سال 2021 اتفاق افتاد. رالی صعودی باعث افزایش قیمت بیت کوین در هفته آغازین سال جدید شد به طوری که از ۲۹ هزار دلار به ۴۰.۸ هزار دلار رسید.

پس از آنکه در تاریخ 22 جولای، ایلان ماسک مدیرعامل شرکت اتومبیل‌سازی تسلا اعلام کرد که شرکت هوافضای او با نام اسپیس ایکس ( SpaceX) در ترازنامه خود ارز دیجیتال بیت کوین را دارد، قیمت بیت کوین به طور پیوسته افزایش یافت. ایلان ماسک اعلام کرد، با توجه به افزایش میزان انرژی تجدیدپذیر مصرفی برای استخراج BTC، شرکت تسلا قصد دارد برای خرید اتومبیل‌های تسلا از شیوه پرداخت رمزارزی استفاده کند. همچنین جامعه کریپتوکارنسی، مسبب سقوط قیمت بیت کوین در اوایل سال جاری را ایلان ماسک معرفی کرده است زیرا در ماه می، ایلان ماسک شیوه پرداخت رمزارزی برای خرید اتومبیل‌های تسلا را به دلیل افزایش سریع مصرف سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت کوین منع کرد.

آدرس های فعال ترون

آدرس های فعال ترون

به گزارش مجله کوین گراف به نقل از ethereumworldnews.com (اتریوم ورلد نیوز) بنیانگذار اکوسیستم ترون، جاستین سان در یک توئیت در رابطه با رشد 20 برابری تعداد آدرس های فعال روزانه شبکه ترون (از ۷,۰۰۰ آدرس فعال به ۱۴۰,۰۰۰ صحبت کرده است. از عوامل اصلی افزایش بی سابقه تعداد آدرس های فعال در ترون می توان به رشد روزافزون قلمرو DeFi در شبکه ترون و گسترش پلتفرم بیت تورنت (BitTorrent) اشاره کرد. البته این عوامل در رشد قیمت توکن اصلی این شبکه نیز تأثیر بسزایی داشته اند. قیمت توکن اصلی شبکه ترون که با نام اختصاری TRX شناخته می شود، در تلاش است که محدوده ۰.۰۲۶ دلار را بشکند و در صورت موفقیت پیش بینی می شود تا محدوده مقاومت بعدی خود در ۰.۰۳ دلار نیز رشد کند.

کاهش چشمگیر آدرس های فعال اتریوم

پس از ادغام و بروزرسانی بزرگ اتریوم که یکی از بزرگ‌ترین بروزرسانی ها در صنعت کریپتو می باشد، تحلیلگران و سرمایه‌گذاران بسیاری منتظر رشد قابل توجه عملکرد اتریوم پس از این ادغام بودند. البته هیچ گاه این اتفاق رخ نداد. برای مثال، پس از ادغام اتریوم، تعداد آدرس‌های فعال اتریوم به شدت کاهش پیدا کرد. در ادامه دلایل کاهش چشمگیر آدرس های فعال اتریوم را بررسی خواهیم کرد. طبق داده‌ها و گزارشات منتشر شده در Santiment، تعداد آدرس‌های فعال اتریوم به پایین‌ترین حد در چهار ماه گذشته سقوط کرده است. در حالی شاهد وقوع این افت بوده ایم که اتریوم ضمن انتشار یکی از بزرگ‌ترین بروزرسانی‌های خود، به سمت الگوریتم اجماع اثبات سهام کوچ کرده است. این افت نشان دهنده عدم وقوع پیش‌بینی‌های صورت گرفته در مورد وضعیت اتریوم پس از مرج می باشد.

نتیجه گیری: پس از رشد چشمگیر پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین، طرفداران زیادی برای سهیم شدن در این سود وارد بازار کریپتوکارنسی (cryptocurrency) شدند اما لازمه هر کاری، دانش و تخصص آن حرفه است. ارزهای دیجیتال نیز نیاز به تحلیل دارد، بازار رمزارزها به طور معمول بر پایه 2 تحلیل تکنیکال و فاندامنتال است؛ بررسی آدرس های فعال کیف پول ها می تواند در لحظه خرید یا فروش یک کوین به شما کمک شایانی کند.

در این باره بیشتر بخوانید

نظر بدهید

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

0 دیدگاه

5 نفر این مطلب برایشان مفید بوده است.
1 نفر این مطلب برایشان مفید نبوده است.
در صورت کند بودن سایت فیلترشکن خود را خاموش کنید
×بستن صفحه
پشتیبان فروش(شایان ابراهیمی)
موبایل 09304891085
موبایل 09304891085
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @9304891085
داخلی 101
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09101364784
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(فائزه تهرانی)
موبایل 09304890560
موبایل 09927779003
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_104
داخلی 104
پشتیبان فروش(مهرافروز گودرزی)
موبایل 09927779006
موبایل 09927779006
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_105
داخلی 105
پشتیبان فروش(پریسا متولی)
موبایل 09192757633
موبایل 09927779005
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_29
داخلی 106
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09909400064
موبایل 09909400064
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por107
داخلی 107
پشتیبان فروش(ایمان پوراسماعیلی)
موبایل 09927779040
موبایل 09927779040
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_por
داخلی 107
پشتیبان فروش(علیرضا سجده)
موبایل 09304891628
موبایل 09304891628
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_114
داخلی 114
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09304890686
موبایل 09304890686
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_1_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(سارا کیانی)
موبایل 09927779030
موبایل 09927779030
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_117
داخلی 117
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09909400054
موبایل 09909400054
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09194198792
موبایل 09194198792
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @armteam_admin_33
داخلی 118
پشتیبان فروش(یوسف فرخنده)
موبایل 09304891297
موبایل 09304891297
واتساپ شروع گفتگو
تلگرام @Armteam_admin_2_118
داخلی 118
اطلاعات تماس(دفتر فروش)
تلفن 021-22021030
تلفن 021-22021040
بدون پیش شماره 90001030
اینستاگرام @alireza.mehrabii
کانال تلگرام @alirezamehrabi_com